Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:59:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Blackmore`s Night, renesansni bend.  (Pročitano 3400 puta)
21. Maj 2005, 21:19:13
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Blackmore`s Night je bend predvodjen Ritchie Blackmore-om (elektricna gitara i akusticna gitara) i Candice Night (tekstopisac i vodeci vokal). Inace Ritchie Blackmore je bivsi gitarista rock sastava Deep Purple. Odmerenom promenom sa Blackmoreovim prethodinim angazmanom u rock’n’roll-u, grupa pocinje da svira takozvanu renesansno-inspirisanu muziku sa nekim dodatnim modernim efektima. Kranje ispoljavanje je u Renesansnom folk roku.

Grupa nastupa na Renesansnim izlozbama i festivalima, kao i standardnim koncertnim turnejama na svojstvenim mestima ukljucujuci i ‘castle tour’ u Evropi, gde nastupaju u istorijskom okruzenju i obuceni u tradicionalnu nosnju.

Njihov prvi album Shadow of the Moon je izdat 1997 u Evropi i godinu kasnije u Severnoj Americi. Zatim je usledila uzivo turneja koncerata i drugi album Under A Violet Moon , 1999. Treci album, Fires at Midnight je usledio 2001. Ne kao prethodni albumi, ovaj je sadrzao dobar deo elektricne gitare uporedo sa akusticnim instrumentima. Njihov skorasnji album je Ghost of Rose , izdat 2003. Bend je bio uspesno inspirisao  pocetak razvoja novog benda nazvanog Renaissance Night.

Blackmore`s night sviraju folk-rock muziku koja svojim zvucima neodoljivo podseca i vraca na neka davno prohujala vremena carobnjaka, vilenjaka, zamkova, vitezova i svega ostalog sto je pratilo sredjnovekovnu zapadnu evropu.



mp3 download

Blackmore’s Night - Diamonds And Rust
Blackmore’s Night - Rainbow Blues
Blackmore’s Night - Shadow Of The moon
Blackmore’s Night – Loreley
Blackomre’s Night – Spirit Of The Sea

site

www.blackmoresnight.com


gallery




« Poslednja izmena: 21. Maj 2005, 21:24:25 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Simpatična muzikica. Podseća me na Kelly Family, ali me ovaj download namuči, izgleda da im je loš server!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ja sam ovu grupu prvi put uopznao kada mi je jedna devojka poslala pesmu od njih, Shadow Of The Moon. Dosta mi se svidjaju, originalni su. Pesme su sa jednog dobrog ruskog site. Mogu se koristiti i download manageri, i dosada nisam imao problema sto se tice brzine kada je upitanju taj site.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
 Smile Thank you very much  Smile mercy  Smile dankeschön  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Ok muzika... ja ne volim te renesansa mideavile .. fazone... nekako mi sve njihove pesme zvuce the same...
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


It`s time to get HEAVY!!!

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 416
Sta reci...Imam sve od njih i ne mogu da zaspim bez njihove muzike!
Richi je legenda samo takva , Kendis ima prijatan glas i rado bih je posedovao! Smile
Novi album izlazi u novembru , ali ja se nadam da ce mocni admini Bureka to ishchachkati pre novembra...  Smile
IP sačuvana
social share
S m r t    s h a b a n i m a !!!   
   M e t a l    f o r e v e r !!!                                               
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
najgora muzička postava ROnnie James Diu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:59:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.