Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:56:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 32 33 35 36 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemanjići (TV serija 2018 - )  (Pročitano 104000 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Oklop možda i nije, ali šta god da je nosio od oružja sigurno je bilo teško, a pogotovo ako je bio vešt ratnik morao je sa lakoćom baratati oružjem za šta je potrebno dosta snage.
eh. mislim da ne možemo da tvrdimo ni da je nemanja ikada ucestvovao licno u borbi kao ratnik.
ali nisam siguran.
nije to ni bitno.
serija mora biti uveliko izmišljena. nema drugog izbora jer jednostavno vrlo malo znamo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Nego kako ti zamišljaš tipa koji protiv svih šansi uspeva da zgrabi sve? Leži on tako besmisleno, a neka vojska i neki strateg mu to sve prigrabe i daju? Neće biti.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
ma ne.. njegova vojska, on je strateg, samo kažem da nema dokaza da se lično tukao sa mačem i slično u bitkama.
kolko znam
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ova serija je bruka za spski narod...

znaci nema reci...

debila jbt...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Немањићи“ у Смедеревској тврђави, 47. снимајући дан серије


У малом граду Смедеревске тврђаве снимају се сцене једне од најзначајнијих серија РТС-а „Немањићи – рађање краљевине“, по тексту Гордана Михића. Екипа серије приближава се половини снимања, а након Деспотовог двора, одлазе у Липовицу. Наша екипа била је на њиховом 47. снимајућем дану.

Унутар зидина Смедеревске тврђаве снима се један део приче о средњовековној династији, која је владала на нашим просторима више од два века. За време Стефана Немање, који је био владар 37 година, Србија је била једна од највећих земаља Балкана, а он ју је такву оставио својим синовима Стефану и Вукану.

„Борба за влашћу је мењала људе као што су мене моја браћа затварала, све због власти. Тако и ја моје синове учим да се воле и да буду заједно и да нема никакве омразе међу њима“, прича глумац Младен Нелевић.

У импозантном простору, обогаћеном кулисама, снима се састанак Исака Анђела, византијског цара, после победе над Немањом и њихови преговори који су уследили. Поред бројне глумачке екипе, за потребе ових сцена ангажовано је више од 60 статиста.

Продуцент серије Мишко Стевановић открива да имају одговорност да пренесу историју на прави начин, користећи историјске податке. „Исто тако, редитељи и сценаристи имају ту слободу да уметнички прераде и дораде, јер ово треба да буде час и историје и уметности“, додаје Стевановић.

Кулисе коришћене за потребе снимања биће неко време део ентеријера деспотовог двора.

„То је прича град у граду, то је жеља свих Смедереваца да једног дана заиста тврђава добије свој садржај“, истиче др Јасна Аврамовић, градоначелница Смедерева.

После Смедерева, екипа серије се сели у Липовицу, потом Космај, Студеницу, Делиблатску пешчару да би се осликало што више детаља током сеоба које су следиле. Играна серија о Немањичима имаће 12 епизода, а емитовање прве еписоде биће пред крај године на РТС-у.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
http://www.alo.rs/braja-odbio-ulogu-stefana-nemanje-evo-zasto/110081

- Tačno je da sam imao ponudu da glumim u seriji, ali sam odlučio da odbijem jer imam projekte koje već radim. Ne želim da mnogo pričam o tome, jer smatram da to nije u redu. Projekte koje trenutno radim su po mom mišljenju mnogo bolji i iz tog razloga sam odustao od ovog - rekao je Voja Brajović.

Inače, uloga Stefana Nemanje prvo je ponuđena Žarku Lauševiću, koji je tu ulogu odbio, a potom je scenarista Gordan Mihić pozvao Voju Brajovića. Na kraju, uloga je pripala Mladenu Neleviću.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Zarko Lausevic bi bio odlican za ulogu Stefana Nemanje, Voja Brajovic ne. S obzirom da je Zarko odbio znaci da zna neke lose stvari koje mi ne znamo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 427
Žarko je već bio Obilić tako da bi bilo glupo da bude i Stefan Nemanja. Brajović bi bio još gori izbor od Nelevića.
Ne samo što je bio Vuk Branković već likom uopšte ne odgovara.
Meni kod Nelevića ne smeta konstitucija jer je Nemanja bio visok čovek a kao uspešan ratnik morao je biti čvsrte građe a ne neki mrša, već faca drvoseče. Izgleda jednostavno čovek prosto i primitivno,nimalo kao prepredeni i moćni vladar kakav je Nemanja bio.
Najgori kast definitivno je ipak Dubravka Mijatović u ulozi Ane Nemanjić.Dobro je da nisu Seku Sabljić angažovali. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ovaj bjelogrlic se oprasta po novinama...

izgleda da su ovi nacionalisti ukapirali ...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Citat
Žarko je već bio Obilić tako da bi bilo glupo da bude i Stefan Nemanja.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 32 33 35 36 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:56:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.