Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bizarno ~ Opljackali slupanu Daciju u kojoj je poginula troclana porodica  (Pročitano 2341 puta)
30. Avg 2006, 09:45:40
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
DRUMSKI LEŠINARI!

Posle saobraćajnih nesreća lopovi čerupaju slupana vozila. Sa uništene "dačije" kod Kovina, u kojoj je poginula tročlana porodica, pljačkaši odneli zadnje točkove i stvari iz gepeka!

BEOGRAD - Posle saobraćajnih nesreća na srpskim drumovima, lopovi čerupaju slupane automobile! Drski pljačkaši najpre sačekaju da policija obavi uviđaj, a onda skidaju i nose delove sa havarisanih vozila. Prošle nedelje drumski lešinari su na putu Kovin - Smederevo poharali uništenu "dačiju" u kojoj je stradala tročlana porodica! Za vreme sahrane Neđe Karanovića (50), Gordane Mišić (44) i njihove ćerke Ane Karanović (11), sa "dačije" su skinuti zadnji točkovi i obijen je prtljažnik iz koga su odnete stvari!
- Bio sam šokiran kada sam 23. avgusta, dan posle nesreće na putu kod Kovina, video očerupanu "dačiju". Pa, lopovima ništa nije sveto! U tim kolima poginuli su otac, majka i njihova ćerka. Auto je posle direktnog sudara sa šleperom bio potpuno uništen. Sećam se da su samo zadnje gume bile čitave - kaže poznanik ove porodice, i dodaje:
- Posle sahrane Karanovića krenuo sam kući. Stao sam još jednom na mestu nesreće da prijateljima pokažem šta je ostalo od "dačije". Odmah sam primetio da nema točkova i da je prtljažnik obijen! Iz njega su odneli sve, iako tu nije bilo vrednijih stvari. Zaista ne znam kako su mogli da kradu iz vozila koje je bilo puno krvi, sa razbacanim stvarima nesrećne porodice. Pretpostavljam da su znali da je stradalo i dete, jer su celo Smederevo i Kovin bili potreseni zbog ove tragedije!
Naš sagovornik kaže da je od policajaca čuo da je teško oštećeni šleper, težak 45 tona, u koga je udarila "dačija" morala da pomera dizalica iz Beograda, ali je smrskana "dačija" ostala na mestu udesa.
- Ne znam zašto "dačija" nije odvezena sa mesta nesreće. Kada lopovi čerupaju auto na ovom prometnom putu, mogu da zamislim šta se radi sa ostalim oštećenim vozilima po srpskim drumovima - kaže prijatelj stradalih Karanovića.
Podsetimo, na magistralnom putu Kovin - Smederevo 22. avgusta dogodila se teška saobraćajna nesreća, u kojoj su poginule tri osobe. Nesreća se dogodila kada je "dačija logan", registracije SD 473-15, iz nepoznatih razloga naglo skrenula na levu traku i sudarila se sa šleperom "mercedes" (RU 35-23), kojim je upravljao Dalibor B. (30) iz Bačkog Novog Sela. Na licu mesta poginuli su putnici u "dačiji" - Neđo Karanović, Gordana Mišić i njihova ćerka Ana Karanović, dok je vozač šlepera prošao bez povreda.
Na autoputu Beograd - Niš nedavno je jednom stranom državljaninu pokraden automobil koji je sleteo sa puta.
- Vozač nije bio povređen, ali je auto bio oštećen. Vlasnik kola otišao je da pozove šlep-službu iz govornice jer je imao problema sa mobilnim telefonom. Njegovo bezuspešno traganje za telefonom je potrajalo, a kada se vratio, nije mogao da veruje šta je sve sa njegovog slupanog automobila ukradeno - kaže za Press sagovornik iz policije.
U Smederevu je nedavno suđeno grupi koja je postavljala prepreke na autoputu kojima se oštećuje vozilo. Kada dođe do nesreće, "majstori" za prepreke nađu se da pomognu vozaču i brzo organizuju šlepanje vozila. Naravno, uz ogromnu novčanu naknadu.
M. S. PEŠIĆ

Policija čuva oštećena vozila

Toplica Bajkić, zamenik komandira stanice saobraćajne policije u Smederevu, kaže za Press da je svako vozilo koje je teže oštećeno u saobraćajnom udesu policija dužna da obezbedi, kao i mesto udesa do izlaska istražnog sudije i obavljenog uviđaja.
- Ako je vozilo toliko havarisano da ne može da nastavi put, policija organizuje šlepovanje do placa predviđenog za slupana vozila dok ga ne preuzme vlasnik ili neko iz porodice. Ako u udesu ima povređenih ili poginulih, policija obaveštava rodbinu i takođe obezbeđuje vozilo, a stvari od vrednosti se u prisustvu istražnog sudije popisuju i čuvaju do predaje vlasniku ili porodici - kaže Bajklić, i dodaje:
- "Dačija" kojom je upravljao Neđo Karanović sudarila se sa šleperom na teritoriji Kovina. Ne znam da li je policija iz Kovina preduzela sve mere predviđene u tim slučajevima i kako oni obezbeđuju čuvanje vozila. Nije mi jasno zašto je "dačija" nekoliko dana posle udesa stajala pored puta i kako je moglo da se dogodi da neko ukrade delove.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Alcatel One Touch
pre osam godina sam doziveo tesku saobracajnu nesrecu,i iz olupine automobila mi je ukraden sluzbeni instrument vredan oko 1.500$...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.