Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Maj 2024, 05:59:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uobičajeni mitovi o karijerama  (Pročitano 360 puta)
10. Mar 2008, 15:23:42
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Uobičajeni mitovi o karijerama
   
Mit: Svi se moraju penjati stepenicama uspjeha, čak i ako to znači činiti stvari koje me ne zanimaju
Istina: Uspjeh je subjektivan. Svaki pojedinac stvara svoju definiciju uspjeha. Ipak, sreća ili zadovoljstvo je često dio te definicije uspjeha. Ako ti vlastita karijera nije zanimljiva, hoćeš li stvarno biti sretan?

Mit: Ako kažem ne onome što drugi očekuju od mene, ja sam neosjetljiv i neljubazan.
Istina: Ti imaš pravo reći ne tuđim očekivanjima i sam donositi odluke za svoju karijeru

Mit: Izbor usmjerenja ili zaposlenja je nepovratan. Jednom kada se odlučim, ne mogu promijeniti mišljenje
Istina: Većina ljudi (SAD - 75%) barem jednom promijeni smjer tijekom studija.

Mit: Postoji samo jedna prava karijera za mene
Istina: Vjerojatno postoje više karijera koje se poklapaju sa tvojim interesima, sposobnostima, osobnošću i vrijednostima. Otprilike polovina studenata razvija poslovnu karijeru koja nije njihov odabrani smjer tijekom studija.

Mit: Nitko drugi nije neodlučan. Ja sam jedini.
Istina: Ako nisi odlučio/la smjer svoje karijere, nisi sam/a. To je važna odluka koja zahtijeva mnogo vremena i istraživanja

Mit: Negdje postoji neki stručni test kojiće mi reći što da činim od ostatka svojeg života.
Istina: Ni jedan test ti ne može reći kojim će smjerom ići tvoja karijera. Testovi pružaju uvid u neke informacije koje pomažu u planiranju karijere, a ne kao potpuni vodič.

Mit:
Drugi znaju što je za mene najbolje.
Istina: Samo ti i Bog znate što je najbolje za tebe. Što drugi kažu za tebe je često odraz njihove ljestvice vrijednosti - ne tvoje.

Mit: Negdje je stručna osoba koja će ti reći što da radiš sa sobom
Istina: Ti imaš presudni glas o tome što ćeš činiti, stručnjaci za karijere pomažu u fazi planiranja, ali odluka je tvoja.

Mit: Ako se stvari ne idu kako sam to planirao, to znači da sam gubitnik.
Istina: Život je pun neočekivanih događaja i nazadovanja. To ne znači da si gubitnik - samo čovjek. Često su prepreke skrivene prilike…

Mit: Ljudi su ili uspješni ili totalni gubitnici u njihovoj trci na karijerom. Ne postoji Ťizmeđuť.
Istina: Uspjeh se može gledati kao proces, dok je neuspjeh jedan događaj ili iskustvo. Općenito, što je osoba uspješnija, to je više neuspjeha (ona ili on) doživjela.

Mit: Kad bi pobjegao od pritiska kako bi pravilno odlučio, možda godinu dvije pauzirao studij, mogao bi donijeti bolju odluku.
Istina: Za donošenje dobrih odluka potrebno je mnogo vremena i istraživanja, ali ne nužno i napuštanje studija. Također, čekanje da vrijeme Ťdonese svojeť neće učiniti lakšim donošenje važnih odluka. No, uzeti si vrijeme i donijeti odluku bez pritiska je mudro.

Mit: Moram odlučiti između: imati karijeru i imati obitelj.
Istina: Možeš imati oboje: i karijeru i obitelj; to iziskuje pažljivo planiranje, postavljanje prioriteta, upravljanje i fleksibilnost.

Mit: Nije ok biti neodlučan jer je to znak nezrelosti.
Istina: Biti neodlučan je normalno. Interesi su najčešće definirani sredinom dvadesetih. Dobro definirani interesi i smjer karijere su više povezani sa iskustvom nego sa zrelosti.

Mit: Život je uvijek fer.
Istina: Nažalost, život nije uvijek fer. Suočavanje sa nepravednostima u životu mogu te naučiti sposobnosti neophodne kod suočavanja sa nadmetanjima i sukobima, koja su dio ljudskog života.

Mit:Život nikada nije fer.
Istina: Na sreću, život je ponekad i fer. Općenito, uloženi trud određuje ishod, tako da imaš razumnu količinu kontrole nad uspjehom tvoje karijere.

Izvor: step.hr
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Maj 2024, 05:59:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.