Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bivši ministar policije RS za „Blic“: „Zemunci“ su dva puta pokušali da me ubiju  (Pročitano 1957 puta)
15. Feb 2007, 13:13:36
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Bivši ministar policije RS za „Blic“
„Zemunci“ su dva puta pokušali da me ubiju

BANJALUKA - Pripadnici zemunskog klana Sretko Kalinić i Aleksandar i Miloš Simović dva puta su pokušali da me ubiju. Novac za moju likvidaciju je prikupljen i predat tiperu „zemunaca“. Imam dokaze da je to učinio Dragomir Adnan, u dogovoru sa haškim optuženikom Vinkom Pandurovićem - izjavio je za „Blic“ ratni ministar unutrašnjih poslova RS Tomislav Kovač.

On je potvrdio da je prošle nedelje podneo krivičnu prijavu Okružnom tužilaštvu u Bijeljini i MUP RS protiv bivšeg direktora policije Republike Srpske Adnana, Pandurevića, Kalinića, Miloša Simovića i Dejana Markovića, bivšeg policajca RS i vozač Momčila Mandića.

Kovač tvrdi da su prvi put pokušali da ga likvidiraju u Beogradu, u vreme kada je ubijen zaštićeni svedok Zoran Vukojević Vuk.

- Egzekutor je trebalo da bude Aleksandar Simović zvani Aca. Do toga nije došlo jer je prilikom atentata na Vukovića ubijen jedan pripadnik zemunskog klana - iznosi Kovač.

Drugi pokušaj ubistva, navodi Kovač, bio je pre nepun mesec dana. Sreten Kalinić i Miloš Simović su 22. januara došli u Podgoricu i boravili u butiku „Bridž“.

- Saznao sam za njihove aktivnosti i oni su posle intervencije MUP Crne Gore i pretresa objekata sa Tivatskog aerodroma preko Beograda pobegli u Pariz - dodaje Kovač.

On tvrdi da je za drugi pokušaj ubistva direktno odgovoran Andan.

- On je Dejanu Markoviću obezbedio eksplozivnu napravu koja se aktivira pomoću mobilnog telefona. Međutim, Marković nije smogao snage da me ubije - ističe Kovač.

On tvrdi da ima dokaze da je Andan 2006. u dogovoru sa Vinkom Pandurevićem i drugima, prikupio novac i predao ga tiperu zemunskog klana za zahtevom za njegovu likvidaciju.

- Pandurević je zatražio moju likvidaciju kao ključnog svedoka za slučaj Srebrenica, zbog koga je u pritvoru Haškog tribunala. On je to učinio na osnovu informacija koje su njegovoj familiji dostavili Andan i Ljubomir Beara. Adnan i Beara su preneli da, ukoliko mene uklone, Pandurević ima šansu da mu se umanji odgovornost pred Haškim sudom - tvrdi Kovač.

Andan je, veruje Kovač, imao poseban motiv.

- Pred svedokom Ramom Avdovićem iz Podgorice mi je rekao da će, ako ga smene sa mesta direktora policije RS, likvidirati i mene i druge odgovorne za to - kaže Kovač.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova RS kažu da će, kada dobiju prijavu, proveriti ozbiljne optužbe na račun Andana i drugih.

Andan juče nije bio dostupan za komentar. On je preksinoć za Srnu izjavio „da su navodi Kovača obične gluposti i da nikada nije poznavao nijednog člana zemunskog klana“.

Na pitanje kako je saznao za navodne pokušaje ubistva, Kovač kaže da je dovoljna činjenica da je bio ministar unutrašnjih poslova RS i da je trebalo da izvršioci ubistva budu bivši osuđenici.

On dodaje da se ne boji za svoju bezbednost, ističući da želi da se „sa ovom grupom obračuna u državnim organima“.

Tijana Veselinović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola V3i
sigurno nema nista sladje nego Anea-i naci duplu temu  Smile
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.