Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:57:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bivsa SFRJ na okupu za 18 godina  (Pročitano 3344 puta)
29. Jun 2007, 23:49:27
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
 P R O G N O Z A  cetrdesetak kompanija analiziralo kada ce zemlje zapadnog Balkana uci u EU

Bivsa SFRJ na okupu za 18 godina
 
Rezultati su pokazali da će Hrvatska prva dobiti status stalne članice dok će Albanija i Bosna i Hecegovina biti poslednje

(LONDON) Prema prognozi 38 najpoznatijih kompanija koje se bave finansijskim uslugama ceo region zapadnog Balkana biće u Evrospkoj uniji za 18 godina. Britanska novinska agencija Rojters, sprovela je anketu među je čelnicima 38 najvećih firmi u Evropi i svetu o njihovoj prognozi kada će region zapadnog Balkana ući u Europsku uniju, a rezultati su pokazali da će Hrvatska prva dobiti status stalne članice dok će Albanija i Bosna i Hecegovina biti poslednje. Osim njih, spomenute su ostale države u regionu, a među njima najbolje stoji Crna Gora koja će, po ovim prognozama, postati članica Evropske unije 2015. godine. Inače, u anketi su učestvovale poznate evropske i svetske kompanije koje se bave finansijskim uslugama i analizama tržišta u razvoju. U anketi koju je sprovela novinska agencija Rojters od 10. do 16. aprila ove godine presekom odgovora učesnika došlo se do procene da je 2015. godina kada će u EU ući Crna Gora, Srbija, Bosna i Hercegovina i Albanija, dok bi Turska čekala do 2019. godinu, s time što najbolju poziciju ima Hrvatska za koju se procenjuje da će se elitnom klubu pridružiti 2010. godine. Mišljenje učesnika Rojtersove ankete je da bi Crna Gora deo evropske porodice mogla postati najranije 2012. godine, a najkasnije do 2020. godine. Ista prognoza data je i za Srbiju, dok je za Bosnu i Hercegovinu i Albaniju ocenjeno da će eventualno čekati do 2030. godine. Međutim, prema nekima od anketiranih, one bi najranije mogle ući u Evropsku uniju 2012. godine.     
Inače, smatra se da će Hrvatska, koja je od svih zemalja zapadnog Balkana najdalje dogurala na putu ka EU jer pregovara o punopravnom članstvu, najranije postati članica za dve godine, odnosno 2009, a najkasnije 2013. godine. Što se tiče prognoza za Tursku, za koju su neki u anketi rekli da nikada neće biti deo Unije, sigurno je da će čekati do 2014. godine, ali ne duže i od 2025. godine. Makedonija, koja je na putu pridruživanja Uniji odmah iza Hrvatske, a pre Albanije, Crne Gore, Srbije i BiH jer je stekla status kandidata za članstvo, nije se našla u anketi. Albanija ima potpisan Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju s EU, koji je prva važnija stepenica u pravcu Brisela jer se njim definišu rokovi za prilagođavanje unutrašnjeg zakonodavstva pravu Evropske unije. Inače, Crna Gora je parafirala taj sporazum, a pregovori sa Srbijom i BiH sada su u zastoju.

(S. G.) Izvor  Enovine
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lako je dati zivot za nesto, kad ga nemas

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava Cehoslovacka ;p
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC Topaz
Rezultati su pokazali da će Hrvatska prva dobiti status stalne članice dok će Albanija i Bosna i Hecegovina biti poslednje
aleee
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Razvalićemo uniju na komade, samo da se okupimo.
Zatim će nas odatle isterati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
Razvalićemo uniju na komade, samo da se okupimo.
Zatim će nas odatle isterati.
Hahaha, da znas. Kad im dodju Hrvati, Srbi i Bosnjaci ima glava da ih zaboli. Ipak definitivni kraj EU desice se ulaskom Siptara u nju. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5610
Razvalićemo uniju na komade, samo da se okupimo.
Zatim će nas odatle isterati.
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung S7220
Zemlje bivse SFRJ ulaze u paketu...   Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
Zemlje bivse SFRJ ulaze u paketu...   Smile
Naravno, ali mislim da ce opasno zazaliti. Prvo sto ima da im donesemo je pecenje rakije i prasici na raznju. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Razvalićemo uniju na komade, samo da se okupimo.
Zatim će nas odatle isterati.
Hahaha, da znas. Kad im dodju Hrvati, Srbi i Bosnjaci ima glava da ih zaboli. Ipak definitivni kraj EU desice se ulaskom Siptara u nju. Smile
Ko kaze da ce ikada primiti BiH i Albaniju, zbog vecine islamskog zivlja radice isto kao sa Turskom, razvuci ce ulazak do Sudnjeg dana.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Apple Iphone 5
Razvalićemo uniju na komade, samo da se okupimo.
Zatim će nas odatle isterati.
Hahaha, da znas. Kad im dodju Hrvati, Srbi i Bosnjaci ima glava da ih zaboli. Ipak definitivni kraj EU desice se ulaskom Siptara u nju. Smile
Ko kaze da ce ikada primiti BiH i Albaniju, zbog vecine islamskog zivlja radice isto kao sa Turskom, razvuci ce ulazak do Sudnjeg dana.
Ma ulaze jer Albanija i BIH nemaju "opasan" broj muslimana po Evropu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Razvalićemo uniju na komade, samo da se okupimo.
Zatim će nas odatle isterati.
Hahaha, da znas. Kad im dodju Hrvati, Srbi i Bosnjaci ima glava da ih zaboli. Ipak definitivni kraj EU desice se ulaskom Siptara u nju. Smile
Ko kaze da ce ikada primiti BiH i Albaniju, zbog vecine islamskog zivlja radice isto kao sa Turskom, razvuci ce ulazak do Sudnjeg dana.
Ma ulaze jer Albanija i BIH nemaju "opasan" broj muslimana po Evropu.
Kvantitativno da, kvalitativno, ne. Ovi bosanski muslimani vrijede ko 20 arapskih. Bijela Al Kaida.... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:57:14
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Bivsa SFRJ okupu

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.