Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: bittorrent - upload  (Pročitano 1325 puta)
27. Maj 2005, 20:58:15
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Skidam sa bittorrenta neke fileove, i mogu reci da sam bas zadovoljan sa bazom podataka sto se tice mp3. Medjutim nisam zadovoljan sto tokom downloada simultano radi neki upload, ne znam cega i tako gotovo duplira protok podataka. Ima li neko pojma sta je taj upload kod bittorenta??
« Poslednja izmena: 27. Maj 2005, 21:12:57 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
pa, to je klasican p2p.... princip je vrlo jasan... koliko ti drugima dajes, toliko ce oni tebi... ako iskljucis upload, opasce ti i brzina downloada, i obrnuto... inace, samo je izgleda kod srba zastupljen taj mentalite da vole nesto od drugih da uzimaju, ali ne i da dele sa njima...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Naprotiv nisam ja takav. Ja volim da dam nesto zauzvrat. Ali drugacije je to na nekim drugim p2p programima. Na DC++ nema fiksnog share nego u zavisnosti kojem serveru se pristupa i razlicite su kvote za share. Na filetopia je totalno drugacije, osim sto mogu da shareujem prazan folder i tako niko ne moze nista pronaci, imam uvid u bilo koji podatak koji se skida sa racunara i tacno se vidi koji korisnik to radi. A ovde na bittorrentu uopste nema podesavanja za share, i jos je brzina uploada veca nego dowloada, od toga moze jako glava da zaboli ako ste ograniceni samo na pisljivih 2 GB protoka podataka mesecno. Znaci nije problem dati 2 dinara za dva dinara, problem je dati 2 dinara za 5 dinara. A tako je na bittorrent, a to me nervira.
« Poslednja izmena: 27. Maj 2005, 21:51:00 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
ovde se u shareu nalazi samo jedan jedini fajl... tj. ti taj fajl preuzimas  od vise osoba, a istovremeno si i izvor drugima koji preuzimaju isti taj fajl.. zato i nije preporucljiv za one koji imaju paket sa ogranicenim protokom... moguce je samo podesiti max. broj ljudi koji preuzimaju od tebe i max. brzinu..  i ako koristis bitTorrent, predji na BitTornado koji, bar koliko sam ja mogla da primetim, brzi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Dosta si mi razjasnila oko toga, hvala ti! Isprobacu taj tornado, i videti mogu li redukovati broj korisnika koji pristupaju na minimum.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
ok.. jos par stvarcica... nemoj da skidas preko torrent sajtova koji zahtevaju registraciju (posebno domacih) jer zahtevaju odredjeni share ratio. npr. ako ti padne ispod 0.5 ili 0.9 mogu i da te banuju... share ratio od npr. 0.9 znaci da si sa drugima podeli 90% onoga sto si sam skinuo... zato je najjednostavnije da koristis npr. http://isohunt.com za pretragu torrenta... jer tada nije potrebno da se nerviras oko ratio-a, a i veci je izbor Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Imam neki site interesantan, http://thepiratebay.org/, ne znam na kom je jeziku, valjda svedskom. Ne zahteva registraciju, a recimo pronasao sam sve albume od cafe del mar. I to mi je vec muka zato sto hocu da poskidam njih 5 , 6 koje nemam. I evo vec citav dan skidam jedan album, upravo zato sto je download ratio nizak, a upload visok. I vec je downloadowao 90 MB, uploadovao 100 MB. I ako uskoro neresim to, stvarno ce me zaboleti jako glava. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
torrent je manija u nastanku... i svakim danom se sve vise siri... sticajem okolnosti, sluzim se (nisam te srece da ga imam kod kuce), full netom, tako da sam pronasla i skinula neke starije igre, filmove i muziku, koje nikako nisam mogla da pronadjem... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
eMule  Smile Smile
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Probavao sam emule i nisam bas iamo neko dobro iskustvo, kao i sa kaazom. Pronajde on nesto, ali 1 % je downloadable od onoga sto ja trazim. Za sada me filetopia odlicno sluzi. A bittorent je nenadmasan sto se tice baze podataka. Jedino je problem taj upload. Mada nije strasno. Jednom sam skidao file od 102 MB, a upload je bio 190, drugi put 100 MB, a upload 20 MB. Znaci varira, sve u zavisnosti koliko ljudi trazi bas taj file u vreme koje za koje se downloadauje, ali malo smeta kada je ogranicen protok podataka mesecno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.