Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biti ženstvena? Kad, gde, kako  (Pročitano 4092 puta)
13. Maj 2003, 15:49:52
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Vaspitana sam u feminističkom duhu(hvala mama). Odrasla sam na stripovima.  Moj najveći uzor bila je glavna junakinja istoimenog stripa, Modesty Blaise(oprosti, mama).Danas vrlo rado igram kompjutersku igru Tomb Raider s Larom Croft u glavnoj ulozi - virtuelni svet valjda je jedino mesto gde ja mogu raditi kao arheolog i imati velike grudi!
Obe junakinje, uprkos svojoj očiglednoj ravnopravnosti, pa i nadmoći nad muškarcima, imaju i dalje ženstvenu(jako, jako ženstvenu figuru, u svakoj su situaciji savršeno našminkane i prilično seksi odevene. Pitam se da li su i one morale prolaziti kroz iste faze kao ja...
Kao devojčica, igrala sam se samo sa dečacima. "Prava si muškarača", govorila je moja baka. A svi znamo da je u očima jedne bake "muškarača" nešto strašno, stotinu puta gore od muškarca. Moje su igračke uvek bili kauboji, Indijanci, životinje, nikada lutke, a jedina lutka koju sam imala bila je - crnkinja. Baka je vrtela glavom. Trčala je za mnom sa češljem, pa sam se sa dvanaest godina toliko kratko ošišala  da ljudi nisu bili sigurni  dali sam devojčica ili dečak. Nosila sam samo farmerke, naočare, bila sam pravo ružno pače
U osmom razredu, moja mi je (možda već malo zabrinuta) majka priuštila kontaktna sočiva.
To mi je, valjda, uz nešto hormona, otvorilo oči, pa sam počela primećivati suprotni pol. Ali oni nisu bili sretni zbog toga. Njdraza zabava bila mi je izazovno se postaviti(na dečake u osmom razredu i medved bi delovao izazovno) i vrebati žrtvu koja će me pokušati "zaskočiti", kako smo zvali to pubertetsko pipkanje. A onda bih sa njima vežbala sve zahvate iz omiljenog mi akcionog stripa, pretvarala sam se u Modesty glavom i bradom. Pomogli su mi svi oni dosadni sati provedeni s bratićem na terasi letnjeg bioskopa, te svi oni dosadni KUNG FU filmovi koji bi se, uvek svakog leta ponovo vrteli. Imala sam i oružje, po uzoru na Modesty, drveni kalem za konac, koji sam iskopala negde u bakinom ormanu - kongo, oružje kojim sam nanosila crne masnice dečacima u školi. uskoro sam ostala bez zabave, više me niko nije hteo ni pogledati, a kamoli pipnuti.. Bojali su me se. Morala sam ih nekako privući, pa sam počela eksperimentisati sa izgledom.
Pre nisam obraćala pažnju na Modestyn look, ali sada sam ga počela verno kopirati; uske crne majce, uske pantalone, čizme, suknja koja se po potrebi može jednim potezom strgnuti, kad treba nekoga izmlatiti. Obojila sam kosu u crno. Počela se šminkati. Shvatila sam da je i izgled - oružje. I da se muškarci mogu oboriti i drugačije a ne samo šakom. Ali trebalo mi je još oružja. Pa sam stekla Oštar jezik. "Jezičava si", užasavala se baka, konačno zadovoljna mojim izgledom. Da sam bila dečak, bila bih ponosna na svoju jezičavost. Nazvala bih je rečitošću. Nastavila sam se potkivati, dodala sam svom oštrom jeziku još tri strane. Završila fakultet za kopače, kako je zaključila moja baka - arheologiju. Muškarci se boje žena kao ti, rekla je baka.
Muškarci se boje žena kao ti, rekla je moja mama, kao da u tome i sama nije imala prste. Muškarci se boje žena kao ti, rekao je moj dragi. Morao sam se "navariti" da ti priđem.
Ali, i Modesty je trebala Wilyeja Garvina da joj čuva lepa leđa.

-preporuka:
Maskara: Eternicilis
tečni puder: Max  Factor Facefinity
Ruž: Chanel 18
sjaj za usne: Lancome Jucy Tubes
Parfem: Dior Hipnotic Poison
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Hm...
ovo si ti pisala?!
Zbun!
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
hmmmmm JeJa veoma zanimljivo ovo sto je napisano...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
@SAnja   nisam. bilo mi je simpatično pa rekoh da podelim sa vama. ako smeta -briši Smile
@sanjica  drago mi je da ti se dopada Smile
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
@jeja

Ne, ne, ne, ne
Jako je dobro i svidelo mi se jako, pa sam pomislila da ako si ti pisala da pocnem i tebe da vrbujem da pises na poeticnom kutku:)
Necu nista da brisem, pogotovo ne ovo!
svidja mi se!
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Stvarno zanimljiv trip. Malo mi je cudno zvucalo, kao da je prica iz neke knjige. Mada ko je pisao, ima maste sigurno.


P.S. Ja se ne bojim nijedne zene. Samo postoje neke koje se bojim da pogledam. Ali tu se bojim sebe a ne njih.
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
@SAnja nema šanse da me vrbuješ Smile ... to je jedno, drugo, hvala sto misliš da bi trebalo, ali nisam baš redovno u mogućnosti da pišem. a treće-neće me biti neko vreme

@loverboy             nije iz knjige, a nije ni mašta. to je njena mladost :wink:
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
@Jeja

A sto neces da te vrbujem?!
Ne umes da pises ili sta?!
Nije bitna redovnost, bitno je da pises ili makar da pronaliz lepe pesmice, price... ali dobro ako neces, makar ih citaj:(

Lepo se provedi, gde god da ides, pa kad se vratis razmisli o predlog za kutak :twisted:  Smile
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
valjda mogu da pišem i bez statusa Moderator... ili ne?
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.