Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 03. Sep 2025, 08:26:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bin Ladenovi jataci u B i H !!!  (Pročitano 5744 puta)
27. Jul 2007, 18:54:52
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
SAD: Lista pomagača Bin Ladena iz BiH - najviše iz Sarajeva, Zenice i Travnika !!!

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država objavilo je novu dopunjenu listu organizacija, institucija i pojedinaca preko kojih se finansira najtraženiji terorista na svetu, Osama bin Laden, a čiji su "pipci" u Jugoistočnoj Evropi najčvršći u Bosni i Hercegovini, odnosno u Sarajevu, Zenici i Travniku.

Kako u otkriva banjalučki časopis "Fokus" na listi nepoželjnih za ulazak u SAD, objavljenoj na 277 stranica pre tri dana, objelodanjeni su nazivi nekoliko stotina organizacija, institucija i imena pojedinaca iz BiH kojima je zabranjen ulaz u ovu zemlju i blokirana sva imovina i računi.

U vrhu izveštaja se pominje preko 30 islamskih organizacija za koje SAD sumnjaju da svoje operacije vode i preko organizacija i fondacija, koje su registorvane i imaju svoje ogranke i u BiH.

Medju njima su medjunarodne organizacije i fondacije Al bir al-davalia, Benevolenca, Al-Furkan, Al-harajmen al-masjed al-aksa, Al-taiba, SIRAT i druge, koje svoje ogranke imaju u većim gradovima muslimansko-hrvatske Federacije BiH.

Medju osobama sa crne liste koji poseduju pasoš BiH, izmedju ostalih su i Tunišanin Abu Tale, Durguti Safet sa Kosova i Metohije, poznatiji kao Abu Sumaja, kao i naturalizovani Tunišanin Khalil Ben Ahmed Ben Mohamed Jaraja.

Osim što je svim haškim optuženicima i osudjenicima zabranjen ulaz u SAD, ova sankcija odnosi se i na Bakira Alispahića, Hasana Čengića i Senada Šahinpašića iz FBiH, koji su tokom rata od 1992. do 1995. bili zvaničnici u Sarajevu.

U SAD, prema Fokusu, ne mogu ni bivši ministri Republike Srpske Milenko Vračar, Tomislav Kovač, Momčilo Mandić i Bogdan Subotić.

Interesantno je da se u novom izveštaju i posle smrti pominju bivši predsednik Srbije i Savezne Republike Jugoslavije Slobodan Milošević i general Vojske RS Momir Talić protiv čijih eventualnih računa i imovine su sankcije i dalje na snazi.

Poslednjim dokumentom američkog Ministarstva finansija jasno je ukazano na problem delovanja islamističkih terorista i njihovih organizacija i institucija preko BiH i opravdanost strahova od "bele Al Kaide", koja uporište ima u bosanskohercegovačkim mudžahedinima, vehabijama, ali i pojedinim političkim strukturama.

Tanjug
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Pa to nije nista novo, opste poznata cinjenica....Ameri ce ih ostaviti da se Srbi s njma obracunavaju, dok ce strogo kontrolisati da neko od "pecinara" ne zavrsi u nekom novom WTO.....
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 716
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Onaj majmun Ganic je glavni pomagac Al Kaide, to u Sarajvu i vrpci znaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Pa ovo se odavno zna. Nije Srbija finansirala mudzahedine da se bore protiv nje.
Samo me zivo inbteresuje kao ce sada bosnjaci negirati sve ovo kao sto su do sada negirali da su im borbu tokom 90-tih finansirali Iarn, Saudi Arabija,...???????
Svi znaju ali kada amerima zssmeta i kada oni odluce da je to pretnja e tek tada se moze govoriti o tome.
Pa svetski serifi branili ste ih nek vas sada*ebu, nek avm ruse ameriku kao zrelu krsku sa drveta.
*ebali vas svi mudzahedini ovog sveta- i Osamu bin Ladena ste stvorili da naudite Rusima a on va sada debelo za*ebava, pod*ebava i preti vam - kao i vasim saveznicima iz EU.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


arogantan sam i uglavnom bezobrazan

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1172
Zastava doboj republika srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson D750
dobro jutro, pa to je poznata činjenica samo što retko ko ima muda da priča o tome.
IP sačuvana
social share
partizan u srcu, zvezda ciganima ali čergašima.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
ovo nije ništa novo, valjda ste gledali snimke o mudžosima i BiH
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 
hm...da ,...ovo smo znali  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Bošnjaci minirali Izetbegovićev grob

Identitet dvojice Bošnjaka iz Sandžaka, koji su minirali grob muslimanskog lidera, nije otkriven, a operacija njihovog hapšenja,koja je bila planirana u junu, odložena je jer je u istom periodu ubijen Ramiz Delalić Ćelo

BANJALUKA - Dvojica Bošnjaka, poreklom iz Sandžaka, osumnjičeni su za miniranje mezara ratnog bošnjačkog lidera Alije Izetbegovića 11. avgusta prošle godine na sarajevskom groblju u Kovačima, javio je Tanjug. Međutim, Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA), koja sprovodi policijsku istragu u ovom slučaju nije bila u „izglednoj situaciji da ih uhapsi“.

Do ovih saznanja, kako piše sarajevski nedeljnik Slobodna Bosna, došao je novinar Oslobođenja Azhar Kalamujić, čija redakcija je odbila da objavi tekst u kome je „istražio službene rezultate“ istrage o počiniocima terorističkog napada na mezar bivšeg predsednika Predsedništva BiH Alije Izetbegovića, nakon čega je on napustio taj sarajevski dnevni list. Dalje se u tom tekstu navodi da zamenik direktora i prvi operativac SIPE Dragan Lukač nije želeo „ni potvrditi niti negira ovu informaciju“, naglašavajući da je tužilac Miroslav Marković dao izjavu o tome, čime je potvrdio da „Tužilaštvo izvesno vreme ima osumnjičene za taj napad“.

Pozivajući se na policijske izvore, novinar Kalamujić došao je do saznanja da se „dvojica Bošnjaka za kojima traga SIPA nalaze izvan BiH i da je to razlog što oni nisu privedeni“. Identitet dvojice Bošnjaka iz Sandžaka, koji su minirali Izetbegovićev grob nije otkriven. Neimenovani izvor iz sarajevskog kantonalnog Ministarstva unutrašnjih poslova otkrio je novinaru Kalamujiću „ da je operacija njihovog hapšenja bila planirana u zadnjoj sedmici juna, ali se od toga odustalo, jer je u istom periodu ubijen Ramiz Delalić Ćelo.

Mezar ratnog bošnjačkog lidera i prvog predsedavajućeg predsedništva dejtonske BiH na šehidskom mezarju Kovači u Sarajevu miniran je prošlog leta, uoči opštih izbora u BiH, što je navodilo na zaključak da iza ovog terorističkog napada stoje politički krugovi. Policija je saznala da je napad izveden vojnim eksplozivom, koji je aktiviran sporogorećim štapinom, a nedugo zatim na Trebiću na teritoriji RS pronađeni su i ostaci spaljenog automobila, koji je, prema izjavama, svedoka, viđen u blizini mezarja Kovači pre eksplozije.



„BEKTEŠEVIĆ“MINIRAO GROB

Kako Glas nezvanično saznaje, miniranje groba Alije Izetbegovića organizovala je islamistička ćelija iz Švedske, na čijem je čelu do hapšenja bio Mirsad Bektešević, jedan od važnih ljudi Osame Bin Ladena. On je preko svoje ćelije u Švedskoj bio zadužen za regrutovanje novih kadrova, naročito iz Evrope, a glavni poligon mu je bio Internet. Bektešević se na globalnoj mreži predstavljao kao „Maksimus“ ili „Abu Imaad As Sandžaki“ i važio je za glavnog „sajber teroristu“. Kako saznajemo, upravo je njegova ćelija organizovala logistiku za miniranje groba Alije Izetbegovića i regrutovala dvojicu počinilaca. Razlog za to je bilo destabilizovanje političke situacije u BiH, optuživanje tamošnjih Srba da su odgovorni, ali i ekstremizacija raspoloženja u BiH i stvaranja pogodnijeg tla za vrbovanje novih „šehida“ Al kaide.
Iako je Bektešević u zatvoru zbog toga što je osuđen za pripremanje terorističkih napada, njemu bliski ljudi u BiH, ali i inostranstvu, organizovali su miniranje mezarja Alije Izetbegovića. Prema saznanjima Glasa, i bosanskohercegovačke službe bezbednosti raspolažu sa ovim podacima, a jedan od tragova za umešanost Bekteševićeve ćelije bio je i automobil sa švedskom registracijom kojim su počinioci došli do groblja Kovači.

GLAS javnosti

Балијска посла!!!
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Gregorian i reis Cerić: Građani BiH su protiv terorizma

Prvi zamjenik visokog predstavnika Raffi Gregorian i reisu-l-ulema Mustafa ef. Cerić danas su u Sarajevu razgovarali o tome koliko je važno pokazati svijetu da se bosanski muslimani gnušaju nad terorizmom u svim njegovim oblicima, saopćeno je iz OHR-a.

Kako se navodi, Gregorian je naglasio da je Bosna i Hercegovina cijenjen i važan partner u borbi protiv globalnog terorizma i da se suočava sa istim izazovima s kojima se suočavaju i SAD, Evropa i mnoge druge države u rješavanju tog problema.

Prvi zamjenik visokog predstavnika je također podsjetio da je predsjednik SAD, samo nekoliko mjeseci nakon terorističkih napada 11. septembra 2001. godine, u svom redovnom obraćanju o stanju nacije, pohvalio Bosnu i Hercegovinu za ulogu koju je odigrala u borbi protiv terorizma.

Tokom razgovora, reis Cerić je izrazio zabrinutost zbog činjenice da se u naslovu nedavno objavljenog novinskog intervjua impliciralo da su građani Bosne i Hercegovine zapravo jataci terorista.

Gregorian je u, u tom kontekstu, istaknuo da se njegov komentar o vezama s teroristima odnosio isključivo na mali broj bivših boraca - stranih državljana.

Prvi zamjenik visokog predstavnika Gregorian i reis-l-ulema Cerić su se saglasili da nastojanja onih koji preuveličavaju problem imaju samo jedan cilj, a to je promoviranje islamofobije i netolerancije, te da ih treba demantirati.

“Izazov za Bosnu i Hercegovinu sastoji se u tome da se suprotstavi vanjskim elementima i ideologijama koje nastoje iskoristiti situaciju nastalu u Bosni i Hercegovini tokom i nakon rata”, rekao je Gregorian.

On je također naglasio da su od 11. septembra učinjeni značajni pomaci u izgradnji institucionalnih i pravnih kapaciteta u BiH koji daju doprinos borbi protiv terorizma, ali i da je u ovoj oblasti potrebno uraditi više.


Reis Cerić je podsjetio prvog zamjenika visokog predstavnika na obavezu Islamske zajednice da se suprotstavi ideologijama koje podstiču netoleranciju i mržnju i potrebu da državni organi, ukoliko je potrebno, pomognu u tim naporima.

Zajednički je ocijenjeno da je važno pridržavati se vladavine zakona u suočavanju sa takvim prijetnjama, kaže se u saopćenju OHR-a.

Izvor (FENA)


Ala se Ceriću zacrveneše uši
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1061
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Dupla tema Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson K800i
Budale...
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
  Bosanska veza Al Kaide
Rat u BiH Osama bin Laden je iskoristio za stvaranje koalicije islamističkih terorističkih organizacija 
 
Mudžahedini za vreme rata u Bosni i Hercegovini
(Fotodokumentacija "Politike")


„Bio je to pakt sa đavolom. Ali, nismo imali drugog načina da pomognemo bosanskim muslimanima”, ovako je Ričard Holbruk pokušao da objasni zašto se Stejt departmenta nije protivio odlasku mudžahedina i islamskih terorista u Bosnu i Hercegovinu, u kojoj su se borili na strani bošnjačke Armije BiH.

Nekadašnji pomoćnik državnog sekretara SAD i specijalni izaslanik američkog predsednika za Balkan prećutao je ono što u svojoj nedavno objavljenoj knjizi „Nesveti teror: Bosna, Al Kaida i rađanje svetskog džihada” otkrio Džon Šindler – sklapanje „pakta sa đavolom” omogućilo je Al Kaidi da postane globalna teroristička mreža.

„Sveti ratnici”

Nastanku Al Kaide i usponu njenog vođe Osame bin Ladena bitno je doprinela Amerika. Za njen račun Bin Laden je okupljao mudžahedine koji su, posle višegodišnjih borbi, primorali Sovjetski Savez da povuče trupe iz Avganistana. Da će se saradnja Bin Ladena i Amerikanaca izroditi u neprijateljstvo naslutilo se za vreme „Pustinjske oluje”, rata protiv Iraka od 1990. do 1991. godine. Vođa Al Kaide tada je poručio da je „oslobađanje Kuvajta od Iraka dužnost i pravo mudžahedina, a ne Amerikanaca”.

Rat u BiH obnovio je savezništvo Bin Ladena i njegovih američkih pokrovitelja. Početkom 1992. godine, uz blagoslov Vašingtona, u BiH počinju da dolaze veterani avganistanskog rata i da stupaju u bošnjačke oružane snage. Slično se dešavalo, mada u manjem obimu, i u Srbiji, odnosno na Kosovu i Metohiji gde su se mudžahedini borili na strani terorističke albanske Oslobodilačke vojske Kosova.

Sa mudžahedinima, „svetim ratnicima”, u BiH, a kasnije i na Kosmet, ulaze i terorističke organizacije: Al Kaida, Hamas, Hezbolah, Džama al islamija, Takfir va Hidžra, Muslimanska braća, Islamski džihad, Mudžahedin kalk... U BiH su među prvima stigli iranski obaveštajci i pazdarani – čuvari iranske islamske revolucije, za koje Vašington sada najavljuje da će ih staviti na listu terorističkih grupa.

To što je BiH postala stecište terorista iz svih krajeva sveta, tvrdi hrvatski publicista Ivica Mlivončić, autor knjige „Al Kaida se kalila u BiH”, iskoristio je Osama bin Laden da tokom 1994. godine „stvori koaliciju više od 30 islamskih terorističkih pokreta, bez obzira na njihovu etničku pripadnost”. One su, navodi Mlivončić, po savetu Amerike finansirane preko navodnih humanitarnih organizacija.

Da će saveznici uskoro postati protivnici najavio je prvi emir (komandant) svih mudžahedina u BiH Abdul Aziz Barbaros. Sredinom 1994. on je listu „Ar Sirat al mustakim” rekao da u BiH „treba da nastavi džihad (sveti rat), jer zapadnjaci ne žele da džihad nađe lansirnu platformu” sa koje bi osvajao Evropu. Govoreći o budućnosti BiH on je kazao: „Najgori scenario bio bi stvaranje mešovite države, mešovitog parlamenta ili mešovite vlade muslimana i hrišćana”. Dejtonskim sporazumom upravo ovaj scenario se i ostvario.

Dok su u septembru 1995. godine trajale borbe na Ozrenu, Abdul Azizov naslednik Alžirac Abdelkadir Moktari zvani Abu Ma’ali piše izveštaj o pobedi nad Srbima i u završnom delu poručuje: „Mi ne verujemo u Sjedinjene Države i njene saveznike, mi ne verujemo u grešnike i religiju koju su izmislili i oslanjamo se samo na Alaha. Mi nastavljamo svoj put”. Izveštaj je objavljen na sajtu Američke islamske grupe iz San Dijega.

Dejtonskom sporazumu i njegovim autorima, američkim zvaničnicima, vodeći islamski misionari u BiH dali su negativnu ocenu. Imad al Misri je rekao: „Ovaj mir je, zapravo, zavera protiv islama”, a cilj mu je „zaustavljanje muslimanskih osvajanja i pobeda”. Podelom BiH na Republiku Srpsku i Federaciju BiH, stav je šejha Nasera ibn Abdurahmana al Saida, „smanjuje se životni prostor bosanskih muslimana”. Očigledno, Dejtonskim sporazumom nije ostvaren njihov cilj – muslimanska BiH.

Iz Maglaja na Njujork

Osama bin Laden i njegovi saradnici 1996. fetvom (obavezujuće uputstvo) obaveštavaju „mladež islamskog sveta koja je ratovala u Avganistanu i BiH da bitka još nije završena”. Fetvom iz 1998. oni pozivaju na „ubistva Amerikanaca i njihovih saveznika – civila i vojnika” u svakoj zemlji. I njihovi vojnici odmah prelaze na – nedela. Napali su američke vojnike i ambasade u Saudijskoj Arabiji, Jemenu, Keniji, Tanzaniji, a zatim Svetski trgovinski centar u Njujorku i Pentagon u Vašingtonu.

Sve ove događaje povezuje ista nit: učešće mudžahedina i terorista koji su ratovali u BiH. Za napad u Saudijskoj Arabiji, u kojem je ubijeno 19 američkih vojnika, osumnjičen je i uhapšen Abdul Aziz Barbaros. Džemal al Badavi je učestvovao u napadu na američki razarač u Jemenu. Abu Zubeid Husein je organizator napada na američke ambasade u Keniji i Tanzaniji. Među otmičarima aviona koji su 11. septembra u samoubilačkoj akciji srušili Svetski trgovinski centar u Njujorku i deo Pentagona bili su i mudžahedini iz BiH: Halid al Mihdari, Navaf al Hamzi, Mohamed al Kalid i Abu Zuhair Haili. U napadu na Pentagon učestvovao je i Mohamed Ata. On je 1999. bio na obuci u selu Bakotić kod Maglaja. Abu Afgan i Abu Dada su optuženi za dizanje u vazduh vozova u Madridu.

Dvoličnosti zvanične Amerike potvrđuje i odluka njenog predsednika Bila Klintona iz 1996. godine, kojom je odobrio 70 miliona dolara pomoći BiH jer je „ispunila uslov iz Dejtonskog sporazuma o povlačenju svih stranih snaga iz ove zemlje”. Da je bilo tako, zar bi visoki predstavnik međunarodne zajednice Miroslav Lajčak nedavno pretio smenom ministru bezbednosti BiH Tariku Sadoviću ako ne potpiše rešenja o deportaciji mudžahedina.




IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


from dusk till dawn

Zodijak
Pol
Poruke 3116
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Mudzosi na sve strane,sta radi ta CIA??????????????
IP sačuvana
social share

Metak je nestrpljiv u cijevi
u usima zvoni naredba
pucaj na sve sto je sumnjivo
momce i ne zali iredentista
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U BiH oko 700 do 800 Al Kaidinih "spavača" !?!

Hrvatski publicista i ekspert za medjunarodni terorizam Ivica Mlivončić tvrdi da je Republika Srpska "trn u oku" islamskim teroristima, ali da je oni neće uskoro napasti, jer bi time privukli pažnju na sebe.

Mlivončić kaže da teroristi koriste BiH kao bazu za napade na Evropu i da je Al Kaida pustila duboko korene u BiH, u kojoj ima oko 700 do 800 "spavača" koji "čekaju mig da krenu u terorističke akcije širom sveta".

U izjavi za list "Press", izdanje za RS, on je naveo da je BiH za ovu terorističku organizaciju "obećana zemlja", čiji članovi su se "na miru obučavali i niko ih nije dirao".

Mlivončić je rekao da je visokopozicionirani član Al Kaide Saleh Medan 1992. godine dobio državljanstvo BiH, te da je za vrijeme rata u BiH boravio i Abu Dujan al Afgani, koji je preuzeo odgovornost za terorističke napade u Madridu.

Prema njegovim rečima, nepobitno je utvrdjeno da je Muhamed Ata, jedan od pilota koji su izvršili teroristički napad u SAD 11.septembra, takodje ratovao u BiH i obučavao se u Bočinji.

Mlivončić kaže da su "više nego smešne" tvrdnje Mustafe Cerića, poglavara Islamske zajednice BiH da su navodi o prisustvu islamskih terorista u BiH "islamofobija".

Srna/MONDO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple iPhone 5
Al Kaida, Hamas, Hezbolah, Džama al islamija, Takfir va Hidžra, Muslimanska braća, Islamski džihad
То је моја секта, Takfir wal Hijra. Наши други проминентни чланови су Мухамад 3Ата који је забио први авион у СТЦ
и др Ајман ад-Дауахири, први човек иза Осаме бин Ладена.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung S7220
28/08/07 (11:00) Хрватски публициста и експерт за међународни тероризам Ивица Мливончић тврди да је РС "трн у оку" исламским терористима, али да је они неће ускоро напасти, јер би тиме привукли пажњу на себе.

RTRS
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 49940
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S24
valjaće za rata  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Valjalo bi da ih Ameri strpaju u ćorku !!!

Oni su ih proizveli, pa neka ih oni i hapse !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Ovi spavaci al kaide ne trebaju samo da udare na RS vec da pomognu i sipcima na Kosovu.
I Srbija je na udaru  -po analizama mnogih bezbednjaka i analiticara iz sveta a posebno iz regiona.
Bice bombi na pretek ali kome ce presesti ne znam.

Interesantna su istrazivanja zapadnih analiticara da vlade pojedinih islamskih zemalja stoje iza organizovanih teroristickih islamskih grupa i da treba da reaguju na mig tih drzava. KAda se radi o spavacima u BIH kaze se da je Iran glavni organizator takvih grupa i da mora da odbarni svoju interesnu sferu na BAlkanu.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Meni više liči da su iza odluka Amerike interesi Saudi Arabije, tj njenog princa.A oni i podstiču agresivne i terorističke frakcije po svetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Žene mudžahedina iz BiH u terorističkoj mreži islamskih fundamentalista (2) - Dr Darko Trifunović
Prednosti žena terorista
Dmitrij Semjonov: Socijalna motivacija žena za izvođenje terorističkih napada u islamskom svetu kretaće se od procesa prihvatanja položaja i uloge žena u muslimanskom društvu do dobijanja višeg ranga u okviru iste zajednice
Koliko je važna uloga žene u terorističkoj mreži islamskih fundamentalista BiH, kako bi se i one integrisale u akcije i operacije koje izvode, govori i podatak da je počeo da izlazi časopis Al-Khansa, koji se može naći samo na Internetu.

Uredništvo ovog časopisa, barem kako stoji u tekstu, sačinjava samoprozvani Ured za informacije žena poluostrva (misli se na arabljansko poluostrvo). U člancima pomenutog časopisa veliča se teroristička mreža Al kaida, samoubilački napadi, citiraju se tekstovi islamskih fundamentalista i lidera različitih terorističkih pokreta. Al-Khansa u svakom broju objašnjava ulogu žene u džihadu i poziva žene da zauzmu svoje mesto u različitim poljima borbe, uključujući i samoubilačke akcije. S obzirom na to da postoji veliki uticaj Al kaide i islamskih fundamentalističkih krugova sa Bliskog istoka na BiH, realistično je očekivati i pojavu sličnih trendova i na prostoru BiH.

Žene teroristi će u budućnosti svakako predstavljati veliku bezbednosnu pretnju. Da je u avionima koji su bili oteti prilikom terorističkog napada od 11. septembra 2001. godine umesto 19 muškaraca bilo 19 žena, one bi bez ikakve razlike učinile potpuno isto. U svetu islamskih fundamentalista život „mučenika“ odnosi se i na žene. Iako žene teroristi ne predstavljaju čestu pojavu, terorističke organizacije sve više obraćaju pažnju na prednosti koje žena terorista ima u odnosu na muškarca. Pozicija žena, posebno u terorističkim organizacijama islamskih fundamentalista, znatno je unapređena nakon serija terorističkih akcija žena samoubica, koje su izvođene od Izraela do Čečenije.

Posebna pažnja budućih istraživanja uloge žena u izvođenju terorističkih akcija islamskih fundamentalista biće posvećena funkciji žene u muslimanskoj familiji i motivaciji žena za izvođenje terorističkih napada. Prema Dmitriju Semjonovu, socijalna motivacija žena za izvođenje terorističkih napada u islamskom svetu kretaće se od procesa prihvatanja položaja i uloge žena u muslimanskom društvu do dobijanja višeg ranga u okviru iste zajednice. Ekonomska motivisanost proističe iz činjenice da terorističke organizacije islamskih fundamentalista pružaju velike novčane nadoknade porodicama terorista samoubica. Religijska motivisanost u realizaciji terorističkih aktivnosti pruža ženi u muslimanskom svetu osnov za ponos, poštovanje i slavu - sve pobrojane kategorije koje su vekovima bile u velikom broju slučajeva rezervisane isključivo za mušku populaciju.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mudžahedini u potrazi za džihadom
Rat u BiH nije završen potpisivanjem Dejtonskog sporazuma, svedoči u svojim beleškama šeik Enver al Šaban 

Banjaluka, 5. septembra – Svojevremeno je šef Misije Ujedinjenih nacija u BiH američki general Žak Pol Klajn u Njujorku tvrdio da „mudžahedini ne predstavljaju opasnost za ovu zemlju“. Odgovarajući na pitanje zašto „sveti ratnici“, u skladu sa Dejtonskim sporazumom, nisu deportovani iz BiH, on je novinarima rekao da je „donesen zaključak na međunarodnom nivou da je bezbednije za ceo svet da ih zadržimo u BiH, jer znamo gde su“.

Šta se od tada (oktobar 2002. godine) do danas promenilo, kada je o mudžahedinima reč? Ili: zbog čega je pedesetak mudžahedina proglašeno pretnjom za bezbednost BiH? Zašto je prvi zamenik visokog predstavnika međunarodne zajednice u BiH Rafi Gregorijan „Vašington postu“, čiji je tekst prenela današnja štampa u BiH, govoreći o „svetim ratnicima, rekao: „Trebalo je da odu pre 12 godina. Njihovo prisustvo je kršenje Dejtona i ukoliko pređemo preko toga, preko čega bi onda sve trebalo da pređemo.”

Sudeći po izvodima iz dnevnika šeika (poglavar verske zajednice kod muslimana) Envera al Šabana, koje je u knjizi „Garibi – mudžahedini u BiH 1992–1995” objavio novinar Esad Hećimović, jedino što se u ovoj priči promenilo jeste prvenstveno odnos američke administracije prema mudžahedinima koji su u BiH došli uz njen i blagoslov pojedinih zapadnoevropskih država, i u međuvremenu se od njihovih saveznika u ovdašnjem ratu pretvorili u njihove protivnike. Šeik Šaban je bio direktor Islamskog instituta u Milanu i duhovni vođa svih mudžahedina u BiH. U dnevniku je vodio i beleške sa sastanaka „bosanske šure“ (savetodavnog veća). Na ovim sastancima uglavnom se raspravljalo o traženju načina da mudžahedini ostanu u BiH posle raspuštanja jedinice „El mudžahedin“ i da ne budu razoružani.

U beleškama od 4. decembra 1995. godine, šeik Šaban je zapisao da je Al Jambi kazao: „Ako raspustimo vojnu jedinicu, sakrićemo oružje“. Lice „A“ je tvrdilo: „Mislim da je proterivanje Arapa malo verovatno sve dok je Abu Izat (Alija Izetbegović) tu.“ Zapisane su i reči Abu Harisa: „Imaćemo mesto koje će se zvati ’mudžahedinsko selo’ i direktna pretpostavka biće da mi imamo tamo oružje“. Al Kaaka je mučilo sledeće pitanje: „Šta ako mir prevlada? Moramo za sebe naći džihad, ovde ili negde drugde. Dugoročno, mir nije realan.“

Sastanku, održanom 5. decembra, prisustvovao je i general Rasim, verovatno Delić. On je konstatovao: „Kao vojnik, ja se protivim ovom sporazumu (Dejton), ali sam se prestao boriti, slušajući naređenja. Oni imaju različite načine kako da izvrše pritisak na nas... Slika je vrlo jasna: oni se boje islama.“ Jedan od zaključaka sa ovoga sastanka je da bi „Amerikanci trebalo da budu upozoreni da je bolje da mudžahedini ostanu na okupu nego da budu raspršeni, pa da svaki deluje po svom“. Nije li ovaj stav potpuno podudaran sa onim što je svojevremeno, objašnjavajući zašto su mudžahedini ostali u BiH, izjavio Žak Pol Klajn?

Sledeći sastanak bio je 10. decembra. Sa njega izdvajamo reči Hamze: „Mi želimo šehadet (mučeništvo) i mi ga uporno tražimo u ovoj zemlji: suprotstavimo se svim nevernicima i Bog će biti sa nama... Niti ćemo napustiti zemlju, niti ćemo odbaciti oružje.“ U okviru pripreme za raspravu sa predsednikom Alijom Izetbegovićem Abu Haris je zapisao: „Moramo se boriti protiv Amerikanaca – to su krstaši – pre ili posle.”

Predstavnici mudžahedina sastali su se sa Alijom Izetbegovićem 13. decembra 1995. i on im je obećao pomoć u rešavanju ovog pitanja. Tada je Mufti Fadil rekao da ništa od onoga što rade ne mogu sakriti od Amerikanaca. Sledećeg dana šeik Enver al Šaban je zapisao zaduženja stanovnika „mudžahedinskog sela“ (Donja Bočinja, na Ozrenu), od područja za šetnju do područja za – obuku.

Politika
Boro Marić
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 03. Sep 2025, 08:26:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.