Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bill Maher o "bezazlenosti" i "normalnosti" religije  (Pročitano 15965 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
za moderatora: mislim da moderator ima prvi prednost da dobije objasnjenje.nisam napisao nista ruzno.iskreno sam rekao da to nije moja hriscanska priroda u moci jednostavno da nekog povredi. samo najblaze vitiram smisao Biblije. jednostavno to nije pisano za "razumne" vise je problem sto je prethodni post bio  tako ispisan sa pricom o razumnima.  Bog je rekao da je to nemoguce rtazumnima uzeti,jer se razum suproti (i ako ce razum i ovo izvrnuti) Bozjem umu.na kraju i vi sa naucne tacke verujete sa susret nekih vrsta u kosmosu ne moze doci po nasoj osnovi naseg uma  i ja ne koristim tu logicnost tvrdnje kao dokaz da to i ne postoji to sa nekim zivotima u kosmosu.
Ti ni ne primecujes da je to sto si rekao ruzno za tebe a ne za one koji nisu kao ti.
Odvalio si laz da biblija " nije pisana zdravo razumnima ", svi ti se smeju, a ti to ne shvatas.
Isus je rekao " U to vreme odgovori Isus, i reče: Hvalim Te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrih i razumnih a kazao si prostima. "
On je rekao da se rec Bozija ne moze shvatiti mudrovanjem nego je jednostavna da i deca mogu da je shvate.
Stvarnost shvataju i deca, za razliku od naucne fantastike koju tumaci religija.
Citat
 
    sto se tice nojevog potopa o kome se ovde pise i navodna prica da nojev potop nije postojao pa to sam vec pricao,muha proguta slona i kaze nije se zato nadula ili slon u opste nije u nbjenom stomaku,kako moze biti. na kraju pukne od svoje ludosti nepriznavanja cinjenicnog stanja.
A dokaz da se potop desio je prica koju je napisao Mojsije ?

Bas kao sto je dokaz da postoje zmije koje pricaju sa zenama i drvo ciji plod obezbedjuje vecan zivot isto
prica koju je napisao Mojsije.

Kako onda grcka pisanija nisu dokaz postojanja dogadjaja i karaktera koja su tamo zapisana ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
za moderatora: mislim da moderator ima prvi prednost da dobije objasnjenje.nisam napisao nista ruzno.iskreno sam rekao da to nije moja hriscanska priroda u moci jednostavno da nekog povredi. samo najblaze vitiram smisao Biblije. jednostavno to nije pisano za "razumne" vise je problem sto je prethodni post bio  tako ispisan sa pricom o razumnima.  Bog je rekao da je to nemoguce rtazumnima uzeti,jer se razum suproti (i ako ce razum i ovo izvrnuti) Bozjem umu.na kraju i vi sa naucne tacke verujete sa susret nekih vrsta u kosmosu ne moze doci po nasoj osnovi naseg uma  i ja ne koristim tu logicnost tvrdnje kao dokaz da to i ne postoji to sa nekim zivotima u kosmosu.
Ti ni ne primecujes da je to sto si rekao ruzno za tebe a ne za one koji nisu kao ti.
Odvalio si laz da biblija " nije pisana zdravo razumnima ", svi ti se smeju, a ti to ne shvatas.
Isus je rekao " U to vreme odgovori Isus, i reče: Hvalim Te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrih i razumnih a kazao si prostima. "
On je rekao da se rec Bozija ne moze shvatiti mudrovanjem nego je jednostavna da i deca mogu da je shvate.
Stvarnost shvataju i deca, za razliku od naucne fantastike koju tumaci religija.
Citat
 
    sto se tice nojevog potopa o kome se ovde pise i navodna prica da nojev potop nije postojao pa to sam vec pricao,muha proguta slona i kaze nije se zato nadula ili slon u opste nije u nbjenom stomaku,kako moze biti. na kraju pukne od svoje ludosti nepriznavanja cinjenicnog stanja.
A dokaz da se potop desio je prica koju je napisao Mojsije ?

Bas kao sto je dokaz da postoje zmije koje pricaju sa zenama i drvo ciji plod obezbedjuje vecan zivot isto
prica koju je napisao Mojsije.

Kako onda grcka pisanija nisu dokaz postojanja dogadjaja i karaktera koja su tamo zapisana ?
[/quo
 jasno si napisao ali uvek ti zafali Duh Bozji koji drzi svaki deo Pisma pre nego mozes shvatiti napisano u jednom delu citata. Isus je jasno rekao kao sto si i napisao,samo to si izvrnuo. on kaze sto je sakrio,ne kaze sto neko ne moze razumeti. ovde ima to znacenje.a na drugom mestu ima i toga sto sam kazes,da je rekao da uman covek jednostavno ne moze razumeti Bozje tajne a da duhovan sve razume ne samo Bozje vec i one umne.uman moze znati tajnu anatomiju coveka ali ne i Bozji promisao.
 a petru kad je ovaj rekao odgovor na pitanje ko je on Isus kaze da telo i krv to mu nisu mogli doneti. zato danas ljudi uce trojstvo mesto krstenja u ime Isus jer idu umom mesto Duhom otkrivenjem sa neba i sve drugo je pod tim problemom sve Pismo pa i tvoja razgledanja istog. bez uvrede.
 ako oces jos citata oni su malo teski samo. ali Bozji.kad omudrase poludese u svojim mislima. ljudski um nije moguce uskladiti jednostavno sa nadnaravnosnim Bogom i Reci.nije moguce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
za moderatora: mislim da moderator ima prvi prednost da dobije objasnjenje.nisam napisao nista ruzno.iskreno sam rekao da to nije moja hriscanska priroda u moci jednostavno da nekog povredi. samo najblaze vitiram smisao Biblije. jednostavno to nije pisano za "razumne" vise je problem sto je prethodni post bio  tako ispisan sa pricom o razumnima.  Bog je rekao da je to nemoguce rtazumnima uzeti,jer se razum suproti (i ako ce razum i ovo izvrnuti) Bozjem umu.na kraju i vi sa naucne tacke verujete sa susret nekih vrsta u kosmosu ne moze doci po nasoj osnovi naseg uma  i ja ne koristim tu logicnost tvrdnje kao dokaz da to i ne postoji to sa nekim zivotima u kosmosu.
Ti ni ne primecujes da je to sto si rekao ruzno za tebe a ne za one koji nisu kao ti.
Odvalio si laz da biblija " nije pisana zdravo razumnima ", svi ti se smeju, a ti to ne shvatas.
Isus je rekao " U to vreme odgovori Isus, i reče: Hvalim Te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrih i razumnih a kazao si prostima. "
On je rekao da se rec Bozija ne moze shvatiti mudrovanjem nego je jednostavna da i deca mogu da je shvate.
Stvarnost shvataju i deca, za razliku od naucne fantastike koju tumaci religija.
Citat
 
    sto se tice nojevog potopa o kome se ovde pise i navodna prica da nojev potop nije postojao pa to sam vec pricao,muha proguta slona i kaze nije se zato nadula ili slon u opste nije u nbjenom stomaku,kako moze biti. na kraju pukne od svoje ludosti nepriznavanja cinjenicnog stanja.
A dokaz da se potop desio je prica koju je napisao Mojsije ?

Bas kao sto je dokaz da postoje zmije koje pricaju sa zenama i drvo ciji plod obezbedjuje vecan zivot isto
prica koju je napisao Mojsije.

Kako onda grcka pisanija nisu dokaz postojanja dogadjaja i karaktera koja su tamo zapisana ?
[/quo
 jasno si napisao ali uvek ti zafali Duh Bozji koji drzi svaki deo Pisma pre nego mozes shvatiti napisano u jednom delu citata. Isus je jasno rekao kao sto si i napisao,samo to si izvrnuo. on kaze sto je sakrio,ne kaze sto neko ne moze razumeti. ovde ima to znacenje.a na drugom mestu ima i toga sto sam kazes,da je rekao da uman covek jednostavno ne moze razumeti Bozje tajne a da duhovan sve razume ne samo Bozje vec i one umne.uman moze znati tajnu anatomiju coveka ali ne i Bozji promisao.
 a petru kad je ovaj rekao odgovor na pitanje ko je on Isus kaze da telo i krv to mu nisu mogli doneti. zato danas ljudi uce trojstvo mesto krstenja u ime Isus jer idu umom mesto Duhom otkrivenjem sa neba i sve drugo je pod tim problemom sve Pismo pa i tvoja razgledanja istog. bez uvrede.
 ako oces jos citata oni su malo teski samo. ali Bozji.kad omudrase poludese u svojim mislima. ljudski um nije moguce uskladiti jednostavno sa nadnaravnosnim Bogom i Reci.nije moguce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
jasno si napisao ali uvek ti zafali Duh Bozji koji drzi svaki deo Pisma pre nego mozes shvatiti napisano u jednom delu citata. Isus je jasno rekao kao sto si i napisao,samo to si izvrnuo. on kaze sto je sakrio,ne kaze sto neko ne moze razumeti. ovde ima to znacenje.a na drugom mestu ima i toga sto sam kazes,da je rekao da uman covek jednostavno ne moze razumeti Bozje tajne a da duhovan sve razume ne samo Bozje vec i one umne.uman moze znati tajnu anatomiju coveka ali ne i Bozji promisao.
 a petru kad je ovaj rekao odgovor na pitanje ko je on Isus kaze da telo i krv to mu nisu mogli doneti. zato danas ljudi uce trojstvo mesto krstenja u ime Isus jer idu umom mesto Duhom otkrivenjem sa neba i sve drugo je pod tim problemom sve Pismo pa i tvoja razgledanja istog. bez uvrede.
 ako oces jos citata oni su malo teski samo. ali Bozji.kad omudrase poludese u svojim mislima. ljudski um nije moguce uskladiti jednostavno sa nadnaravnosnim Bogom i Reci.nije moguce.
Ako je nesto sakriveno onda to znaci da je to nemoguce videti/razumeti.
Svim ljudima je od stvaranja coveka pa do "zadnjih dana" plan Boziji bio sakriven.
Isaija 6:9-10 pa do Joil 2:28-32
Ti zastupas ono sto su ljudi verovali pre dolaska Isusa, a tvrdis kako imas "duh boziji".

Na moje ime si izneo optuzbi ne zna im se broja o mom navodnom "izvrtanju", "varanju drugih", "pripadnoscu djavolu".... kad god sam te pitao da to obrazlozis nisi to uradio......
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
bil maher je legenda!

ume ponekad da pretera. religija je i korisna, ali retko stvarno gresi
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.147 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.