Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bill Maher o "bezazlenosti" i "normalnosti" religije  (Pročitano 15967 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
ne znam zasto nameces novu temu ,da je ovo sto pisem protiv pravilnika foruma. nametanje nekom da veruje je losa procena tvoja. niti sam ja inkvizicijski vernik sile niti ocu verovati da je adminiostrator foruma u takom duhu.dobro pazim da kad ulazim u forume tamo pise religija. ako ce pravilnik foruma glasiti da se na u naslovljenom forumu religija ne sme pisati vise o Bogu i licnom misljenju o tome,onda ce mo jos razmisliti sto dalje,dotle...
     meni je licno zao ako ovakim dijalogom u krug skoro zavrtimo nekom citacu u glavi,a opet zao mi je i onih koji oce ici dalje u pracenje ove diskusije. iskreno mislim na obe strane i pokusacu samo jos jednom da solomunski presecem ovaj los cvor.
   pitam te i ovaj put,koju Bibliju citas.svi koji poznaju pojam Biblije cak i ateisti ovde ne negiraju da se citati uzimaju iz nje od strane vernika.kako stvari stoje s tobom? ako negiraas Bibliju,a ovo jeste nacin sa tvoje strane slepom biva jasno,koju onda ti koristis? ako ce mo citirati nesto iz Svete Knjige onda ajmo da je prvo ustolicimo u onome sto je ljudski red,da ona jeste u kompletu Biblija. ako pak necemo ondas budimo iskreni pa recimo da u nju ne verujemo kao sto to iskreno kazu ateisti i onda oni na kontu jasnog stava razumljivo citiraju iz nje i to na svoj nacin diskutabilo obaraju ili bar pokusavaju,.dok ti jos ne iskazujes svoj jasan status ili je priznjes da jeste celina i taku je koristis,ili ne. jer reci jeste celina a potom reci petar je ko zna ko,pavle isto,Isus neki jevrejin bez ikakog je smisla. ateisti to ne rade tako.jedno je ne verovati a drugo koristiti deo iste. ili kako sa kazao koristiti njen naslov samo na koricama a sadrzaj negirati,licnosti sve,samog Gospoda cak. sto je mnogo,mnogo je. muslimani bi te oderali da im dirnes u coveka a kamoli u Boga. mi to ne cinimo,samo iskamo malo razuma,presabiranja u osnovne logicke stavove i iskreno objasnjenje.
Nista se u temi nije promenilo i tvojim prisustvom se kristalno jasno objasnjava opasnost koju religija predstavlja za zdrav razum. U svakom postu koji si postavio naturas drugima potrebu za fantaziranjem koje upraznjavas. Ti to radis samo zato sto lightsoft tolerise to sto radis.
Biblija/Sveto Pismo = Stari Zavet, reci Isusove ne izlaze iz okvira Starog Zaveta.
To sto je tvoja sekta i sve ostale koje sebe nazivaju "hriscanskim" prihvatila nametanje farisejskih baljezgarija u sklop koji nazivaju "biblija", nema nikakve veze sa cinjenicom da je stari zavet - Sveto Pismo o kojem je i Isus govorio u Matej 5.

Ti nisi ni svestan, niti ces ikada biti da ti ili bilo ko drugi ne moze da nekome natura citanje baljezgarija koje sa zdravim razumom nijednu dodirnu tacku nemaju.

Zdrav razum ne negira izmisljotine nego zahteva dokaze od onih koji tvrde da su te izmisljotine - istina.
Ti si opsednut lazima o postojanju jevrejina Isusa iz Nazareta, kojeg nazivas "svojim gospodom".

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
veliki drkadzija skoro gostovao kod one kurve celzi u namestenom reziranom rijalitiju iako je pokusavao da bude duhovit ni trunke od toga
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
ne znam zasto nameces novu temu ,da je ovo sto pisem protiv pravilnika foruma. nametanje nekom da veruje je losa procena tvoja. niti sam ja inkvizicijski vernik sile niti ocu verovati da je adminiostrator foruma u takom duhu.dobro pazim da kad ulazim u forume tamo pise religija. ako ce pravilnik foruma glasiti da se na u naslovljenom forumu religija ne sme pisati vise o Bogu i licnom misljenju o tome,onda ce mo jos razmisliti sto dalje,dotle...
     meni je licno zao ako ovakim dijalogom u krug skoro zavrtimo nekom citacu u glavi,a opet zao mi je i onih koji oce ici dalje u pracenje ove diskusije. iskreno mislim na obe strane i pokusacu samo jos jednom da solomunski presecem ovaj los cvor.
   pitam te i ovaj put,koju Bibliju citas.svi koji poznaju pojam Biblije cak i ateisti ovde ne negiraju da se citati uzimaju iz nje od strane vernika.kako stvari stoje s tobom? ako negiraas Bibliju,a ovo jeste nacin sa tvoje strane slepom biva jasno,koju onda ti koristis? ako ce mo citirati nesto iz Svete Knjige onda ajmo da je prvo ustolicimo u onome sto je ljudski red,da ona jeste u kompletu Biblija. ako pak necemo ondas budimo iskreni pa recimo da u nju ne verujemo kao sto to iskreno kazu ateisti i onda oni na kontu jasnog stava razumljivo citiraju iz nje i to na svoj nacin diskutabilo obaraju ili bar pokusavaju,.dok ti jos ne iskazujes svoj jasan status ili je priznjes da jeste celina i taku je koristis,ili ne. jer reci jeste celina a potom reci petar je ko zna ko,pavle isto,Isus neki jevrejin bez ikakog je smisla. ateisti to ne rade tako.jedno je ne verovati a drugo koristiti deo iste. ili kako sa kazao koristiti njen naslov samo na koricama a sadrzaj negirati,licnosti sve,samog Gospoda cak. sto je mnogo,mnogo je. muslimani bi te oderali da im dirnes u coveka a kamoli u Boga. mi to ne cinimo,samo iskamo malo razuma,presabiranja u osnovne logicke stavove i iskreno objasnjenje.
Nista se u temi nije promenilo i tvojim prisustvom se kristalno jasno objasnjava opasnost koju religija predstavlja za zdrav razum. U svakom postu koji si postavio naturas drugima potrebu za fantaziranjem koje upraznjavas. Ti to radis samo zato sto lightsoft tolerise to sto radis.
Biblija/Sveto Pismo = Stari Zavet, reci Isusove ne izlaze iz okvira Starog Zaveta.
To sto je tvoja sekta i sve ostale koje sebe nazivaju "hriscanskim" prihvatila nametanje farisejskih baljezgarija u sklop koji nazivaju "biblija", nema nikakve veze sa cinjenicom da je stari zavet - Sveto Pismo o kojem je i Isus govorio u Matej 5.

Ti nisi ni svestan, niti ces ikada biti da ti ili bilo ko drugi ne moze da nekome natura citanje baljezgarija koje sa zdravim razumom nijednu dodirnu tacku nemaju.

Zdrav razum ne negira izmisljotine nego zahteva dokaze od onih koji tvrde da su te izmisljotine - istina.
Ti si opsednut lazima o postojanju jevrejina Isusa iz Nazareta, kojeg nazivas "svojim gospodom".


tvoj posao je i dalje da oduzimas i dodajes Bibliji. ne znam da li ces stici da taj posao obavis za zdravorazumne,jer Bog brzo dolazi kao sudija takima,a ne znam ni da li ce Bog staviti potpis na taku Bibliju sa samim koricama,posto si svu sadrzinu iscepao na svoju mudru intelekt fikciju.tvoj stap je um a moj Bozji strah koji radja jedino mudrost.kao u slucaju mojsija jedan ce progutati drugog,u slucaju Biblijskog mojsijev je progutao one od faraonovih imitatora originala Bozjeg u mojsijevom stapu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1

tvoj posao je i dalje da oduzimas i dodajes Bibliji. ne znam da li ces stici da taj posao obavis za zdravorazumne,jer Bog brzo dolazi kao sudija takima,a ne znam ni da li ce Bog staviti potpis na taku Bibliju sa samim koricama,posto si svu sadrzinu iscepao na svoju mudru intelekt fikciju.tvoj stap je um a moj Bozji strah koji radja jedino mudrost.kao u slucaju mojsija jedan ce progutati drugog,u slucaju Biblijskog mojsijev je progutao one od faraonovih imitatora originala Bozjeg u mojsijevom stapu.
Bog za kojeg misliš da je tvoj je stavio potpis na svakojake knjige, pa ti za jednu kažeš - ova valja, a za drugu - ova ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
veliki drkadzija skoro gostovao kod one kurve celzi u namestenom reziranom rijalitiju iako je pokusavao da bude duhovit ni trunke od toga
Njegova prica je proizvod na trzistu, ne vole svi ljudi na Planeti ni Coca Colu. Ova tema nije humor Bill-a Maher-a nego istinitost onoga sto je o bibliji/religiji rekao.
Citat: bozjicovek
tvoj posao je i dalje da oduzimas i dodajes Bibliji. ne znam da li ces stici da taj posao obavis za zdravorazumne,jer Bog brzo dolazi kao sudija takima,a ne znam ni da li ce Bog staviti potpis na taku Bibliju sa samim koricama,posto si svu sadrzinu iscepao na svoju mudru intelekt fikciju.tvoj stap je um a moj Bozji strah koji radja jedino mudrost.kao u slucaju mojsija jedan ce progutati drugog,u slucaju Biblijskog mojsijev je progutao one od faraonovih imitatora originala Bozjeg u mojsijevom stapu.
Zdravorazumnima nije potrebna biblija, a kad Bog dodje onda mozemo pricati o tome.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
veliki drkadzija skoro gostovao kod one kurve celzi u namestenom reziranom rijalitiju iako je pokusavao da bude duhovit ni trunke od toga
Njegova prica je proizvod na trzistu, ne vole svi ljudi na Planeti ni Coca Colu. Ova tema nije humor Bill-a Maher-a nego istinitost onoga sto je o bibliji/religiji rekao.
Citat: bozjicovek
tvoj posao je i dalje da oduzimas i dodajes Bibliji. ne znam da li ces stici da taj posao obavis za zdravorazumne,jer Bog brzo dolazi kao sudija takima,a ne znam ni da li ce Bog staviti potpis na taku Bibliju sa samim koricama,posto si svu sadrzinu iscepao na svoju mudru intelekt fikciju.tvoj stap je um a moj Bozji strah koji radja jedino mudrost.kao u slucaju mojsija jedan ce progutati drugog,u slucaju Biblijskog mojsijev je progutao one od faraonovih imitatora originala Bozjeg u mojsijevom stapu.
Zdravorazumnima nije potrebna biblija, a kad Bog dodje onda mozemo pricati o tome.
    tacno si rekao. nojev potop je imao take,zdravorazumne.  samo osam je razumelo da se Biblija ne pise zdravo razumnima i niti je taki mogu dokuciti. kad O dodje jedini koji ce biti u prici je Bog. na tom sudu nece biti advokat razum. samo Pravda i Istina.
    za predragona: Bog je potpisao svoju Rec. cak i na tvojim recima stoji njegov prorocki potpis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Citat
samo osam je razumelo da se Biblija ne pise zdravo razumnima i niti je taki mogu dokuciti
Sve si rekao, ne moras vise da pises. Smiley

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Citat
samo osam je razumelo da se Biblija ne pise zdravo razumnima i niti je taki mogu dokuciti
Sve si rekao, ne moras vise da pises. Smiley
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
    tacno si rekao. nojev potop je imao take,zdravorazumne.  samo osam je razumelo da se Biblija ne pise zdravo razumnima i niti je taki mogu dokuciti. kad O dodje jedini koji ce biti u prici je Bog. na tom sudu nece biti advokat razum. samo Pravda i Istina.
Biblijske price nisu pisane da bi sluzile kao dokaz stvarnog desavanja koje je u tim pricama opisano.
Upravo ta prica i objasnjava da ljudi nece obracati paznju na ocigledna upozorenja da se Dan Boziji priblizava, Matej 24:37 " Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg. "

Jedino sto ti ne vidis u svim tim pricama jeste Bozija Volja koja je odredila ko je Spasen a ko nije.

Evo jos istine o "hriscanskoj" religiji koja takodje nije smesno zalosna nego zalosno smesna

Vec 2000 godina "hriscani" advokatiraju bibliju pokusavajuci da izmudruju kako "Voli bliznjeg svog" moze da znaci
"Mrzi svog bliznjeg" i kako "Okreni drugi obraz" moze da znaci " J..i se, ja kupujem svemirske lasere " .....

Iako "hriscani" nikada nece uspeti da shvate da je Hrist govorio o potpuno suprotnim stvarima od onih koje "hriscani" rade nema potrebe za prestankom tih objasnjivanja.

« Poslednja izmena: 19. Jan 2012, 17:49:57 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
    tacno si rekao. nojev potop je imao take,zdravorazumne.  samo osam je razumelo da se Biblija ne pise zdravo razumnima i niti je taki mogu dokuciti. kad O dodje jedini koji ce biti u prici je Bog. na tom sudu nece biti advokat razum. samo Pravda i Istina.
Biblijske price nisu pisane da bi sluzile kao dokaz stvarnog desavanja koje je u tim pricama opisano.
Upravo ta prica i objasnjava da ljudi nece obracati paznju na ocigledna upozorenja da se Dan Boziji priblizava, Matej 24:37 " Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg. "

Jedino sto ti ne vidis u svim tim pricama jeste Bozija Volja koja je odredila ko je Spasen a ko nije.

Evo jos istine o "hriscanskoj" religiji koja takodje nije smesno zalosna nego zalosno smesna

Vec 2000 godina "hriscani" advokatiraju bibliju pokusavajuci da izmudruju kako "Voli bliznjeg svog" moze da znaci
"Mrzi svog bliznjeg" i kako "Okreni drugi obraz" moze da znaci " J..i se, ja kupujem svemirske lasere " .....

Iako "hriscani" nikada nece uspeti da shvate da je Hrist govorio o potpuno suprotnim stvarima od onih koje "hriscani" rade nema potrebe za prestankom tih objasnjivanja.


za moderatora: mislim da moderator ima prvi prednost da dobije objasnjenje.nisam napisao nista ruzno.iskreno sam rekao da to nije moja hriscanska priroda u moci jednostavno da nekog povredi. samo najblaze vitiram smisao Biblije. jednostavno to nije pisano za "razumne" vise je problem sto je prethodni post bio  tako ispisan sa pricom o razumnima.  Bog je rekao da je to nemoguce rtazumnima uzeti,jer se razum suproti (i ako ce razum i ovo izvrnuti) Bozjem umu.na kraju i vi sa naucne tacke verujete sa susret nekih vrsta u kosmosu ne moze doci po nasoj osnovi naseg uma  i ja ne koristim tu logicnost tvrdnje kao dokaz da to i ne postoji to sa nekim zivotima u kosmosu.
      sto se tice nojevog potopa o kome se ovde pise i navodna prica da nojev potop nije postojao pa to sam vec pricao,muha proguta slona i kaze nije se zato nadula ili slon u opste nije u nbjenom stomaku,kako moze biti. na kraju pukne od svoje ludosti nepriznavanja cinjenicnog stanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.