Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:33:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Big Bang  (Pročitano 8985 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Postoje stvarno neki dometi do koje nauka moze ici. Nauka je dobra i pomaze nam da bolje savladamo teskoce u zivotu. No ako bi se gledao cisto logicki, kao nauka moze sve onda bi smo mogli gledati to i ovako. Hoce li nauka ikada napraviti neki spaceship sa kojm ce covek uci u neku od suncevih pega? Nezamislivo glupo i pomisliti da bi covek ovako slabasan i jadan mogao jednom uci u suncevu pegu gde je temperatura 10-tak miliona stepeni i gde vladaju eksplozije koje bi raznele zemlju kada bi se nasla na u pegi, a tek neki spaceship. Ja sam uvek volio da kazem da je nauka nesto sto ce coveku sluziti samo na zemlji. Tako da o tome kakav je univerzum mozemo mastati, ali najbolje je reci "univerzum je beskoncan, nikada nije ni postao niti ce ikada prestati postojati" i onda fino kulirati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
JOs jedan komentar oko Hokinga - mislim da je vecina teorija jos u domenu spekulacija. Samo malo stvari su uspeli da dokazu zasad, zato sto tehnologija jos nije na tom nivou da se napravi dovoljno veliki akselerator cestica da bi se potvrdilo postojanje mnogih sub-atomskih cestica koje Hoking pominje.

Bas sam skoro citao da je jedan takav eksperiment uspeo, dobili su na nekoliko mikrosekundi ono sto se trenutno smatra "pramaterijom". Medjutim, morace da ponove eksperiment jos nekoliko puta da bi bili sigurni.

Steta, bacio sam clanak, bas sam zeleo da ga prekucam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Zasigruno ima jos subatomskih cestica koje ljudi nisu ni otkrili. I bice paradoksalno kao sto je bilo kada su otkrili da se svetlost ponasa nekad kao materija, a nekad kao energija. Otkrice jos nekih subatomskih cetica pomerice ljudske vidike mngog unapred, ali jos uvek ce covek biti mala tackica naspram svemira.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
Ne znam kako je sve pocelo i kako je nastao covek, jer nauka to jos nije utvrdila, ali znam da je Teorija Evolucije samo TEORIJA i to vrlo bezvezna, i to ne zato sto to kazem ja ili Patrijarh Pavle ili Papa Jovan Pavle ili neko cetvrti, vec zato sto je Evolucija NAUCNO oborena, pa samim tim i njen pocetak Veliki Prasak je samo jedno razmisljanje kako je sve moglo poceti u nedostatku ikakvih naucnih cinjenica. Bas je pre desetak dana na jednoj lokalnoj novosadskoj televiziji bila emisija (americka emisija, sa americkim naucnicima, da ne mislite da su Tarabici ili vidovita Zorka nesto pripovedali) o velikom prasku i svemu onome sto stoji u teoriji Evolucije kako bi na osnovu tog praska trebao da izgleda svemir, i sva merenja o homogenosti, sastavu, bojama i velicinama svega i svacega u svemiru, NAUCNO potvrdjuju da je BIG BANG i Evolucija najobicnija promasena BALJEZGARIJA!!!
E sad sta mene zanima...??? Ako je nesto NAUCNO oboreno, kako to da se Ta Teorija toliko propagira, toliko je ima na TV-u, u knjigama itd, itd...Kome je to u interesu? Zasto se jednostavno ne kaze: ne ljudi, ne znaci da je covek nastao od boga, mozda i jeste ali mi za to nemamo dokaza, ali sigurno znamo da nije nastao od majmuna i da sve nije pocelo sa Big Bangom, a pokusacemo sa nekom novom teorijom da objasnimo ove stvari koje nas sve zanimaju!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Teorija evolucije se ne sme odbacivati kao neosnovana, a u sustini je niko nije ni oborio. Evoulucionisti bar iznose dokaze za koliko to mogu. Kreacinosti samo teoretisu. Ko je oborio, neki kreacionisticki teoreticar? Veliki prasak se isto tako nemoze shvatiti kao nebulozno jer sta ako je veliki prasak ustvari Bog koristio kao proces. Sta ako je evolucija proces koji se iskristalisao iz paketa koji je Bog pripremio za stvaranje sveta? Ili ne znam kako vi zamisljate da se svet stvorio za sedam ljudkih dana? Kao carobnim stapicem iz nicega se odjednom nesto stvori. Mozda je za sedma dana ,ali bozijih dana koji nesumnjivo traju duze nego ljudski. Po proracunima starih Hindusa covecanstvo se nalazi u poslednjem razdoblju kali yuge, koja traje 380 000 godina a pocela je pre nekih 3000. Pret oga je proslo oko 4 000 000 000 milijarde godina ljudskih, od pocetka sveta, odnosno pocetka celokupne juge. Dakle razmilsljanja starih Hindusa se dosta poklapa sa razmisljanjima o starosti zemlje po naucnicima koja je isto otprilike 4 milijarde godina  Smile
« Poslednja izmena: 09. Maj 2005, 19:52:13 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
Ako se desio Veliki Prasak, onda bi svemir trebao da izgleda i da ima odredjena svojstva koja su posledica tog praska. Kao sto na osnovu traga kocenja automobila znamo kojom se brzinom taj automobil kretao, kao sto na osnovu obdukcije mrtvog tela mozemo utvrditi kako je covek umro, tako i na osnovu istrazivanja svemira mozemo utvrditi dali je moguce da se desio Big Bang. Evolucionisti su lepo rekli i opisali kakav svemir treba da bude ako se desio Veliki Prasak i evo vec poodavno covek leti u svemir i istrazuje ga, salje sonde, robote, uzima uzorke, slika planete i vrsi razna merenja i svi rezultati tih istrazivanja nam jasno govore da svemir nije onakav kakvog su nam ga evolucionosti opisali da bi trebao da bude nakon Velikog Praska! Pa sad zakljucak izvucite sami...
Takodje, evolucija se kazu odvija milijardama godina (i to je smejurija kako se odredjuje starost zemlje i svega ostalog). Od ameba, preko riba, vodozemaca, ptica, pa sve do bubojeda, majmuna i coveka. E sad, logicno je da kad neka vrsta evoluira u neku drugu, kao recimo vodozemci u ptice, i to se jos desava milionima godina, znaci nekom vodozemcu pocnu da rastu krila i ne narastu odmah njemu krila nego samo malo, pa onda njegovim potomcima malo vise, pa njihovim potomcima jos vise i tako ko zna koliko generacija dok neka ne poleti, elem logicno je da medju fosilima nadjemo neku prelaznu formu, tj. da nadjemo neki skelet nekog vodozemca sa zacetkom krila, pa onda neki drugi skelet sa jos malo vecim zacetkom krila itd, itd...A sta mi imamo?...Mi medju skeletima nismo pronasli nijednu jedinu prelaznu formu! Ej bre ljudi: Od toliko milijardi godina Evolucije i toliko novih vrsta koja su u tim milijardama godina nastajala jedna od druge nema nijedan PRELAZNI SKELET??? Pa trebalo bi da ima na milione takvih prelaznih skeleta, a ne postoji nijedan? Evolucionisti se upiru iz petnih zila da nadju nekog Neandertalca kako bi rekli eto covek je nastao od majmuna, nadju neku vilicnu kost (malo povecu) i onda na osnovu nje nacrtaju citavog Neandertalca, na osnovu jedne kosti?
Prema tome, ne obaraju Evoluciju kreacionisti-teoreticari, vec je obara nauka uz pomoc jasnih dokaza i cinjenica, i niko ne kaze da je sve nastalo onako kako kreacionisti tvrde i da je svet i covek nastao za sedam dana na osnovu carobnog stapica, ali ako ne znamo kako je nesto nastalo, ajd da krenemo obrnutom logikom pa da utvrdimo kako nesto nije nastalo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Mislim da Big Bang i evolucija ne mogu da idu u isti kos. Prvu pojavu obradjuje fizika a drugu biologija, koriste se drugacijim metodama zakljucivanja, kvantna fizika trazi eksperimente koji su trenutno neizvodljivi sa tehnologijom koju imamo, za razliku od biologije koja moze lakse da dodje do laboratorijskih zakljucaka.

Naravno, ovo ne potvrdjuje niti negira bilo koju od gorenavedenih teorija, samo kazem da ih treba odvojeno posmatrati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:33:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.