Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bidžin zet pretio Palmi i ekspresno uhapšen  (Pročitano 1312 puta)
05. Avg 2008, 09:22:17
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Bidžin zet pretio Palmi i ekspresno uhapšen
Utorak, 5. avgust 2008. 08:25     



Vest da je uhapšen mladić iz Svilajnca koji je slao više pretećih poruka mobilnim telefonom Draganu Markoviću Palmi, gradonačelniku Jagodine, pa mu upućivao i preteće pozive – odjeknula je Pomoravljem.

S. S (34) 3. avgusta priveden je istražnom sudiji Opštinskog suda u Jagodini uz krivičnu prijavu, u kojoj je navedeno delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, saznaje "Politika" od Jasmine Tašković, portparola Opštinskog suda u Jagodini.

Prema njenim rečima, istražni sudija je S. S. odredio najduže zadržavanje u pritvoru koje za ovo delo iznosi osam dana. Inače, zaprećena kazna za ovo krivično delo je do tri godine zatvora. Jagodina je ipak malo mesto, pa se veoma brzo saznalo da je reč o Srđanu Stepanoviću, mlađem zetu Dobrivoja Budimirovića Bidže, čija je ćerka Vladanka udata za njega.

Dragan Marković Palma, pak, novinaru tog lista nije hteo da daje bilo kakve izjave, već je samo rekao: "Nemam pojma o čemu pričate", i potom spustio telefonsku slušalicu.

S druge strane, Budimirović je odmah potvrdio da je tačno da se radi o njegovom zetu Srđanu.

"Došlo je do zabune u telefonskim brojevima. Srđan je zvao brata Peđu, koji mu duguje neki novac, ali je, verovatno, u toj ljutnji pomešao brojeve. Misleći da razgovara s bratom, Srđan ga je opsovao i došlo je do teških reči između njih dvojice. Ali, pošto je njegov sagovornik gradonačelnik opštine, on je odmah aktivirao sve nadležne. Vlast mora da pokaže da je vlast", kaže Budimirović.

On pretpostavlja da se, zapravo, radi o nameštaljki koja je upućena njemu, jer se njegov zet nikada nije bavio politikom:

"Priča se da sam Srđanu ja dao broj Palminog mobilnog telefona, što nije tačno. Niti imam nešto protiv Dragana da bih njegov broj zloupotrebljavao na taj način. Odmah sam ga pozvao da bih saznao o čemu se radi, ali mi je on rekao da ne može da priča, jer ima veliku gužvu", dodaje Budimirović.

Bidža još kaže da je bio zatečen revnošću jagodinske policije, koja je došla u Svilajnac i koja je Srđana, zapravo, uhapsila 31. jula oko 14 sati u njegovoj kući.

"A kada je svilajnačka policija utvrdila da meni telefonom preti Nenad Jeremić, bivši stečajni upravnik 'Kompa', njega nisu uhapsili. Predmet je još kod opštinskog tužioca. Samo da time ilustrujem aršine pravde", kaže Budimirović.

(MONDO)

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Citat
u kojoj je navedeno delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti,

sluzbeno lice u sluzbenom slusanju betovena uzivo Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Palmina nameštaljka
Srđan Stepanović, Bidžin zet, kaže da je osuđen jer je Dragan Marković lažno svedočio da je on pretio Borisu Tadiću, Čedi Jovanoviću i njemu
 

JAGODINA - Srđana Stepanovića (34) iz Svilajnca, zet Dobrivoja Budimirovića, Opštinski sud u Jagodini osudio je na kaznu zatvora od četiri meseca. Stepanović je osuđen jer je 29. jula dva puta telefonom zvao gradonačelnika Jagodine Dragana Markovića Palmu i pretio mu. On je pušten iz zatvora, u kojem se nalazi od 1. avgusta, jer mu je tokom procesa pritvor produžen dva puta.

U ekskluzivnom razgovoru za Kurir Stepanović otkriva zbog čega je osuđen i zašto je do juče bio u pritvoru:

- Osuđen sam samo da bi mi pokrili pritvor i Palmu predstavili kao ugroženog heroja koji je za Evropu. Dragan Marković me je lažno prijavio i lažno svedočio da sam mu pretio više puta još od maja, kad je bila izborna kampanja. Ja sam tog dana pozvao telefon Pešića na broj 600-960. To je čovek koji mi duguje novac. Zvao sam sve dužnike, pa i njega, poziv je išao sa mog broja i nije bio skriven. Rekao sam: "Halo, kad ćeš da mi vratiš pare?" On je pitao: "Ko je to?" Rekao sam: "Nemoj da se praviš lud, vidiš moj broj", i opsovao sam misleći da razgovaram s Pešićem. On je spustio slušalicu, nije se predstavio, nije rekao: "Ovde Palma, greška je". Ja sam ponovo pritisnuo dugme i ponovio isti broj. Prvi razgovor je trajao 18 sekundi, a drugi desetak sekundi.

Tri dana kasnije Bidžin zet je uhapšen:
- Njih deset je došlo u petak, da bi me zadržali i rekli mi da pođem sa njima. Samo jedan je bio u policijskoj uniformi. U petak su došli da bi me držali u pritvoru preko vikenda kako istražni sudija ne bi mogao da me sasluša. I da Palma to iskoristi za svoju političku promociju. Palma im je rekao da sam pretio njemu, Čedi Jovanoviću i Borisu Tadiću. To je klasična seljačka varijanta. Kao, Palma je mnogo ugrožen. Bidža i njegov zet ga maltretiraju jer je on za Evropu, a oni su protiv Evrope. Nikad mu nisam pretio, to je klasična laž.

Stepanović kaže da su mu inspektori pretili tokom saslušanja:
- Inspektor Timotijević mi je rekao: "Ko si ti, mamicu ti jebem, da menjaš državu! Sad te vodimo u Jagodinu, a onda dolazi helikopter po tebe i šaljemo te u Hag." Tokom ispitivanja hiljadu puta su me pitali da li sam član SRS, za koga sam glasao. To im je bilo najvažnije. Možete da zamislite kakav je bio pritisak na sud, kad je istražni sudija bio u gorem rastrojstvu od mene koji sam pritvoren. Čovek se znojio, tresao, nije znao šta da me pita. Stalno su odlagali da bih što duže bio u pritvoru. Iako se na kraju dokazalo da sam nevin, osuđen sam samo na osnovu iskaza Palme. Čak je i njegov svedok i telohranitelj Miloš Antić rekao da nisam ja čovek koji mu je pretio na ulici. Čujem da je posle svedočenja izbačen s posla. Na kraju ni sudija nije znala šta da radi. Osudila me je tek da bi me osudila.

Stepanović i Marković su se videli u sudnici:
- Palma se na sudu mrštio na mene, pravio face kao da je jako ljut.  Suština je da su hteli da slome mene, preko mene Bidžu, a onda da krenu i na radikale. U pritvoru nisam imao nikakvih problema. Jedina čudna koincidencija je da sam u sobi bio sa Darkom Milićem, a njegova tetka je Danijela Obradović, sudija koja me je osudila. To nije dobro jer ako me ne osudi, mogli su da kažu da sam je podmitio preko rođaka.

Guja Palma

- Palma je rekao da su te pretnje njemu došle iz Bidžine kuhinje. Eto, mislio sam da imam prijatelja Palmu, a imao sam guju u nedrima - rekao je Budimirović za Kurir.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Uahahaha, kakva priča. Siroti nesrećni siledžija je pretio Palmi a onda mu je namešteno da ga zbog pretnji uhapse. Kakva podvala okrutnog Palme nevinom nasilniku. Kakva smicalica protiv Bidže koji nije upleten u priču nikako osim ako je dao Palmin broj zetu.   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.