Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:36:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija najavljuje Muhammeda...  (Pročitano 27636 puta)
27. Jan 2007, 09:32:34
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Po meni, Biblija, najavljuje Muhammed-a kao slijedeceg poslanika. Znam, kao i svaki Krscanin sa kojim sam diskutovao, svaki pojedinac na ovom forumu ce reci da Biblija ne najavljuje Muhammeda a.s.
Zar nema na stotine prorocanstava u starom Zavjetu koje se odnose na dolazak Isa-a (Isusa)? Vi nemate drugi odgovor nego : da...ne stotine, nego hiljade.
A moze li mi iko od vas citirati gdje se Isa (Isus) spominje imenom? (Termin "Mesija" preveden kao "Isus", nije ime vec naslov).Ima li ijedno prorocanstvo gdje se kaze da ce ime Mesije biti Isus,ime njegove majke Marija?Apsolutno nijedno! A Ako ima...ja bih volio da cujem, iako se ovo sto ja pisem, oslanja na jedan moj dijalog sa jednim svecenikom...ipak bih volio da cujem jos misljenja...
Ono sto mi je bilo veoma zanimljivo jeste slijedece:

Podignut cu im proroka
izmedu njihove brace,
kao sto si ti.
Stavit cu svoje rijeci u njegova usta
da im kaze sto mu zapovijedim.
Ponovljeni zakon, Biblija 18:18

I ono sto je meni zapelo za oko je dio: "kao sto si ti." Sto je uglavnom i svecenik meni pomenuo tokom naseg dijaloga(hvala mu beskrajno!)...otprilike je ovako tekao razgovor:
-Na koga se odnosi ovo prorocanstvo 18. stiha 18. poglavlja?
-Na Isusa!
-Zasto bas na Isusa?Njegovo ime uopste se ne pominje ovdje?
-Otkad su prorocanstva opisi necega sto ce se dogoditi u buducnosti, mi smatramo da ovaj stih adekvatno opisuje njega. Vidis, najvaznije rijeci ovog prorocanstva su "kao sto si ti"- Kao ti, kao Mojsije, i Isus je kao Mojsije.
-U kojem smislu je Isus kao Mojsije?
-Mojsije je bio jevrej,a i Isus je bio takode jevrej, kao drugo, Mojsije je bio prorok bas kao i Isus stoga je Isus kao Mojsije i to je tacno ono sto je Bog predskazao Mojsiji.
-Ok, mozete se sjetiti jos neke slicnosti izmedu Mojsija i Isusa?
-Ne mogu.

Ako su ovo ti kriteriji po kojima se tvrdi da se u prorocanstvu "Ponovljeni zakon 18:18" pominje Isus , onda se to moze odnositi na bilo kojeg proroka iz Biblije koji je bio jevrej i prorok...Sulejman/Solomon itd...

Zasto ne bismo ovo prorocanstvo mogli primjeniti na bilo kome od njih i zasto je samo jedina opcija Isus? (svecenik nije imao odgovor, nadam se da neko drugi ima...ide nastavak dijaloga...)
-Cak, moj zakljucak je da je Isus najmanje slican Mojsije-u. Kao prvo: Isus, nije kao Mojsije zato sto je Isus Bog po vasem misljenju!Je li to tacno?
-Da
-Dakle Isus nije kao Mojsije! Drugo: Isus je umro zbog ljudskih grijeha ali Mojsije nije umro iz istog razloga, je li i to tacno?
-Da
-Po vasem misljenju, Isus je sisao u pakao i bio tamo tri dana, a Mojsije nije isao tamo niti je morao, je li i to istina?
-Da
-Dakle do sada imamo 3 stavke gdje Isus i Mojsije nisu isti?
-Da
...
Da ne idem dalje u dijalogu, koji cu samo povremeno ubacivati, jer to je misljenje jednog covjeka(koji ipak dobro poznaje svoju oblast), tu sam da cujem i ostala misljenja svakako jer nikada sebe, svoje misli i osjecaje nisam zatvarao novim mogucnostima...evo 8 stvari u vezi kojih se slozio u veoma skracenom obliku.Oni koji ne shvate...potrudit cu se da pojasnim.
1. Mojsije je imao oca i majku kao i Muhammed, ali Isus je imao samo majku.Dakle, Muhammed je slican Mojsije-u, ali Isus nije.

2.Mojsije i Muhammed su rodeni normalnim,prirodnim putem a Isus nije!

3.Mojsije i Muhammed su se zenili i imali djecu,no Isus nije nikada!

4.Mojsije i Muhammed su od svojih naroda prihvaceni kao poslanici, no Isus ni dan danas nije prihvacen od svog naroda(jevreja,Izraelaca) kao poslanik!

5.Mojsije i Muhammed su bili i poslanici Boziji i vladari (ne mislim bukvalno na krunu, nego vladar kao vladar koji imasnagu zivota i smrti nad svojim narodom,jer ako covjek ima prerogativ da zada smrtnu kaznu-onda je on VLADAR).
Sjecate se kada mojsije do smrti kamenuje Izraelca koji na dan pocinka kupi drva? (15:36). Takode postoje i druga djela gdje Mojsije nareduje smrtne kazne nad jevrejima.Muhammed je takode imao vlast nad zivotom svog naroda.Dalje imamo gomilu proroka koji su mogli samo da prenesu poruku Boziju, ali nisu mogli da primjenjuju zakon, medu njima je i Isus... Sto potvrduje sama njegova izjava: Kraljevstvo moje nije od ovog svijeta.Kad bi kraljevstvo moje bilo od ovoga svijeta, moje bi se sluge borile da ne budem predan Zidovima!Ali kraljevstvo moje nije odavde! (Jovan 18:36). Ovo je ubijedilo Pilate-a (rimski guverner Pontius Pilate je optuzio Isusa za nagovaranje na pobunu) da Isus nije napadao kako bi postao opasan po njegovu vladavinu.

6.Mojsije i Muhammed su donijeli nove zakone svojim narodima (novu religiju) a Isus nije!

7.Mojsije i Muhammed su presli na onaj svijet prirodnom smrcu...no Isus nije

8.Muhammed i Mojsije su pod zemljom, a Isus je vec u raju!






Da li znate sta je Isus (Isa a.s.) prije nego sto je otisao sa ovog svijeta rekao svojim pristalicama? :

No, kazem vam istinu:
bolje je za vas da ja odem:
jer ako ne odem, branitelj nece doci k vama;
ako pak odem poslat cu ga k vama.
Ivan 16:7,Biblija

Spomenuta rijec "branitelj" na arapskom glasi el-Mu'azzi, Mu'azzi na arapskom jeziku ima isto znacenje sto i Muhammed, a Ahmed je drugo ime za Muhammed!

...I da vam donesem radosnu vijest
O poslaniku cije je ime Ahmed,
Koji ce poslije mene doci...
Sura Saff, 61:6, Kur'an

Postavio sam ovo i na temu Islam, i apsolutno niko nije uputio odgovor,osim moderatora sa nickom Dutch koji je na sve ovo rekao(ili nesto slicno): Islam je vjera koja se siri macem i krvoprolicem...Evo malo za nacitane tipove o "Islamskom macu"
"Mač, zaista? Ali gdje ćete nabaviti vaš mač?Svako novo mišljenje je na početku VEOMA NEZNATNO.Do tada je boravilo u glavi samo jednog čovjeka.Znači jedan čovjek od cijelog svijeta vjeruje u to.Tu je jedan čovjek protiv svih ljudi.Malo bi mu značilo da uzme mač i time propagira.Prvo morate nabaviti mač! A nad masom će se stvar sama propagirati koliko može.Ni u Krščanskoj vjeri ne nalazimo baš da je uvijek prezirala mač, naročito nije prezirala vješanje(kao eto Biblija strogo zabranjuje prosipanje krvi...no ubistva nisu problem).Da slučajno Čarlemanova konverzija Saksonaca nije bila s propovijedanjem?" (Heroes and Hero-Worship, Thomas Carlyle, str.80)
Arapi su u tom periodu bili veoma promjenjljiv narod,odrzan krvavim i bratoubilackim ratovima,podlozan svim vrstama surovih iskrenosti.Da bi jedan covjek odvratio toliki narod od barbarizma, trebalo mu je nista manje nego cudo.A cudo se desilo.

U vjeru nije dozvoljeno silom nagoniti
Pravi put se jasno razlikuje od zablude! Sura AL-Baqara 2:256 Kur'an

Engleska Britannica Muhameda proglasava: "Najuspjesniji od svih religijskih licnosti!"
Ili recimo sta kazete na Muslimansku vladavinu nad Španijom koja je trajala 736 godina? Nakon 8 stoljeca vladavine u Španiji , ti "krvolocni" Muslimani bijaše protjerani iz Španije tako da nije ostao nijedan čovjek koji bi mogao da okuiše Ezan.Da su Muslimani koristili silu o kakvoj se danas prica...definitivno u Španiji nebi bilo ljudi koji bi željeli da istrijebe Muslimane,jer zapravo bi svi bili Muslimani, ili ih nebi ni bilo!Da, Muslimane se moze mozda optuziti za eksploataciju,ali nikako da su koristili mač da bi konvertovali Španske Krščane u Španske Muslimane. I btw... Danas je Islam vjera koja se najvise i najbrze siri ...Prema istraživanjima iz 1934 godine Muslimana je bilo 209.020.000 a ono iz 1983 nam daje cifru od 700.000.000 Muslimana sto je porast od 235%. (izvori : The World Almanac and Book of facts, 1935. i The reader's Almanac and yearbook,1983). Dakle, Islam se danas jos uvijek siri svijetom-a Muslimani NEMAJU mačeve!
"Kako god, Historija razjašnjava da su legenda fanaticni Muslimani koji krstare svijetom i forsiraju Islam nad osvojenim rasama oštricom mača.To je jedan od najfantasticnijih apsurdnih mitova koje su historicari ikada ponovili!" De Lacy O'Leary "Islam na raspuću" London,1923,str.8
Toliko o "Islamskom maču" najvećem zloćinu,"grijehu" Muhammeda u ocima Krscanskog zapada je upravo taj sto nije dozvolio da ga neprijatelji razapnu na križ.Muhammedov uspjeh se pokazao kao rak-rana ogorćenih Krščana.Zašto i kome to toliko smeta? Bas bih volio da s nekim normalno prodiskutujem o prvom dijelu ovog post-a... nadam se da nece biti izbjegavanja,kao sto su neki svecenici to radili...niti naucno fantasticnih izjava tipa to je vjera koja se mačem sirila!
S poštovanjem!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemam ama baš nikakve predrasude prema muslimanima . Čak štaviše , mišljenja sam da su tamo od 10. stoljeća do renesanse bili puno napredniji od Evrope u svakom pogledu . Čak ima još i ovo : mislim da bez muslimana ne bi ni došlo do renesanse.

Koliko ja znam muslimanima je obaveza da "traže znanje". Za razliku od ranog srednjeg vijeka di je svako znanje van crkvenog proglašavano sotonizmom. Tek je renesensa malo načela taj mentalni sklop .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


God is busy, may I help you?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 97
Zastava Crna Gora
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3100
 Smile
Vrlo zanimljava teorija... Prelistacu (opet Smile) Bibliju kasnije, pa cu provjeriti ro sto si rekao...
Kur'an sam procitao prije nedjelju dana, pa sam koliko-toliko upucen...

Samo imam jednu primjedbu oko "maca"...
Ipak ne mozemo da tvrdimo da islam nije koristio silu...
Po mom misljenju, jedino se budizam sirio "mirno"...
A sto se hriscana tice... Inkvizicija... (o tome sam pricao hiljadu puta, ne mogu vise)
Mada je meni zanimljiv slucaj Indijanaca u Juznoj Americi...
Svi znamo za spanske i portugalske konkvistadore tipa Pizaro... Prvo poslati vojsku da "pripremi" indijance, a onda svestenika da im propovijeda hriscanstvo...
Ma dajte...
A opet vidimo sta islamski ekstremisti rade danas...
Nisu ni oni bas "zlatni"...
Mada su vecina (ako ne i svi) terorista Vehabije...

off topic...
@emirz
Zanima me sta vi (obicni muslimani) mislite o vehabijama?
(naravno, ako ti nisti vehabija)
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Da li biblija najavljuje Muhameda je pitanje tumačenja. Možda...svakako bih voleo da se više informišem o toj temi, ne smatram se kompetentnim da komentarišem.

A što se tiče širenja vere mačem, tu sa istorijske tačke gledišta dileme nema. Određeni muslimani jesu progonili hrišćane na određenim teritorijama u određeno vreme. Određeni hrišćani su progonili sve koji se ne slažu sa njima u određeno vreme na određenim teritorijama. To nije bilo pitanje vere, već pitanje vlasti. Zato ako neko želi da muslimane okarekteriše kao nasilne, to može mirne duše da pripiše i hrišćanima. Što se Arapa tiče, Evropa njima mora da  zahvali za ogromnu količinu naučnog znanja koje je primila, jer upravo u Arabiji u srednjem veku je se negovala matematika, astronomija, medicina. Tu su ogromni napreci učinjeni, dok je evropa čamila u mraku nepismenosti i najgore dogmatike. Razbijmo već jednom stereotipe o bilo kojoj veri.

A opet vidimo sta islamski ekstremisti rade danas...
Nisu ni oni bas "zlatni"...

Pa to su ekstremisti. Prosečnom muslimanu, koliko ja znam (a dosta sam ih upoznao) tako nešto ne bi palo na pamet...
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


God is busy, may I help you?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 97
Zastava Crna Gora
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3100
To i ja tvrdim... Ali jegiba... Vecina ljudi za svoju vjeru kaze da je dobra, a sve ostale su nasilne... Ja sam potpuno nepristrasan...

Ja zivim u Pljevljima u Crnoj Gori i tu ima bas dosta gradjana islamske vjeroispovijesti...
I, kako ti rece, ja mislim da nikome odavde ne bi palo na pamet tako nesto...
Ali i kod hriscana ima ekstremista...
I jedni i drugi predstavljaju vjeru na najgori nacin; ali jedni su hriscani, drugi muslimani... Kad naprave neko sranje niko nece obracati paznju na ove "prosjecne", vec se sve generalizuje...
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Čak ima još i ovo : mislim da bez muslimana ne bi ni došlo do renesanse.

Мало учења историје није наодмет.... поготово у твом случају.

Што се тиче екстремизма, само знам да данас нема хришћана терориста а да је цео свет у страху од муслиманских бомбаша. Паметноме довољно.

Što se Arapa tiče, Evropa njima mora da  zahvali za ogromnu količinu naučnog znanja koje je primila, jer upravo u Arabiji u srednjem veku je se negovala matematika, astronomija, medicina. Tu su ogromni napreci učinjeni, dok je evropa čamila u mraku nepismenosti i najgore dogmatike.

Не бих се сложио да је Европа нешто много науке примила од Арапа, све оно што је изродила ренесанса је управо откопано из науке старог Рима и Византије и паралелно развијано, а не преузето од Арапа.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Hm...ali mi smo dosta znanja matematike preuzeli od Arapa. Oni su razvili pojedina znanja iz antike. Danas se čak služimo njihovim brojevima. Dakle, bilo je preuzimanja znanja. Jedan od najvećih astronoma srednjeg veka je bio Mirza Ulug Beg, persijanac i musliman, ujedno i vladar Timuridske dinastije, uostalom evo detalja ovde
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Hm...ali mi smo dosta znanja matematike preuzeli od Arapa.


Колико је ово тачно...

Danas se čak služimo njihovim brojevima.


...толико је и ово.

То нису њихови бројеви већ "Индијски" а измислили су их Аријевци.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 799
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E65,6670
ok decko,ako ti je lakse da brojis "indijskim" brojevima,ti broji njima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Hm...ali mi smo dosta znanja matematike preuzeli od Arapa.


Колико је ово тачно...

Danas se čak služimo njihovim brojevima.


...толико је и ово.

То нису њихови бројеви већ "Индијски" а измислили су их Аријевци.

izmislili su ih Arapi i u svakoj literaturi ces to da pronadjes i koa sto rekose prethodni ti broji indijsim brojevima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:36:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.