Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:22:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija najavljuje Muhammeda...  (Pročitano 27652 puta)
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
@frkadela
Kao prvo da pojasnim, nisam Musliman u punom smislu te rijeci, jer ne klanjam, cugam ponekad, pusim travu non-stop itd...
Ja sa vehabijama nista lose dozivio nisam.Komsija preko puta mene je jedan od onih koji je regrutovao oko 20-ak vehabija, sada lik mijenja auta i zene ko carape,skinuo je bradu.Otprilike da ti pojasnim da recimo ako si ti vehabija i regrutujes dva covjeka, imas vecu platu od prosjeka u svojoj drzavi koju ti daju vehabije, sto po meni nisu cista posla,podsjeca me na doba crkve kada je na papiru za pare oprastala grijehe,iako to nije isti slucaj...ipak po meni novac i vjera ne idu zajedno u ovom smislu u kojem se to desava sa vehabijama ili sto se desavalo sa crkvom.Vehabije i Šiiti nisu jedno te isto, a ovi bombasi samoubice su siiti, no ni vehabije ne bjeze od takvih stvari. Neki (ne znam koji,ali im ne vjerujem) smatraju vehabije najblizim vjernicima Bogu jer su se u svakom smislu odrekli ovosvijetskih uzitaka.To jeste istina, ne zele ni da cuju za dobra ovog svijeta, sto donekle shvatam, ali i dalje smatram da niti Biblija niti Kur'an propagiraju nesto takvo...dakle patnju, sto po meni vehabijama na neki nacin donosi satisfakciju jer misle da sto vise patnje na ovom svijetu donosi kao posljedicu odlazak u raj. Jos da dodam da su vecinom vehabije na ovim prostorima bivsi teski narkomani,alkoholicari i problematicni likovi.Da li su oni vjernici ili samo sekta...to samo Bog zna. Ustvari nevjernici nisu sigurno, no koliko ispravno ko vjeruje samo Bog moze da kaze...Meni se ne svidaju njihove brade,samim tim sto je Islam vjera koja propagira cistocu, kako duhovnu tako i fizicku... a svi znamo da onakve brade nemaju veze sa higijenom.Poznajem ih dosta, sto onih s kojima sam se igrao u djetinjstvu pa su postali vehabije, sto imam suradnike vehabije (koji da napomenem na polju informatike,razvaljuju, jacih fakat nema) i mislim da pretjeruju (pretjerivanje je jedan od Muslimanskih grijeha,samo ne znam da li je to grijeh u ovom slucaju...). Ne pruzaju ruku zenama  Smile sto je po meni cista diskriminacija,kao eto izgubit ce abdest ako se rukuje sa radnom kolegicom, a ni "vehabijke" (one crne nindze) nisu bas tople prema ljudima suprotnog spola, ko ono ako se rukuje s tobom moze da se napali pa da je ti zveknes (koje sranje!). Opsovati Boga pred njima ti otprilike znaci da ce ti se glava naci odvojeno od tijela u roku od 5 sekundi...sto opet ne mogu nijednom ljudskom bicu oprostiti,ma kakav god razlog za to bio... sam Kur'an kaze da mi ljudi nemamo pravo da sudimo,te da ce se suditi na sudnjem danu,i da ce sudija biti jedini pravedni Sudija. Dakle po meni imaju iskrivljenu sliku o Islamu,narocito na ovim prostorima, gdje se tradicionalno postuje Islam kakav nije u Iranu nego onakav kakav je pogodan za ove, polu-evropske prostore. Ali stoji cinjenica: ne diraj ih, nece te dirati. Kako rekoh...nemam pravo da sudim, ali ne mislim da su oni ista bolji Muslimani (ako su to uopste) od bilo kojeg normalnog covjeka, koji ponekad popije, cini dobra djela itd... Sa komsijom sam u vise navrata pokusao da raspravljam o tome, ali je previse pristrasan jer mu donose desetostruko vecu platu nego sto u mojoj drzavi ima prosjecan gradanin. Ne smeta mi njihov nacin zivota,kao sto mi ne smeta ni nacin zivota jehovinih svjedoka, sve dok mir nije ugrozen, i sve dok oni ne diraju mene, ne napadaju moje stavove, ne diram ni ja njih. Ali i dalje vazi ono da je genralizacija glupost, cak se i vehabije razlikuju jedni od drugih, jedan od mojih instruktora sa cisco akademije dok sam jos isao je bio vehabija, no bez glupih predrasuda, normalno se rukovao sa kolegicama, ima smisao za humor koji odvaljuje, sa sarajevskim carsijskim naglaskom, onako jako dobar i posten momak, dok na stranu ima jedan za kojeg navodno se tvrdi da dila heroin u enormnim kolicinama itd...ko ce im ga znati...svako ima svoj fetish.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Hm...ali mi smo dosta znanja matematike preuzeli od Arapa.


Колико је ово тачно...

Danas se čak služimo njihovim brojevima.


...толико је и ово.

То нису њихови бројеви већ "Индијски" а измислили су их Аријевци.

izmislili su ih Arapi i u svakoj literaturi ces to da pronadjes i koa sto rekose prethodni ti broji indijsim brojevima
On? U literaturi?   Smile  Smile  Smile
Ma daj jel' se ti salis i spominjes onog lika i literaturu u istoj recenici?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
ok decko,ako ti je lakse da brojis "indijskim" brojevima,ti broji njima...

Па ја и бројим.

izmislili su ih Arapi i u svakoj literaturi ces to da pronadjes i koa sto rekose prethodni ti broji indijsim brojevima

Муслимани, што сте толко глупи? Да'л зато што вас има по 20 у једној породици па не можете сви у школу?

"Arabic numerals, known formally as Hindu-Arabic numerals, and also as Indian numerals. The Hindu-Arabic numeral system, borrowed from India, is a positional base 10 system; it is used today throughout the world. Nine numerals were adopted by the Arabs in the 8th century."

http://en.wikipedia.org/wiki/Numeral_system#History
http://en.wikipedia.org/wiki/Arabic_numerals
« Poslednja izmena: 27. Jan 2007, 18:35:47 od Reloader »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
@ Rele

Znaš , od 10. do 14. stoljeća nije baš bila raširena kultura poštovanja intelektualnog vlasništva. Tek sada se otkriva da su mnogi Evropski učenjaci u to vrijeme ustvari prepisali islamske textove . Nisu se puno opterećivali autorskim pravima .

Zato kažem da renesansa u Evropu možda bez islama ne bi došla ili bi barem zakasnila . Ma u stvari , došla bi sigurno ali kasnije .

Ali od renesanse , islam neusporedivo kaska u svakom pogledu .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Zato kažem da renesansa u Evropu možda bez islama ne bi došla ili bi barem zakasnila . Ma u stvari , došla bi sigurno ali kasnije .

Али ренесанса нема ама баш никакве везе са муслиманима... није се развила због муслимана него због специфичне ситуације Северноиталијанских градова.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 799
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E65,6670
bravo za tebe,sad napusti temu...ako nemas sta da dodas,a da nije off topic!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
A, ja kazem tebi da prestanes da izigravas velikog gazdu...
Nigde ne vidim natpis: Samo za muslimane!  Smile

Reloader, drzi se teme i izbegavaj provokacije...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Pa nije se renesansa razvila zbog muslimana, nego su pojedini naučnici renesanse kopirali islamske izvore...pinot je u pravu...
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Biblija je najavila Muhammeda, da ili ne? Ako ne ...zasto ne? Ja sam objasnio zasto da!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Pa nije se renesansa razvila zbog muslimana, nego su pojedini naučnici renesanse kopirali islamske izvore...pinot je u pravu...

Претежно су копирали античке Староримске и Византијске изворе. Зато се и зове "ренесанса" - обнова старог. Какви црни Арапи, ни Википедија их не помиње - http://en.wikipedia.org/wiki/Renaissance осим као мали утицај у крсташким ратовима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:22:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.