Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:43:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: BH Eurosong ~ predstavnik Marija Šestić  (Pročitano 8562 puta)
09. Mar 2007, 15:05:34
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung S7220
Marija Šestic - Rijeka bez imena (River Waithout A Name)



Video spot: http://www.youtube.com/watch?v=xDT1CDXhO2o

Rijeka bez imena

Rijekom bez imena kao val
Neka krene moja bol
Da te nadje, ružo svih vjetrova
Samo ja staze preko vode znam

Dan po dan i noć po noć
Ja zidam svoju bol
Kao most na rijeci za tobom
Ko još te voli k'o ja
Da te u dušu zna
Tako baš kao ja

Tugo nevjero, moja nevoljo
Kako da te vratim
Da te zagrlim k'o da je prvi put
Rijeke suza da ti pozlatim

Tugo nevjero, eh, da mogu to
Ja bih opet s tobom bilo gdje
Neka ide bol na moju dušu
Što za tobom umirem

Tugo nevjero, moja nevoljo
Kako da te vratim
Da te zagrlim k'o da je prvi put
Rijeke suza da ti pozlatim

Tugo nevjero, eh, da mogu to
Ja bih opet s tobom bilo gdje
Neka ide bol na moju dušu
Što za tobom umirem




Biografija

Marija Šestić je pevačica zabavne muzike i pijanista iz Banje Luke. Šestić će sa pesmom Rijeka bez imena predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Pesmi Evrovizije 2007. u Helsinkiju.

Marija Šestić je rođena 5. maja 1987. u Banjoj Luci. Njen otac, Dušan Šestić, je kompozitor današnje himne Bosne i Hercegovine ”Intermeco”. Marija je osvojila nekoliko nagrada na dečijim festivalima u BiH i regionu: treće mesto 1995. i prvo mesto 1996. na Đurđevdanskom festivalu dečije pesme u Banjoj Luci, specijalnu nagradu za interpretaciju na festivalu ”Naša radost” u Podgorici 1998. i prvu nagradu za interpretaciju na festivalu ”Zlatno zvonce” u Novom Sadu 1999., prvu nagradu za interpretaciju 2000., 2001. i 2002. na Festivalu za mlade talente u Zenici.

Studije klavira na Akademiji umetnosti u Banjoj Luci je upisala sa trinaest godina. 2000. godine je gostovala na televiziji MTV Evrope u Berlinu i snimila album prvenac. Iste godine je pevala u pesmi i spotu ”Zgrabi svoju sreću”, koji je za izbore u Bosni i Hercegovini snimio OEBS. U narednim godinama, osvojila je i nagradu za najboljeg debitanta na Festivalu zabavne i pop muzike u Banjoj Luci 2003., nagradu za interpretaciju i diplomu FIDOF na festivalu ”Zlatna zvezda” u Bukureštu 2004. i drugu nagradu na Internacionalnom muzičkom festivalu u Banjoj Luci 2005.

2005. godine je učestvovala i na BH Eurosongu, nacionalnom izboru za predstavnika Bosne i Hercegovine na Pesmi Evrovizije i zauzela četvrto mesto sa pesmom "In This World" (”U ovom svetu”). Tekst je pisao Dirk Pelink na kompoziciju Marka Pelinka.

Marija Šestić je diplomirala kao najmlađi student u istoriji banjalučke Akademije umetnosti, a učestvovala je i na međunarodnim takmičenjima mladih pijanista. Trenutno (2006.) na Akademiji pohađa magistarske studije.

Javni radio-televizijski servis Bosne i Hercegovine od 2006. godine predstavnika na Pesmi Evrovizije bira internim izborom. Pesmu koju će Marija Šestić pevati na Pesmi Evrovizije 2007. pisali su Aleksandra Milutinović (kompozicija, tekst) i Goran Kovačić (kompozicija, aranžman), a javnosti će biti predstavljena u posebnoj televizijskoj emisiji 4. marta 2007. Izabrana je među oko 30 pesama pristiglih na konkurs. Aleksandra Milutinović je jedan od najaktivnijih kompozitora i tekstopisaca popularne muzike na prostoru nekadašnje Jugoslavije. Milutinović je najpoznatija po svojim snažnim baladama: pisala je tekst za pesmu ”Karta za jug” u izvođenju Aleksandre Radović koji je proglašen za najbolji na Muzičkom festivalu u Budvi 2005., za pesmu ”Jutro” u izvođenju Jelene Tomašević koja je pobedila na Beoviziji 2005., kao i muziku i (sa Ljiljom Jorgovanović) tekst za pesmu ”Da ti se dlanovi zalede” u izvođenju Mari Mari za Beoviziju 2006. Goran Kovačić je izvodio deonice gitare u pesmi ”Lejla”, koja je predstavljala Bosnu i Hercegovinu na Pesmi Evrovizije 2006. u Atini. Pesma će biti snimljena u Javnom zavodu Radio-televizije Slovenije u Ljubljani, a u snimanju će učestvovati i Simfonijski orekstar RTV SLO, poznati producent Nikša Bratoš, te nekoliko vokala iz Hrvatske.

Slogan učešća Bosne i Hercegovine na Pesmi Evrovizije 2007. je ”Zvuk rijeka”.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Ericsson T28
Vdi pa zar je i ona bila u spotu Zgrabi svoju sreću!
E od sviju njih najviše se probila" IRINA I VI"
Ta ima sjajn glas, a ova previše je uobražena za moj pojam, ti nisi gledao emisiju na ovoj poznatoj banjalučkoj televiziji
vodeitelj je di Vanja Bulić , a u gostima pored nje bio je naš poznati pjevač narodne muzike Beki Bekić i ona čovjeku kako je razgovor tekao reče, ja ne volim turbo folk, a navodno je veliki ljubitelj narodne muzike! Pa kad je Beki uzeo mikrofon i sve pjesme pjevao uživo, a on svoju morla na playback, znao sam koliko je sati! Ma 100% je njen tajo povukao neke konce da je ubaci! Samo se o tmoe šuti, ali neće to biti ni prvi ni posljednji skandal  u BiH za pjesmu Evrovizije! Pa ko hoće da nvija za nju nek izvoli , ja ću navijati za ovu drugu Mariju!

I sad si me natjerao da i ja neki poster sličan uradim u Phototshop, kao što je ovaj naravno sa mojm slikom!
« Poslednja izmena: 10. Mar 2007, 17:56:57 od igorxxx »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 62
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Joj, pozvali nju i Beki Bekića, Bože sačuvaj. Ko je taj? Urednik je za objesit'.
Pjevati poslije Bekića...kakva čast! Pa ja ne bih pjevao ni na playback.

I meni se čini da je mala uobražena, ali mi se glas dopada. I pjesma je prelijepa, tekst, muzika, ma sve mi se dopada. Samo, koliko će to da prođe na Eurosongu, to je pitanje.

Tamo je umjetnost davno umrla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1533
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Nokia 6630
I mi imamo Mariju..samo je malo lepsa od ove Smile Smile
IP sačuvana
social share
* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_,* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia n93
djevojka ima dobar glas pjesma je prosjecna tesko ce uc u finale
IP sačuvana
social share
yours faithfully,
                              nemanja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Ericsson T28
Sto gospodjica Marije u toj emisiji nije pjevala uzivo nego na playback! Kako ce pjevati na Evroviziji!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Ericsson T28
Aleksandra Radović oduševila je publiku u četvrtak u klubu "Kruna" u Banjoj Luci.

Već oko 22 časa u klubu je nastala prava gužva, a Aleksandra se pojavila oko 22 časa i 30 minuta. Iako je bila prehlađena, to nije uticalo na kvalitet koncerta. Poznata pjevačica ima odlične glasovne mogućnosti, što je i pokazala to veče, a blagu promuklost je zamaskirala samo onako kako znaju školovani i profesionalni pjevači.

Od publike je dobila veliku podršku i pokazalo se da ima veliki broj obožavalaca. Iako je karta koštala deset maraka, "Kruna" je bila prepuna.

Posebno su dobro bile prihvaćene hit pjesme: "Ne vjerujem da me voliš", "Zagrli me", "Nisi moj", "Nema te žene", "Ako nikada" ...

Veliku pomoć Aleksandri pružio je njen bend, a pjevačica je veče iskoristila da promoviše i Banju Luku i Banjolučane.Naime, posebno je pohvalila tekstopisce i aranžere Aleksandru Milutinović i Gorana Kovačića, a na sceni se pojavila i predstavnica BiH na "Evrosongu" Marija Šestić.

Marija je otpjevala svoju pjesmu "Rijeka bez imena", kojom će predstavljati BiH u Helsinkiju i pokupila najveći aplauz to veče. Banjolučani su pokazali da pružaju veliku podršku za svoju sugrađanku.


Ipak, to je bilo veče Aleksandre Radović. Ona je sa svojim bendom pokazala šta je dobar klupski koncert, a sve je proteklo bez zamjerke organizatoru.

Glas Srpske
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 572
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
djevojka ima dobar glas pjesma je prosjecna tesko ce uc u finale

Ona je direktno u finalu zahvaljujuci Hariju tako da nema sta da ulazi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows 2000
Browser
Opera 7.54
mob
Ericsson T28
Mozda je mislio da cemo tesko uci u finale sljedece godine!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Uaa Marija Sestic, Serifoviceva je zakon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:43:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.