Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beovizija 2005  (Pročitano 5424 puta)
21. Feb 2005, 01:46:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Veoma sam zahvalna
Željku na pesmi

Svi koji su preksinoć gledali RTS 1 znaju da je pobednik treće "Beovizije" Jelena Tomašević s pesmom "Jutro" Željka Joksimovića i Aleksandre Milutinović.

Bilo kako bilo, beogradski muzički festival "Beovizija", koji je prethodne dve večeri održan u Centru "Sava", polako utire put ka tome da postane tradicionalan. Trenutno jedini festival zabavne muzike u Beogradu organizovan je po treći put, bina glamurozna, voditeljski par Slobodan Ninković i Jelna Jovičić - dobar i svi preduslovi za manifestaciju su tu.

Jedina mana "Beovizije", ili možda i nije, jeste to što je ona "samo" polufinale, uz "Monteviziju" za Evrop (j) esmu, koja nas očekuje 4. marta u Podgorici, a čiji pobednik će na Evrosongu, sredinom maja, u Ukrajini braniti boje SCG. Pored 14 prvoplasiranih, u crnogorskoj prestonici takmičiće se i deset najboljih pesama sa "Montevizije" od koji će jedna poći putem koji je utro Željko Joksimović i "Lane moje".
   

Pobednica Jelena Tomašević

Dosta toga videli smo u televizijskom prenosu, a evo kao je festival izgledao iz ugla aktera.
- Usledio je veliki aplauz i to me je malo zakucalo. Nekoliko sekundi sam bila zatečena. Veoma sam zahvalna Željku Joksimoviću na podršci i svemu što mi je omogućio odličnom pesmom - rekla je Jelena Tomašević (21), koja je bila glavni favorit takmičenja.

Ona studira engleski jezik i književnost, nije školovala glas, jer su joj savetovali da sačuva autentičan muzički izraz, ali je zato bila jedan od pratećih vokala Vlade Georgieva na poslednjoj turneji.
- Volela bih da ostvarim bar isti uspeh koji je Željko postigao s "Lanetom", iako je to teško, a videćemo i šta će dalje biti - kaže Jelena.

O tome da li bi Jelena Tomašević bila adekvatan naslednik, Željko Joksimović misli:
- Evropa treba da oseti našu aromu, a sa Jeleninim glasom i ovom pesmom to može. To smo mi, naš melos, sa malo mediteranskog zvuka. Moja zamisao bila je da Aleksandra Milutinović napravi tekst o mornaru koji se nije vratio. Mešao sam se u posao i Verici Rakočević, koja je svojom kreacijom sjajno ispratila nastup. Što se samog takmičenja tiče, bilo mi je teže nego prošli put. Vodio sam računa o svakom detalju. Pesmu sam pravio kao za sebe. Jelena ju je otpevala kao što sam je napisao, a ima i taj jedan jodl u glasu koji joj je majka priroda podarila - kaže naš srebrni evrovizijski momak.
   

Izmakla mu pobeda: Ognjen Radivojević

Pored Joksimovića, Jelenu su tokom nastupa bodrili roditelji, brat i prijatelji. Tata Dragan i mama Snežana kažu da su uz svoju ćerku svaki put kad treba, od 3K dura pre nekoliko godina.
- Podrška najbližih, pre svih roditelja, jedna je od najvažnijih stvari za samopouzdanje. Bez podrške onih koji te vole nema ni uspeha ni sigurnosti koja je za to neophodna - smatra Dragan Tomašević.

Rade Radivojević, kompozitor koji je poslao na Evroviziju poslednju pesmu pod zastavom Jugoslavije (Ekstra Nena "Ljubim te pesmama"), na festivalu se našao u dvostrukoj ulozi, i kao kompozitor pesme Maje Mitrović "Nama treba ljubav" i kao otac, pošto se i Ogi odlučio da se oproba na "Beoviziji".
- Nervoza bi trebalo da bude dvostruka, ali sam se toga rešio tokom 35 godina, koliko se bavim ovim poslom - tvrdi Radivojević stariji.

Viktorija se više brinula da li će festival kao festival da uspe nego da li će pobediti. Godine opstanka na našoj muzičkoj sceni odnele su, kaže, strast.
   

Ana Cvetković
   

Nataša Kojić
   

Viktorija
   

Teodora Bojović
   

Marija Šerifović
   
      

Ko ide u Podgoricu

Prema glasovima osam članova žirija (Lea Kiš-Jokić, Gorčin Stojanović, Jelena Ilić, Oliver Jovanović, Erna Perić, Dobrivoje Marinski, Dušan Hercegovac i Kornelije Kovač) i gledalaca SMS-om u Podgoricu će, pored Jelene Tomašević, ići i drugoplasirani Ogi, s pesmom "Hajde, Cico", kao i Ana Cvetković i "Nevidljiva", ali i Džej & Maja i "Pobedila si me", Teodora Bojović, sa "Ti si kriv", a tu su i Viktorija i "Kaži sestro", Marija Šerifović sa "Ponudom", Taša sa numerom "Dobre devojke", Koktel bend i "Minđuša", Dušan Zrnić, jedan od prošlogodišnjih "Idola" i pesma "Nebo", Maja Mitrović i "Nama treba ljubav", kvartet Lu Lu sa "Bolje da te nemam", Luna, s pesmom "Sentimientos", i Tatjana Đorđević i "Ko je kriv".
      
      
      
   

O. Stojimirović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 3
Ja sam mislio Dzej & Maja cu da pobedu ali eto nisu.

Jel znate mozda gde ima pesme za download od Beovizije ?? Smile

Pozdrav

Dj KSale
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
@DjKSale

Neke od pesama imas na http://members.lycos.co.uk/scgeurovision/Php/multimedia.php

Inace, pobednicka pesma je ubedljivo bila najbolja od svega sto je moglo da se cuje u subotu uvece... Devojka ima odlican glas, interpretacija je vrhunska, a posebno su mi se dopali fado-trileri. Ako se plasira na Eurosong, mozda nece postici uspeh kao Seljko, ali ce sigurno dobiti nagradu za naj-interpretaciju (koju je prosle godine dobila Lisa Andreas sa Kipra).
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
nema sanse da ode na Evroviziju... izgleda da ce opet biti po "kljucu", tj. neki Crnogorci...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Sto se toga tice, nesto se suska da ce ici Bojan Marovic... Mada, ne verujem... Mislim da ce Tomasevicka i u Podgorici potuci konkurenciju...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Viktorija me ubi u pojam Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Daunload -> [ovdi].
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Viktorija je samo bleda senka nekadasnje fantasticne pevacice...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
... videh je letos kod lesandrica u studiju, nesto sam radio sa njima... frapirao se.. a pevanje.. ne moze 2 reci da otpeva kako valja.. mislim.. nikad ona nije bila areta frenklin.. ali.....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Na preksinoćnoj, završnoj, večeri Beovizije 2005. uručivane festivalske statue
Nagrade deljene i šakom i kapom
Od Bajage i Georgieva ni traga ni glasa iako su njihova imena bila na, novinarima dostavljenom, spisku ovogodišnjih beovizijskih laureata

Drugo, revijalno i ujedno završno veče muzičkog festivala Beovizija 2005, preksinoć je donelo i neka iznenađenja. Naime, iako se unapred "znalo", (bilo objavljeno u materijalima namenjenim novinarima), u kojim kategorijama će biti dodeljene kako tekuće festivalske, tako i godišnje nagrade Beovizije shvatili smo da i tu nužda zakon menja, pa su tako uručivane i neke specijalno-specijalne nagrade.
   
      

Čaršijske priče

Baš kao i što se po beogradskoj čaršiji pričalo, čak petnaestak dana pre festivala, pobedu je na Beoviziji odnela Jelena Tomašević, koja je pevala pesmu Željka Joksimovića. Ali čaršija ne bi bila čaršija kad ne bi imala i novu "vest". Tako se već sad uveliko priča da za pobedu na Monteviziji, ali i na Evrop(j)esmi najviše šansi ima mlađani Bojan Marović, navodno "već viđen" za našeg predstavnika na Evroviziji. Bojan će na Monteviziji otpevati pesmu "Svejedno" Leontine Vukomanović. A o tačnosti rekla-kazala sudićemo posle izbora, 4. marta.
      
      
      
   

Tako je Viktorija dobila specijalnu nagradu za povratak ili, kako ju je sama nazvala, nagradu protiv lenjosti, a Nataša Bekvalac, po istom sistemu, za singl godine, a Bora Dugić za muziku godine. Dok Bajagi i Vladi Georgievu nije bilo ni pomena iako su njihova imena bila na spisku godišnjih beovizijskih laureata.

Kao najbolji na festivalu, nagrađeni su: Ana Cvetković kao najbolji debitant, Rastko Aksentijević za tekst pesme "Ponuda", koju je otpevala Marija Šerifović, Ognjen Radivojević za muziku, Željko Joksimović za aranžman i Jelena Tomašević za interpretaciju. A godišnje nagrade otišle su: Negativu, Željku Vasiću, grupi Luna, Mariji Šerifović, Ivani Jordan, Zdravku Čoliću, Sanji Iliću, Tijani Dapčević, grupi Lira vega, Cveti Majtanović, Nevernim bebama, Leontini, Legendama, Željku Samardžiću, Goci Tržan i Željku Joksimoviću.

Stiče se utisak da je nacionalnoj TV kući, suorganizatoru Beovizije, baš bilo stalo do dobrih odnosa sa svim važnim imenima estrade. Čast izuzecima, ali može se reći da gotovo nije bilo imena, a da za njega nije smišljeno opravdanje da mu se uvali festivalska statua. Još jedan preksinoćni propust bio je i taj što su Legende bile primorane da umesto planirane otpevaju drugu pesmu - umesto matrice za pesmu "Godinama" puštena im je "Jesen stiže, Dunjo moja"?!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.