Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beogradski festival piva počinje 16. avgusta  (Pročitano 4631 puta)
Svakodnevni prolaznik


ja necu preko plota ja cu okolo

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 367
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.50
u leba ti eto mene u subotu i nedelju ,od sanka do sanka ,al ce da me boli glava ....
IP sačuvana
social share
Zbog nje sam se rodio,za nju sam se borio i zapevajmo sada svi o zvezdo moja ljubavi!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
ATOMCI I PIVO 'LADNO

Drugi dan "Belgrejd bir festa": "Atomsko sklonište" oduševilo rokenrol nostalgičare, "Ortodoks Kelts" nastavili tradiciju žestokih svirki na Kališu


Rodeo u Donjem gradu - malo ko je na električnom biku izdržao duže od 20 sekundi!

Po neverovatnoj omorini koja je pala na Beograd, kalemegdanski Donji grad je ugostio posetioce drugog dana "Belgrejd bir festa", koji je, za razliku od otvaranja posvećenog uglavnom etničkim zvucima, bio posvećen malo tvrđim akordima. "Ajzbrn", kultni beogradski bend, pripremio je atmosferu za nastup možda i najznačajnijih zvezda ovogodišnje svetkovine hmelja, ječma, vode i kvasca - kultnog rok-benda bivše SFRJ "Atomsko sklonište".
Čupavci iz Pule izveli su splet najvećih hitova legendarnih Puljana - "Žuti kišobran", "Pakleni vozači" i "Za ljubav treba imat dušu" i privukli su klince za koje je jak gitarski zvuk samo krik retro-mode, ali i desetine bajkera za koje je poseta ovom koncertu stvar principa.
U pauzi koja je usledila pred nastavak programa - nastup ikona "Bir festa", benda "Ortodoks Kelts", potencijalni kauboji, "podmazani" pivom, mogli su da se, na štandu "MB piva", okušaju u jahanju električnog bika. Malo ko je izdržao duže od dvadesetak sekundi, a heroizam na ovom "čudu na struju" pokazale su i devojke čije su egzibicije zaradile jake aplauze. Žestoka gužva vladala je i u sektoru "Apatinske pivare", ponajviše zahvaljujući mogućnosti izbora velikog broja maliganskih robnih marki, od kojih je "beks" bio, po rečima prodavaca, najpopularnija sorta.
Aca Seltik i "Keltsi" su potom pokazali da je "Bir fest", pored Dana svetog Patrika, irske slave, najznačajniji dan u njihovom koncertnom kalendaru, a fanovi u zelenim majicama, koji ovaj bend prate gde god da svira, okušali su se u drevnoj disciplini "šutke" - vrhunca druge večeri fešte koja je ove godine, nakon dva kišna izdanja, u svakom pogledu pronašla svoju dušu.
N. Kostić

Kako rešiti

Obezbeđenje "Bir festa" nekako uspeva da postigne nemoguće - da pijanu masu drži pod kontrolom. Iskusni bodigardovi, u šta se uverila i ekipa Pressa, rešavaju tuče bez suvišnog nasilja, a policija je tu samo da reši najteže slučajeve, kao što je momak, koji se, posle svađe oko partije bilijara drznuo da "nabode" ne samo svog zlosrećnog partnera u igri, nego i pripadnika obezbeđenja. Krupni i očevidno alkoholisani mladić brzo je odveden sa poprišta megdana, i red je uspostavljen brzo, kao što i dolikuje ovakvom događaju.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8587
Zastava Donji Mojmilovo
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia E pedes&#039
bejah preksinoć,odlično je bilo,najbitnije je da nije gužva za šankovima  Smile

večeras repriza  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
BlackBerry 
Ja sam bio u sredu,jedva sam dosao kuci. Nije lose,a ja toplo preporucujem da ne pijete kanabiju(180din,pio sam i nije nista posebno),izbegavajte BIP(iako je najjeftiniji pola case je pena),a najjace zezanje je na standu MB piva. Ja sam jedva pogodio bravu na mom stanu,tako da pazite sa alkoholom. Guzva je i brzo dodje do neke tuce. Ja i moji drugari smo se dva puta zakacili sa nekim likovima.
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Kakve su ostale cene?
Ostalih piva?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
BlackBerry 
Kakve su ostale cene?
Ostalih piva?
Pa krecu se izmedju 60(BIP) do nekih 100 din. Mozda je Ginis malo skuplji. Canabia je najskuplja 180din,0,33ml.
Ja ti toplo preporucujem ako ides,da ides na Niksicko i na MB(jes da ne volim MB zbog njihove komercijalizacije ali je stand vrh) Smile
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Reporter Glasa na Četvrtom beogradskom festivalu piva opipavao puls zaljubljenika u najpopularnije piće na svetu
Ili jesi ili nisi... pivopija

- Polagačke, polagačke! - umirivao je mladi tata svoja dva klinca, dok su prelazili pešački prelaz kod zoo-vrta. A, dečaci zapeli da što pre stignu. Popovići došli iz okoline Kruševca kod rodbine u Beograd, pa rešili da "izvide" šta ima na tom Bir festu. Osim piva, naravno. Ovo je "momačko" veče, pa su mamu, kažu, ostavili kod kuće. Na sreću, pa su Popovići došli predveče, kada još nije bilo toliko sveta. Već od 20 sati ljubitelji piva počeli su da pristižu, a sa tvrđave se u Donji grad neprekidno slivala reka ljudi. Stariji bračni parovi, mlade mame i tate sa potomcima, junoše, nešto starija "ekipa"... Svi u potrazi za idealnom čašom rashlađenog napitka. Milan je u gužvi "pogubio" drugove, pa od buke nije čuo ni reč dok je sa jednim od njih pričao telefonom. Na kraju, pao je dogovor da se nađu u zabavnom parku, kod "sprave" oko koje su treštali "Gansi", a vriska onih koji se "voze" dopirala do glavne bine.

- Mi smo tradicionalno tu, još od prvog Bir festa. Uglavnom dolazimo svaki dan. Ali, ipak se sutra radi, pa smo malo "prikočili". Zato će za vikend biti prava ludnica - priča Milan, dok nas sa svih strana poneko nagazi, zakači, a i poneki lakat "uleti u kadar".

- Dolazimo zbog piva, naravno, toliko vrsta na jednom mestu, ali i zbog muzike, "Ajzbrna", konkretno. Nemamo neku omiljenu vrstu piva, bar ja nemam, sve prolazi, osim BIP-ovog - objašnjava Milan.

Devojke su probale pivo sa ekstraktom borovnice, koje, u čaši od pola litra, košta 95 dinara. Mnogi su, onako tiho, protestovali što su cene, pogotovo stranih piva, koje su za prilike naših pivopija bile izuzetno visoke. Kažu, kao u kafićima. Primera radi, "amstel" je 120 dinara, a većina domaćih je 80-90.

Malo iza VIP lože, tek što se veče zahuktavalo, devojka je povraćala ispod jednog drveta. Oko nje, hrpa iskorišćenih papirnih maramica. Drugarica pridržava čelo i sklanja kosu s lica. Sad, ili jesi, ili nisi... pivopija. Rekao bi neko, mesta za amatere nema. U najvećoj gužvi, ispred bine, jedan se ispolivao pivom, valjda prizivajući na taj način takmičenje za "mis mokre majice", koje će muški deo beogradske pivske publike željno čekati do nedelje.

A, organizatori su dali i neke preporuke kada je o ispijanju piva reč. Recimo, čaša iz koje pijete. Većina posetilaca pivskog festivala pila je iz plastičnih čaša ili limenki, ali ako ste u prilici da pijete iz čaše ili još bolje krigle, ona, kažu, mora biti dovoljno velika da u nju stane i vaš nos, bez obzira na to koliki je. Vaš nos, vaš ponos! Dalje, pre degustacije, šta god vi mislili, NIJE preporučljivo jesti začinjenu i masnu hranu, a da vas ne ometa da osetite punu aromu i miris omiljene "hrane', ne bi trebalo da koristite ni afteršejv, mirise, parfeme, ni ruževe za usne. Pivo mora da bude hladno, ali daleko od toga da treba da bude ledeno jer u tom slučaju ne osećate aromu. Za razliku od vina, pivo se pije u velikim gutljajima, tako da usta budu puna. Nipošto ga ne mućkajte u ustima, pustite da klizne niz grlo. U čašu ga sipajte tako da samo klizi niz zidove čaše, a bocu ispravite tek kad ulijete bar dve trećine. Jer, i pena je bitna. Pošto mnogi aromatični sastojci piva brzo ispare, onjušite ga čim sipate, kao vino. Osećate limun? Miris pokošene trave? Ili borovnicu? Za resetovanje čula koja učestvuju u testiranju, dovoljni su nezasoljeni krekeri ili hleb. A rešili su nas i dileme - pivo ne goji! Sve je, smatra se, u količini, pa ako preterujete... Pola litre dnevno je idealna mera... Ipak, ova "pravila" ne treba da vas spreče da smislite neko svoje i da, bez zadrške, uživate... Posle uživanja u pivu pustite da vas neko odveze kući ili odvojte novac za taksi, popijte mnogo vode protiv mamurluka, aspirin možda. I spremite poneki izgovor za šefa.
J. Vučić


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
KRAJ PIVDŽANIJE
Mokre majice obeležile zatvaranje beogradskog Bir festa, Rambo i "Pušenje" iščupali "Van Gog" i "Orgazam"

Najveće interesovanje vladalo za piratsku galiju - mašinu u luna-parku koja posle nekoliko piva "kida" stomak na dva dela

Četvrti beogradski "Bir fest" završen je noćas finalnim takmičenjem u ispijanju piva "Lavovski cug", nošenjem krigli i izborom za mis mokre majice. Ipak, udarno veče beogradskog festivala piva, kao što se očekivalo, održano je preksinoć, što zbog činjenice da je subota idealni dan za izlazak, što zbog toga što je Svetski Mega Car Rambo Amadeus sa svojom svitom pohodio plato ispred kule Nebojša na Kalemegdanu.
Svojim prepoznatljivim stilom izražavanja Rambo je zapalio publiku, a organizatori su imali pune ruke posla kako bi odvratili brojne Mega Careve podanike da ne preskače zaštitnu ogradu i ne priđu isuviše blizu bine. Rambovim nastupom donekle je popravljen loš utisak koji su prethodne večeri ostavili bendovi "Električni orgazam" i "Van Gog".
Prava poslastica za jugonostalgičare i beogradske ljubitelje "bosančeros" muzike bio je koncert kultnog sarajevskog benda "Zabranjeno pušenje". Sve ono što publici nije pružio ovdašnji dr Nele Karajlić na koncertu pre dve godine (svirajući samo stvari iz nove etno faze benda) učinio je pre dva dana Sejo Sekson. "Balada o Pišonji i Žugi", "Zenica bluz", "Nedelja kad je otiš'o Hase", neke su od legendarnih pesama koje je "Pušenje" izdivanilo sa publikom, umešajući i poneku stvar sa poslednjeg albuma "Hodi da ti čiko nešto da", objavljenog pre nekoliko meseci.
Ljubitelji savremenijeg tehno i trens zvuka bili su u prilici da đuskaju uz di-džeja Kevina Sandersona koji je birao muziku tokom čitave noći.
Osim za muziku i pivo, posetioci "Bir festa" bili su zainteresovani i za vožnju zabavnim parkom, a najveća gužva vladala je na galiji, trupu jedrenjaka koji u stilu klatna "preseca želudac na dva dela".
Najviše aplauza sinoć su pobrali "tribjut" bendovi koji su svirali muziku "Ekatarine velike", "Bitlsa" i grupe "AC/DC".
(A. D.)

Hitna pomoć delila kondome i uloške!

Na ovogodišnjem festivalu piva, i pored visokih temperatura i nezapamćene posećenosti, ekipe Gradskog zavoda za hitnu medicinsku pomoć nisu imale puno posla. Dežurni "hitnjaci" kažu da su za vreme ove manifestacije imali samo dve intervencije i da im se posao uglavnom sveo na deljenje saveta.
- Na Kalemegdanu je predivna atmosfera i među ljudima vlada veliko raspoloženje. Nije bilo predoziranih ljudi kojima smo morali da spasavmo život. Štaviše, svi su se na vreme obraćali za savete. Međutim, bilo je dosta posetilaca koji su od nas tražili kondome i uloške, kao da smo mi Crveni krst - rekli su nam lekari Hitne pomoći koji su dežurali na "Bir festu".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 858
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Nokia krs
Bi zlo i naopako, uzareno po najvise Smile
IP sačuvana
social share
Gentlemens good morning, ladies good night...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.