Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:17:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bentley bez dizela i w16  (Pročitano 8181 puta)
26. Mar 2008, 16:29:18
Hronicar svakodnevice


Nema leba' bez motike

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 708
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung S800 Jet
Bentley je poznat po ogromnim agregatima, moćnim predstavnicima „stare škole“, i taj trend ostaje deo tradicije.
Mada je razmatrana upotreba dizel motora, pa čak i jedinice iz Bugatti Veyrona, trenutno te ideje nisu u opciji, barem ne uskoro.
Mada su Bugatti i Bentley pod istom „kapom“, glasine govore da i Bugatti radi na svojoj sopstvenoj luksuznoj limuzini, tako da nije verovatno da će se u Arnageu naći W16. Što se tiče dizela, Bentley zastupa stav da njegovi kupci još uvek nisu spremni za takvu vrstu motora. Dakle kratkoročno gledajući, budući vlasnici Bentleya će se za sada morati zadovoljiti 6,75 litarskim V8 i 6,0 litarskim W12 agregatima.



Izvor:VreleGume

[Edit by Anea: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 26. Mar 2008, 16:30:13 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007)
jebo ih i dizel i VW jebem ti takav Bentley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N73 Music
sto? pa ako moze R8 dizel, i trkacki dizeli i luksuzne limuzine, najveci dzipovi... sto da ne i GT dizel?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007)
sto? pa ako moze R8 dizel, i trkacki dizeli i luksuzne limuzine, najveci dzipovi... sto da ne i GT dizel?  Smile
evo sinoć u mojoj ulici parkiran continental GT novi, auto je moćan i sve to, al ajd ti sad zamisli upali ga čova stisne i on cokće ko traktor, prođe pored njega benzinac od 1400 kubika i koje se bolje čuje??? Druga stvar, što rekao moj kolega, prave auto ručno, šminkaju ga maksimalno i onda ga stave na platformu od A8, alo i to je Bentley.

Što se tile R8 to nije ništa čudno, VW bi da može napravio i čovjeka na dizel da ide. Pa razmatrali su da ubace i u Gallarda dizela pa kad pobuna nije izbila među kolekcionarima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Što se tile R8 to nije ništa čudno, VW bi da može napravio i čovjeka na dizel da ide...
« Poslednja izmena: 27. Mar 2008, 14:14:18 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia N73 Music
jbg, svako vozi ono sto mu odgovara...
ma salio sam se bre, volim ja dizele, al malo ga preterase... isto kao sto ne bih voleo da vidim Bentley hibrid, ne bih ni dizela... glupo sto su i u R8 teli da ga ubace...
zamisli Lambo ili Ferrari dizel... pa Dragvorl bi ih poklao sve...
ono sto bix stvarno voleo da vidim je impreza wrx std...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
sto? pa ako moze R8 dizel, i trkacki dizeli i luksuzne limuzine, najveci dzipovi... sto da ne i GT dizel?  Smile
Druga stvar, što rekao moj kolega, prave auto ručno, šminkaju ga maksimalno i onda ga stave na platformu od A8, alo i to je Bentley.

Što se tile R8 to nije ništa čudno, VW bi da može napravio i čovjeka na dizel da ide. Pa razmatrali su da ubace i u Gallarda dizela pa kad pobuna nije izbila među kolekcionarima.

Cekaj, cekaj. To je ok sto ti kazes da se na tako skup auto stavlja platforma jeftinijeg, masovno proizvodjenog. ALI, kada bolje razmislis ko to zna? Ti, ja, i ljudi koji se malo bolje razumeju u auta. A obican smrtnik kada vidi, kaze wow, Bentley. E, u tome je poenta, da se dobro zakamuflira ono sto je isto kao na A8, a da ipak ima sto vise istih delova da se smanje troskovi. Ne vidim sta je lose u VW platformama, kvalitet je zagarantovan, takodje vozne osobine, a izrada je tradicionalna engleska, u tom autu je ugradjeno sve najbolje. Greska bi bila da se A8 ili Phaeton samo malo izmeni, da mu se stavi znak Bentleya, e to bi narusilo imidz marke. Ovako je manje vise sve ok. Malo se izgubi od ekskluzive jer se stancuje vise komada, ali se ide na to da firma bude profitabilna. Isti slucaj Lambo u okviru VW koncerna. Prave 10x vise auta nego pre 10 godina, kvalitet bolji, jedino sto se pravi dosta komada. Ali nesto mora da se izgubi kada se nesto drugo dobije. To je uvek tako.

Sto se tice Lambo i Ferrari dizela i hibrida, Lambo je imao ugradjen TDI jer su ga testirali za R8 jos ranije, pa je test vozilo bio naravno Gallardo. Po meni je sasvim ok R8 TDI, zasto da ne. Audi je poznat po TDI-ju, i taj motor moze savrseno da se uklopi u tu varijantu, ne bi narusio imidz, Audi je odavno poznat po TDI motorima, a i bilo bi unikatno ugraditi dizel u sportski auto. A i ti motori bas ne stekcu kao traktori i MB 123 200D. Sve u svemu, zbog rastucih pritisaka eko-normi i proizvodjaci sportskih auta ce morati da se prilagode, da li manjim turbo motorima, dizelima ili hibridima vreme ce pokazati, ali vreme velikim V12 motorima polako ali sigurno istice. Smile

E da, i Bentley CGT se pravi na platformi Phaetona, a ne A8, zato  i jeste delom tezak ko djavo, jer ima celicnu sasiju, a ne alu kao A8.
« Poslednja izmena: 27. Mar 2008, 21:15:51 od dragvorl »
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia N73 Music
al prica se o Bentley-u koji nikad nije imao dizel, a ne audi koji je poznat po njima...
to sa platformama je ok... sto da ne... A8 i Phaeton su nesto najbolje sto je izaslo iz tih fabrika, sto ne iskoriistiti...
a da je doslo vreme za alternative - doslo je...
al Bentlez, Ferrari, Lambo su ipak nesto iznad kola... njih treba ostaviti takve kakvi su, dok bude i poslednje kapi nafte na zemlji. sve ostalo moze i na biljnu mast sto se mene tice...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
al prica se o Bentley-u koji nikad nije imao dizel, a ne audi koji je poznat po njima...
to sa platformama je ok... sto da ne... A8 i Phaeton su nesto najbolje sto je izaslo iz tih fabrika, sto ne iskoriistiti...
a da je doslo vreme za alternative - doslo je...
al Bentlez, Ferrari, Lambo su ipak nesto iznad kola... njih treba ostaviti takve kakvi su, dok bude i poslednje kapi nafte na zemlji. sve ostalo moze i na biljnu mast sto se mene tice...
Sto se mene tice ne treba bentley dizel. Ali opet, ako eko norme pritisnu, i izmisle to da SVAKI mora da ima odredjenu Co2 emisiju morace da se svi prilagode. Sada se svercuju tako sto su na listama koncerna, pa par hiljada egzotike na milione drugih auta ne znaci nista. Ali u skoroj buducnosti ne ocekujem pad cene goriva, a ni liberalizaciju eko normi, tako da verujem da ce veliki motori sve manj i manje biti prisutni.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
HTC Tattoo
sto? pa ako moze R8 dizel, i trkacki dizeli i luksuzne limuzine, najveci dzipovi... sto da ne i GT dizel?  Smile
evo sinoć u mojoj ulici parkiran continental GT novi, auto je moćan i sve to, al ajd ti sad zamisli upali ga čova stisne i on cokće ko traktor, prođe pored njega benzinac od 1400 kubika i koje se bolje čuje??? Druga stvar, što rekao moj kolega, prave auto ručno, šminkaju ga maksimalno i onda ga stave na platformu od A8, alo i to je Bentley.

Što se tile R8 to nije ništa čudno, VW bi da može napravio i čovjeka na dizel da ide. Pa razmatrali su da ubace i u Gallarda dizela pa kad pobuna nije izbila među kolekcionarima.
Ali si ovde nalupao gluposti,strašno. Smile Samo kenjanje protiv vw bez osnova. Smile Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2008, 22:13:54 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:17:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.