Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: BenQ-Siemens EF81  (Pročitano 15837 puta)
01. Maj 2007, 22:48:08
Pocetnik


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20


Specifikacije:

Mreže : 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, UMTS (W-CDMA)
Kućište   
Dimenzije : 94x51x15.9 mm
Težina : 110 grama
Oblik : preklop, 
Antena : interna
Tastatura : numerička, 
Baterija   
Vrsta : Li-Ion
Kapacitet : 950 mAh
Ostalo   
Ostalo : vibracija, 
Ekran 
Glavni   
Tip : TFT
Broj boja : (18-bit) 262.144 boja
Rezolucija : 240x320 piksela
Pomoćni   
Tip : TFT
Broj boja : (18-bit) 262.144 boja
Rezolucija : 120x160 piksela
Kamera 
Glavna   
Orijentacija sočiva : rotirajuća (prednja+zadnja strana)
Broj piksela senzora : 1.92 megapiksela
Rezolucija fotografija : (UXVGA) 1600x1200 piksela, 
Ostalo : video zapis, 
Zvuk 
Reprodukcija   
Zvučnici : mono
Melodije : monofone, polifone, 
Format melodija : mid, mp3, 
Kanala polifonije : 64
Memorija 
Interna   
Kapacitet : 64 MB
Eksterna   
Podržani formati : microSD (Trans Flash), 
Maximalno podržano : 1024 MB
Softver 
Operativni
sistem   
Vrsta : fabrički
Podržani formati : aac, mp3, 
Funkcije   
Osnovne : kalkulator, kalendar, štoperica, alarm, konverter, 
Napredne : photo-callerid, pozivanje glasom, 
Komunikacija 
Lokal   
Kablom na : USB port, 
Bežično : bluetooth, 
Udaljeno   
Prenos podataka : GSM (9,6 Kb/s), GPRS (115 Kb/s), W-CDMA (384 Kb/s), 
WAP pretraživač : 2.0
Email protokoli : POP3, IMAP4, SMTP, 
Podržane tehnologije : SMS, EMS, MMS,
 
 
 Cena: 100€

Skoro sam naletela na telefon BenQ-Siemens EF81. Po navedenim karakteristikam rekla bih da je dobar, ali nemam nikakvog iskustva sa tom markom. Ako je neko isprobao ovaj telefon bilo bi lepo da ostavi i svoj kometar..... Lakse ce mi biti da se odlucim.... Smile
« Poslednja izmena: 02. Maj 2007, 02:31:46 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Show must go on!!!!!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1937
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N70
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone
...lock...
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Ne razumem, zašto je ova tema otišla pod Lock?!?
@nikolavasic, ne radi se ovde o nedoumici izmedju dva i više modela telefona, pa preporuka dotične teme?!?
Ovo je tema o jednom modelu telefona o kome je korisnik želeo da povede raspravu i čuje mišljenja ...
..........otključano! Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1937
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N70
Prvo nisu bile karakteristike nego samo ovo:

Skoro sam naletela na telefon BenQ-Siemens EF81. Po navedenim karakteristikam rekla bih da je dobar, ali nemam nikakvog iskustva sa tom markom. Ako je neko isprobao ovaj telefon bilo bi lepo da ostavi i svoj kometar..... Lakse ce mi biti da se odlucim...
.
pa sam mislio da se radi o nedoumici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone
BenQ-Siemens

ali zar to nije moglo u ovoj temi da se predstavi?
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
BenQ-Siemens
ali zar to nije moglo u ovoj temi da se predstavi?
Ako je moglo, onda je trebalo pre zaključavanja ove teme uputili na tu temu ...
..........pa sam mislio da se radi o nedoumici.........
Da se povela tema o nekoj nokiji, da li bi onda korisnika terao da se javi u nekoj drugoj tipa "nedoumice"?!?

Obratite malo pažnju, nisu Nokia i Sony Ericsson jedini mobilni telefoni na planeti dok se o svim ostalim modelima ne sme govoriti i teme o njima se moraju zaključavati ....
« Poslednja izmena: 02. Maj 2007, 14:58:03 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 920
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Lepo izgleda i funkcije za te pare su vise nego odlicne. Ja se razmisljam da ga uzmem za drugi fon.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Onaj nervozni.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1691
Zastava Karaburma
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Juče sam ga pazario za 95 evra. Uzeo sam i memorijsku (microSD) od 1GB (kingstonovu). Prvi utisci su pozitivni. Pa da krenem od kućišta i ergonomije... Jako dobro leži u ruci i otvoren i zatvoren, a tastatura je prijatna na dodir. Iako je u potpunosti ravna, to ne predstavlja nikakav problem pri kucanju poruke ili okretanju broja. Pored  numeričkih tastera, navigacionog tastera, tastera za pozivanje i preikadnje veze i tastera za brzi pristup, na noj se nalazi i taster "C", taster za "skakanje" iz aplikacije u aplikacije, taster za brz pristup interneru i taster za ulazak u meni video poziva. Ispod spoljašnjeg displeja se nalaze četiri tastera, levi za potvrđivanje, dva centralna za llevo i desno i poslednji za zaključavanje tastature i izlazak iz aplikacije. Kada telefon zazvoni ti tasteri se mogu koristiti za  odbijanje poziva.
Ekran:
Spojašnji ekran je rezolucije 120x160 i ima 18 bita (262.144 hiljada boja). Bolji je od spoljašnjih displaje na svim Samsunzima i Nokiama (ne računam preklopnike iz N serije). Koristi se kao tražilo kamere i videa, na njemu e prikazuje stanje baterije, domet, sat i ima meni za brz pristup kameri, video i multimedijalnom plejeru(u njih se pristupa preko tastera ispod pomoćnog displeja).
Unutrašnji tj. glavni ekran je jedna od najboljih koji sam imao priliku da vidim. Rezolucije 240x320 pixela, takođe je 18 bitni. Boje su savršeno izbalansirane, jedna ista slika na njemu i na N70 ne može da se poredi. U gornjem desnom uglu se nalazi stanje baterije, u gornjem levom uglu se nalazi domet, pored koga piše da li je GSM ili UMTS tj. 3G. Ispod baterije je ispisan datum, a ispod dometa sat. Na statusnoj liniji je ikonica koja označava progil, bluetooth, da li su uključene slišalice, itd... I na spoljašnji i na unutrašnjoi displej može da se postavi pozadina, a na oba je skrin sejver digitalni ili analogni sat.
Meni:
Ikonice su nove i zaista su dobro nacrtane, nisu detinjaste kao na Siemensovoj seriji XX65 ili XX75. Po uzoru na Sony Ericsson, ikonice se animiraju kada se izabre. Ima 12 ikonica u meniju. I sada više ne postoji Surf&Fun, nego internet i Games, ali i posebna ikoniva za Video razgovor (takođe po uzoru na SE). Neću pričati o pod menijima pošto će biti opširno.
Zvuk:
Je izvanredan. Ispod pomoćnog displeja se nalazi zvučnik koji je glasan, glasniji je od N70. Nema distorzija ni kad je pojačan na maximum. Slušalice su jako kvalitetne, i odlično se čuju. Vibracija je prilično jaka. Jača je nego na N70.
Igrice nisu loše, ima ih pet:
GemJam Fever,
Sea Bttle
Star Wars
Super Bomberman
Super Stack Attack
Uz telefon dolaze sledeće aplikacije:
BT MS Control (Bluetooth daljinac za komp)
Cocktail Manager
DocManager
Emergancy Phone Book
Mobipocket Reader
Navigation
News2Mobile
PDFViewer
Survival Dictonary
Thin Print
Weather Forecast
Kamera:
Rezolucije 2 megapixela (1600x1200). Fotografije izgledaju lepo kada se slika danju, ali pri slabijem svetlu imaju šum. Kamera nema ni autofokus ni blic. Slika tj. snima se kada je telefon preklopljen, a kada je otvoren, kamera može da se koristi za autoportrete. Video je rezolucije 176x144 i ima ograničenje snimanja na 5 minuta, što je nedostatak. Video zapisi kao i fotografije po danu izgledaju lepo, ali je lošem svetlu šum veoma izražen...
Ja sam zadovoljan, dosta je brz, čak i sa karticom, prijem je dobar, jedno 3G nisam testirao, jer na karaburmi Telenor ne hvata 3G signal...
Telefon preporučujem svima koji žele telefon koji je jeftin, a kvalitetan, i pored toga ima sve što jedan savremeni telefon treba da ima...
IP sačuvana
social share
"Dobra fotografija je znati gde da staneš" - Ansel Adams.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Onaj nervozni.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1691
Zastava Karaburma
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Izveštaj 2.
Došlo je do poteškoća sa povezivanjem telefona sa kompom... Naime moj komp (ne znam kako je kod drugih) neće da ga prepozna... Mobile Phone Manager(MPM) ge uopšte ne registruje. Drugar koji ima ADSL 768 mi trenutno skida najnoviju verziju MPM-a, pa kada je on skine, a ja instaliram stiže izveštaj br. tri...
IP sačuvana
social share
"Dobra fotografija je znati gde da staneš" - Ansel Adams.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.