Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ben Vilson,čovjek koji od žvake pravi umjetnost  (Pročitano 723 puta)
18. Maj 2011, 23:07:58
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Ben je umjetnik iz Londona koji pravi mala umjetnička djela od žvaka koje je neko bacio na pločnik. Oslikavanjem zalepljenih žvaka bavi se od 2004. i, kako kaže, voli da crta “šašave” stvari. Njegovi najverniji fanovi su deca, a najmanje razumevanja za njegov rad ima - policija.
Posle sedam godina ni sam ne zna koliko je žvaka oslikao. Prve radove napravio je u svom kraju u Londonu, a tek kasnije se osmelio da crta po drugim delovima grada.

- Volim boje i volim da crtam šašave stvari. Omiljena boja mi je roze, jer me podseća na zalazak sunca. U početku sam tražio inspiraciju, a kasnije počeo da crtam ono što su prolaznici tražili od mene. Imam nekoliko notesa u kojima zapisujem šta su mi sve ljudi tražili. Ima tu svega, ljubavnih poruka, rođendanskih želja, odanosti lokalnom fudbalskom timu i slično - priča Ben.

Oslikavanje žvake može da potraje i do 10 sati, pa mu društvo na “asfaltnom ateljeu” prave radoznali prolaznici i turisti.
- Moja dela najviše vole deca, prvo zato što ih zbog visine prvi primete, a i oni vole te interesantne stvari. Osim toga, nisu oštri kritičari - smatra Ben.

Iako ga policija često privodi, Ben ne odustaje od nauma jer smatra da time obogaćuje javni prostor.
- Svaki delić dečjeg okruženja je ili zabranjen ili rasprodat, pa oni i ne mare za svoje ulice. Moj rad je mali doprinos povezivanju ljudi sa okolinom - kaže Vilson.

Njegova dela mogu se videti u Mančesteru, Berlinu, Parizu i Njujorku, a priče o njemu zaintrigirale su sve svetske medije.

Nacrtao je Periodni sistem elemenata na trotoaru

Grupa uglednih engleskih naučnika iz Kraljevskog društva hemičara ponudila je novčanu nagradu osobi koja ih dovede do umetnika koji će oslikati 118 elemenata Periodnog sistema na pločicama Londona. Uspeli su da pronađu Bena čije žvake oslikane hemijskim elementima doprinele nesvakidašnjoj promociji nauke u svakodnevnom životu.

 priložen je i klip u kom se vidi šta on zapravo radi
http://www.youtube.com/watch?v=iAtE5mhliDA
« Poslednja izmena: 18. Maj 2011, 23:10:40 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Sendo 
Video sam ovog, bio je u Beogradu skoro. Šta znam, interesantno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.