Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 11:21:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beli lavovi (domaci film) 2011  (Pročitano 29770 puta)
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Čak Di čestitao Lazaru Ristovskom za "Radnički rep"

Interesovanju za film “Beli lavovi” doprinela je i pesma “Radnički rep” koju izvodi Lazar Ristovski, a kojom se oduševio i reper Čak Di iz čuvenog sastava “Public Enemy”.



Pesma je u rekordnom roku postala hit na “ju tjubu”, a Čak Di je Ristovskom čestitao na reperskom umeću, ističu producenti filma.

Zbog velikog interesovanja za film “Beli lavovi”,  u “Sava centru” će se nakon premijere, koja je zakazana za 27. april, održati dve dodatne projekcije.

Simbolično i u skladu sa tematikom filma, “Beli lavovi” će imati reprizna prikazivanja 1. maja.


Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 11. Apr 2011, 14:09:16 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Qtek 小米
nigga please  Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 142
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
SonyEricsson w995
mislim da nece biti nesto film.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
L. Ristovski: Živimo tragikomediju

Reditelj, glumac i producent Lazar Ristovski izjavio je da je za svoj film "Beli lavovi", koji će imati premijeru 27. aprila, izabrao žanr tragikomedije zato što je to žanr u kojem živimo već mnogo godina.



Film prati situacije i živote malih ljudi koji su ne samo ugroženi, kao i životinje iz naslova, već se bore za goli opstanak u vremenu tranzicije.

"Rekao bih da je to neprirodna evolucija društva koja traje predugo", izjavio je autor i dodao da su likovi u filmu ljudi koji su ostali bez posla, ne samo u fabrikama, radnici, ali i studenti, seljaci, "poštena inteligencija".

"To je priča o svima njima, o ljudima koji ne mogu da zarade toliko da bi mogli od toga da žive", kazao je Ristovski.

On je naglasio da bi jedno savremeno demokratsko društvo moralo da obezbedi ljudima osnovne uslove za život.

"To što ti uslovi ne postoje podstaklo me je da razmišljam o toj temi i da zajedno sa Gordanom Mihićem, koji je autor priče, napravim scenario i film".

Napominjući da bi bilo pretenciozno reći da je snimio politički film, definisao ga je kao tragikomediju.

"Mi živimo u tom žanru i mi se prema tom životu odnosimo tragikomično", kazao je on, dodavši da je to možda i jedan od načina kako da čovek preživi.

"Ako bismo posmatrali svoje živote koji nisu ni malo laki, onda bi to bila samo tragedija. Zato mislim da je izlaz za čoveka da se osvrne i da posmatra svoj život i život okoline na duhovit način", kazao je Ristovski.

Kako je ocenio, "Beli lavovi" se po pitanju stila oslanjaju na njegov rediteljski prvenac "Belo odelo".

"Priča jeste realistična, ali su likovi i situacije malo 'podignuti'. Volim da kažem da je moj film nekih deset santimetara iznad zemlje".

Ristovski je izjavio da ne voli čist realizam i naturalizam u filmu i umetnosti.

"Uz ovu priču to bi bilo previše crno, to publika ne može da gleda. Ja sam napravio mekši film, koji ima stilski pomak i kako se bliži kraju počinje da biva magični realizam".Popularni glumac igra glavni lik Dileta, čoveka koji je ostao bez fabrike, bez posla, pokušava da kao menadžer napravi neke pare, snalazi se na svaki način i - poziva na revoluciju.

"Kada bi bio realan, ovaj film bi bio istinski poziv na revoluciju. Naravno, moji likovi to žele, dok ja kao autor smatram da se filmom to ne može uraditi. Zato bi se ovaj film mogao nazvati - ne poziv za revoluciju nego san o revoluciji", izjavio je Ristovski.

Uz njega, uloge igraju Gordan Kičić, Hristina Popović, Vuk Kostić, Mira Banjac, Nikola Simić i drugi.

"Bele lavove" snimila je njegova producentska kuća "Zilion". Projekat je izabran među pet najboljih na konkursu Filmskog centra Srbije.

"Tamo smo dobili nešto para, ali to je bila tek četvrtina od potrebnog. Da nije bilo sponzora ne bismo mogli da radimo. Oni su pomogli kao istinski ljubitelji filma, jer neku korist od mog filma ne mogu da imaju", rekao je Ristovski.

Zapitavši šta u budućnosti čeka naše autore ako se ne napravi Zakon o kinematografiji i organizovano finansiranje produkcije, izrazio je bojazan da će "film u Srbiji da izumre".

"Sponzora je sve manje i manje, izvori finansiranja praktično ne postoje", zaključio je Ristovski.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Premijera "Belih lavova" 27. aprila u Centru "Sava"

Premijera filma "Beli lavovi", Lazara Ristovskog biće održana 27. aprila, u Centru "Sava".
U priči o ljudima koji se teško snalaze u ovim teškim vremenima, pa su prinuđeni da rade poslove koje inače ne bi, pored Lazara Ristovskog, igraju i Gordan Kičić, Hristina Popović, Vuk Kostić, Mira Banjac, Nikola Simić i drugi.
Interesovanju za "Bele lavove" doprinela je i pesma "Radnički rep" koju izvodi Lazar Ristovski, a koja je u rekordnom roku postala hit na Jutjubu. Među ljubiteljima ove pesme, posebno se izdvaja hip-hop ekspert Čak D, član poznatog američkog sastava "Pablik Enemi", koji je Ristovskom čestitao na reperskom umeću.

Pored Lazara Ristovskog, u filmu igraju Gordan Kičić, Hristina Popović, Vuk Kostić, Mira Banjac, Nikola Simić i drugi.

Reditelj, glumac i producent Lazar Ristovski izjavio je za svoj film "Beli lavovi", izabrao žanr tragikomedije zato što je to žanr u kojem živimo već mnogo godina. Film prati situacije i živote malih ljudi koji su ne samo ugroženi, kao i životinje iz naslova, već se bore za goli opstanak u vremenu tranzicije.
"Rekao bih da je to neprirodna evolucija društva koja traje predugo", izjavio je autor i dodao da su likovi u filmu ljudi koji su ostali bez posla, ne samo u fabrikama, radnici, ali i studenti, seljaci, "poštena inteligencija". "To je priča o svima njima, o ljudima koji ne mogu da zarade toliko da bi mogli od toga da žive", kazao je Ristovski i naglasio da bi jedno savremeno demokratsko društvo moralo da obezbedi ljudima osnovne uslove za život.
"To što ti uslovi ne postoje podstaklo me je da razmišljam o toj temi i da zajedno sa Gordanom Mihićem, koji je autor priče, napravim scenario i film". Napominjući da bi bilo pretenciozno reći da je snimio politički film, definisao ga je kao tragikomediju. "Mi živimo u tom žanru i mi se prema tom životu odnosimo tragikomično", kazao je on, dodavši da je to možda i jedan od načina kako da čovek preživi.

Izvor: S media
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 126
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Cekam film 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 273
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
SonyEricsson W660i
mislim da nece biti nesto film.

Ocekujem nesto u rangu Bumeranga i Belog odela, koji su onako solidni filmovi za bleju kad ti je dosadno i nista vise od toga...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Laza Ristovski: Niko mi nije zamerio zbog "Radničkog repa"!

Trenutno najpopularniji reper u Srbiji nije niko drugi do glumac i reditelj Lazar Ristovski, čija je pesma „Radnički rep“ hit na internetu. Uoči premijere filma „Beli lavovi“, za koji je i otpevao numeru, Laza uživa u pohvalama za svoj muzički uspeh i tvrdi da ova pesma, posvećena radničkoj klasi, nije naljutila političare koji će doći na premijeru njegovog novog ostvarenja. “Niko mi nije zamerio to što sam napravio ovu pesmu, čak ni od političara. To je umetničko delo, kao i film, čija je premijera večeras, i pozvao sam sve svoje prijatelje, a i one koji to nisu. Pozvao sam i političare, naravno, predsednika Tadića i gradonačelnika Đilasa”, tvrdi Ristovski za "Alo!" i ističe da uprkos tome što njegova pesma, a po svemu sudeći i film ne govore u prilog trenutnoj vlasti, on smatra da je predsednik pametan čovek i da će pogledati film.
“Predsednik je toliko pametan čovek da sam siguran da će pogledati film i da mi neće zameriti. Ovo ostvarenje je veoma, veoma poučno, ali neću njime napraviti nikakvu revoluciju, to mi je jasno“, kaže glumac i reditelj.

„Radnički rep“

Dignimo se, braćo slatka, podignimo glas!
Matori i mladi u istom broju za Srbije spas,
studenti, đaci, radnici, seljaci,
poštena inteligencija, a ne akademija.
Srbija je umorna od loših vesti,
ajde menjajte sad nešto, jer u čitulji svi ćemo se sresti.
Nećemo više da slušamo te laži,
mi rmbamo ko stoka dok vi dr*ate na plaži.
Skupite se, sindikati, postanimo braća,
ako tako ne bude, ostasmo bez gaća.
Radim kao stoka za 150 evra,
tajkuni mnogo više troše mesečno na kera.
R, r, revolucija! Ajmo svi na noge,
nije zajebancija.
R, r, r, r, revolucija! Više tajni nema,
revolucija se sprema!
Refren:
R, r, ura! Radnici smo mi, više Tito nas je voleo nego sada vi!
R, r, ura! Radnici smo mi, više Tito nas je voleo! Revolucija!
Radimo za tajkune, za ministre, za lopove,
da njima bude bolje, ja nemam više volje.
Zvoni zvono uzbune, više tajni nema,
sad za revoluciju svako nek se sprema.
Sloboda ili smrt, to sam čuo od dede,
skupimo se crnorupci da se spasimo od bede.
Probudimo dostojanstvo, pokažimo im ko smo,
šta smo i gde smo da jaki jesmo.
Pozicija, opozicija, rođena ste braća,
pazite šta radite, jer sve se vraća.
Trpaj pare u džepove, samo puni,
sad je došlo vreme da svedu se računi.
Siroma‘ sam, siroma‘ sam, al‘ volim da živim,
dok ne sredimo bogate, neću da se smirim.
Ni dva posto, hej, niko nas ne je*e,
lopovska bando, mislite samo na sebe.


Izvor: Svet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mislim da nece biti nesto film.

Ocekujem nesto u rangu Bumeranga i Belog odela, koji su onako solidni filmovi za bleju kad ti je dosadno i nista vise od toga...
najverovatnije tako nesto,znaci neko ludilo i takva sranja
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 427
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jedino što me zanima u vezi tog filma je koliko će da pokaže Monika Kiš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 11:21:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.