Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bela magija je kao antivirusni program  (Pročitano 5629 puta)
13. Apr 2005, 08:14:28
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bela magija je kao antivirusni program
- Zaljubio se u igračicu na trapezu i završio u žonglersko-akrobatskoj trupi, a onda u gipsu
- Ministar odbrane odlikuje ga Ordenom crvene zvezde za spasavanje dece iz autobusa
- Radi kao inspektor u policiji i biva ranjen, a onda završava školu za psihoterapeute

Biti beli mag znači poštovati istinu, što ne znači da nemam mane. Ponekad i ja slažem, kaže Lav Geršman, i pri tom gleda u suprugu Branku. - Umem katkad i ja da uvredim, omakne mi se, eksplodiram, čovek sam ko i svi - kaže Lav, iz kog zrači neposredna i topla ruska duša. Deo te duše i ljubavi zaokupile su i Božidarka i Maca, njegovi psići, koji dočekuju goste i na ulazu ih "sprovode" do radne sobe, uređene po feng šuiju.

Malo je poznato da voli mačevanje i pisanje, a da je pre nekoliko godina osvojio drugo mesto na konkursu književnika Balkana za kratku priču, a prvo nije ni dodeljeno. "Dečak" govori o proroku, mesiji koji je zakasnio 8.000 godina. "Sišao je na zemlju, ali čovečanstva više nije bilo", objašnjava Geršman.

Lak ko pero

Po rođenju Ukrajinac, od oca pukovnika državne bezbednosti koji je radio i za vojnu obaveštajnu i za rusku kontraobaveštajnu službu, i majke vojnog lekara, Lav se u životu spremao za nešto sasvim drugo. Maštao je da bude glumac u cirkusu.
   
      

Ostvarilo se...

- Otvaram tarot karte koje će mi reći u čemu je problem, ako ga ima, ili kako ga izbeći ako ga još nema. One govore tako precizno da se ponekad uplašim. Često pogađaju i datume. Ne bavim se zdravljem, osim ako je problem čisto energetski...
Bila mi je devojka, očni lekar, došla zbog ljubavi. Karte kažu da će za četiri godine postati jedna od najboljih u svojoj struci u zemlji u kojoj sada živi. Stranci će se otimati da rade kod nje. Pre jedno tri nedelje došla je kod mene. Ima svoju kliniku, radi i u Fondu za slepe i slabovide i od nje sam dobio ponudu da mi štampaju knjigu za slepe.
      
      
      
   
   
      

Odavde štitim decu i unuke

Lav Geršman već godinama živi i radi u Beogradu. O tome zašto je za mesto boravka izabrao Srbiju kaže:
- Nisam odabrao zemlju gde ću da živim, tako se desilo. "Oni odande" poslali su me ovde, a ja ne smem reći - neću. Znam istoriju. Sve loše što se na svetu dešavalo, počinjalo je na Balkanu. U Rusiji imam decu i unuke, došao sam ovde da bih ih štitio odavde.
      
      
      
   

- Kada mi je bilo osam godina, u naš grad stigao je cirkus. Tada sam sa majkom prvi put kročio pod cirkusku šatru. I zaljubim se u trinaestogodišnju devojčicu, igračicu na trapezu. Poželeo sam da postanem glumac i iskažem joj svoju ljubav. Sa dvanaest, ulazi u amatersku akrobatsko-žonglersku trupu penzionisanog cirkuskog glumca iz Kijeva.

- Malo je falilo da me isteraju, maestro me zadržao samo zato što sam bio lak. Imao sam malo više od 30 kilograma. Pertnerka je bila pet godina starija, bavila se veslanjem, a bicepsi joj kao moja glava. Izvodili smo partersku akrobatiku, a kruna naše tačke bila je da me jednom rukom podigne iznad glave - seća se Geršman.

Više puta je, dok je bio član amaterskog cirkusa, pokušavao da se upiše u Školu za akrobate u Kijevu, ali bezuspešno. Sa četrnaest godina na ukrajinskom Festivalu amaterskih cirkusa njegova tačka osvaja drugo mesto, a kod kuće ga je već čekao telegram iz moskovske Cirkuske gimnazije kojim ga pozivaju da se upiše. U tom trenutku čekao ga je i posao petog člana u trupi Valerijana Dimitrijeviča Zabalotskova kao akrobate na žici. Tako je ekspresno, sa nepunih 17, završio akrobatiku i mađioničarsku struku. Godinu dana kasnije, tokom turneje u Odesi, pao je i slomio kičmu.

- Pola godine proveo sam u gipsu razapet kao Hrist. Bio sam jedini muškarac u porodici i od mene se očekivalo da produžim lozu, a imao sam uverenje invalida rada. Odlazak u Estradno pozorište, gde se sreće s Lavom Benditkisom, bio je presudan.
- Pita me da li mi se sviđa što sam u kolicima i izazivam sažaljenje. Ako ti se ne sviđa, radi na sebi. Radi, rekao je. Kada kamen leži ispod njega voda ne ide. Poklonio mi je knjižicu "Umetnost pantomime", koju je napisao Rumnjev. Posle mesec dana ostavio sam kolica, a posle dva i štake - priča Geršman.
   
      

Godina cirkusa

Geršman predviđa kada se "otvara kanal", kako se to vidovnjački kaže, i to u vidu slika... To se najčešće dešava pred Novu godinu ili oko 13. januara i tada ga novinari i najčešće zapitkuju. Ako se "kanal otvori", znači da postoji nešto što narod treba da zna
- Kao što vidimo, proleće kasni, ali u aprilu naš čeka manja hladnoća, ne kao ona prošle godine zbog koje je stradalo voće. Ništa značajno neće se desiti u ovoj godini. Godina će ličiti na cirkus... Na globalnom planu, sve što se dešava biće beznačajno. Borbe za dolazak na vlast postaće smešne. U ovoj godini narodu će početi da se otvaraju oči... Shvatiće, gledajući televizijske emisije, da nema naših i njihovih, svi su njihovi.
      
      
      
   

Upisuje zanatsku školu za metalostrugara i zapošljava se u Fabrici poljoprivrednih mašina... Čak je odslužio i vojsku u Počasnoj gardi Kremaljske jedinice. U Pragu učestvuje u akciji spasavanja dece iz slupanog autobusa, a ministar odbrane Sovjetskog saveza odlikuje ga Ordenom crvene zvezde, što je propusnica i za članstvo Komunističke partije. Po završetku vojnog roka postaje član policijske jedinice.

- Tamo su me naučili da prepoznam kad me neko laže. Tada sam otkrio da imam neke vidovnjačke predispozicije, ali i više od toga. Završava Pravni fakultet i počinje da radi kao inspektor kriminolog, ali posle nekoliko meseci metak mu je okrznuo čelo.
Predlažu mu da se penzioniše, a igrom sudbine do ruku mu dolazi konkurs za lekara psihoterapeuta i hipnotizera. Jedan od uslova bio je završen fakultet, kako bi se polaznicima predavali samo stručni predmeti. Tako Lav Geršman postaje i psihoterapeut. U bolnici u Rusiji svoje sposobnosti koristi kao specijalista za bolesti zavisnosti - droge, kleptomanije, alkohola...
Ističe da svi ljudi dolaze zbog problema, niko iz radoznalosti.

U ljubav se ne dira

- Nemaju svi ljudi koji dođu kod mene magiju. Kod mene ne dolaze ljudi zato što sam Lav Geršman, dolaze oni koji su pre mene bili kod pravnika koji nije mogao da im pomogne, kod zvaničnog savetnika koji je imao mogućnosti da im pomogne... Javljaju se ljudi koji imaju problema s negativnom energijom, a dobijali su lek za telo... Radim na nivou energetske informacije... Posmatrajmo to kao virus u kompjuteru. Program kontroliše on, a ne vi. Bela magija je antivirusni program koji dajem ljudima. Ako hoće mogu da ga instaliraju, ako ne - mogu da ga bace.

Zakleo se, kao i svi beli magovi, da radi bilo šta protiv volje čoveka. Bela magija naročito zabranjuje uticanje na ljubav. LJubav je najveći božanski dar i blago i nijedan čovek nema pravo da se u to meša.
Olivera Stoimirović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.