Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li u narednih 5 godina planirate decu i ako planirate koliko?

Glasanje završeno: 07. Apr 2013, 16:07:25

jedno
16.7%  (1)
dvoje
33.3%  (2)
troje i vise
0%  (0)
ne planiram (ekonomski razlozi)
16.7%  (1)
ne planiram (razlozi emotivne prirode - npr. nemam partnera)
16.7%  (1)
ne zelim decu
16.7%  (1)
ne mogu da imam decu
0%  (0)
deca se ne planiraju
0%  (0)
vec imam decu
0%  (0)
Ukupno glasova: 5
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bela kuga godišnje ubije jedan grad (dodata anketa broj 1, glasanje do 07.04.)  (Pročitano 25091 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 56
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Социолошко-психолошко стање омладине и друштва уопште, више утиче на проблем него економија. О броју абортуса да и не говорим...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
placa cu uvek nesto ali necu nekome licno da placam njegova licna zadovoljstva!
za auto put da se gradi cu da platim za izgradnju mostova cu da platim za tesku sirotinju cu da dam ali to ne znaci da gospodin pravi 10 deteta pa ja da mu ih izdrzavam i ja kad bih imao 10 komada bio bi sirotinja tako da za tako nesto opravdanje ne postoji!
nema ovde nigde mrznje vec ste mi se smucili tim naturanjem na nos platicu za decje parkove jer to je opste dobro ali nikome necu da placam licna ludila u vidu imanja 10 dece i da toj deci kupujem mleko!
i ta prica o beloj kugi mi se smucila koga briga sto srbi nece da postoje za 1000 god to nije moj problem!
i jos nesto drzava nemoze da funkcionise gde 1 radi a 5 ne rade nista kad cete to da shvatite taj ko mi da takvu formulu da ekonomija funkcionise tako sto zena radja decu a muskarac radi to moze na tobetu i u dzibutiju ali u kuci od slame a ako hoces konfor 21 veka tako nesto je nemoguce a ako ti zadovoljstvo da zivis ko domorodac zivi ali nemoj da pravis decu ko domorodac a da trazis svedski standard jer to je nemoguce!!!
aaa, dakle ti si nacionalna manjina. e onda se vrati u rodnu grudu  ako ti ovde ne odgovara.  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
ja nedam pare od poreza

Davao-nedavao -opet ces na kraju dati ...
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
e ja sam srbiin mnogo veci od vas ali nevolim zatucanu muslimansku srbiju sa 10 toro dece po kuci vec las vegas srbiju da nas svet po necemu pamti a za 1000 god sto nas nece biti kome je to bitno!
ja sam za zemlju sloboda a ne za gusenje te iste a kad neko ima 10 komada i hoce da mu ih izdrzavam e to nije sloboda taj ugrozava moju slobodu kao i slobodu i skolovanje svoje dece jer niko nemoze ekonomski tako nesto da izdrzi sem ako nije pun para a ako jeste neka radi sta hoce ima gomila ljudi koji sanjaju o lambordziniju pa nemogu nikad da ga kupe pa ne vidim nesto da su ti ljudi meta sazaljenja tako i ja nevidim zasto bih zalio nekog ko zeli copor dece a nemoze da ih izdrzava to je veoma prosto!
kao kad odes u prodavnicu da kupis lambordzini ili doneses kes ili listu zarada pa uzmes na lizing tako i kad hoces copor dece ili bankovni racun kao dokaz da imas od cega da ih izdrzavas ili platne liste i obaveznop kvadratura stana koji iznajmljujes ili je tvoj ili u njemu zivis a ima mesta za sve takoi kad se svi parametri sagledaju lepo ti odobre da imas dete za sve preko 1 ja bih tako uveo tako bi se smanjio broj jadne dece koja pate omalovazavana su u drustvu nemaju jednake sanse itd!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
btw...srkich je poceo da upotrebljava znakove interpunkcije...doduse...trenutno samo znak uzvika ali i to je dobar pocetak Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
srkich ovde nije bio bar 6 meseci a tebe vala ima cim se pojavim ja sam fasciniran tvojom opsednoscu dali ti celi dan provodis vreme ovde i pratis svaku temu ili cekas mene da se pojavim ali vala bez tebe ovde nista!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone SE 2020
Srkic... izvrsi vazektomiju i svi srecni...
Ti  - jer neces morati da izdrzavas nikog...
Ostatak sveta - jer ce se tvoj genetski kod na opstu radost prekinuti...

I molim te... mani me tih gastarbajterskih preseravanja kako ti nekoga izdrzavas...

« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 20:40:26 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
U pravu je covek, pricao sam sa covekom koji je iste te probleme izneo, problem je kod nas sto previse cigana imamo i tu dosta para ode a sto se tice toga da 1 covek finansira 2,3,4 ljudi koji primaju socijalno to stoji.

Dvoje dece je sasvim dovoljno da se ja pitam, iznad toga jedino ako hoce musko ili zensko u zavisnosti dali je pre toga dobio dvoje muske ili zenske dece.

A i nisu ljudi krivi vec drzava mi smo poznati junaci vekovima tako da mnogo para u vojsku ode.
« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 21:54:59 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone SE 2020
Stvar je u tome sto on nista ne finansira...
Racunam da radi na crnjaka u Svajcarskoj, pa se grebe za njihovu socijalnu pomoc ili u najboljem slucaju placa porez svajcarskoj drzavi... i zaista ne znam sto se nervira zbog Srbije u koju skoro nece...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Poražavajuća demografska slika Srbije
Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
Autor: Dragica Pušonjić -Veljković | Foto:northfoto | 17.08.2009. - 08:00


Srbija će 2050. godine imati 20 odsto manje stanovnika, to jest isti broj kao 1950, kao da sav jedan vek kolevka nije zanjihana nijednom. Tada će nam građani biti prosečno mnogo stariji nego sada, a već smo među najstarijim nacijama u Evropi. Najnoviji podaci američkog Biroa za podatke o stanovništvu koji je uradio istraživanje demografske slike sveta pokazuju da je Srbija na četvrtom mestu u Evropi po padu broja stanovnika. I što je najgore, broj se konstantno smanjuje.

Prema njihovim prognozama, veći pad će u narednih četrdesetak godina imati jedino Moldavija, Ukrajina i Bugarska, dok će se u većini razvijenih evropskih zemalja broj stanovnika povećavati.
Srbija ima 7,3 miliona stanovnika. Na osnovnu određenih demografskih parametara Biro za podatke o stanovništvu je procenio da ćemo 2025. godine imati 6,8 miliona građana, a četvrt veka kasnije 5,9 miliona, što je za petinu manje žitelja nego danas. U biltenu „2009 - World population data sheet” piše da će na Kosovu broj stanovnika sa 2,2 miliona do 2050. godine porasti na 3,2 miliona, a to je rast za 43 odsto.
Goran Penev iz Centra za demografska istraživanja Instituta društvenih nauka kaže da je takva perspektiva mogućeg demografskog kretanja manje-više realna.
- To su matematičke simulacije koje pokazuju šta bi se desilo sa brojem stanovnika ako se ostvare određene pretpostavke. Na primeru Kosova vidi se da pretpostavke mogu biti i nedovoljno pouzdane jer se nisu obistinile ranije prognoze zato što je došlo do intenzivnijeg opadanja fertiliteta i većeg negativnog migracionog salda od očekivanog - objašnjava Penev za „Blic”.
Prema najnovijim podacima Republičkog zavoda za statistiku lane je, posle više godina, najzad došlo do porasta broja živorođene dece, opao je broj umrlih, ali je negativan prirodni priraštaj veoma visok: svake godine je broj umrlih za 30.000 veći od broja rođenih - kao da izgubimo grad poput Jagodine. Lepa vest je da je povećana stopa fertiliteta (sada je 1,41), ali je opet alarmantno ispod nivoa potrebnog za prostu reprodukciju stanovništva, koji se dostiže rađanjem 2,1 deteta po ženi. Penev ističe da naše žene rađaju za trećinu manje od broja koji bi omogućio zamenu generacija - a nju nemamo od 1956. godine.
- Žene rađaju sve manje i sve kasnije. Fertilitet je u najvećem padu kod žena između 20 i 30 godina, dok je u porastu kod starijih starosnih grupa. Ali, pad rađanja kod mlađih žena je mnogo veći, tako da je kompenzacija nemoguća. Nasuprot tome, već nekoliko godina je u porastu rađanje u većini evropskih zemalja, kako u zemljama koje su tokom devedesetih imale najintenzivnije smanjenje fertiliteta (zemlje u tranziciji), tako i u najrazvijenijim zemljama koje su imale najviši fertilitet. To se odnosi posebno na Švedsku, Finsku, Norvešku, Dansku, Veliku Britaniju, Irsku i Francusku. Zbog njihovog rasta mi na toj rang-listi sve više padamo. I u Rusiji, gde je pad fertiliteta bio katastrofalan, žene sad više rađaju nego u Srbiji - kaže Penev.
Ono što se na demografskom planu događa u Evropi, kod nas se prelije sa kašnjenjem. Tamo je porast rađanja krenuo sredinom ove decenije, kod nas tek prošle godine, ali ne tako intenzivno kao u Evropi.
Kad je reč o smrtnosti, prosečni životni vek nikad nije bio duži, lane smo dostigli rekordnih 73,7 godina (žene 76,3 godine, muškarci 71,1 godinu). Svake godine, kao na trkama, rušimo neki nacionalni rekord u demografskoj statistici i, paradoksalno, sve više padamo na demografskim listama Evrope.
- Prošle godine smo treći put uzastopno imali pad mortaliteta. Povoljno je to što se manje umire gledano po starosnim grupama, ali je zbog starenja stanovništva broj umrlih znatno veći nego pre 15 ili 20 godina. Srbija bitno zaostaje u odnosu na zemlje koje uspešno snižavaju smrtnost. U Švajcarskoj je prosečan životni vek 82,2 godine, 8,5 godina duži nego kod nas - upoređuje Penev.

Dugoročna prognoza
Rast broja stanovnika - Zemlja procenat
Irska 42
Norveška 36
Velika Britanija 24
Belgija 15
Švedska 13
Francuska 12
Pad broja stanovnika
Zemlja procenat
Moldavija 24
Ukrajina 23
Bugarska 22
Srbija 20
Bosna i Hercegovina 20
Rusija 18
*Evropske države gde Biro za podatke o stanovništvu
očekuje najveći rast do 2050. godine



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.