Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:24:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beba pljuje - mama ludi  (Pročitano 21692 puta)
31. Jan 2007, 12:42:56
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple Iphone XR
Smesno zvuci zar ne? Smile
za mene je jako frustrirajuce...
elem..
katarina zadnjih 10 tak dana pljuje rucak i veceru a pogotovo zadnjih 5-6 dana svaku kasiku koja joj se prinese ustima...radila je to i pre ali ne ovim intezitetom..
ispljune..lep izraz...bolje da kazem prska iz usta...komadici seckane sargarepe,testenina...sve moguce leti u svim pravcima a uvek cilja direktno meni u lice...hanim je tako dobrih pola sata 40tak min... pre nije jela ako nema mobilnog ili neceg da joj svira da joj skrece paznju sad vise ni to nepomaze..iscrpila sam sve resurse zabave sad joj je zanimljivo iskljucivo prskanje hranom....svaku kasiku na taj nacin ispljune...nakraju obe izgledamo kao na slici...isto prodje i voce..
nakraju ona nije nista pojela...imam njenu i moju odecu za pranje,stolicu za hranjenje koju je hebeno ocistiti..i gladno dete..
i tako 2-3put dnevno...
pocinjem i ja da placem sa njom..
izgubim cirka 2-2.5 sata u kuvanju,hranjenju,ciscenju za njom i nijedna jedina kasika!i onda dodje vreme da sve ispocetka..ne nije mi problem nista od toga..samo kad bi jela...
mozda zaista sve ovo zuci banalno i smesno...ali meni je...
ima li roditelja sa slicnim iskustvima i kako ovo prezivljavate?
kad prolazi ova faza?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC07299.JPG
(63.31 KB, 692x519)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Moram uvek da napomenem, da imam 20 god. pre nego sto kazem bilo sta na ovakvoj temi ...

Da li je bebce bila kod doktora, morate znati da je zdrava i da li se pravilno razvija ..
Da li je hranite previse ... mozda ima probleme sa disanjem...
Da li pravilno i uspravno sedi dok je hranite ?

Predlazem da ritual obedovanje bude sto mirniji , smanjite distrakcije , mogu dovesti i do gutanja vazduha zajedno sa hranom...

Cuo sam da bi trebalo ponekad, dopustiti da podrigne pre nego sto se nastavi sa hranjenjem... ako ne podrigne u roku od par minuta, onda je ok i verovatno ni ne treba ...

Pazite da nema nikakav pritisak na stomaku, koji bi joj smetao dok jede..tesne pelene ...

Dok jede a i nakon toga , treba je drzati u uspravnom polozaju neko vreme, zbog gravitacije ...

Ne preterujte sa hranom ( za bebe je to najverovatniji slucaj, kada pljuju posle svakog obroka ) , mozda je hrana prejaka, pa treba preci na mleko , ili laksu hranu ( ne razumem se u hranu za bebe, opet napominjem ) ...

Bebe obicno prestaju da pljuju do 6-7. -og meseca ali neke nastave sve i do prvog rodjendana ...

...Za kraj, ako beba ima normalnu tezinu nemojte se zabrinjavati previse, bar ne toliko ako krene da povraca , u tom slucaju treba odmah otici kod lekara...

Pozdrav za malu  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
LG Google Nexus 5
slatka je ko secer Smiley

stavis joj malo cokolade u hranu, pa da vidis kako jede Wink
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple Iphone XR
@ytp

ja imam 19  Smile

anyways...

1.Na svaka 3 meseca ide na kontrolu kod pedijatra zadnja kontrola je bila u decembru..odlicno se razvija jako je napredna..visoka,dugacka cak i vise nego sto bi trebala da bude u odnosu na svoje vrsnjake ima skoro 12 kg..nosi odecu za 18 meseci a ima 10
2.ja mislim da je hranim normalno..pridrzavam  se onoga sto je pedijatar propisao..
ujtru u 8 popije 250-270 mleka sa keksom..
rucak je u 12...supica sa mesom presli smo na seckano ima mesec i po zato sto vec ima 8 zubica..
uzina u 16h mleko sa keksom ili neka mlecna kasica ili jogurt...
19.30 -20 h je vecera...supica sa testeninom i sirom..malo voca..
3. sedi uspravno i nadam se pravilno..ima stolicu za hranjenje koja je pravilo podesena za njenu tezinu u njoj je hranim od 4tog meseca...do skora nije bilo problema..

-Ritual hranjenja nikad nije bio miran...
Ona jednostavno nikad nije htela da jede ako nesto nezvecka nesvira...ako mi nesto nepevamo nepricamo...i tako od prve kasike..eto vec 6 meseci je tako..

-sto se podrigivanje tice..dizali smo je da podriguje dok je pila mleko...sad vise nevidim potrebu za tim...ipak ima 10 meseci..

- pritiska nema..pelene joj nezategnem do kraja..stolicu cak nevezujem da je nebi stezalo...

-sto se pretrivanja tice i mleka tice...rekla sam u prvom postu zadnjih 5-6 dana  radi prrrrffffffff ( kao kad neko prdi na usta  Smile) i sve leti...znaci vec 5-6 dana dete tako preskace i rucak i veceru...ostaje praznog stomaka...
od jogurta i mlecnih kasica u 16 h sam odustala jer isto radi i sa njima..jedino hoce pije mleko na flasicu  ( ujtru u 8 i u 16h ) i to su ta dva obroka koja hoce...znaci nemoguce je zameniti rucak i veceru mlekom jer dete ima 10 meseci...i treba da jede jos nesto sem mleka..ali jednostavno nece..
iskljuceno je da su zubici u pitanju..izbilo joj je 8 komada ( do sledeceih zuba trebala bi da bude mirna bar neko vreme )..dok su izbijali bilo je malih poteskoca sa jelom ali su brzo prosle..nista slicno ovome...
iskljuceno je da je i seckana hrana u pitanju da joj neodgovara pa je zato pljuje...do skora ju je lepo jela i zvakala..neznam u cemu je problem...cak i voce iz teglice ono propasirano ko sokic pljuje..slatko je pre ga je volela...znaci sve sto je na kasici i sto joj se priblizava ustima pljuje..
inace je lepo raspolozena...skoro i da neplace..nikakvih problema nema..ali eto od prve kasike samo pffffff...

"Bebe obicno prestaju da pljuju do 6-7. -og meseca ali neke nastave sve i do prvog rodjendana ..."

ehhh  Smile


pozdrav i hvala na odgovoru  Smile

@mirjanammm

da nije malo mala za cokoladu?  Smile
« Poslednja izmena: 31. Jan 2007, 13:38:02 od manchy »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Хе, хе.

Без бриге, то је пролазна фаза.

Потпуно разумем твоју нервозу. Ја бих је пустио да, мало (не много), огладни и верујем да би се другачије понашала.

Иначе, бебирон је ко луткица.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple Iphone XR
Hvala  Smile

nadam se da ce je brzo proci  Smile inace ce mama ubrzo da bude  Frisko9245 3
ogladni ona do 4..mleko popije za 5 minuta u cugu....ali zato vecera  Smile
probacu sutra malo da joj pomerim rucak...javicu kako smo prosli..

 Smile
« Poslednja izmena: 31. Jan 2007, 13:56:07 od manchy »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile manchy

19  Smile  Smile

poslacu ti na pp... da ne bude reklamiranje drugih sajtova i foruma Smile ... jedan bas za mame  Smile... ja odem tamo kad ne znam sta cu  Smile

 
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Nazalost... moram da se slozim sa Davidovcem...
Nemam decu, ali sam cuvala 12 godina mladjeg brata... ista stvar... nece da jede... pisti, vristi, pljuje..  Smile
Kada bude stvarno gladna, trazice... jeste... ti ces se nervirati da li je gladna ili ne... ali... bebce se inati.. i to je to...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple Iphone XR
bice valjda bolje  Smile

@Anea

kad je proslo batu?  Smile
ja joj jos nisam dala da sama jede...mozda se zbog toga inati?...ali sve me je strah nece znati mala je...a ovako jos gore  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, inatio se nekih nedelju... dve... kasnije je popustio... mislim... kada je ukapirao da ga niko ne ferma... Smiley

Kasnije je imao neke napade... kada je imao 3 godine.. i sa 5... na nesrecu... danas sa 14 godina hranu ubacuje lopatama u sebe...  Smile
Elem... inace.. jos jedna prica podrske...
Sestra moje drugarice ima klinca koji je nemoguc... hiperaktivan... nece da prica... nece da jede... spava 4 sata dnevno... doduse.. ima 5 godina... ali... takav je citav zivot...
Bila je i kod pedijatra, zalila se kako mali nece da jede...
Odgovor je bio: "Ja ne znam zasto roditelji preteruju... Za 20 godina koliko radim kao pedijatar ni jednom nije zabelezen slucaj da je dete umrlo od gladi. Dajte mu da jede kad hoce i koliko hoce..."
Inace... glad je univerzalni jezik... i ona ce znati kada je gladna... Wink

Ajde.. drzi se super-mamo...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:24:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.