Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Banatski univerzitet  (Pročitano 2154 puta)
27. Okt 2003, 13:43:52
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Kod:
Niče banatski univerzitet

Budući univerzitet bi oformio Tehnički fakultet „Mihajlo Pupin” sa Višom tehničkom školom  
    Tehnički fakultet „Mihajlo Pupin” u Zrenjaninu pokrenuo je inicijativu za transformaciju višeg i visokog obrazovanja u gradu na Begeju, koju su podržali članovi opštinske vlade i obrazovali Inicijativni odbor. Zadatak ovog odbora, na čijem je čelu potpredsednik Izvršnog odbora SO Ivica Tuškan, jeste da u roku od mesec dana pripremi elaborat kojim bi se utvrdili pravci transformacije sa stanovišta potreba zrenjaninskog regiona, ekonomske opravdanosti, te mesta i uloge budućeg univerziteta u razvoju sredine, kao i potrebe mladih za obrazovanjem.

     Prema rečima dekana Tehničkog fakulteta „Mihajlo Pupin” prof. dr Velimira Sotirovića, ideja je da ova visokoškolska ustanova sa Višom Tehničkom školom u Zrenjaninu osnuje banatski univerzitet.

     – Prema prihvaćenoj koncepciji budućeg Zakona o visokom obrazovanju, koji bi trebalo uskoro da se donese u Skupštini Srbije, postojeće više škole treba da prerastu u trogodišnje visoke škole, a fakulteti da izgube svojstvo pravnog lica i postanu samostalni univerziteti ili departmani odnosno odseci nekog univerziteta – kaže dr Sotirović, naglašavajući da zrenjaninsko više i visoko školstvo ima sve uslove da preraste u univerzitet, koji će pokrivati potrebe celog Banata, pa i šire.

     Naravno, jezgro budućeg univerziteta je Tehnički fakultet, sa tradicijom dugom skoro tri decenije, na kom se godišnje školuje 1.500 studenata. Zrenjaninski fakultet, po zvaničnim podacima, ima najdinamičniji razvoj u Republici, a školuje specifične kadrove za potrebe privrede, bankarskih i drugih organizacija, od kojih se nijedan ne poklapa sa tehničko–tehnološkim profilima u Beogradu ili Novom Sadu.

     Zrenjaninci su pre više od dve decenije prvi otvorili smer za profesore informatike, a fakultet odnedavno jedini u zemlji školuje inženjere za medicinsku tehniku i jedan je od retkih koji obrazuje inženjere informatike. Uz to, ova visokoškolska ustanova važi za jedan o priznatih svetskih lokalnih centara za istraživanje sunčeve energije i njenu konverziju u toplotnu energiju.

     Kao izuzetno perspektivan, zrenjaninski fakultet je od stranih darodavaca dobio tri najmodernije laboratorije za praktičnu obuku studenata, čija je ukupna vrednost oko 100.000 evra, a o savremenom načinu rada i obrazovanja fakulteta, koji koristi najnovija dostignuća informacionih tehnologija i sistema, svedoči i stručni sertifikat 9001, dobijen od ugledne međunarodne sertifikacione kuće RV TIF iz Esena u Nemačkoj. To je jedan od prvih sertifikata kvaliteta u Jugoslaviji i na Balkanu koju je dobila jedna univerzitetska ustanova.

     Pored toga što je izuzetno perspektivan, zrenjaninski fakultet i uz to štedi ogromna sredstva studentima i njihovim roditeljima. Budući da su studenti pretežno sa područja regiona, u kućnim budžetima mesečno ostaje 100.000 evra, koliko bi najmanje koštala kirija za stanove u Novom Sadu ili Beogradu. /D. Knežević - Dnevnik/




Zanimljivo, nema sta, lepo ja rekoh, Sotirovic ce cudo napraviti od naseg faxa, lepo lepo, samo neka nastave ovako kako su krenuli i bicemo uskoro kao faxovi u ns-u i bgd-u
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
sad ce i vrsac... ma bicemo zemlja sa najvise univerziteta na svetu garant.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
"Vid'la zaba da e konj potkiva..."
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Imas nesto protiv?!
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Koja je poenta ... grad u kome zive duse nema... nece u grad ljude vratiti univerzitet.... nije to dovoljno da se neko odluci pre za zr nego za ns ili bg.... nema u zr buducnost neko ko ide na univerzitet.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
poenta je u tome da u ovom gradu nema zive duse jer su svi otisli za bgd i za ns, da sam ja imala izbora kad sam upisivala fax da ovde upisem onako nesto upisala bih odmah bez razmisljala, ali eto, nisam imala prilike, zato i mislim da je to dobra ideja, a to sto kazes da neko nema buducnost.... ako ti nesto znas nije bitno odakle si tj sa kojeg si faxa, bitno je da znas svoj posao. radije bih isla na zr fax gde me ljudi postuju a ne na ns ili bgd gde svaki profa dodje i kaze, ja sam profesor vi ostali ste budale, nemate pojma ali ipak ja cu vas da pitam kao da sve znate
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Poenta je.. u ZR nema posla za toliko ljudi, niti ima dovoljno ljudi da svaki od faxova u okviru univerziteta bude iole popunjen. Mozes se ti sloziti sa time ili ne... ali to je fakat.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Nije pitanje sad ovde da li ce ti ljudi ostati da rade u Zr nego gde ce zavrsiti fax, o tome se radi, znam gomilu ljudi koji nisu nista studirali jer upravo nisu imali para a bili su neverovatni talenti, ako ti zavrsis fasx lako ces posle naci posao, nije sad poitanje u tome, a to da li bi bila popunjena kvota, mislim da bi, primer, evo ove godine je na nas faks upisano ukupno 500 studenata na svim smerovima, sto je prilican broj njih
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Koja je svrha zavrsavati fax gajbi pa se seliti u novu sredinu za trazenje posla? Nije li daleko lakse zavrsiti u BG i za te 3-4 godine upoznati ljude i obezbediti sebi posao stan i sl.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Koja je poenta otici u grad koji je udaljen minimum 100 km od tvog grada, godisnje potrositi negde preko 1000 eura (koje u sustini tvoji roditelji i nemaju) a sve to da bi upoznao drustvo i ljude i da bi ti kasnije bilo lakse da se uklopis?!
Kao sto rekoh, ako znas znas! Nije bitno koji fax si zavrsio ako posao mozes da odradis perfektno i bez problema. Uostalom nije svima cilj u zivotu da zive u glavnom gradu
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.