Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Baka Olga Radovanovic ~ Heroj protesta iz 1996.  (Pročitano 2601 puta)
19. Nov 2006, 15:52:27
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
BAKA OLGA

Jedan od heroja protesta 1996. je i čuvena Olga Radovanović (92), koja je svakog dana mahala šetačima s terase u Svetogorskoj ulici


Olga Radovanović...
Ponekad mi se jave novinari, i to gotovo uvek u novembru kada je godišnjica građanskih protesta

Kad je trebalo da govorim poslednjeg dana protesta, imala sam veliku tremu, ali mi je pomogla Milena Dravić

BEOGRAD - Jedan od simbola građanskih protesta 1996. i 1997 zbog krađe lokalnih izbora je i čuvena baka Olga Radovanović. Ona je svakog dana s terase svog stana u Svetogorskoj 45 pozdravljala šetače mahanjem i bacanjem cveća. Danas, baka Olga je zaboravljena, najviše od stranaka koje su vodile građanski protest.
Ekipa Pressa posetila je juče baka Olgu, koju smo zatekli gotovo potpuno nepokretnu. Ogla već danima ne ustaje iz postelje jer je pre nekoliko meseci pala i teško povredila kuk. Iako će za dva meseca napuniti 93 godine, ova bakica prosto sija životnom energijom.

Razočarala me Francuska

Politiku, kako kaže, redovno prati i smatra da je strašno sve što nam se desilo u poslednjih deset godina.
- Mi još uvek patimo i trpimo konsekvence Miloševićevog doba. Takva se slika stvorila o nama u celom svetu i dugo će trebati da se to izbriše. Čak su i naši ratni prijatelji stali protiv nas. Najviše me je razočarala Francuska zbog svog stava prema nama. Slika o Srbiji u svetu se malo pomalo popravlja, ali vrlo sporo - kaže baka Olga.
Ipak, baka Olga priznaje da živi mnogo bolje od pada Miloševićevog režima.
- Sigurno je mnogo bolje nego što je bilo. Ali, svet očekuje mnogo od nas, a mnogo za relativno kratko vreme ne može da se postigne. Nadam se da će biti bolje. Videćemo šta će biti posle parlamentarnih izbora - kaže baka Olga.
U vreme građanskih i studentskih protesta za baka Olgu je znao čitav svet. Njen brat koji je živeo u Australiji gledao ju je na televiziji. Intervjuisali su je novinari iz celog sveta, a o njoj je snimljen i film. Političari, oni koje je pozdravljala sa svoje terase, zaboravili su je, a kako kaže, jedino je ponekad pozovu novinari. I to svake godine krajem novembra, na godišnjicu protesta.
Pored Vuka i Đinđića
- Kada danas razmišljam o vremenu tih protesta, dosta toga mi prolazi kroz glavu. Ali, najveći utisak je poslednji dan protesta kada je trebalo prva da govorim na bini ispred Narodnog pozorišta. Tu su bili i Zoran Đinđić i Vuk Drašković. Pamtim da sam imala veliku tremu pre izlaska na binu. Tada mi je prišla Milena Dravić i rekla mi da ne treba da imam tremu i da će biti u redu. Rekla mi je i da glumci imaju tremu pre nego što se zavesa podigne. Svirala je himna a onda sam ja govorila. Čim sam počela, trema je nestala - seća se baka Olga.
Ova vremešna bakica ni na šta se ne žali i kaže da joj je najveće zadovoljstvo u tome što je pamet i dalje služi.
A. Savić

Cveće za šetače iz Slankamena

Baka Olga Radovanović nam priča i da zbog svog opozicinog delovanja nikad nije ima problema od bivših vlasti, a ni privilegije od novih vlastodržaca.
- I sama sam se čudila što nikada nikakvih problema nisam imala od ondašnje vlasti zbog toga. Verovatno sam bila isuviše stara da se sa mnom natežu. Uostalom, nisam ja nikakav prestup napravila! Samo san pozdravljala demonstrante. Uvek sam imala cveća na terasi koje sam donosila iz svoje vikendice u Slankamenu. A kada mi je ponestalo cveća, palo mi je na pamet da ih pozdravljam zastavom. Nisam ni mislila da ću da stojim na terasi dok ne prođu svi u koloni. Umela sam da gledam na sat koliko je trajala povorka i sećam se da je najduža prolazila 45 minuta. Eto, toliko ljudi je štealo tih dana - priča baka Olga.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Prekjuce kad smo obelezavali deset godina protesta, ponovo smo je dozivali, ali kao sto se vidi starost i bolest su ucinili svoje pa nije mogla da nas opet pozdravi... Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola V3i
bas tako. bio sam mali te davne 96, ali su moj cale (profa) i moja sestra (student bu) cesto setali. Tj. cale svaki dan, a sestra u pauzama od ucenja Smiley (streber)

eto i ja sam bio na desetogodisnjici. cujem da je bilo manjih incidenata kad se Ceda pojavio na tribini na Filozofskom, ali tu njegovu ulogu mislim da niko ne moze da ospori.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ispade da smo svi bili tamo? Smile

Najsmesnije je to sto su skoro svi mladji istripovali da je baka Olga jedna od one dve babe na 3-4 spratu koje su zajedno stajale na terasi, pa su im mahali i freneticno ih pozdravljali. Smile A zena lezi u krevetu i ne moze da ustane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola V3i
Najsmesnije je to sto su skoro svi mladji istripovali da je baka Olga jedna od one dve babe na 3-4 spratu koje su zajedno stajale na terasi, pa su im mahali i freneticno ih pozdravljali. Smile A zena lezi u krevetu i ne moze da ustane.

ja znam njen balkon. drago mi je da se bar na nekom protestu mozemo zajedno okupiti  Smile
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ja sam bio kontradiktoran na protestu, prvo sam bio "kordon", a posle sam bio na celu za zastavom.

Jos je nekom palo na pamet da Olgi damo zastavu/transparent "Beograd je svet"!? To bi bio super gest, ali je to trebalo da se uradi posle setnje, a ne da je uzmu i odnesu u sred protesta, pa da izgubimo nit. Sad se pitam da li joj je neko to posle odneo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.