Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:04:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bajaga 23.decembra u "Beogradskoj areni"!  (Pročitano 4196 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Za corbu je bilo 300 na keju
...sam si rekao, na keju!
Ovde se radi o Areni! Smile
Vidimo se tamo!
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Use The Day

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ruski voz

Voz, pospani voz za Harkov, Gomelj, Lenjingrad
Znam kako je nocas dalek Beograd
Nece moci nikada olovka i hartija
Ni svi ruski postari ne mogu ti doneti
Pismo koje pisem ja, marka s likom Lenjina
A u pismu jedina tuga sto me razara

Nije votka rakija
Mada nocas udara
Tuga mi je velika
Velika ko Rusija
Ja ne mogu poslati
Ljubav jer se ne salje
Nit' sam mogo' poneti
Sobom tvoje poljupce

Voz,u vozu izguzvana lica putnika
Ti si tamo negdje iza onih planina
Dal' si mozda zaspala il' si budna kao ja
Dal' te muce nemiri il' te nista ne muci
Kada budes citala pismo koje pisem ja
Tajna bice skrivena iza ovih redova
Tajna bice skrivena iza ovih redova
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Use The Day

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Otkada tebe volim

Sad nemoj ništa da mi govoriš
Prepoznaću šta god da pomisliš
Večeras samo nemoj da me ne voliš

Preboleću što god da učiniš
Učiniću ti sve sto poželiš
Večeras samo nemoj da me ostaviš

Od koga si se ti to sakrila
U meni čitav svet se rasipa
Otkada tebe volim pamet ne sluša

Dal išta može da se sakrije
Po licu kad se svetlost polije
Otkada tebe volim vreme ne ide
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
@snake_

ne pisati posotve za redom
a uostalom imas ovaj deo bureka
http://forum.burek.com/index.php/board,106.0.html
za tako nesto Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 253
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia e72
Bio sam na koncertu juce, sve sto mogu da kazem je - savrseno. Ozvucenje i rasveta besprekorni i sve pesme su zvucale fenomenalno i odsvirane su bez greske.

Ajd' sad da cujem, jel bio jos neko??? (nemoj da ste ostavili neki los komentar u vezi koncerta Smile)
IP sačuvana
social share
Don't mess with da Big Dogs, if u piss like a Puppy!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Fensi and Gibson guitars

Zodijak
Pol
Poruke 279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
LG 
Voleo bih da pogledam snimak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Bajaga u Areni - vriska kao na "Bitlsima"! 

Zaljubljeni parovi se njišu zagrljeni, devojčice od petnaestak godine ciče i vrište, svi pevaju uglas, hiljade malih svetiljki obasjava tamu koncertnog prostora... Da su svetiljke bile šibice, pomislili biste da je u toku koncert grupe Beatles. Ali, godina je 2006, a u decembarskoj večeri svetle ekrani mobilnih telefona, dok se skoro 18.000 ljudi njiše uz pesmu "Zmaj od Noćaja", kojom su Bajaga i Instruktori otvorili svoj koncert u Beogradskoj Areni.

Svirka je počela sa čak 45 minuta zakašnjenja, ali ne krivicom zvezda večeri, već zato što su već sat vremena uoči koncerta fanovi starog domaćeg pop rock zvuka napravili ogromne redove ispred Arene. Dok se svaka torba protera kroz rendgen, pa dok se pobacaju upaljači, olovke i dezodoransi... neki su uspeli da udju tek oko 21 h.

Da se na trenutak vratimo u prošlost: Godina je devedeset i neka, a vaša tada devetogodišnja reporterka cupka sa roditeljima ispred Doma Sindikata. Na ulazu je Momčilo Bajagić – Bajaga lično, ali ne cepa karte, već se srdačno rukuje sa svakim posetiocem. Pruža mi ruku, smeši se i kaže "Mlada damo, dobrodošli". Tada se u meni definitivno ugnezdilo mišljenje koje je izrekla Marina u filmu "Mi nismo andjeli" – "Bajaga je baš fin mladić". I ostalo do danas.

E pa, "fini mladić" domaćeg rocka zadržao je isti imidž. Veliki video-bimovi u Areni prenose direktno njegov izlazak iz garderobe, a kamere prate njega i Instruktore do izlaska na binu, praćene gromoglasnim urlicima publike.


 
Bajaga i Instruktori nisu nastupili u Beogradu već četiri godine, tako da su koncert započeli svojevrsnom odom misterijama Dorćola – pesmom "Zmaj od Noćaja".

"Poštovana publiko i dragi prijatelji, dobrodošli" pozdravio je Bajaga prisutne, a legendarni Žika Milenković je dodao "Vežite se, polećemo" i koncert je i zvanično počeo.

Moram priznati da sam bila iznenadjena činjenicom da je medju publikom prosek godina bio 25. Uvek sam mislila da bi baš taj "fini" imidž odvratio neke od pripadnika moje generacije, mahom naklonjenijih tvrdjem zvuku, od slušanja Bajage. Priznajem grešku! Iako je u Areni bilo i porodica sa decom, i starijih gospodja koje su došle u grupama, većinu publike činili su upravo mladi. Starija muzika, a mladja ekipa – eto recepta za sjajnu atmosferu!

Tokom skoro tri sata, naslušali smo se starih hitova "Berlin", "Grad", "Noć, noć, noć", "Godine prolaze", "Ti se ljubiš", uz duhovite Žikine komentare i virtuozne solaže Saše Loknera.

Kao specijalni gosti, pojavili su se Davor Rodik iz Plave Trave Zaborave ("Gore-Dole"), Bebi Dol ("Bademi i so" i nova "Funky Taxi"), džezeri Marko Djordjević i Nenad Petrović (da li je potrebno reći za koju pesmu?) i etno grupa Vrelo iz Rume.

Žika je cele večeri izmedju pesama ubacivao recitacije i komentare, a iznenadio nas je kada je "odrepovao" pesmu o ekstaziju i seksu. Dok je publika treptala u čudu, a mame pokrivale ćerkama uši, Žika je uplovio u setnu himnu o pozitivnom stavu – "Život je nekad siv, nekad žut", a zatim na krilima muzike (i montiranoj žici) "otplovio" do plafona Arene!

"Toliko je volim, a nisam sa njom" pevao je najduhovitiji Instruktor i novopečeni akrobata, mašući prskalicom, a nakon prizemljenja počeo je romantičniji deo nastupa uz najpoznatije balade.



Moramo odati Bajagi priznanje, jer se držao uglavnom starog repertoara, umesto da odlučno promoviše novi materijal, kao većina izvodjača koji održavaju koncerte odmah nakon izlaska novog albuma. Čak i nakon više od dva sata svirke, Arenom je odjekivao zvuk osamdesetih i devedesetih, dok je publika obezbedjivala sebi upale mišića i "pucanje" glasa uz "Plavi moj safiru", "Moji su drugovi" i "Voz".

Bajaga je pesmu "Ulica" posvetio svojim prijateljima u loži, a kajakaši iz Celja su razvukli transparent na tribini. Publika ni u 23 časa nije želela da pusti muzičare da odu, pa je koncert završen bisom uz "Zažmuri" i druge hitove.

"Fini mladić" i njegov bend priredili su Beogradu veče za pamćenje, puno romantike i sećanja, povremeno žestokog zvuka i djuskanja. Nama koji smo uživali u Areni skoro tri sata ostaje samo da mu uzvratimo jednim podjednako finim i kulturnim "Hvala".




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Bio sam na koncertu juce, sve sto mogu da kazem je - savrseno. Ozvucenje i rasveta besprekorni i sve pesme su zvucale fenomenalno i odsvirane su bez greske.

Ako, ako... ali je nama bilo bolje na okupljanju! Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko ume da voli, ne bi trebalo ništa drugo da radi.

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 4472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Koncert je stvarno bio neverovatan! Bio sam pre mesec dana i na koncertu Brajana Adamsa i moram reci da je po kvalitetu i kompletnom utisku Bajagin koncert bio bolji. Bajaga se sa grupom spremao za ovaj koncert vise od sest meseci i stvarno nije bilo ni sekunde koja nije bila savrsena. Bina je bila spektakularna, a pre svega mislim na onaj kruzni pano a la Pink Floyd na koje su projektovali vrhunske filmcice u skladu sa pesmama. Sto se zvuka tice no comment - bilo je trenutaka kada je zvuk bio 7.1!!!   Smile

Bilo bi extra ako bi neko postavio neki klip ili nesto slicno posto nisam bio u mogucnosti da snimam, ajde plizz ako neko ima...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
jel ima netko mozda snimak ovog koncerta?  odavno ga trazim...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:04:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.