Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Backa 1944. - kod nas tabu tema, a u Madjarskoj...  (Pročitano 14310 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
SonyEricsson 
Све је то у реду што кажеш. Али, постоји једна зачкољица - занимљиво је како на помирење обично позива она страна која је чинила веће злочине (да не буде забуне, не мислим да си ти одговоран за оно што је чинио неки твој сународник). По мени, до правог помирења може да дође тек када се злочинац искрено покаје и када жртва престане да злочинца подсећа на злочин. Али, што је злочин већи (и поновљен) ране су болније и жртви је теже да опрости. И то је нормално. Слажем се да од подсећања на злочине вајде нема (осим што треба имати на уму ко ти шта мисли - или може да ти мисли - за убудуће) и да се тиме повређују незацељене ране, али у овом конкретном случају Мађари су побијени из одмазде за претходни злочин. У таквим ситуацијама страда мноштво. Често заслужено, а често и не. Тих недужних ми је искрено жао. Оних других не. И потпуно ми је неприхватљиво да се тај злочин из одмазде одваја од свог узрока, а затим политизује и надувава зарад покушаја дестабилизације "јужних крајева". Дакле, сврха овог филма није утврђивање историјске истине, већ испољавање великомађарских претензија ка Војводини и изједначавање злочина у Другом светском рату. Да су мотиви за настанак филма часни, не бих реч рекао.
pa o tome sam pisao. ubijanje mađara 1945 je bio odmazda zbog ubijanje srba od strane mađara 1942, a to je bio odmazda zbog neprijateljstava 1848 i možemo tako do ledeno doba...
krivci (sa obe strane) su već ili ubijeni ili umrli prirodnom smrću, ne može se ih više kazniti. meni je ubijen deda, koji nikad nije bio vojnik, jer je imao neku urođenu bolest. i meni je važniji da ja budem u dobrom odnosu sa komšijom srbinom, nego da prebrojavam žrtve.
ako bi me neko pitao da li hoću da zaboravim da mi je deda ubijen ali ću složno živeti sa komšijama, ja ću uvek reći da. meni je važniji šta je danas i šta će se desiti sutra (sa mojim decom) nego ono što se desilo pre 60 godina...
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Pre bih oprostio nego zaboravio. Nije isto. Zaboraviti ne smemo, da nam se ne bi ponovilo isto. Sa bilo koje strane. Treba jasno reći - naši preci, radili su to i to pripadnicima drugog naroda i zbog toga nam je žao i kajemo se. Ali zarad budućeg zajedničkog života i dobrosusedskih odnosa jedni drugima opraštamo. I tačka. Idemo dalje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
SonyEricsson 
Amin
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Свијет би био много љепше мијесто за живот када не би постојала освета. Али људи једноставно неће да прихвате ту чињеницу. И отуда толика страдања. Када би бар мало посветили пажње нашој религији у којој стоји да је на Богу да свети... Зашто сам религијозан? Па зато што би овај свијет био рај на земљи када би сви људи поштовали религију онако како је то записано у Светом Писму. Нема те математике која може објаснити зашто не треба да се светимо... само срце то може да појми.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
nije tako doslovce seti kako je hrist razjurio trgovce u hramu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
nije tako doslovce seti kako je hrist razjurio trgovce u hramu

Разјурио их је али им се није светио што су трговали у храму. Христ нас је учио љубави и праштању, а не мржњи и освети. Свако ко жели да се свети је у великом је гријеху и заблуди.

Врати нож свој на мјесто његово; јер сви који се маше за нож од ножа ће изгинути.  (Мт. 26,52)
« Poslednja izmena: 20. Dec 2010, 13:12:46 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 148
Zastava Uzice
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Mnogo vi lupetate,ubijali su svi,u svakom ratu nije bilo nevinih,ne moze se reci da su Srbi ubijali a Madjari nisu ili obrnuto.Ne znam zasto se vracati na istoriju(koja je po meni toliko glupa oblast da je to jezivo).Sta ja imam sa tim ko je koga ubijao,kao da mene to zanima.Mene zanima samo buducnost a ona se ne uci iz knjiga...sve su to bajke i prazne price.Moj pradeda je bio u logoru pa je prebacen da radi na imanju jedne nemacke porodice i tu je trebalo da se tretira kao stoka(kao sto su oni u logoru to planirali) ali ta nemacka porodica je bila super prema njemu,otisao je u rat sa 70 kg a vratio se sa 150kg tako da ne mozete ljude deliti po nacionalnosti,ljudi su ili dobri ili losi...Toliko.
IP sačuvana
social share
But I see your true colors
shining through
I see your true colors
and that's why I love you
so don't be afraid to let them show
your true colors
true colors are beautiful
like a rainbow
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson 
Mnogo vi lupetate,ubijali su svi,u svakom ratu nije bilo nevinih,ne moze se reci da su Srbi ubijali a Madjari nisu ili obrnuto.Ne znam zasto se vracati na istoriju(koja je po meni toliko glupa oblast da je to jezivo).Sta ja imam sa tim ko je koga ubijao,kao da mene to zanima.Mene zanima samo buducnost a ona se ne uci iz knjiga...sve su to bajke i prazne price.Moj pradeda je bio u logoru pa je prebacen da radi na imanju jedne nemacke porodice i tu je trebalo da se tretira kao stoka(kao sto su oni u logoru to planirali) ali ta nemacka porodica je bila super prema njemu,otisao je u rat sa 70 kg a vratio se sa 150kg tako da ne mozete ljude deliti po nacionalnosti,ljudi su ili dobri ili losi...Toliko.
Smile
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 148
Zastava Uzice
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Mnogo vi lupetate,ubijali su svi,u svakom ratu nije bilo nevinih,ne moze se reci da su Srbi ubijali a Madjari nisu ili obrnuto.Ne znam zasto se vracati na istoriju(koja je po meni toliko glupa oblast da je to jezivo).Sta ja imam sa tim ko je koga ubijao,kao da mene to zanima.Mene zanima samo buducnost a ona se ne uci iz knjiga...sve su to bajke i prazne price.Moj pradeda je bio u logoru pa je prebacen da radi na imanju jedne nemacke porodice i tu je trebalo da se tretira kao stoka(kao sto su oni u logoru to planirali) ali ta nemacka porodica je bila super prema njemu,otisao je u rat sa 70 kg a vratio se sa 150kg tako da ne mozete ljude deliti po nacionalnosti,ljudi su ili dobri ili losi...Toliko.
Smile
Smile
IP sačuvana
social share
But I see your true colors
shining through
I see your true colors
and that's why I love you
so don't be afraid to let them show
your true colors
true colors are beautiful
like a rainbow
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
trebao je djed da ih tuzi zbog povijecanih masnoca u krvi i opste gojaznosti
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.