Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:42:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đavo kao stvoritelj iluzija  (Pročitano 8756 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 35
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Pa kad na sve strane ljudi pristaju na đavolova nagovaranja.A jel' ljudi za sopstvene greške treba da okrivljavaju đavola?

Finesa koja ne bi smela da promakne je ovo - ko okrivljuje?!
Ako ćemo po hrišćanskim standardima, sudija je Bog. I on definitivno okrivljuje čoveka za njegove sopstvene greške, bez obzira da li ga je nagovorio bilo ko.

Čak ni neznanje nije opravdanje, kao što je slučaj kad se prekrši u inostranstvu neki zakon za koji čovek odavde nije znao. Biva okrivljen - osuđen - kažnjen.

Kad smo kod detalja, kazne na sudu kod Boga su sve istog tipa - večne muke.  Eventualno različitog intenziteta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
prema hrišćanskom učenju Bog nikome sada ne sudi, već će svima suditi na strašnom sudu kada dođe vrijeme drugog dolaska Hristovog. Do tada stanje duše može se promjeniti. Kada širiš priču imaj to u vidu.

a stanje duše kakvo je sada zavisi od mnogo čega, a osuda nema smisla kada se uzme u obzir promjena.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Finesa koja ne bi smela da promakne je ovo - ko okrivljuje?!

Mislio sam na ljude koji kada im se nešto loše desi,traže krivca u drugima pa i u đavolu,a ne u sebi.Po mom shvatanju čovek je sam sebi kriv ili prav za sve što mu se dešava.Bog je odredio šta je dobro za čoveka i to upisao u njega,ali je pustio i đavola da ga iskušava.Čovek bira da li će da prihvati ono na šta ga đavo nagovara ili ono što je Bog zapisao u njega.Čovek ne zna pouzdano šta je dobro,a šta loše,nego svaki dan to mora da ispituje na osnovu onog što oseća.Zato se i kaže da je život neprestana borba.

Ako ćemo po hrišćanskim standardima, sudija je Bog. I on definitivno okrivljuje čoveka za njegove sopstvene greške, bez obzira da li ga je nagovorio bilo ko.

To je to.

Čak ni neznanje nije opravdanje, kao što je slučaj kad se prekrši u inostranstvu neki zakon za koji čovek odavde nije znao. Biva okrivljen - osuđen - kažnjen.

Tako je.Ali te loše stvari koje se dešavaju ljudima u životu su u stvari putokaz tim ljudima,jer ljudi nekad žive u zabludama iz neznanja,a ovo im je znak da žive u neznanju.Zato je i zapisano da duhovno lenji idu u pakao.Ko, i pored toga što se loše oseća, nastavlja da radi isto kao što je radio ne istražujući zašto se loše oseća,loše radi (po meni).

Kad smo kod detalja, kazne na sudu kod Boga su sve istog tipa - večne muke. Eventualno različitog intenziteta?

Tako je zapisano,ali nisam bio u paklu da bih nešto mogao da tvrdim.Mislim samo da nisu za sve - večne muke.Ima onih koji su misleći da čine Božiju volju radili loše stvari,a ima i onih koji su otvoreno išli protiv Boga radeći loše stvari za đavola.U jevanđelju po Barnabi piše da ovi prvi neće ostati u paklu duže od 70000 godina.U kanonskim jevanđeljima se to malo opisuje,ali meni nije ni bitno.Pakao mi sigurno ne treba.

prema hrišćanskom učenju Bog nikome sada ne sudi, već će svima suditi na strašnom sudu kada dođe vrijeme drugog dolaska Hristovog. Do tada stanje duše može se promjeniti. Kada širiš priču imaj to u vidu.

Ja to podrazumevam,ali mislim da i u ovom životu deluje Božija kazna - mnogo manjeg intenziteta,koja je u stvari putokaz ljudima,tj. sredstvo pomoću koga mogu da razdvoje dobro od lošeg.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Ja to podrazumevam,ali mislim da i u ovom životu deluje Božija kazna - mnogo manjeg intenziteta,koja je u stvari putokaz ljudima,tj. sredstvo pomoću koga mogu da razdvoje dobro od lošeg.

Ja ne vjerujem da nas Bog kažnjava, niti da će nas ikada kazniti. Sami sebe kažnjavamo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Magic, kako sada upade u oksimoron...  Smile

Bog ce nas kaznjavati, pa nece???

Procita li ti Otkrivanje Jovanovo?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
e pa neće,

sve je bila šala moga srca vrela  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
O, pa Magic ako je tako, ondaK dobro.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja ne vjerujem da nas Bog kažnjava, niti da će nas ikada kazniti. Sami sebe kažnjavamo.

OK.
Bilo je situacija u životu kada sam se loše osećao,a to nisam hteo.Koja me je to sila onda naterala da se loše osećam?Ja mislim da je to Onaj što je odredio šta je dobro za čoveka da radi,tj. Bog,ali za moje dobro.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Bjbojan, mislim da je to magicna stvar, koja nas odvaja od zivotinja... Savest.

(I sada ces ti, verovatno, prosiriti pricu- Pa, ko nam je usadio savest i sl...)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Tako je.Otkud čoveku savest?
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:42:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.