Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:40:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Avantura na reci  (Pročitano 2040 puta)
27. Jun 2008, 09:50:13
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0



Plovidba divljim rekama iz godine u godinu, i bez obzira na vremenske prilike, ima sve više poklonika. Zbog čega? Odgovor je jednostavan. Splavarenje ili popularno rafting (od engleske reči "raft" - splav) osvojilo je sve osobe avanturističkog duha, a luda plovidba u čamcima je i odlično osveženje za mozak i telo. Zanimljivo je da ovaj tip aktivnog odmora svojim zaposlenima preporučuju i vodeće svetske kompanije kao jedan od najefikasnijih načina za oslobađanje od stresa, jačanje kolektivnog duha i izgradnju samopouzdanja.

Vožnju po divljim rekama predvode iskusni rafting skiperi, a učesnici imaju nepromočivu opremu, dok su od povreda zaštićeni sigurnosnim pojasevima i kacigama. Ipak, pre nego što se upustite u rečne izazove, dobro proučite pravila sigurnosti i ponašanja, a sve informacije možete dobiti u specijalizovanim agencijama koje organizuju rafting avanture. Za ovaj vid rekreacije neophodno je da znate da plivate, da ste zdravi i da ste u dobroj formi. Ukoliko ste skloni vrtoglavici, nemojte sedati u čamac. Što se tiče opreme koju treba da ponesete sa sobom, pored rezervne odeće i obuće, koja bi trebalo da bude u dovoljnoj meri udobna, obavezno ponesite kremu za sunčanje i sredstvo koje štiti od ujeda komaraca i drugih insekata.

Da biste adekvatno zaštitili oči od vode i sunca, obavezno ponesite naočare s UV filterom i elastičnom trakom kako ih ne biste izgubili tokom lude vožnje. Ukoliko planirate da nosite fotoaparat, proverite da li je otporan na vodu i vodite računa da ga ne izgubite. To bi trebalo da se podrazumeva, ali pošto odlazite u nepredvidljivu akciju, ništa ne sme biti prepušteno slučaju. Takođe, ne bi bilo loše da imate i plastične kese u koje ćete odlagati smeće, kako biste sačuvali prirodu

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Reka Tara




Reka Tara je zabeležena u registar svetske prirodne baštine kao jedinstvena na planeti. Njena jedinstvenost se odlikuje strmim obalama i šumama koje se uzdižu od nivoa vode do teško pristupačnih visova i litica. Zbog kvaliteta svoje vode i jedinstvenog eko-sistema, Tara je 1977. godine uvrštena u UNESCO-v program “Svetski ekološki rezervat biosfere“. Reka TARA je dugačka 149 km, nastaje od Opasnice i Veruše, a sa Pivom od Šcepan Polja čini Drinu. Vekovima je reka TARA svojom snagom dubila krečnjak i pravila najdublji i najlepši kanjon Evrope. Kanjon je po dubini drugi u svetu nakon čuvenog kanjona Kolorada, dug je 82 km, sa preko 50 bukova, a prosečne je dubine oko 1000 m, najveća dubina je 1300 m. Kanjon reke Tare koji većim delom prolazi kroz Nacionalni park "Durmitor" atraktivnim ga čini jedinstveni ambijent, pejzaži, kao i bistrina i snaga same reke. Reku Taru odlikuje veliki broj vrela i nekoliko pritoka, a usled njenog pada i veliki broj brzaka i bukova što je čini atraktivnom za splavarenje (rafting). Reka Tara je poznata po splavarenju, a u skorije vreme i raftingu gumenim čamcima. Tokom meseca juna vrši se kategorizacija reka po stepenu atraktivnosti za rafting. Tara je ocenjena sa 3-4 (čime se približila čuvenoj reci Kolorado čija je kategorizacija 5), što znači da se atraktivnošću i avanturom koju može da pruži spada u rang vrhunskih svetskih rafting reka.


Rafting klub Tara



Rafting klub Tara Vam nudi jednodnevne,dvodnevne, trodnevne i trodnevne-produžene aranžmane. Aranžmane organizujemo vikendima ili radnim danima, možete ići sopstvenim ili organizovanim prevozom.

Izvor: Raftingklub
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Evo jedna moja fotka sa tare, sad pre mesec dana (17.05.)



Ko nije bio na raftingu ne zna sta je propustio, obavezno idite i vidite sta je uzivanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung 
rafting tarom....
fantasticno stavrno.
ne valja u jul i avgust, previse opadne nivo vode...
« Poslednja izmena: 02. Jul 2008, 02:55:14 od milenaaaa »
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone 5
Bio sam ja u julu, fantasticno, mogu samo da zamislim kako je u maju u junu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zasjace palaci antike tarace cakulace sjore....

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 828
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N82
Na Taru obavezno ponesite i nesto zimske odjece posebno ako je rafting 2 dana jer temperatura u kanjonu zna da se spusti i na samo par stepeni. Jun jul i avgust imaju svoje prednosti i mane. Prednosti su to sto se moze lagano kupati, rafting nije brz, voda nije duboka i uziva se. Mart, april i maj se karakterisu po tome sto imate maksimum 4 putnika i isto toliko skipera, rijeka je divlja, adrenalin je jaci, rafting krace traje...Sve u svemu treba iskusiti i jedno i drugo
IP sačuvana
social share
Zasjace palaci, antike tarace, cakulace sjore, zije gracijane, svi oridjinali i sve karampane doci ce na festu za nas Kotorane
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 194
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Zavidim vam iskreno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:40:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.