Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Automatsko kreiranje imena fajlu @ PHP  (Pročitano 1237 puta)
08. Sep 2007, 19:06:41
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6131
Hocu da napravim skriptu za upload slika. Pretpostavimo da se sve slike smestaju u jedan folder. Da bi se izbegao problem uploadovanja slika sa istim imenom, mislio sam da napisem deo koda koji sam dodeljuje imena, pa sam mislio da to ide ovako, da brojim fajlove u tom folderu i na osnovu toga da nayovem sliku. Ovako:

Citat
// brojanje slika
$images_count = count(glob("/putanja_do_slika/{*.jpg}", GLOB_BRACE));
//novo ime
$new_num = $images_count + 1;
$new_name = 'image_' . $new_num . '.jpg';

Onda sam skontao da ni tako ne moze jer cu mozda nekada obrisati neku sliku koja nije bas prikladna da se nadje u galeriji...

Pa, ima li ko ideju kako da skriptom odredim najveci krajnji broj slike u tom folderu, a dalje cu na taj broj da dodam 1 i dalje sledi snimanje itd.

Ili mozda postoji i jednostavno resenje a da ga ja ne znam?
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
A sto ne bi file name dodeljivao na osnovu recimo md5(rand() * time()) ?
Ovo mozes, recimo da skladistis u neki dat fajl koliko je fajlova obradjeno ili u bazu...
Da kada sliku brsises samo je sklonis iz prikaza ne i iz direktorijuma.. ili je sklonis i promenis ime fajla u id.del npr...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6131
Da, razmisljao sam da to uradim na taj nacin, ali sam zakljucio da definitivno ne zelim da sa mog sajta neko skine sliku sa nekim bezveze imenom.... (koje bi dobio koristeci md5(rand() * time()))...

Sliku koju izbacim iz galerije ne zelim da cuvam na serveru, zauzima mesto i lupam, za 1god, nakupice se tu mozda cak i par megabajta, jer ce svako moci da uploaduje sta god hoce (uz dopustanje administratora) i svasta ce se tu sigurno nakupiti, nisu bas svi dobronamerni!

Resenje sa datafajlom je najlakse za izvodjenje, ali to cu uraditi ako bas nikako ne budem uspeo da resim sve tako da na kraju dobijem samo jedan php fajl.

Ovo je izvodljivo, ali je na nacin na koji sada mislim da ga resim je komplikovan... A islo bi ovako:
Recimo da je u folderu poslednja slika nazvana image45.jpg

Trazila bi se ovako:

slika image1.jpg postoji
1*2=2
slika image2.jpg postoji
2*2=4
slika image4.jpg postoji
4*2=8
slika image8.jpg postoji
8*2=16
slika image16.jpg postoji
16*2=32
slika image32.jpg postoji
32*2=64
slika
image64.jpg ne postoji

Pa bi onda taj medjuprostor delio sa 2

64-32=32
32/2=16
32+16=48

image48.jpg ne postoji.
48-32=16
16/2=8
32+8=40

image40.jpg postoji

I tako dolazi do medjuprostora velicine 16 u kojem je slika

Tako sam dosao blizu 45, pa bi sada dodavao po jedan dok ne natrcim na prvo prazno mesto i to je to ime.

Ovo je OK, ako ima 45 slika jer ima samo 15-tak koraka.

Ali ako ima par stotina slika dugo bi trajalo.

A mozda je ovo resenje i glupavo!

Mozda je ipak najbolje resenje datafajl.

Ima li jos neko nekakav predlog?
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
A time sto ce skinuti fajl koji ima samo id, nece skinuti glupo ime fajla?

U sustini, ne vidim sto bi uopste to tako radio... imas funkciju http://www.php.net/file_exists, koja ti moze proveriti dali file postoji...
Ako postoji nek doda na kraju 01, 02 i sl....

Problem je jednostavan, ali resenje zavisi od toga kako to treba da radi...

Ima 1000 stvari o kojima treba misliti...

Gde ce slike biti skladistene...
Gde ce ostali podaci o njima biti skladisteni...
Kako ce biti prikazivane...
etc.

Pa svako od tih otvara nova pitanja...
Ako su podaci u bazi, onda sa tim podacima mozes postici sta zelis...
Ako se servira direktno.. problem moze biti hotlinking...
Ako se servira kroz php, onda ime fajla na serveru uopste nije bitno, mozes generisati kakvo god hoces...

Etc... etc... etc...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6131
SF, ti si genije. To je resenje koje trazim!

U sustini, ne vidim sto bi uopste to tako radio... imas funkciju http://www.php.net/file_exists, koja ti moze proveriti dali file postoji...
Ako postoji nek doda na kraju 01, 02 i sl....

Upravo je to resenje problema. Ako predodredim svaki uploadovani fajl da se zove image, na ovaj nacin ce svaki uploadovani fajl biti postojeci i naci sam svoje mesto u nizu, zapravo na kraju niza. To je ono sto sam ja trazio. Na to ni pomislio, ali, ni pomislio nisam!!!
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.