Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:57:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Auto na vodu  (Pročitano 37186 puta)
25. Jun 2010, 10:45:16
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N97 Mini
Samo da kazem da u ovoj temi necu pisati ja nego moj rodjak, i sve sto vidite u ovoj temi to je on pisao a ne ja. Evo vam ga on pa neka postavi pitanja:


Kao prvo ja sam Dragan i pozdravljam celu ekipu, moji problemi su sledeci:
Citao sam negde na internetu kako da se napravi da aouto ide na vodu, ali bih ja zeleo da prepravim na motor.

-Da li u elektrolizi treba u cilindar da ide samo hidrogen ili i hidrogen i kiseonik,
-Da li motor moze da ide samo na vodonik ili ne,
-Koji su odnosi za ubrizgavanje u cilindar (mislim da koliko ide vodonika u cilindar).

Bice posle jos pitanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Da li ti hoces motor na vodonik (hidrogen) u stvari? U takvom motoru sagoreva vodonik i proizvod je vodena para. A motor na vodu? To mi nije poznato. Pricas o elektorlizi? Jedino da iz vode elektrolizom izdvajas vodonik, pa da ga koristis? Ne znam to je opet trosak energije. Malo si nejasan, a ni ja bas ne poznajem tu tematiku. Valjda ce neko upoznatiji moci da ti odgovori. Iskreno receno nisam cu za motor na vodu, cuo sam samo za one "waterr jet" sto se koriste u vodenim skuterima i sl, mada i oni ne rade na vodu vec na benzin koji pokrece mnotor koji opet gura mlaz vode...

Nadam se da ce neko vec da ti odgovori kako treba. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Nokia 7710
Ne zelim odmah u startu da te s*ebem i da ti kazem da nema sanse da to uradis ali tako stoje stvari.

Kao prvo elektrolizom se dobijaju kiseonik i vodonik (hidrogen), dodavanjem varnice u tu smjesu gasova koju si dobio elektrolizom docice do eksplozije i gasovi ce se vratiti u vodu (tescno stanje).

Motor moze da radi samo na vodonik pod uslovom da onda i dalje ima uzimanje vazduha iz okoline kao obican motor. odnos kiseonika i vodonika ti je (H2O) jedan vodonika dva kiseonika Smile

Zasto to e moze  da radi...da bi proizveo dovoljno kiseonika i vodonika za pokretanje motora potrebno ti je jaka elektroliza koju ne mozes postici akumulatorom iz motora ili iz auta.

Treba ti puno puno akumulatora koji zauzimaju prostor a i posuda za elektrolizu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Moji drugari su vozili kola na vodu... moguce je ali ne znam kako posto je to bilo jako davno...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Sony xperia
 Smile

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4

Link 5

Predstavljene stvari na linkovima sam imao i kako do detalja napraviti. Izgleda nepaznjom i izbrisao iz komp-a. Umesto toga jedan klipcic, a videvsi o cemu se radi, mislim da nasim burekdzijama nece biti toliki problem izguglati od negde uputstvo.

Ujedno bi bilo dobro ako bi neko i napravio, da nabaci radi li. Ja htedoh tastova kola da prepravljam, ali jbg, kao sto to obicno biva, sve nesto drugo me povuce ...



 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N97 Mini
Citat
Da li ti hoces motor na vodonik (hidrogen) u stvari? U takvom motoru sagoreva vodonik i proizvod je vodena para. A motor na vodu? To mi nije poznato. Pricas o elektorlizi? Jedino da iz vode elektrolizom izdvajas vodonik, pa da ga koristis? Ne znam to je opet trosak energije. Malo si nejasan, a ni ja bas ne poznajem tu tematiku. Valjda ce neko upoznatiji moci da ti odgovori. Iskreno receno nisam cu za motor na vodu, cuo sam samo za one "waterr jet" sto se koriste u vodenim skuterima i sl, mada i oni ne rade na vodu vec na benzin koji pokrece mnotor koji opet gura mlaz vode...

Nadam se da ce neko vec da ti odgovori kako treba
Da ja hocu motor na vodonik, a ne na motor na vodu. Sipa se voda u neku posudu, elektrolizom se izdvoji vodonik i unese se u cilindar zajedno sa spoljnim vazduhom.


Citat
Ne zelim odmah u startu da te s*ebem i da ti kazem da nema sanse da to uradis ali tako stoje stvari.

Kao prvo elektrolizom se dobijaju kiseonik i vodonik (hidrogen), dodavanjem varnice u tu smjesu gasova koju si dobio elektrolizom docice do eksplozije i gasovi ce se vratiti u vodu (tescno stanje).

Motor moze da radi samo na vodonik pod uslovom da onda i dalje ima uzimanje vazduha iz okoline kao obican motor. odnos kiseonika i vodonika ti je (H2O) jedan vodonika dva kiseonika 

Zasto to e moze  da radi...da bi proizveo dovoljno kiseonika i vodonika za pokretanje motora potrebno ti je jaka elektroliza koju ne mozes postici akumulatorom iz motora ili iz auta.

Treba ti puno puno akumulatora koji zauzimaju prostor a i posuda za elektrolizu.
Znaci motor moze da radi sa cistim vodonikom (oz pomoc spoljnog vazduha)? Nisam mislio taj odnos. Mislio sam na odnos vodonika i spoljasnjeg vazduha. Koji bi odnos trebao da bude u cilindru (koja zapremina vodonika je potrebna u odnosu na zapreminu cilindra). Na to sam mislio.


Citat
Moji drugari su vozili kola na vodu... moguce je ali ne znam kako posto je to bilo jako davno...
Ajde molim te pitaj ih.

Puno hvala svima. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Nepoznat
Browser
NokiaN70-1 5.0705.3.0.1
mob
Nokia N97 Mini
sta bi se desilo kada bi neka varnica dospela u mesavinu vodonika i kiseonika, da li bi se desila neka eksplozija i da li bi bila jaca nego eksplozija vodonika i spoljasnjeg vazduha?




[Edit by lightsoft: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 25. Jun 2010, 20:55:20 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Sony xperia
Jel' ti mislis boce s vodonikom i kiseonikom da ubacujes ? Pa ne pravis valjda raketni pogon.  Smile Zezam se.  Smile

Baci oko na one linkove. Ne treba ti boce pod pritiskom. Jel' te kosta nesto da razgledas i razmotris ?  Smile

sta bi se desilo kada bi neka varnica dospela u mesavinu vodonika i kiseonika, da li bi se desila neka eksplozija i da li bi bila jaca nego eksplozija vodonika i spoljasnjeg vazduha?
Pa varnica u mesavinu i dospeva. kako mislis da napravis bum ? Samo preporucljivo je da ta mesavina bude u cilindru motora.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N97 Mini
Ko sada spominje boce?

Ajde odgovorite na sva pitanja.

Citat
sta bi se desilo kada bi neka varnica dospela u mesavinu vodonika i kiseonika, da li bi se desila neka eksplozija i da li bi bila jaca nego eksplozija vodonika i spoljasnjeg vazduha?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Pa, sunce mu, mesavina kiseonika i vodonika je eksplozivna, tu mozda i ne treba varnica! Smile
« Poslednja izmena: 26. Jun 2010, 11:44:43 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:57:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.