2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Australian Open 2006  (Pročitano 10996 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2519
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens 
Ne znam da li si  gledao, ali lik je pokusao u trku da udari lopticu kroz noge protiv ferera Smile a osvojio bi poen da je samo lagano prebacio lopticu Smile
IP sačuvana
social share

Only good die young!
Born To Be Hated!
Dying To Be Loved!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung 
Nisam mogao da gledam (na poslu sam) a to omalovažavanje protivnika ti se uvek osveti.
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
HTC Diamond 2
nisam gledao Janka i bolje jer sam popizdeo dok sam gledao kako je Ana gubila bez veze! Nista sada navijam za Hingis Smile  
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
JANKOVIĆ I TALAJA ELIMINISANE U DUBLU 


Srpsko-hrvatski teniski par Jelena Janković - Silvija Talaja nije uspeo da se plasira u drugo kolo takmičenja na Gren slem turniru Australija Open u Melburnu.

Janković i Talaja su u prvom kolu izgubile od francuskog para Natali Deši - Tatjana Golovina sa 2:1 u setovima - 6:1. 3:6, 3:6.

Jeleni Janković je na Australija Openu preostalo još takmičenje u konkurenciji mešovitih dublova. Ona će sa Austrijancem Džulijanom Noulijem sutra u prvom kolu igrati protiv Kanađanina Danijela Nestora i Ruskinje Jelene Lihovceve, koji su 6. nosioci.

Start u konkurenciji mešovitih dublova očekuje i naš par Novak Đoković - Ana Ivanović, kojima su u prvom kolu protivnici Igor Andrejev i Marija Kirilenko iz Rusije. Ukoliko dobiju taj meč, Ivanović i Đoković će se u drugom kolu sastati sa boljim iz duela Nouli, Janković - Nestor, Lihovceva. 

IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Endi Rodik preti kralju
Amerikanac grabi ka finalu gde očekuje obračun s prvim reketom sveta Rožeom Federerom

Treći dan Otvorenog prvenstva Australije u tenisu u muškoj konkurenciji obeležila je selidba još tri nosioca u gledalište. Nemac Denis Gremelmajer iznenadio je 13. nosioca Robi Ginepšrija, Francuz Žil Simon eliminisao je Čeha Tomasa Berdiha, a za njima je put gledališta otišao još jedan Čeh Radek Stepanek.

Endi Rodik pokazao je da je spreman da se dokopa finala i izazove kralja Rožea Federera na dvoboj. Od 11 međusobnih duela čak deset je dobio Švajcarac. Ne mora se pretpostaviti s koliko čežnje Amerikanac sanja mogući revanš. Zato na svom putu ka finalu AO, jer se pre toga ne može sresti s Federerom, Endi ruši sve prepreke. Ovoga puta uklonio je s puta Veslija Mudija, tenisera iz Južnoafričke Republike.
   
Samo dva maratona

Interesantno da je juče većina mečeva u muškoj konkurenciji rešena maksimalnim rezultatom 3:0. Sedam puta poraženi teniseri nisu uzeli ni set, pet mečeva je odigrano u četiri seta, a samo dva su potrajala pet setova. Nemac Gremelmajer je posle maratona savladao Amerikanca Gineprija, dok je Kipranin Bagdatis u pet setova eliminisao 17. nosioca Čeha Stepaneka.
   
I Hrvat Ivan Ljubičić, najuspešniji teniser sezone u Dejvis kupu, gazi sve redom. U drugom kolu otkačio je Nemca Kolšrajbera. Dao mu je samo osam gemova u tri seta i najavio je da će i ove godine biti u samom vrhu. I on će sve učiniti da stigne do poslednjeg stepenika. Jer, ima trofeje, ali nijedan s grend slema. Što se tiče Hrvata, ispao je Karlović, ali dalje ide Mario Ančić. Bio je veoma ubedljiv u duelu s uvek neugodnim Čehom Janom Hernihom.

U ženskoj konkurenciji samo dva nosioca završila su takmičenje u singl konkurenciji. Nažalost, jedna od njih je naša Jelena Janković. Uz nju, snovi o podvigu raspršeni su i Ruskinji Jeleni Lihovcevoj. Devenport, Šarapova, Enan-Arden, Serena Vilijams, Nađa Petrova bile su veoma ubedljive, mada je Lindzi morala prvi set da stavi na svoj konto tek posle odigranog taj-brejka, a kada je svoju protivnicu Hrvaticu Šprem (trenira je trenerski mag Borna Bikić, čovek koji je uništio Jelenu Dokić) načela, problema do kraja nije bilo.

Sličan napor učinila je i Belgijanka Žistin Enan-Arden u meču s Čehinjom Hanom Šromovom. Doduše, lako je dobila taj-brejk, a onda se naljutila, ili se Šromova predala, tek, Belgijanka je protivnici prepustila samo jedan gem. Marija Šarapova je Amerikanku Ešli Harklrod potpuno deklasirala u prvom setu, a onda je podigla nogu s gasa i lagano došetala do pobede.

Posle nesigurnog starta u prvom kolu Serena Vilijams se razgoropadila u meču s Francuskinjom Kamil Pin. Ukupno četiri gema, koliko je Francuskinja uzela, dovoljno govori s koliko je straha Serenina protivnica ušla u ovaj duel.

Lako je do trijumfa stigla i lepa Slovakinja s najdužim nogama među teniserkama, Danijela Hantuhova. Graciozno, uz navijanje i uzdahe muškog dela gledališta, Slovakinja je Uzbekistanku Amarmudarovu, koja je u turnir ušla na vajld kartu, lagano počistila s terena.

Bugarka Cvetana Pironkova je posle neočekivane pobede nad starijom od sestara Vilijams (Venus) već u drugom kolu potrošila svojih pet minuta slave. Očigledno da je bila opijena trijumfom i najvećom pobedom karijere, pa je Venus osvetila zemljakinja, 25-godišnja Laura Grenvil.
S. S.

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Učiteljica vozi asove
Automobilski gigant "Kija" dao 200 srebrnih vozila za prevoz tenisera na Otvorenom prvenstvu Australije

Južnokorejski gigant "Kija", jedan od najvećih svetskih proizvođača automobila, dao je na upotrebu organizatoru Otvorenog prvenstva Australije 200 srebrnih "grand karnevala". Vozila imaju i vozače koji su na raspolaganju igračima od 6.30 ujutru do 2 časa iza ponoći. Uglavnom su to volonteri kojima je čast da pomognu organizaciji, a učesnicima maksimalno olakšaju kretanje po gradu. Ima među ovim dobrovoljcima policajaca, vatrogasaca, službenika... "Kija"je već nekoliko godina prisutna u tenisu kao sponzor.

- Uglavnom se sve svodi na relacije hoteli-teniski tereni Melburn parka - kaže učiteljica Dženifer Avon koja već sedam godina radi ovaj odgovoran posao. - Vozila sam Lindzi Devenport, Rože Federera, sestre Vilijams, prošlogodišnjeg pobednika Marata Safina... Nikada nisam imala problema. Veoma su ljubazni, uvek spremni na razgovor. Naravno, nije im uvek do priče, pogotovo ako izgube meč, ali u tom slučaju i mi smo kao senke.

A dva hotela koja su najomiljenija među teniserima su "Krou tauers" i "Grand hajat". Tu odseda teniska elita. Naravno, odgovarajuća je i cena, a ona se kreće od 500 australijskih dolara za noć.
- To su uobičajene destinacije jer teniseri za vreme turnira ne žele da troše vreme na bilo šta drugo, osim na treninge, mečeve i odmor. Malo više posla imamo sa onim teniserima koji ispadnu, pa onda koriste preostalo vreme da malo osete Melburn - kaže Dženifer.
S. S.

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Naši teniseri u singlu završili učešće na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Australije
Godina koju su pojeli kenguri
Ana Ivanović neočekivano poražena od Samante Stosur, a Ferero i Kifer bili prejaki za Tipsarevića i Pašanskog

Australijan open ostao je bez naših takmičara u singl konkurenciji već posle drugog kola. Ako su Boris Pašanski i Janko Tipsarević ispali od boljih tenisera, razočaranje nam je priredila 21. reket sveta u ženskoj konkurenciji, Ana Ivanović, porazom od Samante Stosur. Kako je dan ranije i Jelena Janković položila oružje pred drugom preprekom, ostalo je samo da se uzdamo u dubl Zimonjić-Santoro i utehu potražimo u miks dublovima naših tenisera.

Hjuit u publici

Ljubimac nacije, Australijanac Lejton Hjuit, završio je takmičenje na prvom grend slemu. Treći reket sveta poražen je od Argentinca Huana Ignasia Čele 4:6, 4:6, 7:6(Smile, 2:6. U konkurenciji dama, iznenađenje je priredila Čehinja Iveta Benešova, pobedom nad 5. nosiocem Meri Pirs, 6:3, 7:5.
      
Zimonjić bolji od Đokovića

Srpski dvoboj pripao je starijem i kvalitetnijem dubl igraču: Nenad Zimonjić i Francuz Fabris Santoro plasirali su se u drugo kolo muškog dubla pobedom nad Novakom Đokovićem i Britancem Endijem Marejom. Peti nosioci su rutinski odradili posao 7:6(5), 6:3 i u drugom kolu igraće protiv španske kombinacije Felićiano Lopez-Fernando Verdasko.
Jelena Janković je izgubila posle singla i u ženskom dublu. U paru sa Hrvaticom Silvijom Talajom poražena je od francuskog para Natali Deši-Tatjana Golovin 6:1, 3:6, 3:6.

Da nije lako igrati protiv domaće igračice, makar zauzimala i 82. poziciju na svetu, potvrdio je i meč između Ivanovićeve i Stosurove. Ana je "Rod Lejver" arenu napustila pognute glave posle 82. minuta, 6:3, 7:5 za Australijanku.

- Samanta je strašna igračica i uvek igra dobro u Melburnu. Nije mi dala vremena da uđem u ritam, tako da sam mnogo grešila. Konačno, izdao me je i servis, a ona je neprestano jurišala na mrežu -razočarano je konstatovala Ana Ivanović, koja nije imala veću pomoć srpskih navijača pošto su, zbog ranije rasprodatih ulaznica, srpski iseljenici meč pratili na video- bimu, izvan centralnog terena. Ruku na srce, nedostatak podrške ne može da bude alibi za izgubljeni drugi set. Ana je imala prednost dva brejka, kada je povela sa 5:1. Međutim, četvrti dubl igrač sveta, Samanta Stosur osvojila je šest gemova u nizu i stigla do vrednog trijumfa.

Za razliku od Ane, Janko Tipsarević nije razočarao. Hrabro se upustio u borbu sa Špancem Huan Karlos Fererom i pružio ruku protivniku tek posle petog seta i 218 minuta igre (3:6, 6:3, 7:5, 3:6, 2:6). Janko je koncentrisano odigrao sve brejk lopte (5/5), ali je posle četvrtog gema četvrtog seta popustio, što je iskusni Ferero oberučke prihvatio.

Umesto duela Tipsarević-Pašanski, u trećem kolu gledaćemo Ferera i Nikolasa Kifera. Nemac je sa 3:1 u setovima savladao, od sledećeg vikenda, prvog tenisera SCG, Borisa Pašanskog ( 4:6, 6:1, 6:4, 6:1).
N. Radojević

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Čistač
Sjajni Švajcarac Rože Federer svoje protivnike u rekordnom roku šalje na tuširanje. Poslednja žrtva Nemac Florijan Majer, sledeći Mirnji

Broj jedan svetskog tenisa, Rože Federer, plasirao se u treće kolo ubedljivom pobedom nad Nemcem Florijanom Majerom (6:1, 6:4, 6:0) i nastavio siguran hod ka finalu. Protivnik Federeru u sledećem kolu je Belorus Maksa Mirnji, 30. nosilac turnira.

Zaista je frustrirajuće stati s druge strane mreže i odigrati meč sa Rožeom Federerom. Teniseri na meč odlaze kao da idu na giljotinu, svesni da Kralja mogu da dobiju jedino ako ga gurnu niz stepenice na izlasku iz svlačionice. Nažalost, stepenica nema u Melburn parku, gde se igraju mečevi na Otvorenom prvenstvu Australije. Protivnicima jedino preostaje da izađu na teren, zabave se kao i publika dok gleda maestra i, u najboljem slučaju, "otkinu" pokoji gem.
      
Sjajno se osećam!

Rože Federer: Sjajno se osećam i posebno sam zadovoljan nivoom igre koji sam demonstrirao u prethodna dva kola. Dobro, protivnici nisu iz samog vrha, ali i ti autsajderi na papiru, to je varka. Svi igraju i svako svakog može da iznenadi. Stoga u meč uvek ulazim maksimalno koncentrisano. Mislim da sam veoma dobro pripremljen i to mi daje dodatno samopouzdanje.
Lejton Hjuit: Imam još uvek problem sa stopalom. U jednom momentu sam osetio jak bol, kao da mi se neka koščica pomerila. Pitao sam trenera mogu li to nekako da saniram, ali mi je on odgovorio da teško nešto može da se učini. I do kraja meča bol nije prestao. Videću kada odem da snimim stopalo šta će lekari da kažu. U svakom slučaju, žao mi je što sam ispao u ranoj fazi takmičenja.

Nemac Florijan Majer bio je još jedna žrtva "sajdžije". Dok se opasuljio, morao je da pokupi stvari i - pravac svlačionica. Za sat vremena sve je već bilo gotovo.

Treći nosilac Australijanac Lejton Hjuit puče k'o zvečka. U areni Rod Lejver, bodren od prepunog gledališta koje se dobro zagrejalo jer je prethodno njihova miljenica Samanta Štosur, trijumfovala nad našom Anom Ivanović, nije nastavio australijsku pobedničku nit. Rasturio ga je Argentinac Huan Ignacio Čela. U četiri seta, sigurno i hladnokrvno, "gaučos" je ohladio australijske navijače koji su na sve moguće načine pomagali svom momku, koji, čini se, zbog sina rođenog pre nekoliko meseci ne spava baš redovno. Ili je samo tako delovao u meču sa Argentincem.

Kada je ispao treći nosilac, ne čudi što su se od prvog grend slema sezone oprostili oni niže rangirani, na primer, Belgijanac Oliver Rohus (24). U prijateljskom ubeđivanju ko je bolji više argumenata, u pet setova, imao je Australijanac Peter Lučak. I nosilac broj 28 Španac Fernando Verdasko iskusio je staro pravilo da svi maksimum pružaju baš protiv "kosturaša". Bezbojan i po tenu i po igri, Belgijanac Kristof Fligen (videli ga na Gemaksu u meču Dejvis kupa SCG - Belgija) na pravi način je pokazao zašto je ostao jedini Belgijanac u konkurenciji.

Novak Đoković verovatno još ne može da se osvesti kako je izgubio od Amerikanca Pola Goldštajna, a ovaj je uspeo Nemcu Tomiju Hasu da uzme cela tri gema, u isto toliko setova. Pa, ili je Goldštajn pacer, ili je Has... ili je Nole još zelen...
S. S.

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Favoriti na sunčanju
U ženskoj konkurenciji čak 13 nosilaca preselilo se na plaže Melburna. Martina Hingis sve bolja

Dakle vrhunski! Upravo takav je bio duel Martine Hingis i Eme Laine iz Finske. Bivša broj jedan maloj je dala po jedan gem u svakom setu, pogledala na sat i shvatila da je prošlo samo 52 minuta. Od kada se vratila, Martina ponovo pleni svojom pojavom, igrom, ponašanjem.
         
Klajstersova došla po trofej

Kim Klajsters: Srećom, za sada ne osećam nikakve posledice povrede i to me raduje. Polako se oslobađam tog tereta. Nikada niste potpuno opušteni za vreme igre jer neprestano vam u glavi stoji pitanje: "Šta ako se sada povredim?" Često, zbog toga propustim neku loptu, ne ispratim je do kraja. Zaista bih bila neizmerno nesrećna da me povreda ne spreči u nastojanjima da osvojim trofej. A u Melburn sam došla da ga osvojim.
Iveta Benešova: Ovo je definitivno moja pobeda karijere. Nisam još svesna veličine ovog podviga, a priznaćete, pobediti Meri Pirs je podvig. Sada ću još malo da slavim, a onda... Ne smem da dozvolim kiks i da, posle sjajnog uspeha, u sledeći meč uđem psihički nespremna i izgubim. Onda bih ovaj podvig devalvirala.
      
      
      
   

I možda baš neće osvojiti ovaj grend slem, možda će ispasti već u sledećem kolu jer igra protiv Morezmove, ali ne bi bilo baš preporučljivo igrati "fiks" na muškobanjastu Ameli. Hingisova ima izvanrednu tehniku, slabije stoji sa snagom i kondicijom, ali zato igra neki modifikovani tenis kome je najbliži šah. Ne pomera drvca po tabli, ali pomera lopticu po terenu, izluđujući protivnice.
Iveta Benešova, Čehinja, napravila je prvorazrednu senzaciju eliminacijom Meri Pirs već u drugom kolu. Francuskinja je pokušala baš sve iz svog prebogatog repertoara i - ništa. Čehinja se tvrdoglavo držala osnovnog pravila iz priručnika za pobednike - udri jače, budi brža, ne dozvoli protivnici da diše. I uguši Meri.

Ako je mogla jedna Meri Pirs da se pokloni publici i mahne za doviđenja, zašto to ne bi učinile i neke druge? Uostalom, melburnške plaže i bazeni baš su privlačni na južnoj polulopti u ovo doba. Elem, mahnuše publici Ruskinja Safina (19. nosilac), Nemica Grenefeld (22), Francuskinja Bartoli (27), Indijka Sanija Mirza (32). Naravno, i nažalost, naša Ana (23).

Dobro, osim Meri, i naravno, za nas, Ane, za ostale se moglo očekivati da se oproste. Ali, Klajstersova, Morezmova, Miskina, Šniderova, Vaidisova ne žele na plažu. Bar ne još. Ostaju da se bore sa Devenportovom, Šarapovom, Serenom...
S. S.

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ne daju se nosioci
Veliki povratak Martine Hingis nije mogao biti uspešniji. Bivša No. 1, koja je na ovom turniru tri puta pobeđivala, pre nego što je otišla u prevremenu penziju zbog povrede stopala, postala je noćna mora.

Posle iskušenja u prvom kolu, kada je igrala protiv Zvonarjeve, i trijumfa, otvarala su joj se vrata po želji. U drugom kolu je za protivnicu dobila marginalnu Emu Laine iz Finske, kojoj je dala po jedan gem u svakom setu. U 3. kolu nešto ozbiljnija protivnica na papiru Čehinja Iveta Benešova se bez nekih zvučnih ostvarenja pokazala potpuno benignom u odnosu na Švajcarkinju. Sreća Martinu i dalje prati, bar kada je žreb u pitanju. U četvrtom kolu igra protiv Samante Stosur, teniserke skromnog teniskog znanja, ali i igračice koja je upisala pobedu nad našom Anom. Namerno kažemo upisala, a ne pobedila, jer je Ana savladala samu sebe. I jedino je ovog šestog dana Australijanka morala da odigra tri seta do pobede u meču sa Austrijankom Bamer.

Dakle, u osmini finala ponovo Martina ide na nepostavljenu teniserku i tek u četvrtfinalu je čeka pravo iskušenje u liku Kim Klajsters. Belgijanka igra solidno i biće to prava poslastica za sve ljubitelje tenisa ako do tog duela dođe. To će biti susret teniserki koje ne važe za atlete i koje glavnom igraju onaj pravi ženski tenis, a glavna odlika će biti nadmudrivanje.

Ameli Morezmo se tek zagrejala, a Holanđanka Krajiček je podigla ruke u znak predaje. Najubedljiviju pobedu ostvarila je Italijanka Frančeska Skjavone, koja svojoj protivnici Lorenci iz Španije nije dala čak ni počasni gem. Naravno, laki trijumf bi u svakom drugom slučaju maksimalno podigao samopouzdanje, ali Frančeski sigurno neće mnogo pomoći ovako ubedljiv trijumf jer u četvrtom kolu ide nas Kim Klajsters. Belgijanka je lagano ispratila Italijanku Robertu Vinci na tribine. Češka tinejdžerka Nikol Vaidisova, koja je uz našu Anu proglašena za devojku koja je najviše napredovala u 2005. godini potvrđuje taj rejting. Plasirala se u četvrto kolo lagano, a Italijanka Flavija Paneta nije imala ni promil šanse da iznenadi mladu, ali neobično snažnu Čehinju. Vaidisovoj sledi pravo iskušenje. Na redu je meč sa Ameli Morezmo. Ili je iskušenje za Francuskinju.
      
Maša u trudničkoj haljini

Ma, kakva Kurnjikova, Maša je zakon! Možda Marija Šarapova nije tako izazovna kao njena starija zemljakinja, ali svakako da privlači mnogo pažnje gde god da se pojavi.
Na Rolan Garosu se mlada Sibirka pojavila u zlatnim patikama, o čijoj ceni su svi pričali, a u Australiji igra u plavoj haljinici. Maša, koja mašta o karijeri modnog dizajnera, ljubiteljima na Petom kontinentu premijerno je prikazala svoju liniju sportske opreme. Haljina je prilično lepršava, pomalo podseća na trudničke, pa ondašnji novinari željni dobrog trača već šuškaju kako bi Šarapova mogla da bude u drugom stanju. Ona se ne obazire na takve priče i samo pika tenis.
      
I Miskina nije imala mnogo težak put ka osmini finala. Šveđanka Sofija Arvidson je napravila već iznenađenje plasmanom u treće kolo, dalje nije mogla. Dan favorita zaključila je Švajcarkinja Pati Šnider laganom pobedom protiv Japanke Nakamure.
Francuz Sebastijan Grožan, dobro, ne može se reći da je napravio senzaciju, ali je, ipak, eliminisao šestog nosioca Argentinca Giljerma Koriju, i to iznenađujuće lako u onim setovima koje je dobio, uz jedan izgubljen. Jasno da Argentincu ova podloga ne odgovara i da je u Melburn došao jer je to grend slem turnir, ali u velikoj meri svestan da nešto posebno neće učiniti. I nije!

Rože Federer nastavlja s terorom na AO. I treći meč je završio bez izgubljenog seta. Ovoga puta žrtva je bio Belorus Maks Mirnji. Po jednoj teoriji koja kruži Melburnom Maks je, zapravo, Rus ali je posle meča s Rožeom bio beo kao kreč i postao je Belorus.
      
Maratonac

Fabris Santoro, francuski teniser i partner našeg Nenada Zimonjića u dubl konkurenciji, poznat je kao maratonac kada je reč o tenis mečevima. U trećem kolu je igrao 227 minuta na plus 40 stepeni protiv Argentinca Gastona Gaudija, a najduži meč odradio je 2004. na Roland Garosu protiv zemljaka Arno Klemona. Taj meč se baš odužio, trajao je 390 minuta, ili 6,5 sati.

Nemcima je ovo bio baš dan. Has je savladao Australijanca Lučaka, momka koji je dobio vajld kartu i, bogme, iskoristio je maksimalno. Izvinite, treće kolo za tog momka je maksimum, o kome je mogao samo da sanja. Nikolas Kifer je momak koga smo želeli kao protivnika našem Janku Tipsareviću. Nažalost, Španac Robredo je u maratonu bio za nijansu svežiji, izašao je na megdan Nemcu, ali nije ništa mogao da učini.

Kod Rusa polovičan uspeh. Andrejev je izgubio od Slovaka Hrbatija, a Davidenko se malo pomučio sa Amerikancem Hilijem. Odigrao je četiri seta, ali kada se sve sabere, nije imao neku veliku frku. Poslednji Belgijanac u singl konkurenciji Kristof Fligen završio je svoje učešće u Melburnu, ali je ostvario svoj najveći uspeh, igrao je treće kolo jednog grend slem turnira. Malo li je?

Francuz Žan-Pol Matije lomio je Peruanca Luisa Hornu. Dva seta je dobio tek u taj brejku, a onda je Horna pukao i u trećem osvojio tek jedan gem.
Nenad Zimonjić u trećem kolu dublova

Nenadu Zimonjiću je pao kamen sa srca. Njegov partner Fabriso Santoro i on savladali su Špance Lopeza i Verdaska (6:4, 3:6, 6:4) i plasirali se u treće kolo gren slema u Melburnu. Dakle, Francuz je maksimalno ispoštovao svog novog partnera, pa iako su mu noge bile od olova posle maratonskog duela u singlu s Argentincem Gastonom Gaudijem, hrabro se upustio u dvoboj i dao svoj puni udeo u ovoj novoj pobedi. Da nije bilo lako govori i podatak da su Zimonjić i Santoro napravili samo jedan viner u 28 odigranih gemova.

Naš Dejvis kup reprezentativac je ipak, kao što je i rekao, uložio mnogo truda kako bi Santora poštedeo napora i koliko toliko sačuvao svežim za nastavak borbi u singl konkurenciji. Santoro, tako, igra non-stop, svaki dan, i nije mu lako. Već noćas će ponovo na teren sa Špancem Davidom Fererom. Sledeće noći na redu je novo dubl iskušenje, a protivnici su nepoznati, ali zato uvek žedni uspeha a samim tim i opasni, Poljaci Mariuz Firstenberg i Marcin Matkovski. Tim pre što su izbacili desete nosioce, Čehe Františeka Čermaka i Leosa Fridla.

- Dobro smo odigrali i ovaj put, mada, moram da priznam, i pored uveravanja Santora da se neće štedeti, ipak sam se bojao - kaže za Start Nenad Zimonjić. - Uspeo je koliko-toliko da se oporavi i da na terenu ponovo odigra čvrsto. Dobro, igrao je malo i na iskustvo, malo više sam ja preuzeo odgovornost i na kraju smo prošli. Ovoga puta odigrali smo na kvalitet i iskustvo. Ono što je dobro je činjenica da nam rivali koji mogu da budu opasni jedan po jedan otpadaju, kao da nam sudbina pomaže. Prvo su nam put počistili Norman i Špedija, kad su eliminisali Nestora i Noulza, a sada su nam uslugu napravili Poljaci. Tako veliki angažman Santora u singlu nije toliko opasan po naše dalje napredovanje. Naravno, sada moramo maksimalno koncentrisano na Firstenberga i Matkovskog.

Nenad još nastupa sa Slovenkom Katarinom Srebotnik u konkurenciji miks dublova, a tu su još i Ana i Novak u istoj konkurenciji, pa iako to nije ono pravo i ono što smo želeli, ipak imamo razloga da poklonimo punu pažnju Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu. Ako bi pobeđivali, susreli bi se u polufinalu.
Rezultati

Žene: (3) Morezmo (Francuska) - Krajiček (Holandija) 6:2, predaja; Hingis (Švajcarska) - Benešova (Češka) 6:4, 6:1; Stosur (Australija) - Bamer (Austrija) 7:5, 4:6, 6:3; (15) Skjavone (Italija) - Lorenco (Španija) 6:0, 6:0; (7) Šnider (Švajcarska) - Nakamura (Japan) 6:2, 6:3; (2) Klajsters (Belgija) - Vinci (Italija) 6:1, 6:2; (12) Miskina) - Arvidson (Švedska) 6:3, 6:1; (16) Vaidisova (Češka) - Peneta (Italija) 6:4, 6:2.
MuŠkarci: (1) Federer (Švajcarska) - (30) Mirnji (Belorusija) 6:3, 6:4, 6:3; Has (Nemačka) - Lučak (Australija) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4; (21) Kifer (Nemačka) - Ferero (Španija) 6:3, 6:2, 3:6, 6:4; (25) Grožan (Francuska) - (6) Korija (Argentina) 6:2, 6:2, 3:6, 6:4; (12) Hrbati (Slovačka) - (23) Andrejev (Rusija) 1:6, 6:4, 6:3, 2:6, 6:4; (5) Davidenko (Rusija) - Hili (SAD) 6:2, 5:7, 6:4, 7:5; Čela (Argentina) - Fligen (Belgija) 6:1, 6:4, 6:4; Matje (Francuska) - Horna (Peru) 7:6(2), 7:6(7), 6:1.

S. Stojanović

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.