Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:35:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ateisti više uživaju u seksu  (Pročitano 5958 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Citat
Ateiste boli briga za bilo kakvu varijantu morala.

Na osnovu cega to zakljuci ?

Ova istrazivanja to pokazuje. Ateistima je lakse prevariti partnera zato sto nemaju u tolikoj mjeri izrazen glas savjesti kao sto je slucaj kod vjernika. Recimo stav da je brak davno prevazidjena pojava nikada neces cuti od nekog vjernika. Dok se za takav stav vatreno zalaze jedan dio ateista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Sony xperia
I to znaci da nemaju morala ili se moralne granice pomeraju ? Mislim da to nije isto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Citat
“Nema razlike u količini masturbacije, seksa ili nekih nastranih ponašanja između vernika i ateista. Razlika je jedino u osećaju krivice, koji je znatno češće prisutan kod vernika”, pojasnio je Rej.
Zato sto se svi vernici kaju posle seksa a svi ateisti hebu na sve strane bez razmisljanja.  Smile

Boze, kakva generalizacija.  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
I to znaci da nemaju morala ili se moralne granice pomeraju ? Mislim da to nije isto.


Tako je. Nisu iste moralne granice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG G2
Citat
Ateiste boli briga za bilo kakvu varijantu morala.

Na osnovu cega to zakljuci ?

Ova istrazivanja to pokazuje. Ateistima je lakse prevariti partnera zato sto nemaju u tolikoj mjeri izrazen glas savjesti kao sto je slucaj kod vjernika. Recimo stav da je brak davno prevazidjena pojava nikada neces cuti od nekog vjernika. Dok se za takav stav vatreno zalaze jedan dio ateista.
Koja istrazivanja? ja mogu da tvrdim da ima vise vernika u zatvoru od ateista, istrazivanja pokazuju, istrazivanja pokazuju da su ateisticke naklonjene zemlje mirnije ... itd
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Apple 5S
kakva notorna glupost...jebo ja ta istrazivanja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Ova istrazivanja to pokazuje. Ateistima je lakse prevariti partnera zato sto nemaju u tolikoj mjeri izrazen glas savjesti kao sto je slucaj kod vjernika.


Ovo nije tacno. To sto je neko ateista ne znaci i da nije moralna osoba. Sto je u praksi i pokazano.  Koliko se samo crkvenih brakova rasturilo zbog varanja medj vernicima poslednjih godina....
"Glas savesti" se ne javlja zbog boga, nego gle cuda, zato sto je mozda nekome ipak stalo da ne povredi drugu osobu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Moral je subjektivna svar. Meni poligamija ni malo nije nemoralna, čak mi monogamija deluje kao nezdrava i kulturno forsirana stvar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
"Glas savesti" se ne javlja zbog boga, nego gle cuda, zato sto je mozda nekome ipak stalo da ne povredi drugu osobu.


Neko ko se bar deklarativno pridrzava filosofije "ko tebe kamenom ti njega hljebom" daleko vise ce paziti da nikoga ne povrijedi. Ne vidim kako ti to nije logicno. A i istrazivanje je to dokazalo tako da je svjedno sta rekao...



Moral je subjektivna svar. Meni poligamija ni malo nije nemoralna, čak mi monogamija deluje kao nezdrava i kulturno forsirana stvar.

I ajde ti meni sada objasni zasto je tebi mnoogo teze da budes nevjeran partnerki, nego nekom vjerniku koji se svaki dan mogli Bogu?  Smile
« Poslednja izmena: 19. Jul 2011, 17:52:48 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Uopšte nije teško biti "neveran" pogotovo kad imaš i odobronje tvog partnera. Za razliku od vernika, ja samo semo pred sobom donosim odluke, mislim da samo sebi sudim šta je ispravno ili ne, nemam moralni vodič u formi knjige ili zapovesti.

Najbliže tome što imam jeste tkz. zlatno i srebrno pravilo, i ako ga često slučajno neispoštujem.

Tj. "Tretiraj druge kako sam želiš biti tretiran" i obrnuta verzija "Ne tretiraj druge onako kako ti ne želiš biti tretiran".
« Poslednja izmena: 19. Jul 2011, 17:57:25 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:35:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.