Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:58:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ateisti najugroženija “religija”  (Pročitano 9979 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 28.0.1500.72
IIIII....pocinje opet  Smile

Како мислиш опет? Smile
Staro bojiste, koliko je njih bilo na ovom podforumu, obicno sam bio negde na chelu, sada cu da posmatram Smiley

Ja i dalje ne mogu da verujem da ima Srba koji smatraju da su vernici, kada je ocigledno, iz vasione se vidi da su Srbi i postovanje hriscanskih pravila ko nebo i zemlja

Nesto sumnjam da ce te internet vjerski ratnici postediti nakon takve izjave  Smile Djaba odluka da se drzis po strani
Ja sam ti poznat ovde na ovom forumu, moze Soft da posvedoci.  Nesto nije ostalo mnogo ratnika na ovim bojistima, pitam li se zasto  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG 4X HD
Колико небулозно треба размишљати па не схватати да оно што је по дефиницији створило оно што постоји - мора да постоји?!

Izgleda da ne razumesh da se mnogi ljudi ne slazu sa definicijom da je bog stvorio sve shto postoji.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
То је опште познато и нема ту нарочито шта да се разуме. Али бесмилено је причати о истим називима, а подрзумевати различите дефиниције тих назива. Ако не можемо да се сложимо око дефиниције неког појма, бесмислено је да разговарамо о том појму, јер се такав разговор своди на замене теза. Ако неко не прихвата дефиницију праве, бесмислено је да прича о прави као о компјутеру.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
То је опште познато и нема ту нарочито шта да се разуме. Али бесмилено је причати о истим називима, а подрзумевати различите дефиниције тих назива. Ако не можемо да се сложимо око дефиниције неког појма, бесмислено је да разговарамо о том појму, јер се такав разговор своди на замене теза. Ако неко не прихвата дефиницију праве, бесмислено је да прича о прави као о компјутеру.

Ниси ми одговорио ко је створио тога који је створио оно што постоји, јер ако и он постоји неко га је морао створити?
« Poslednja izmena: 25. Jul 2013, 11:48:43 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia Luvmya 520
А сваки члан овог форума представља доказ да Бог постоји па је бесмислено још увек доводити у питање постојање Бога.
Svaki covek koji nije Bog predstavlja dokaz svog postojanja a ne postojanje coveka koji je Bog a za cije postojanje nema dokaza.
Besmisleno je govoriti o postojanju bilo cega bez dokaza postojanja onoga o cemu govorimo.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Bosch ima centrifugu

Dugo nisam bio na forumu ali koliko se secam tojih postova i nachina rezonovanja toliko me vishe chudi da ti ne mozesh da razumesh tu distinkciju.

Ono shto nisi nije deo tebe, tj. ne definishe te na bilo koji nachin. Ja nisam Nemac, ni Finac ni Madjar, ali ti sve to ne govoru ni malo o onome shto jesam, Ne-Nemac nije nacionalnost. Nedostatak vere nije vera.
Ako ne navijam za  Zvezdu to ne znachi da navijam za Partizan,  a ako ne navijam za nijedan tim ne mozesh me nazvati ne-navijachem i tvrditi da sam i ja navijach samo shto moj tim nije definisan. isto tako ako ne navijam za Zvezdu to ne znachi da navijam protiv Zvezde.

"kada kazesh da neshto jesi automatski postoji neshto shto nisi" , to je naravno tachno ali nije relevantno, kada kazesh da neshto jesi to podrazumeva mnoge stvari koje nisi ali ne iskljuchuje mnoge druge stvari koje  jesi.
Nisu u pitanju suprodstavljeni stavovi , ili je crno ili je belo.

Atesista ne kaze "bog ne postoji" ( to se zove antiteizam ) , vec  "bez dokaza da bog postoji ne mogu da verujem u njega" .
Drugim rechima ateista nema nishta protiv toga da bog postoji, ali dok to ne bude dokazano , default pozicija je da ne postoji.


Ko kaze da ja ne prihvatam taj pojam - naravno da ga prihvatam jer je deo necega sto sam ja. Ali sa druge strane poenta je da nepostoji nista sto nisam ja - samim tim ne mogu ni da odbacim ili odbijem bilo koji deo ispoljavanja licnosti bilo kog coveka na ovom svetu. Kada bih decidirano rekao "ja sam....stagod" time bi sebe iskljucio iz ostatka sveta koji isto tako postoji. To ne samo sto nije irelevantno nego je mozda najbitnija lekcija koju bilo ko od nas mora da shvati - "voljno prihvatanje i dozvoljavanje drugom da bude ono sto jeste". Jedino tako mozemo da dodjemo do spoznaje da smo svi deo jedne nerazdvojive celine. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG 4X HD

Dugo nisam bio na forumu ali koliko se secam tojih postova i nachina rezonovanja toliko me vishe chudi da ti ne mozesh da razumesh tu distinkciju.

Ono shto nisi nije deo tebe, tj. ne definishe te na bilo koji nachin. Ja nisam Nemac, ni Finac ni Madjar, ali ti sve to ne govoru ni malo o onome shto jesam, Ne-Nemac nije nacionalnost. Nedostatak vere nije vera.
Ako ne navijam za  Zvezdu to ne znachi da navijam za Partizan,  a ako ne navijam za nijedan tim ne mozesh me nazvati ne-navijachem i tvrditi da sam i ja navijach samo shto moj tim nije definisan. isto tako ako ne navijam za Zvezdu to ne znachi da navijam protiv Zvezde.

"kada kazesh da neshto jesi automatski postoji neshto shto nisi" , to je naravno tachno ali nije relevantno, kada kazesh da neshto jesi to podrazumeva mnoge stvari koje nisi ali ne iskljuchuje mnoge druge stvari koje  jesi.
Nisu u pitanju suprodstavljeni stavovi , ili je crno ili je belo.

Atesista ne kaze "bog ne postoji" ( to se zove antiteizam ) , vec  "bez dokaza da bog postoji ne mogu da verujem u njega" .
Drugim rechima ateista nema nishta protiv toga da bog postoji, ali dok to ne bude dokazano , default pozicija je da ne postoji.


Ko kaze da ja ne prihvatam taj pojam - naravno da ga prihvatam jer je deo necega sto sam ja. Ali sa druge strane poenta je da nepostoji nista sto nisam ja - samim tim ne mogu ni da odbacim ili odbijem bilo koji deo ispoljavanja licnosti bilo kog coveka na ovom svetu. Kada bih decidirano rekao "ja sam....stagod" time bi sebe iskljucio iz ostatka sveta koji isto tako postoji. To ne samo sto nije irelevantno nego je mozda najbitnija lekcija koju bilo ko od nas mora da shvati - "voljno prihvatanje i dozvoljavanje drugom da bude ono sto jeste". Jedino tako mozemo da dodjemo do spoznaje da smo svi deo jedne nerazdvojive celine. 

Mozda ja nerazumem shta ti hocesh da kazesh, ali sa onim delovima koje sam razumeo ne mogu da se slozim.

Citat
Ali sa druge strane poenta je da nepostoji nista sto nisam ja - samim tim ne mogu ni da odbacim ili odbijem bilo koji deo ispoljavanja licnosti bilo kog coveka na ovom svetu.

Kako to ne postoji nishta shto ti nisi ? Da li si ti pechurka? Da li si Japanac? Da li si delfin? Da li si zensko? Da li si nakoman? 

Ako je bilo koji odgovor na ova pitanja "ne" onda smo dokazali da postoje stvari koje ti nisi, zar ne? 

Jedna tvrdnja ne iskljuchuje automatski sve ostale.
Pozitivna tvrdnja ( npr "ja imam crne ochi " )  iskljuchuje nekoliko drugih tvrdnji , tj. ne mogu imati i crne ochi a i plave ili zelene. Dok negativna tvrdnja iskljuchuje samo ono  shto negira ( " ja nemam plave ochi "), sve ostale opcije su otvorene. 


I ovo
Citat
Kada bih decidirano rekao "ja sam....stagod" time bi sebe iskljucio iz ostatka sveta koji isto tako postoji.

Ako ja decidirano kazem "ja sam pecarosh" , na koji nachin to mene isljuchuje iz ostatka sveta i na koji nachin to negira postojanje ostatka sveta?
Jer, pored toga shto sam ja pecarosh ja mogu da budem i shahista i ateista i vozach i otac i brat i shta god hocesh.

Kazem, mozda ja ne razumem shta si hteo da kazesh. Chini mi se da polazish sa neke filozofske tachke gledishta da smo svi sve , pa samim tim ne mozemo da tvrdimo da neshto nismo?

Ja nikome ne branim da bude ono shto jeste, naprotiv, jedino se bunim kada neko pokushava meni da nametne ono shto on jeste.


« Poslednja izmena: 25. Jul 2013, 20:02:33 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia X6
Ateisti su najgori ljudi, nista im nije sveto...  Smile
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
mob
Samsung GT-S7580
A Baba Kurani jeste, jer ode jednom godišnje u crkvu?

Aj ćuti.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
То је опште познато и нема ту нарочито шта да се разуме. Али бесмилено је причати о истим називима, а подрзумевати различите дефиниције тих назива. Ако не можемо да се сложимо око дефиниције неког појма, бесмислено је да разговарамо о том појму, јер се такав разговор своди на замене теза. Ако неко не прихвата дефиницију праве, бесмислено је да прича о прави као о компјутеру.

Ниси ми одговорио ко је створио тога који је створио оно што постоји, јер ако и он постоји неко га је морао створити?
Враћамо се на онтолошки доказ.  Smile


Ateisti su najgori ljudi, nista im nije sveto...  Smile
Прво да дефинишемо термин "светости".
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:58:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.