Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ateisti bolje poznaju religiju od vernika  (Pročitano 34983 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat: aleksa_99se

Znam da je ovo vreme razumevanja i tolerancije ali ja nikako ne mogu da razumem nekog ko sebe naziva ateistom. Taj je toliko zaslepljen da ne pravi razliku izmedju sebe i stolice na kojoj sedi. Njemu je to sve isto, samo od sebe se stvorilo i jedno i drugo, samo je pitanje vremena i kombinatorike, uz pomoc nekih nepoznatih prirodnih zakona, zar ne?  Smile

Lepo kazu Block Out u pesmi Manastir:
"Im*ecili i de*ili, ogroman je zbir,
      moj glas odlazi u manastir...
"
Ne sumnjam da postoje mnoge stvari koje ne razumes, ali mi nije jasno sta ti imas sa cinjenicom da drugi ljudi sebe definisu ovako ili onako ?
Kakve veze ima stav osobe prema teistickim bajkama sa poznavanjem sebe i znanjem o onome sto je izvan nas ?
Citat: Maradic
Zahvali mu onda i na svim nedacama sto ti je "dao"   Smile
Zaboravljas da je religija izmislila drugog kreatora - "Djavola" koji navodno kreira sve sto je zlo/lose/negativno.
U bibliji lepo pise da Bog kreira s v e ( " Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to. ) i religija ( bajka ) ne bi ni mogla da zavarava naivne kada bi Boga predstavila onim sto jeste nego je izmislila nepostojeceg protivnika da bi imala od cega da "brani" naivne.

Evo jos jednog koji se pronasao u citatu iz legendarne pesme Block Out-a. Smiley
Zar treba da udjemo u rekurziju, pa ja tebi da odgovorim tvojim odgovorom/pitanjem?
Naravno da necemo!  Smile

Samo ti nastavi po starom, traci svoj zivot na trazenje dlake u jajetu i logickom nadmudrivanju po forumima.
Meni je samo zao Vas koji u svom dosadasnjem zivotu niste ni bar naslutili a kamoli iskusili duhovnu komponentu zivota. Jer da jeste ne biste vodili zivote identicne masinama: ustani, jedi, radi, spavaj, + nesto malo "individualnih" razlika u porodicnim okolnostima(muz/zena, roditelji , deca...), pa sutra sve to ponovo do poslednjeg dana, bez ikakvog viseg smisla i cilja. Eto zatekli ste ste tu ko zna kako i samo cete da "odrobijate" svoje vreme ne ovoj planeti.

Ali sta da se radi, i masine su neophodne i pre svega korisne za svakodnevni zivot, pa verovatno i s razlogom ih ima u tolikom broju svuda oko nas...

IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Jer da jeste ne biste vodili zivote identicne masinama: ustani, jedi, radi, spavaj, + nesto malo "individualnih" razlika u porodicnim okolnostima

Ali sta da se radi, i masine su neophodne i pre svega korisne za svakodnevni zivot, pa verovatno i s razlogom ih ima u tolikom broju svuda oko nas...

Pa sada dodas jos i odlazak u crkvu i slika kompletna. A sada ateisti imaju onu razonodu koja je vernicima strogo zabranjena a to su provodi, pijanke i seks, cisto da ne bude "poso-kuca" nego da se "masine" malo podmazu da ne skripe  Smile


Meni je samo zao Vas koji u svom dosadasnjem zivotu niste ni bar naslutili a kamoli iskusili duhovnu komponentu zivota.

A mene zao ovih sto se zaludjuju nekakvim "duhovima"
« Poslednja izmena: 07. Dec 2010, 22:06:57 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
@bjbojan
Citat
Зашто су неки верници многобошци, а други једнобошци? Зато што користе другачија објашњења за исту појаву, зато што сваки човек схвата на свој начин оно што се око њега дешава, зато што се неки људи договоре да нешто зову овако, а други се договоре да то исто зову онако, итд.

Како атеисти и верници могу да под појмом Бог и "бог" могу да подразумевају исту ствар, када Бог постоји, а "бог" не постоји? А постојање више силе је више него очигледно, тако да нисам сигуран да разумем оне који кажу да не постоји нешто што очигледно постоји. Мислим да то кажу зато што их је баш брига и за вишу силу и за Бога, али све је то тренутно. Постоји закон акције и реакције.

Ako dobro razumem ti odbacuješ moje tvrdnje samo zato što umesto Bog pišem bog ili „bog“...
Hvataš se za sitnicu, a vrlo dobro znaš da govorimo o istoj stvari, samo ja kroz svoj način pisanja ne iskazujem poštovanje koje ti misliš da taj entitet zaslužuje.

Kao što ti je markoi93 lepo rekao ja sam preuzeo vašu premisu i učinio je (na trenutak) svojom i tako došao u mogućnost da postavljam pitanja iz vaše perspektive – pitanja koja vi ne postavljate i čijih se odgovora užasavate.

Ti kažeš da je dokaza za postojanje Boga mnogo i da su očigledni (evo, da tebi učinim staviću veliko slovo...). Voleo bih da čujemo koji su to dokazi (bez obzira što ima posebna tema, dozvoliće čika Light).
Ono što mogu da garantujem da su ti tvoji dokazi ili posledica prirodnih zakona ili trenutno (!) van oblasti našeg znanja (ali tako neće ostati zauvek).
Daj ti meni dokaz koji ne može da se objasni naukom i očigledno je dejstvo više sile.

Postoji fundamentalna razlika u tvom i mom biću, koja nam (na žalost) nikada neće dozvoliti da se razumemo i da mislim isto.
Ti veruješ da postoji Nešto što upravlja tvojim životom i životima drugih ljudi, a ja mislim da smo sami gospodari svoje sudbine.
Ti se plašiš da ćeš to Nešto uvrediti na neki način i da moraš da živiš u skladu sa pravilima koje je On (tako nevešto) postavio.
Ti si rob.

Želeo bih da svima koji dolaze ovde postavim Veliko Pitanje (možda čak i da otvorimo temu?):

Šta bi ste uradili kada bi se sutra Bog pojavio i bez ikakve sumnje pokazao da postoji, da je stvaran, da je sve on stvorio?

Ja ću odmah dati odgovor.
--------
Bez obzira što bi se moj ateizam pokazao kao pogrešan (u smislu da nisam bio u pravu, ne da je nešto loše u samom ateizmu), ne bih mu potrčao u zagrljaj, ne bih tražio oprost, niti bih počeo da ga slavim i obožavam.

Svojim mahinacijama, prikrivenim i otvorenim akcijama on je toliko zla naneo ljudima da ne zaslužuje ni da mu se na ulici kaže „Dobar dan“. Da neki roditelj maltretira svoje dete, koliko je On nas maltretirao, završio bi u zatvoru.
More dečijih suza koje je on direktno ili posredno prouzrokovao čine njegov Plan ništavnim i preskupim...

A, ako bi pokušao, da me na silu natera da ga volim i obožavam i/ili mi zapretio nekom kaznom (večnim paklom npr.) zato što neću, tada bih otvoreno ustao u borbu protiv njega, pa koliki god da je.
Ako me ostavi na miru, ostavio bih i ja njega. Neka se igra sa vama, ali mene nek ne dira.

To što nas je stvorio, ne znači da nas poseduje. Dao nam je slobodu izbora, ne može da se ljuti kada tu slobodu i upotrebimo.
-------

Medjutim, ovo se nikada neće desiti i ja vam vraćam vašu premisu da se ponovo ušuškate u nju, kao u toplo ćebence koje vas čini srećnim i spokojnim dok Čika pazi na vas, a vaše je samo da budete dobra dečica...

Ja ću radije da budem svoj, da sa drugima koji misle isto otkrivam tajne života, prirode i svemira. Da pomognem (koliko god malo bio u stanju) Čoveku da jednog dana bude Svuda i da više ne bude tajni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: aleksa_99se

Evo jos jednog koji se pronasao u citatu iz legendarne pesme Block Out-a. Smiley
Zar treba da udjemo u rekurziju, pa ja tebi da odgovorim tvojim odgovorom/pitanjem?
Naravno da necemo!  Smile

Samo ti nastavi po starom, traci svoj zivot na trazenje dlake u jajetu i logickom nadmudrivanju po forumima.
Meni je samo zao Vas koji u svom dosadasnjem zivotu niste ni bar naslutili a kamoli iskusili duhovnu komponentu zivota. Jer da jeste ne biste vodili zivote identicne masinama: ustani, jedi, radi, spavaj, + nesto malo "individualnih" razlika u porodicnim okolnostima(muz/zena, roditelji , deca...), pa sutra sve to ponovo do poslednjeg dana, bez ikakvog viseg smisla i cilja. Eto zatekli ste ste tu ko zna kako i samo cete da "odrobijate" svoje vreme ne ovoj planeti.

Ali sta da se radi, i masine su neophodne i pre svega korisne za svakodnevni zivot, pa verovatno i s razlogom ih ima u tolikom broju svuda oko nas...
O cemu ti pricas ? Dao si izjavu i postavio sam ti pitanja, ako ne zelis da na njih odgovoris, onda ih elegantno ignorises i fokusiras se na ono sto ne zelis da ignorises.
Uopste mi nije jasno sta je "tracenje zivota" i znam da se ne nadmudrujem niti trazim "dlaku u jajetu".
Duhovnost coveka je sve sto covek vidi kaze i uradi, a ne "odlazak u crkvu" ili obozavanje naucnog fundamentalizma. Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
@Miles Teg
Да ли ћеш ти да пишеш бог или Бог или Пера Детлић, то је потпуно небитно. Битно је значење онога што напишеш! Ако ти тврдиш да тај твој "бог" не постоји, то аутоматски значи да је тај "бог" ништа. Јел' тако? Ако ја под појмом Бог подразумевам оно што постоји у стварности, онда Бог и "бог" никако не могу бити исто. Дакле, потпуно је небитно велико или мало слово, него значење!

Зашто измишљаш да се неко ужасава твојих "ужасних" питања? Јел' си ти уопште прочитао цео пост или си само превидео да си добио и одговоре на та "ужасна" питања?

Ако би волео да чујеш доказе за постојање Бога, има ту више техника којима то може да се постигне. На пример, читаш наглас или нађеш неку рибу да ти чита или ... Smile
Чиме гарантујеш да су ти "моји" докази ван области нашег знања? А да су повезани са природним законима, то сам и рекао. Појам Бога се и везује за оно што се дешава у природи. Зато и постоји! Тражиш да ти се да доказ који не може да се објасни науком? Какав је то доказ, кад ни наука не може да га објасни?
Очигледно дејство више силе је на пример земљотрес!

А кад смо већ код доказивања, јел' можеш ти да докажеш да нешто не постоји? Јасно је да ништа по дефиницији не постоји па ми је јасно да "бог"=ништа не постоји. Али човек, који не зна шта све постоји, може само да закључи да ли може или не може да детектује постојање нечег. Ако може да детектује постојање нечег, онда има и доказ да то постоји. Ако не може да детектује постојање нечег, то значи да нема доказ за његово постојање, а не да има доказ за његово непостојање!

Која је то "фундаментална разлика у твом и мом бићу, која нам (нажалост) никада неће дозволити да се разумемо"?  Господар си своје судбине колико и ја, не плашиш се Бога као и ја, не мораш да живиш у складу са правилима које је Он поставио као и ја, роб си колико и ја... Можда си мислио на нешто друго, а ниси рекао? Можда је твој проблем што ми приписујеш особине које нису моје, али добро, све је то тренутно, тако да бих ја одбацио оно "никада"! Smile

Citat
Ja ću radije da budem svoj, da sa drugima koji misle isto otkrivam tajne života, prirode i svemira. Da pomognem (koliko god malo bio u stanju) Čoveku da jednog dana bude Svuda i da više ne bude tajni.
Свака част ако је тако! Smile
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.215
nema tu nikakvog "bog"=nista, sad pricamo o tvom bogu i polazimo od pretpostavke da bog postoji i pokusavamo da ti objasnimo da bog ne postoji, nema veze sto te sigurno necemo ubediti..

molim te nemoj vise razdvajati boga na nista i nesto...

Очигледно дејство више силе је на пример земљотрес!

znaci ne verujem sta citam u 21. veku  Smile Smile
pa zbog ovakvih stvari su i izmisljani bogovi i pripisivane su im svakakve natprirodne osobine( prizivanje munja, gromova, zemljotresa, poplava itd.) cim ljudima nesto nije bilo jasno - naljutili smo boga(bogove)

sad shvatam zasto jos uvek verujes u boga, potrebno je samo da malo procackas po netu za pojave koje ti nisu jasne i videces da su one naucno objasnjene a ne ocigledno dejstvo vise sile  Smile


pa kad shvatis da zemljotres nije poslao bog mozemo da nastavimo raspravu  Smile



« Poslednja izmena: 09. Dec 2010, 00:45:12 od markoi93 »
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

Чиме гарантујеш да су ти "моји" докази ван области нашег знања? А да су повезани са природним законима, то сам и рекао. Појам Бога се и везује за оно што се дешава у природи. Зато и постоји! Тражиш да ти се да доказ који не може да се објасни науком? Какав је то доказ, кад ни наука не може да га објасни?
Очигледно дејство више силе је на пример земљотрес!

Postoji klauzula, vecinom u osiguranjima pod pojmom "visa sila", ali se odnosi na zemljotrese, poplave, sushe i slicno, nigde ne stoji u klauzuli "bog je tako hteo"  Smile
Sada, evo objasnjenja, zemljotres nastaje pomeranjem geoloskih slojeva zemlje i ima veze sa nekakvim bogom ko i poajav plime i oseke  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
@bjbojan

Očigledni dokaz da Bog postoji, a koji ne bi bio objašnjiv putem nauke bio bi na primer:
- da sva deca na svetu koja su smrtno bolesna ozdrave u jednom danu

Stavio sam taj primer jer deca teško da su imala vremena da zgreše, tako da svoje bolesti i smrt sigurno ne zaslužuju.
(Osim ako ti ne misliš drugačije.)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Pogled na Boga koji nagrađuje, kažnjava, leči i ubija vodeći se razlozima koje mi podrazumevamo kao pravične je prilično ograničen.
Usto to je stavljanje Boga u naše okvire, izjednačavamo Boga sa plemenitim čovekom koji bi bez razmišljanja izlečio sve bolesne i stvorio raj na zemlji, što je u startu pogrešno. Ne možemo iz prilično uske perspektiva sagledati mnogu širu sliku te rzumeti zašto se sve to dešava.

Na kraju zašto je trenutna patnja bitna, ako je duša večna?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
markoi93
Не причамо ми уопште о мом Богу, него ви причате о свом схватању појма бог и покушавате да представите да је то исто што и ја зовем Бог. Ја прихватам ваше право да ви под појмом бог подразумевате ништа, али онда то нема никакве везе са оним што ја зовем Бог, јер Бог очигледно постоји па не може оно што очигледно постоји да не постоји! И измишљаш да је моја претпоставка да бог постоји. Да Бог постоји, то је очигледна истина, дакле аксиома, а не претпоставка! Наравно, да би се то схватило, треба разумети појам Бог, а не кренути од појма "бог" који не представља ништа! Значи, ви сте кренули од своје претпоставке да "бог" постоји и "објашњавате" да бог не постоји, што је чист апсурд у самом појму, јер човек који не зна шта све постоји не може да зна шта не постоји! И наравно да не можете да ме убедите у апсурд да не постоји нешто што очигледно постоји!

А молбу не могу да ти испуним, јер као што сам по ко зна који пут објаснио, ми не причамо о истом па не могу да поистовећујем два различита значења са истим називом (хомониме).

Право да ти кажем, ни ја не могу да верујем да у 21. веку неки људи не могу да схвате да једна иста појава може да се опише различитим речима на више начина, од којих су неки простији, а други детаљнији, а да ниједан од тих начина не буде нетачан. Вероватно је то зато што се и не труде баш да схвате то што исчачкају на нету, него уче напамет, па онда не могу ни да повежу различита објашњења за исту појаву.

А што се мене тиче, ти не мораш да расправљаш са мном, надам се да нико није уперио пушку у тебе и да те тера да расправљаш! Smile


Maradic
Citat
Postoji klauzula, vecinom u osiguranjima pod pojmom "visa sila", ali se odnosi na zemljotrese, poplave, sushe i slicno
Управо тако!

Citat
nigde ne stoji u klauzuli "bog je tako hteo"
Па? То је доказ да бог не постоји? Smile

Citat
Sada, evo objasnjenja, zemljotres nastaje pomeranjem geoloskih slojeva zemlje i ima veze sa nekakvim bogom ko i poajav plime i oseke
Са некаквим богом? Шта представља тај "некакав бог"? А то што се земљотрес може објаснити без речи Бог, то не значи да земљотрес није дејство Бога. Наравно, то зависи од тога шта подразумеваш под појмом Бог и, опет, треба схватити да се једна иста појава може објаснити различитим речима!


Miles Teg
Хоћеш да кажеш да само неке несвакидашње ствари треба да представљају очигледан доказ за постојање Бога? Ако је тако, онда ми и дефинитивно не причамо о истом. Бог о коме ја причам се може детектовати у сваком тренутку у било чему познатом и било где! И то није проблем објаснити оном ко жели да те схвати, а ономе ко не жели да те схвати је џабе објашњавати.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.