Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16 17 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ateisti bolje poznaju religiju od vernika  (Pročitano 34982 puta)
Svakodnevni prolaznik


nesto si htelaaa ???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 466
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 

Очигледно дејство више силе је на пример земљотрес!



 Smile Smile

XAXAXAXAXAXAXa, e dugo se nisam necijoj gluposti ovako smejao ( obicno me bude zao ), eto sta veronauka uradi od coveka.

Dzizus reci nam za kisu, maglu, sunce, sneg da li vi  sa informacijama iz 1.vek-a i ovo pripisujete nekom ciki sa bradom ?

IP sačuvana
social share
"Zar da se stidim Srbije"----Novak Djokovic............
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Najveca zabluda svih ateista jeste da Bog postoji samo ako je u formi drugara sa kojima oni mogu da od na kafu i ispricaju se. Krajnje banalizovano ali tacno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Хоћеш да кажеш да само неке несвакидашње ствари треба да представљају очигледан доказ за постојање Бога? Ако је тако, онда ми и дефинитивно не причамо о истом. Бог о коме ја причам се може детектовати у сваком тренутку у било чему познатом и било где! И то није проблем објаснити оном ко жели да те схвати, а ономе ко не жели да те схвати је џабе објашњавати.

Mi smo pričali o dokazu koji bi bio očigledan, koji ne bi mogao da se objasni naukom i koji bi čak i meni mogao da bude prihvatljiv kao pokazatelj da postoji Nešto što upravlja našim životima i sudbinama.
Samim tim ograničavamo se na stvari koje se ne dešavaju svakog dana.

Svaki drugi dokaz ne bi bio pravi jer bi mogao da postoji i drugačiji uzrok za dogadjaj u pitanju.
Npr. izlečenje samo jednog smrtno bolesnog deteta se može objasniti kao:
a) nije bilo smrtno bolesno
b) lečenje je bilo uspešno

O očiglednosti postojanja Boga i njegovom detektovanju u svemu...pa, voleo bih da više čujem o tome...Daj neki primer kako bi smo mogli da te razuverimo.

Medjutim, vratio bih se na prvi deo tvog posta.

Citat
Не причамо ми уопште о мом Богу, него ви причате о свом схватању појма бог и покушавате да представите да је то исто што и ја зовем Бог. Ја прихватам ваше право да ви под појмом бог подразумевате ништа, али онда то нема никакве везе са оним што ја зовем Бог, јер Бог очигледно постоји па не може оно што очигледно постоји да не постоји! И измишљаш да је моја претпоставка да бог постоји. Да Бог постоји, то је очигледна истина, дакле аксиома, а не претпоставка! Наравно, да би се то схватило, треба разумети појам Бог, а не кренути од појма "бог" који не представља ништа! Значи, ви сте кренули од своје претпоставке да "бог" постоји и "објашњавате" да бог не постоји, што је чист апсурд у самом појму, јер човек који не зна шта све постоји не може да зна шта не постоји! И наравно да не можете да ме убедите у апсурд да не постоји нешто што очигледно постоји!

Pošto kažeš da naš pojam bog nije isto što i tvoj Bog, budi tako dobar pa nam reci šta je Bog.
Objasni nama neznalicama i slepima tvoje vidjenje tog pojma, entiteta (nazovi ga kako hoćeš).
To će nam pomoći da se bolje razumemo i da ne pričamo o različitim stvarima.

Možda nekoga i ubediš?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
@bjbojan

Očigledni dokaz da Bog postoji, a koji ne bi bio objašnjiv putem nauke bio bi na primer:
- da sva deca na svetu koja su smrtno bolesna ozdrave u jednom danu

Stavio sam taj primer jer deca teško da su imala vremena da zgreše, tako da svoje bolesti i smrt sigurno ne zaslužuju.
(Osim ako ti ne misliš drugačije.)

Pa dobro, u proslom zivotu su nesto zabrljali, ups, da, crkva ne priznaje reinkarnaciju  Smile

Pogled na Boga koji nagrađuje, kažnjava, leči i ubija vodeći se razlozima koje mi podrazumevamo kao pravične je prilično ograničen.

Znaci, mogu da gresim kolko ocu, nema ono kao, bozja kazna, mislim, gresio ne gresio, isto ti se pise po toj logici  Smile

Са некаквим богом? Шта представља тај "некакав бог"? А то што се земљотрес може објаснити без речи Бог, то не значи да земљотрес није дејство Бога.

Dobro, kad murija ispendreci one huligane, i to je dejstvo boga. Zato treba, ako su neki vernici, da odu u crkvu i zahvale bogu na tom "dejstvu" jer eto i narod kaze, batina je dosla iz raja. Isto tako bi mogao i reci, eto, bozja volja je i bombardovanje pa sada treba covek da bude tom bogu zahvalan  Smile


Citat
nigde ne stoji u klauzuli "bog je tako hteo"
Па? То је доказ да бог не постоји? Smile

Pa ti si naveo kao dokaz izraz "visa sila" da bog postoji  Smile


Очигледно дејство више силе је на пример земљотрес!



 Smile Smile

XAXAXAXAXAXAXa, e dugo se nisam necijoj gluposti ovako smejao ( obicno me bude zao ), eto sta veronauka uradi od coveka.

Dzizus reci nam za kisu, maglu, sunce, sneg da li vi  sa informacijama iz 1.vek-a i ovo pripisujete nekom ciki sa bradom ?

Prilicno jednostavna skola otkad su uveli veronauku  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Maradic

Ako Boga svedemo samo na entitet koji nagrađuje i kažnjava, onda on nije ništa drugo do dežurni policajac koji je stvorio zlikovce kako bi ih mogao kažnjavati.
Nagrada i kazna eventualno mogu biti usputna pojava ne glavni cilj. One, ako ih u opšte ima, mogu jedino služiti nekom drugom cilju. Nešto poput nagrade i kazne koje roditelj usmerava ka detetu, kako bi ga nečemu naučio.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Pa dobro, cemu to onda bog sluzi osim da odredjenim ljudima donosi materijalnu korist, blagostanje i politicki uticaj  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia Luvmya 520
Pogled na Boga koji nagrađuje, kažnjava, leči i ubija vodeći se razlozima koje mi podrazumevamo kao pravične je prilično ograničen.
Usto to je stavljanje Boga u naše okvire, izjednačavamo Boga sa plemenitim čovekom koji bi bez razmišljanja izlečio sve bolesne i stvorio raj na zemlji, što je u startu pogrešno. Ne možemo iz prilično uske perspektiva sagledati mnogu širu sliku te rzumeti zašto se sve to dešava.
 Na kraju zašto je trenutna patnja bitna, ako je duša večna?
Taj "pogled " nije ogranicen nego iracionalan posto Bog ( sila koja je stvorila sve ) po onome sto smo do sada videli ubija sve koji su bili stvoreni. Do sada nismo videli nikakvo lecenje ili nagradjivanje.
U bibliji pise da je Bog - covek, to i sta ce se desiti - ako se desi treba ostaviti onima koji ce biti zivi kada se/ako se to desi.
Zasto smatras da je bitno iz kakve perspektive neko gleda na nesto ili razume/ne razume sta se desava ?

Ko je rekao da je patnja bitna i ko je rekao da je "dusa vecna" ?
« Poslednja izmena: 10. Dec 2010, 14:27:31 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

Shizofreniju izjavu nisam odavno cuo. Mozda nije lose da rascistis sam sa sobom ko si i u sta verujes pa tek onda da se prikljucis nekoj iole smislenijoj diskusiji. Koja jos kategorija postoji kada je Da ili Ne pitanje u opticaju? Ili verujes zbog tog i tog, ili ne verujes zbog tog i tog. Nema trece? Binarna logika 0 ili 1!

Ova izjava zasluzuje da provede neko vreme kao moj potpis!  Smile
Ostavio sam ti malo vremena da je editujes ali koliko vidim nista od toga.

Ljudi cijom voljom "postaju" ateisti ili teisti, ako ne svojom?  Smile  Smiley 1  Smile

Nas narod takve kao ti zove "mirodjija" ili "drveni advokat", ne mozes da ih uhvatis ni za dupe ni za glavu.
A sta je tracenje zivota; pa na primer uci u diskusiju sa drvenim advokatom na primer?

Nit´ si vino, nit´ si voda...  Smile
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
pakodazna
Citat
XAXAXAXAXAXAXa, e dugo se nisam necijoj gluposti ovako smejao ( obicno me bude zao ), eto sta veronauka uradi od coveka.
ИксаИксаИкса, да ли има ичег глупљег, него истину прогласити за глупост? Smile


Miles Teg
Citat
Mi smo pričali o dokazu koji bi bio očigledan, koji ne bi mogao da se objasni naukom i koji bi čak i meni mogao da bude prihvatljiv kao pokazatelj da postoji Nešto što upravlja našim životima i sudbinama.
Samim tim ograničavamo se na stvari koje se ne dešavaju svakog dana.
Сваки доказ који је очигледан, уједно је и научна истина! Наука није илузија па да нема везе са стварношћу и оним што је очигледно! Наука је и заснована на оном што је очигледно! Ако теби природни закони нису прихватљив показатељ да постоји Нешто што управља нашим животима, онда не разумем какав показатељ ти треба... И тиме се можда ти ограничаваш на ствари које се не дешавају сваког дана, али ја не разумем зашто се ти ограничаваш?

Citat
Svaki drugi dokaz ne bi bio pravi jer bi mogao da postoji i drugačiji uzrok za dogadjaj u pitanju.
Не знам да ли мислимо на исто, али ако мислимо на исто, онда ти није тачан закључак. Узрок је тај који јесте, не може бити други, а ти том узроку можеш да дајеш различите називе!

Citat
O očiglednosti postojanja Boga i njegovom detektovanju u svemu...pa, voleo bih da više čujem o tome...Daj neki primer kako bi smo mogli da te razuverimo.
Ја не знам да ли си ти прочитао цео мој пост? Пример си добио - земљотрес! Изгледа да није био јасан? Треба схватити елементарну логику да ако човек детектује неко дејство, онда мора постојати и ентитет који је изазвао то дејство! Ако тај ентитет назовеш Бог, онда Бог постоји! Крај доказа. А да ли ћеш ти тај ентитет да назовеш Бог или некако другачије, то не мења чињеницу да Он постоји! Јел' сад јасно?

Citat
Pošto kažeš da naš pojam bog nije isto što i tvoj Bog, budi tako dobar pa nam reci šta je Bog.
Појам Бог је широк, али најпростија дефиниција би била: Бог је ентитет који контролише да се све дешава према природним законима.

Citat
Objasni nama neznalicama i slepima tvoje vidjenje tog pojma, entiteta (nazovi ga kako hoćeš).
Кога то називаш незналицама и слепима?


Maradic
Citat
Dobro, kad murija ispendreci one huligane, i to je dejstvo boga. Zato treba, ako su neki vernici, da odu u crkvu i zahvale bogu na tom "dejstvu" jer eto i narod kaze, batina je dosla iz raja. Isto tako bi mogao i reci, eto, bozja volja je i bombardovanje pa sada treba covek da bude tom bogu zahvalan
А зашто би захваљивао "богу" на томе?

Citat
Pa ti si naveo kao dokaz izraz "visa sila" da bog postoji
Није сам израз (назив) доказ, него оно што тај израз означава. А шта представља то што ти зовеш бог?
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: aleksa_99se

Shizofreniju izjavu nisam odavno cuo. Mozda nije lose da rascistis sam sa sobom ko si i u sta verujes pa tek onda da se prikljucis nekoj iole smislenijoj diskusiji. Koja jos kategorija postoji kada je Da ili Ne pitanje u opticaju? Ili verujes zbog tog i tog, ili ne verujes zbog tog i tog. Nema trece? Binarna logika 0 ili 1!

Ova izjava zasluzuje da provede neko vreme kao moj potpis!  Smile
Ostavio sam ti malo vremena da je editujes ali koliko vidim nista od toga.

Ljudi cijom voljom "postaju" ateisti ili teisti, ako ne svojom?  Smile  Smiley 1  Smile

Nas narod takve kao ti zove "mirodjija" ili "drveni advokat", ne mozes da ih uhvatis ni za dupe ni za glavu.
A sta je tracenje zivota; pa na primer uci u diskusiju sa drvenim advokatom na primer?

Nit´ si vino, nit´ si voda...  Smile
Ne razumes da neko ne mora da bude teista ili ateista, i ne razumes da neko nema mogucnost verovanja i da
mu je nacin razmisljanja baziran iskljucivo na znanju, ali to ne primecujes pa reagujes kako reagujes.
Nisam teista posto nemam mogucnost verovanja u bajke o coveku koji se navodno rodio pre 2000 godina pa se samolansirao u atmosferu i ocekuje se njegov "drugi dolazak". Takodje nisam ateista posto moje stanje svesti ne definise nepostojanje verovanja u navedene bajke, a jos manje da me definise "tvrdnja da Bog ne postoji ". Jednostavno znam da postoji sila koja je sve stvorila na osnovu postojanja onoga sto je stvoreno, ako se ta sila moze nazvati Bog, onda je to to.
I termin teista i ateista su izmisljeni i koriste ih ljudi koji tako zele da se deklarisu.
Ljudi koji su kreacija, vrsta koja je stvorena silom koja takodje kroz njih stvara sve sto je kroz ljude stvoreno, to sto neki ljudi kao sto si i ti vole da tvrde kako postoji "volja coveka" ne znaci da tako nesto postoji.
Bas kao sto ima mnogo drugih tvrdnji coveka koje sa stvarnoscu nemaju nikakve veze.

Svi mi starimo/umiremo bez obzira sta radimo tako da je fraza "tracenje vremena" iracionalna, ali je ljiudi koriste posto vole da sebe hvale a druge kritikuju.

Drago mi je sto mislis da ce postavljanje onoga sto sam ja rekao doprineti poboljsanju kvaliteta tvog postojanja.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16 17 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.