Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ateisti bolje poznaju religiju od vernika  (Pročitano 34978 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Атеисти су људи који уопште не разумеју појам Бога, односно који своје неразумевање проглашавају за "знање" о непостојању "бога", односно који под појмом "бога" подразумевају ништа. Smile

A jel' ti veruješ u vile i čarobnjake?
Koliko dokaza imaš za boga, toliko imaš i za njih - drugim rečima nikakve.
E, sad, da li ćeš da kažeš da i ljudi koji ne veruju u vile ne razumeju iste i da je problem do njih?

Ateizam tvrdi:
1) bog ne postoji
2) nije neophodno da bog postoji da bi svet bio takav kakav je

I ono što hrišćani ovde često previde je da se ovde govori ne samo o Jahveu (tj. njihovom bogu) već o svim bogovima (velikim i malim) koji su ikada "postojali".

To što je vaša religija preživela 2000 godina nije ništa u odnosu na religije koje su vladale pre toga. Egipćani su 3000+ godina verovali u svoja božanstva, a da ne spominjemo Sumer i druge narodi pre njih... dok Hindusi i dalje posle 3-4 hiljada godina imaju svoju religiju i svoje bogove.

Dugotrajnost neke religije, i brojnost njenih poklonika, dakle nisu dokaz njenih tvrdnji. A smena religija tokom ljudske istorije još je jedan pokazatelj da se radi samo o modi, sticaju istorijskih okolnosti i pokazatelj je snage praznoverica.

Sve se religije otimaju za epitet "jedina prava" i svoje božanstvo proglašavaju "vrhovnim" a nijedna ne postavlja sledeći niz pitanja:
Ako smo mi jedina prava religija, kako to da postoje druge religije? Zar je naš bog nemoćan da sve ljude na svetu ubedi u svoje postojanje? A ako su ti drugi ljudi zli i zato ne veruju u našeg boga, kako to da i mi sami stradamo u nepogodama i zarazama, a ne samo ti loši ljudi?

Zašto se ne zapitaš sledeće:
Zašto se hrišćanski bog, koji je ujedno i jevrejski i muslimanski, nije pokazao istovremeno svim ljudima, narodima i plemenima, planete Zemlje pre 100, 50, 20, ili 5 hiljada godina?

Pomisli koliko bi se verskih ratova, smrti i nesreće izbeglo da su svi verovali u istog boga.
(Možda vaš bog uživa u tome da ljudima nanosi patnju pa je zato izbegao ovaj logični put.)

Ne, nego, ćuti milion godina, za to vreme vlada parola "koliko ljudi, toliko bogova" i onda se javi i samo jednoj  maloj grupi objavi svoje postojanje i traži od njih da "prevaspitaju" sve ostale...baš mu hvala.

Ako uključiš mozak, shvatićeš da su bogovi samo iluzija ljudi i jednostavno objašnjenje za stvari koje ne znamo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Zašto pojam Bog odmah vežeš za religije?
One su stvorile neke koncepte, sam pojam Boga je stariji od najstarijih religija.
Na kraju krajeva ko šiša religije, institucije, i ljude u mantijama, raj, pakao, anđele i đavole, posmatraj Boga kao pokretačku silu univerzuma koja je izvan svega toga.

Što se dve navedene postavke ateizma tiče o prvoj je besmisleno govoriti jer spada samo u domen verovanja.
Druga nije osnovana jer je nepoznato šta je uslovilo nastanak univerzma, koji su to mehanizmi, zakonitosti i sl. Uglavnom još uvek nije dokazivo da svemir nastaje i održava se sam od sebe i da postoji bez ikakvog cilja. 
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Što se dve navedene postavke ateizma tiče o prvoj je besmisleno govoriti jer spada samo u domen verovanja.
Druga nije osnovana jer je nepoznato šta je uslovilo nastanak univerzma, koji su to mehanizmi, zakonitosti i sl. Uglavnom još uvek nije dokazivo da svemir nastaje i održava se sam od sebe i da postoji bez ikakvog cilja. 

Pa sada ako ne znam neki fizicko-hemijski proces, odmah verujem da je to bog napravio.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Ne znači.
Ostaje nam da verujemo u smisao i cij ili apsurd.
Ateizam u krajnjoj liniji govori o besmislenosti svega. Kada zadnji čovek i druga bića u svemiru nestanu, a jednom sigurno hoće pošto svemir neće večno podržavati život, sve ovo postaje besmisleno i nepotrebno. Biće isto kao da nikad ništa postojalo nije.
Tužno
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia Luvmya 520
Zašto pojam Bog odmah vežeš za religije?
One su stvorile neke koncepte, sam pojam Boga je stariji od najstarijih religija.
Na kraju krajeva ko šiša religije, institucije, i ljude u mantijama, raj, pakao, anđele i đavole, posmatraj Boga kao pokretačku silu univerzuma koja je izvan svega toga.

Što se dve navedene postavke ateizma tiče o prvoj je besmisleno govoriti jer spada samo u domen verovanja.
Druga nije osnovana jer je nepoznato šta je uslovilo nastanak univerzma, koji su to mehanizmi, zakonitosti i sl. Uglavnom još uvek nije dokazivo da svemir nastaje i održava se sam od sebe i da postoji bez ikakvog cilja. 
Tako je, ali ako vec kazes "ko sisa religije" nelogicno je da ti nekome govoris kako da "posmatraju Boga".
I kako pokretacka sila Univerzuma moze da bude izvan onoga sto se u njemu desava ?

Prva tvrdnja nije nikakvo verovanje nego izjava nekoga ko nije svestan da ne postoji "dokaz nepostojanja necega", a druga je tvrdnja nekoga ko ne zna sta je Bog i kako funkcionise uzrocno posledicna realnost.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ne znači.
Ostaje nam da verujemo u smisao i cij ili apsurd.
Ateizam u krajnjoj liniji govori o besmislenosti svega. Kada zadnji čovek i druga bića u svemiru nestanu, a jednom sigurno hoće pošto svemir neće večno podržavati život, sve ovo postaje besmisleno i nepotrebno. Biće isto kao da nikad ništa postojalo nije.
Tužno

Pa zato sto je covek eto tuzan, sto je ustvari biohemijska reakcija organizma, zbog toga bi trebao da postoji bog da covek eto ne bude tuzan.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia Luvmya 520
Ne znači.
Ostaje nam da verujemo u smisao i cij ili apsurd.
Ateizam u krajnjoj liniji govori o besmislenosti svega. Kada zadnji čovek i druga bića u svemiru nestanu, a jednom sigurno hoće pošto svemir neće večno podržavati život, sve ovo postaje besmisleno i nepotrebno. Biće isto kao da nikad ništa postojalo nije.
Tužno
Da li bi mogao da objasnis kako se to veruje u smisao i cilj ?
O besmislenosti svega govori nihilizam a ne ateizam.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Prosto veruješ da postoji svrha, da svemir postoji sa razlogom.

Ako je svemir nastao slučajno, a život, inteligencije, svest su sa aspekta večnosti nebitne slučajnosti, koje postoje bez razlaga jedno vreme a zatim nestaju, koja je svrha svega. Ako tako postavimo stvari nema svrhe, sve je besmisleno.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia Luvmya 520
Prosto veruješ da postoji svrha, da svemir postoji sa razlogom.

Ako je svemir nastao slučajno, a život, inteligencije, svest su sa aspekta večnosti nebitne slučajnosti, koje postoje bez razlaga jedno vreme a zatim nestaju, koja je svrha svega. Ako tako postavimo stvari nema svrhe, sve je besmisleno.
Svrha i smisao nisu sinonimi i oba termina su deo znanja bas kao sto je to i razlog ili cilj.
"Slucajnost" je rec sa kojom usta ispiraju emotivne osobe koje ne znaju kako stvarnost u kojoj se sve desava iz nekog razloga ( nastaje od uzroka ) funkcionise.
Jako puno ljudi koji su mislili da je sve besmisleno su sami svojom smrcu postali besmisleni, i ne postoji razlog da se taj trend zaustavi. Ne moze neko ko se bori za svoj zivot da nekome prodaje pricu o "besmislenosti".
Takve tvrdnje su pateticne ( u nedostatku preciznijeg definisanja ).
« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 20:17:53 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Što se dve navedene postavke ateizma tiče o prvoj je besmisleno govoriti jer spada samo u domen verovanja.
Druga nije osnovana jer je nepoznato šta je uslovilo nastanak univerzma, koji su to mehanizmi, zakonitosti i sl. Uglavnom još uvek nije dokazivo da svemir nastaje i održava se sam od sebe i da postoji bez ikakvog cilja. 

Pa sada ako ne znam neki fizicko-hemijski proces, odmah verujem da je to bog napravio.

Ne mora da ga je napravio Bog, vec neko u manju ruku malo pametniji od tebe (posto nisi u stanju ni da ga razumes  a kamoli da ga uspostavis i odrzavas u ravnotezi zato  Smile )!!!!  Smile
A njega neko pametniji od prvog, a tog drugog neko jos pametniji, itd. Sve do samog uzroka svih uzroka, ma kako ga mi to zvali.

Pa i tu sugavu tastaturu po kojij kucas je neko napravio za tebe, zar treba da trosim reci na recimo coveciji mozak, planetu Zemlju, galaksiju, sam svemir...

Znam da je ovo vreme razumevanja i tolerancije ali ja nikako ne mogu da razumem nekog ko sebe naziva ateistom. Taj je toliko zaslepljen da ne pravi razliku izmedju sebe i stolice na kojoj sedi. Njemu je to sve isto, samo od sebe se stvorilo i jedno i drugo, samo je pitanje vremena i kombinatorike, uz pomoc nekih nepoznatih prirodnih zakona, zar ne?  Smile

Lepo kazu Block Out u pesmi Manastir:
"Im*ecili i de*ili, ogroman je zbir,
      moj glas odlazi u manastir...
"
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.