Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Assault on Wall Street / Bailout: The Age of Greed / Napad na Vol Strit (2013)  (Pročitano 6002 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
  Ta poslednja rečenica mi više izgleda kao najava za mogući nastavak, tako sam bar ja razumeo. Videće se šta će dalje biti.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Moguce Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
  A sve ono čekanje i priprema terena za akciju je ono što tako malo liči na Boleta. U svakom slučaju meni se čekanje isplatilo. Nisam krvoločan tip ali bio sam srećan kad sam video kako je prošao broker koji se po drugi put spremao da ošiša ovcu.
  Od mene za sad toliko, sačekaću da još neko nešto napiše pa da saberemo utiske. Bojim se da se ne zaletim i orkrijem previše.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 28.0.1500.52
оцена на имдб је 6,0 ...далеко од тога да то ишта значи али ипак...ако је бол добио шестицу онда ће се небо отворити Smile

едит:



 Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2013, 13:34:52 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
Zavrsna scena filma:


Malo ljudi zna psiholoski uticaj zabave na coveka. Zabava ima osobonu da zamara, iako vecina ljudi misli obrnuto. Holivudksa industrija vrlo dobro prati stanje svesti svojih konzumenata (to je cist PR), samim tim izlazi u susret potrebama trzista. Znaci, svrha zabave je da umara, da kanalise odrdjeno nezadovoljstvo. Dokaz za to je i ovaj film i njemu slicni.

Jedan fransuski filozof (ne mogu da se trenutno setim imena) je rekao da ce studentske proteste 1968. godine ugusiti to sto ce se protesti pretvoriti u zabavu. Kao sto znamo, tako je i bilo.

Korporacije za proizvodnju zabave nereteko pribegavaju i kritici sebe samih. Otuda poticu filmovi o zlim kaubojima i dobrim Indijancima, zlim americkim vojnicima i dobrim Vijetnamcima/Iracanima/.../.../, Pink TV koja kritijkuje turbo folk itd. Naravno, sve sa ciljem da se od gledaoca stvori nemi posmatrac, ciji ce se mozak makar na 1,5 sat zabaviti i pomisliti "Eto, pa oni kritikuju sami sebe....demokratija". I sad, covek kada to vidi, ostaje nem, pomisli "Ko je lud da kritikuje samog sebe? " . Naravno, rec je o manipulaciji, najvece i najbolje manipulacije se ne stvaraju tokom rata, vec tokom "mira".

Budite sigurni da postoji vrlo organizovan tim psihologa/menadzera koji stvaraju i prodaju zabavu, pucajuci bas tamo gde treba u datom trenutku!

Film, o kome je rec na ovoj temi nisam gledao, moram priznati, planiram, pa cu reci nesto vise.

Naravno, svi znamo za "hleba i igara".

P.S. Samo da dodam: Nemam nista protiv zabave, ali zabava treba da ispunjava coveka i da stvori osobu koja ce sudelovati u drustvu, a ne koja ce posmatrati dogadjaje. Covek koji voli ono sto radi, ne treba mu nikakva zabava.
« Poslednja izmena: 08. Jul 2013, 20:52:16 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.15
да ти објасним нешто друже кристал...на овом подфоруму се бавимо филмовима а не о томе шта жак фреско,алекс џонс,габор мате  и остали шалабајзерићи  проналазе у њима,какве теорије завере ствара холивуд и шта о томе има да каже неименовани филозоф...и овде се не постављају спојлери било у виду текста,слике или видеа јер има људи којима је,гле чуда,интересантно погледати филм без да знају шта је било у последњој сцени или у било ком другом делу филма
за твоје лекције и величање самог себе постоје други делови форума  Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
да ти објасним нешто друже кристал...на овом подфоруму се бавимо филмовима а не о томе шта жак фреско,алекс џонс,габор мате  и остали шалабајзерићи  проналазе у њима,какве теорије завере ствара холивуд и шта о томе има да каже неименовани филозоф...и овде се не постављају спојлери било у виду текста,слике или видеа јер има људи којима је,гле чуда,интересантно погледати филм без да знају шта је било у последњој сцени или у било ком другом делу филма
за твоје лекције и величање самог себе постоје други делови форума  Smile
Pardon, filozof je Gi Debor, cisto da budemo korektni, hvala na ukazanoj zamerci : )

Sto se ostalog tice, Aleksa Dzonsa ne prefiram : ) Ostale nabrojane-da. Nema ni reci o teoriji zavere. Radi se o zaverama, manipulaciji ako je tako lakse. A ovaj film nekako "odskace" iz okvira, zato sam i komentarisao ovde.

Lepo sam napisao "zavrsna scena", koliko znam, ljudi stave spojler, pa ko hoce da cita neka cita : )

Zanismljivo je kako covek sa vise od 41 000 poruka (!!!) na forumu (a ne radi u timu burek foruma) nekog naziva "salabajzer". To je fenomenalna pojava, ne vidja se cesto.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Frizider
Lepo ti je rekao covek aj iskuliraj.

Pogledaj bar ceo film pa komentarisi sta oces, ovako je sedi jedan.
« Poslednja izmena: 08. Jul 2013, 22:34:09 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Citat
Malo ljudi zna psiholoski uticaj zabave na coveka. Zabava ima osobonu da zamara, iako vecina ljudi misli obrnuto. Holivudksa industrija vrlo dobro prati stanje svesti svojih konzumenata (to je cist PR), samim tim izlazi u susret potrebama trzista. Znaci, svrha zabave je da umara, da kanalise odrdjeno nezadovoljstvo. Dokaz za to je i ovaj film i njemu slicni.

  Sa Boletom i pvim filmom to nije tačno. Obratte pažnju na zemlju porekla i informišite se o reditelju.

Citat
Jedan fransuski filozof (ne mogu da se trenutno setim imena) je rekao da ce studentske proteste 1968. godine ugusiti to sto ce se protesti pretvoriti u zabavu. Kao sto znamo, tako je i bilo.

  Sa ovim se slažem ali be vidim nikakvu direktnu vezu sa filmom.

Citat
Korporacije za proizvodnju zabave nereteko pribegavaju i kritici sebe samih. Otuda poticu filmovi o zlim kaubojima i dobrim Indijancima, zlim americkim vojnicima i dobrim Vijetnamcima/Iracanima/.../.../, Pink TV koja kritijkuje turbo folk itd. Naravno, sve sa ciljem da se od gledaoca stvori nemi posmatrac, ciji ce se mozak makar na 1,5 sat zabaviti i pomisliti "Eto, pa oni kritikuju sami sebe....demokratija". I sad, covek kada to vidi, ostaje nem, pomisli "Ko je lud da kritikuje samog sebe? " . Naravno, rec je o manipulaciji, najvece i najbolje manipulacije se ne stvaraju tokom rata, vec tokom "mira".

  Ovo može da važi za famoznu zapadnu civilizaciju i njihove stanovnike. Na ovom podneblju slobodna misao i ideje još uvek slobodno razmenjuju. Za druge ne znam ali moja malenkost u svakom slučaju ne spada u neme posmatrače.
  Snimali su se i snimaće se "antiholivudski" filmovi u Americi ali oni imaju kontraefekat.

Citat
Film, o kome je rec na ovoj temi nisam gledao, moram priznati, planiram, pa cu reci nesto vise.

  Pišem i komentarišem samo ono što sam gledao i dobro pazim da ne odam radnju filmu. Ovaj citat i postupak sa postavljanjem zadnje scene dosta govori o autoru.

Citat
Naravno, svi znamo za "hleba i igara".

P.S. Samo da dodam: Nemam nista protiv zabave, ali zabava treba da ispunjava coveka i da stvori osobu koja ce sudelovati u drustvu, a ne koja ce posmatrati dogadjaje. Covek koji voli ono sto radi, ne treba mu nikakva zabava.

  Ovo može da važi u Utopiji jer ne postoji niko ko baš voli ono što radi a da je sa tim zadovoljan.
  Budite mi pozdravljeni !
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.15
Citat
Zanismljivo je kako covek sa vise od 41 000 poruka (!!!) na forumu (a ne radi u timu burek foruma) nekog naziva "salabajzer". To je fenomenalna pojava, ne vidja se cesto.

чек...си ти онај који је нешто замерао о мом пребацивању на лично? Smile
видим да је и тебе та бољка закачила Smile

ја нисам овде због бурек тима већ због људи које познајем лично а и овако преко нета и са којима причам,зезам се,нешто научимо,посаветујемо се...то ти рецимо никад нећеш имати,било на овај или неки други начин...знаш како се увек питаш на оној теми на друштву зашто нико не коментарише оно што ти напишеш? требао би мало јаче о томе да размислиш Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.