Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:06:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ~As is~  (Pročitano 632 puta)
12. Jun 2007, 15:41:32
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla
Osnovni uslov za razvoj pravog prijateljstva je puno vremena bez zurbe. Varas se ako mislis da ces izgraditi ili odrzati pravo prijateljstvo u pukotinama tvog prebukiranog rasporeda. Ne moguce je razviti prijateljstvo u zurbi.
Nemoguce je slusati u zurbi. Nemoguce je plakati sa onim koji placu u zurbi, ili se radovati u zurbi sa onima koji se raduju.
Mnogi ljudi nemaju prijatelje zato sto im stvaranje prijateljstva nije prioritet. Ti ne mozes da nosis neciji odar u zurbi. A svako ima odar.
Vrlo je tesko dozvoliti nekom da nosi tvoj odar. Kad neko nosi tvoj odar, on te vidi u tvojim slabostima. Moze te povrijediti ako te ispusti. Ovaj odar, koji prema drustvenim normama je trebalo da razdvoji ljude, ih je umjesto toga spojio I dao im priliku da sluze I prihavataju jedan drugoga. Ova grupa je postala zajednistvo odra. Kad god ljudska bica vole I prihvataju I sluze jedan drugome uprkos slabostima I nedostacima, oni pripadaju zajednistvu odra.
A ovo je istina o svakome od nas: Svako ima odar. Odar je symbol ljudske slomljenosti I nesavrsenosti. To je ono sto nije “normalno” kod mene. To je ona etiketa koju najvise zelim da sakrijem. ALI JEDINO KAD DOPUSTIS DRUGIMA DA VIDE TVOJ ODAR, OZDRAVLJENJE JE MOGUCE.

Ili prema 1 knjizi Mojsijevoj, Bog je stvorio u covjeku prazninu za ljudima, koju cak ni Bog ne moze ispuniti.
Ne postoji zamjena koja moze da ispuni u tebi ovu potrebu za medjuljudskim odnosima. To ne moze novac, to ne mogu ostvarenja, to ne moze cak ni sam Bog.
Mi smo stvoreni za zajednistvo I ono je sustinski bitno za tvoj zivot.

U pojedinim velikim prodavnicama na zapadu pronacice te posebna odjeljenja gdje se prodaju proizvodi po veoma snizenim cijenama. Ali tajna je u naljepnici koju ces vidjeti na svakom produktu u tom odjeljenju. Na svakoj naljepnici su iste rijeci: “kao sto jeste.” (as is)
To je kulturan nacin da vam kazu: Ovo su osteceni proizvodi. Na svakom od njih ces pronaci manu: fleku koja se ne moze oprati, rajfeslus koji se ne zatvara, dugme koje ne radi – nadaj se problemu. Ovi proizvodi nisu normalni.
I mi ti necemo reci gdje je mana, moraces sam da je pronadjes. I kad kupis ovaj proizvod nemoj da se vratis placuci I jecajuci, jer postoji fundamentalno pravilo kad su u pitanju proizvodi u ovom odjeljenju. NEMA VRACANJA.
Bili ste posteno upozoreni. Ako zelis ovaj proizvod, postoji samo jedan nacin. Moras ga uzeti “kao sto jeste”.
Kad se radi o ljudima, dosao si u “kao sto jeste” odjeljenje u svemiru. Razmisli za trenutak o nekoj osobi u tvom zivotu. Mozda o osobi koju najbolje poznajes I najvise volis. Ta osoba je neznatno ostecena. Ona dolazi sa malom naljepnicom: Pronaci ces manu ovdje. Citav niz prevara: dugacak jezik, uzasan temperament, tvrdoglav, cutljiv, stidljiv, prepun kompleksa. I necu ti reci gdje se nalazi ali tu je. I kad je pronadjes ne budi iznenadjen. I ako zelis da udjes u odnos sa mnom, postoji samo jedan nacin. Uzmi “kao sto jeste”
Ako tragas za savrsenstvom, usao si u pogresno odjeljnje.
Mi svi zivimo u iluziji, da tamo negdje postoje ljudi koji su normalni. Ali istina je da svi na ovoj planeti nose naljepnicu: “Kao sto jeste”. Naravno, najvise boli saznanje da sam ja u “kao sto jeste” odjeljenju takodje. Mi pokusavamo da podijelimo svijet u normalne, zdrave ljude poput nas I one druge. Mi zelimo da izgledamo normalni, da mislimo o sebi da smo normalni ali Biblija nam jasno kaze da ne postoji nijedan koji je potpuno normalan, prema Bozjoj definiciji normalnosti.
Svi mi kao ovce zadjosmo. Svako od nas ima navike koje ne moze da kontrolise, postupke u proslosti koje ne moze da izbrise, mane koje ne moze da ispravi. Mi imamo sklonost da grijesimo. Mi lazemo I zrtvujemo svoje postenje za par maraka. “izvinite nisam vidio znak”. Mi ogovaramo zbog kratkotrajnog osjecanja superiornosti. Na poslu stvaramo lazne impresije produktivnosti da bismo brze napredovali. Volimo da naredjujemo ili zastrasujemo I uzivamo u osjecanju moci.
Problem sa ljudskom rasom nisu nekoliko pokvarenih jabuka. Svi smo cudni.
U abnormalnj psihologiji postoji termin “sindrom stazera” a odnosi se na ucestalu pojavu da studenti koji studiraju abnormalnu psihologiju vide sebe u svakoj dijagnozi. “Ne postoji niko ko nije tajno postavljao pitanje o svojoj normalnosti.”
Ali pisci Biblije nam kazu da svi mi spadamo pod istu dijagnozu. “svi mi kao ovce za|osmo.” I ako pridjes dovoljno blizu bilo kome otkrices da je SVAKO NORMALAN DOK GA NE UPOZNAS.

Starozavjetni proroci su imali jednu rijec za sve ovo a to je rijec SHALOM – povezanost Boga, ljudi I svega stvorenog u pravdi, ljubavi i sreci. Pokusaj da zamislis svijet u kome SHALOM vlada. U tom svijetu svi brakovi bi bili zdravi i sva djeca bi imala ljubav roditeljskog doma. Oni koji imaju previse bi dali onima koji imaju premalo. Izraelska I Palestinska djeca bi se igrala zajedno na Zapadnoj Obali; njihovi roditelji bi gradili kuce jedni drugima. U kancelarijama, radnici bi tajno pomagali svojim kolegama da napreduju, zene bi uz kafu dijelile komplimente. Novine bi bile pune izvjestaja o hrabrosti I moralnoj ljepoti. Nesporazumi bi bili rjesavani u ljubavi . Vrata ne bi imala katance, auti ne bi imali alarme. Policajci bi izgubili posao. Sudovi za razvod brakova bi bili pretvoreni u porodicne centre. Svaki put kad jedno ljudsko bice dodirne drugo, to bi bio izraz ohrabrenja, njeznosti, topline.
Niko ne bi bio usamljen ili uplasen. Ljudi razlicitih rasa bi se uhvatili za ruke I smatrali medjusobne razlike bogatstvom.


http://mozaik.blog.ba/
« Poslednja izmena: 12. Jun 2007, 15:42:46 od litricind »
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:06:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.