Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:39:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: „Artktik si“ vozio rakete S-300 za Iran  (Pročitano 1896 puta)
08. Sep 2009, 11:01:19
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Izraelski Mosad iza napada na misteriozni brod
„Artktik si“ vozio rakete S-300 za Iran
Autor: CDC/IB | Foto:AFP | 08.09.2009. - 05:00

Teretni brod „Arktik si“, koji je krajem jula nestao u kanalu Lamanš vozio je oružje za Iran, a u trag mu je ušao Mosad, izraelska služba bezbednosti, tvrde neimenovani ruski i izraelski izvori za londonski „Tajms“.


Oni iz Moskve veruju da je Mosad imao ulogu u navodnoj otmici tako što je podmetnuo kriminalnu grupu, koja najverovatnije ništa nije znala o tajnom teretu. „Arktik si“, koji je, prema zvaničnoj verziji, prevozio drvnu građu u vrednosti od 1,5 miliona evra, nestao je na putu od Finske do Alžira 24. jula. Otkriven je 17. avgusta kod zapadne Afrike, kada je uhapšeno osam navodnih otmičara. Kremlj je konstantno poricao da je brod nosio tajni teret i tvrdio da su brod oteli kriminalci koji traže 1,1 miliona evra za otkup.
Međutim, zvaničnu verziju osporavaju izvori iz Tel Aviva i Moskve, koji tvrde da su na brod utovarene rakete S-300, koje predstavljaju najnaprednije protivavionsko oružje Rusije, dok se brod nalazio na remontu u ruskoj luci Kaljiningrad.
Veruje se da je Mosad, koji brižljivo prati oružje kojim se snabdeva Iran, odao ruskoj vladi informaciju da su brodski tovar prodali bivši vojni zvaničnici koji imaju kontakte sa podzemljem. Kremlj je tada naredio da se izvede misija spasavanja broda, u kojoj su učestvovali ratni razarači i podmornice. Bilo koja činjenica koja bi ukazivala da je Kremlj dozvolio da visokotehnološko oružje dospe u ruke kriminalaca, ili da bude prodato Iranu, bila bi vrlo uznemiravajuća, tako da vojni zvaničnici veruju da je cela priča izmišljena.
„Zvanična verzija deluje smešno i puštena je kako bi Kremlj spasio obraz“, izjavio je jedan ruski vojni izvor.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

E koje su ovo budalastine. Smile.Rusija da je htela da proda S-300,veoma bi lako to i uradila preko Kaspijskog mora,ili preko Kazahstana i Uzbekistana.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
shta reci nego - blic  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
što je najgore nije samo blic, već sve novine po svetu pišu o ovome, kako neko ozbiljno može da objavi ovakvu vest nije mi jasno
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pa laprdaju da sto vise ocrne i Ruse i Iran. Istina tu nije vazna. Neki bi izgleda voleli da Rusa uopste nema, kao i Iranaca a i svajog drugog ko nece da se povinuje. Mucno je sve to. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
A ameri rekli da su prevozili atomske bombe.... Smiley
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Mint 7
mob
Samsung Galaxy S10
Iran valjda već ima S-300, il' sam ja to pogrešno obavešten??!
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Iran valjda već ima S-300, il' sam ja to pogrešno obavešten??!


Nema za sad.Vec godinama se vode pregovori o nabavci savremenih PVO sistema.Za sad su nabavili Tor-M-1,a oko S-300 se jos pregovara.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
S-300 nece skorije dobiti jer Rusija ima svoje politicke interese na zapadu (i ekonomske), ali ideja da su svercovali S-300 je smesna i potice sigurno iz neke PR kuhinje. Na kraju ne bi bilo prvi put da neko izmisli vest, bilo vlada ili mediji, radilo se to i kod nas - kad je postojao licni ili drzavni interes.
Blic tu samo prenosi glasine...

A razlog zasto svi to prenose je filmska ideja iz 90-ih o losem obezbedjenju skladista itd. Iako to delimicno i jeste bilo takvo, svi strateski resursi su uvek bili dobro cuvani. Zapravo su se Amerikancima desavali propusti da recimo nuklearne prijektile zakacene na avione voze sa kraja - na kraj SAD a da tek posle sletanja primete sta su uradili (jesu vinovnici kaznjeni, ali je previd ipak veliki).

U vojsci se napravi dzumbus ako nestane konzerva pasulja a ne jedan od najnaprednijih sistema. Sa druge strane sa skladista povucenih aviona su raznosili skoro citave MIG-31, *ebiga, titanijum je preskup... Ali izmedju ta dva je nebo i zemlja. Narocito danas, Rusija danas i ona juce, jednostavno nije isto, a smesno je, sto je i pomenuto, da Rusiji uopste i nije potreban zaobilazni put, a posto se govori u sustini o svercerskim kanalima, i oni imaju elegantnija resenja...
« Poslednja izmena: 09. Sep 2009, 23:25:24 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:39:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.