2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Arpad Šterbik: Braniću za Španiju  (Pročitano 5283 puta)
Poznata licnost

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3045
Zastava Beograd,Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 7610
sem one jedne bronze na EP pre 10-ak godina ništa nismo uradili u rukometu od raspada SFRJ...

Da... i sem one bronze sa Svetskog prvenstva u Egiptu '99...
... i sem one bronze sa Svetskog prvenstva u Francuskoj '01 ...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
da vidiš koliko pratim rukomet kad mi je to promaklo  Smile
sve u svemu te bronze nisu nikakav uspeh ako se zna da samo nekad kao zajednička država bili najbolji na svetu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Varas se, te bronze su ogroman uspeh...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Varas se, te bronze su ogroman uspeh...

možda jesu za neke reprezentacije koje nikad ranije nisu ništa postigli na nekom značajnijem takmičenju...
ja ne pratim rukomet ali znam da su nekad metaloplastika i proleter bili strah za sve klubove širom evrope, a to su srpski klubovi i igrači iz tih klubova su činili kostur reprezentacije...
prema tome mi smo nekad bili rukometna sila i nikako ne bi trebalo da se dičimo bronzama...
ok možda sam preterao kad sam rekao da nisu nikakav uspeh, ali bronza realno ne predstavlja ništa sem neke utešne nagrade...
u svim sportovima pa i rukometu pamte se samo finala i zlatne medalje...ko još pamti ko je bio treći na prošlom SP ili OI  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Sve sto si napisao apsolutno stoji... Ali savremeni rukomet i reprezentacije koje danas igraju ne mogu se porediti sa nekadasnijm timovima... Naravno, i tada je bila jaka konkurencija. Medjutim, kao i u drugim sferama zivota, drugi napreduju a mi tapkamo u mestu ili nazadujemo... Zbog toga, svaka medalja na bilo kom jakom i kvalitetnom takmicenju treba se smatrati uspehom...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ma ok sve ja to razumem i sve je to tačno...suština je da nam rukomet propada i da nam je na žalost trenutno uspeh da igramo neko značajno takmičenje a kamoli da osvojimo bronzu, što je tragično jer verujem da smo još uvek talentovana nacija za rukomet...
nadam se da nećemo u rukometu doživeti fudbalsku sudbinu mađarske, ali ovaj sport nam je stvarno spao na niske grane, a to potvrđuje i naslov ove teme gde jedan srbin želi da igra za drugu zemlju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Pametan covek.
Zasto da ima posla sa nasim budalama.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung 
Iskreno sumnjam da se tek u 28 godini osetio kao Španac,

ali mu ja želim sve najbolje u svakom slučaju.
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

It`s no place like home...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1297
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Može branit do 40te bez problema, a natjecanja u rukometu su česta tako da nije čudo da ide sa 28 godina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Ajde da ne otvaram novu temu pa ću postovati ovde a ako moderatori nađu za shodno mogu da promene naziv teme jer će biti dosta priče oko ovoga u narednom periodu...


VUJOVIĆ ME OTERAO!

Arpad Šterbik u mađarskom internet mediju Kezilabda
o napuštanju rukometne reprezentacije Srbije
Zbog Veselina sam izgubio volju za državnim timom.
Pre toga sam uvek išao srećan na okupljanja...

Samo zato sam odlučio da nasledim Barufeta na golu Španije. Moji Vojvođani su me podržali, poručio Ađanin

Ima onih koji još ne veruju. Ne veruju da je Šterbik otišao... Međutim, dileme više nema – izgubili smo Arpada Šterbika. U nepovrat. Jeste da Vojvoda još nije skupio hrabrost da se odazove pozivima srpskih novinara, ali je otvorio dušu mađarskom internet mediju Kezilabda (u prevodu, Rukomet) potvrdivši priču Sporta od pre mesec i po dana, da će da brani za španski nacionalni tim.

Danima su provejavala pitanja šta je nateralo Šterbika na ovakav potez, ko ga je oterao, da li je moguće da će čovek, koji je mnogo puta pokazao da je patriota, da voli Srbiju, da ume da se oglasi kada svi drugi ćute, da napusti selekciju Srbije... Sada više nema tajni. Za najboljeg igrača sveta više nećemo moći da kažemo svetski, a naš, jer on to više nije.

- Uzimam špansko državljanstvo i braniću za Španiju - bilo je prvo što je Šterbik rekao za Kezilabdu.

Onda je krenuo – od početka kraja.

- Još je Veselin Vujović bio selektor reprezentacije kada sam najavio da za baraž meč sa Česima neću moći da pomognem, jer sam kum na venčanju Milorada Krivokapića. Nismo mogli da otkažemo svadbu... Iskreno, pogodilo me je mnogo to što se dešavalo u Švajcarskoj, imao sam i ličnih problema sa Vujovićem. Desetak dana pred baraž, Vujovića je zamenio Elezović. Žao mi je što Srbija nije uspela da se plasira na SP u Nemačkoj, žao mi je Elezovića, jer je on mnogo dobar čovek.

Sećamo se svi dobro šta je bilo na EP u Švajcarskoj i posle njega. Neko (čuveni Zoran Gobac, koji ovih dana hrvatskoj javnosti pokušava da dokaže da njegova momčad nije pustila Francuze) se ružno poigrao sa Šterbikom, prozvavši ga da je krivac za nameštanje utakmice sa Hrvatima! Sećamo se i da je jedino Arpad tada imao hrabrosti, ustao i javno kazao šta se dešavalo, rekavši da je Vujović ušao u svlačioni sa pričom o puštanju Hrvata, koji će nam kad - tad vratiti za to. Ta priča nam je, ispostavilo se, srušila mnogo toga, oterala gromadu sa gola...

- Posle svega što se dešavalo samnom je pričao Domingo Diaz de Mera i pitao me da li bih prihvatio španski pasoš, odnosno da branim za Španiju. Ubrzo je usledio razgovor i sa Talantom Dušebajevim... Mnogo sam razmišljao, nije mi bilo lako da se odlučim na takav potez. Trebalo mi je mnogo vremena.

I onda, ono najbitnije: Zašto je Šterbik digao ruke od Srbije?

- Zbog Vujovića sam izgubio volju za reprezentacijom! Uvek sam bio srećan kada smo se okupljali, dolazio sam sa osmehom, ali toga više nije bilo. Zbog Vujovića. Zato sam odlučio da prihvatim ponudu i nasledim Barufeta na golu furije posle Olimpijskih igara.

Nekada naš, sada španski Mađar, prošao je sve selekcije Jugoslavije, odnosno SCG.

- Znam da će ljudi u Srbiji da me kritikuju, ali ovo je moj život, moja odluka. Navijači ne vide iza kulisa... Ja sam doneo odluku.

Najbolji igrač planete je izjavio da se do sada nigde nije oglašavao po ovom pitanju.

- Još nisam pričao sa srpskim novinarima. Ne znam kakve će biti reakcije... Međutim, pričao sam sa prijateljima u Vojvodini i oni su prihvatili moju odluku, podržali me, kažu da sam postupio najbolje...

Rukomet u Srbiji je pao na niske grane.

- Srbija može samo da bude ponosna na rezultate koje imaju njeni sportisti, s obzirom na celokupnu situaciju u njoj. Žalosno je što u svim sportovima u Srbiji, u svim selekcijama, ima ljudi koji gledaju samo svoje interese. Nije im na prvom mestu rezultat reprezentacije.

Povela se priča o eventualnom nastupu za Španiju već na OI.

- Teško je reći kada ću da obučem španski dres. Treba prvo da dobijem dozvolu EHF. Nije ni fer da oni koji su izborili plasman na Igre ne idu, a da se ja umešam. Po dogovoru koji imamo, staću na gol posle odlaska Barufeta, koji se oprašta u Pekingu.

Vojvoda još čeka pasoš furije.

- Nadam se da ću do leta da dobijem neophodne papire. O tome brine moj advokat. Pošto ću imati tri pasoša, mađarski, srpski i španski, moguće je da se jednog odreknem - zaključio je Šterbik.

Eto, izgubismo i njega. Ode i Arpad Šterbik. Imao je Veselin Vujović za vreme svoje vladavine i dobre i loše poteze, ali rukometna javnost mu, sem neuspaha u Švajcarskoj, neće oprostiti ni to što smo zbog njega izgubili Nikolu Eklemovića i Arpada Šterbika. Zauvek.

LIČNA KARTA

Arpad Šetrbik je rođen 20. novembra 1979. u Senti. Visok je 200 santimetara, a težak 119 kilograma. Pre Sjudad Reala, gde je došao 2004. godine, Vojvoda je branio boje Foteksa i Jugovića. Iako ima tek 27 godina, ima već prebogatu riznicu trofeja. Osvojio je sve što se osvojiti moglo – sem zlata sa reprezentacijom Srbije. Šterbik je trostruki osvajač duple krune u Mađarskoj, sa Foteksom (2001/2002, 2002/2003, 2003/2004), a prethodno je sa Jugovićem, 2001. godine, osvojio Čelendž kup. Sa Sjudad Realom se popeo na krov Evrope prošle godine, a osvajao je i Kup kralja (2005/2006), Asobal kup (2004/2005, 2005/2006, 2006/2007), Super kup Španije (2004/2005) i Super kup Evrope (2005/2006, 2006/2007). Sa nacionalnim timom je osvajao bronze na Svetskim prvenstvima 1999. godine u Egiptu i 2001. u Francuskoj, a na EP za juniore u Austriji 1998. godine okitio se srebrom. Na SP u Tunisu bio je proglašen za najboljeg golmana, a prošle godine i za najboljeg igrača na planeti.

Izvor: Sport
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.