Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Аристократизам, расизам и тоталитаризам у Србији  (Pročitano 13709 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Škorpione ti si stvarno pomerio od mržnje prema komunistima. Ispostavlja se da su sami Jevreji prećutkivali zločine nad pripadnicima svoga naroda, ako su oni bili komunisti.Ovu besmislicu, ako sam ja to dobro razumeo, prvi put čujem u životu. Preteruješ, jer ,mešaš komuniste i kada se govori o sihrani, brate oladi glavu. To je već patologija. Komunisti su učinili tokom svoje vladavine sijaset zločina, ali nisu odgovorni za crne rupe, asteroide, ili sunčeve pege.Pametan si , razbistri glavu i razmiljšaj racionalno.

Jodl je bio šef odelenja nacionalne odbrane, po zvanju generaloberst.Potisao je bezuslovnu predaju Nemačke vojske 7.maja.1945 godine u Remsu.
ne znam koliko je staljin pobio jevreja, ali pretpostavljam da se radi o velikom broju. imajuci u vidu cinjenicu da je partija pre staljina imala veliki broj jevreja, narucito visoko pozicioniranih. to bi trebalo proveriti.

ja bih se slozio sa shkorpiem, da jevreji vode racuna da se jevrejske nacisticke zrtve kotiraju kao prve u istoriji po velicini.
ono sto mi je bilo nejasno jeste, da su dozvolili hagu da se neko osudi za genocid zbog rata u ex jugoslaviji, posto npr. niko nije odgovarao za genocid u nacistickoj nemackoj. pa tako su srbi jedini koji su ikada u istoriji evrope osudjeni za genocid!
isto tako se cesto ponavlja da su zlocini srba najveci ikada pocinjeni u evropi i cesto se kao takvi prikazuju u javnosti. ovo direktno negira jevrejsko stradanje za vreme ww2, a oni ne reaguju!

Videh da se tema zove "Aristokratizam, rasizam i totalitarizam u Srbiji"

Rekao bih, ukratko, kako ja to vidim.

Aristokratizam: Srbija nema aristokratiju, ima tajkune, novopečene bogataše, neki kvazi džet set itd. Oni koji su zaveštavali svoja dobra srpskom narodu, darovali zdanja, kolekcije itd  koje ja gledam kao našu nekadašnju, poslednju aristokratiju su odavno izumrli. Ta divna tradicija je definitivno skončala 1945. 

Rasizam: Ne vidim da postoji rasizam u Srbiji ako izuzmemo neke marginalce sa ekstremne desnice političkog spektra plus one budale koji su im pristalice. Ono što je svugde poenta, pa tako i kod nas, je da kulturne razlike dominiraju kod onih koji se obično vide kao rasisti. Tako ja gledam na stvari: Malo gde je sama boja kože problem koliko kulturni model dotične rasne zajednice. Npr, ja nikad nisam mrzeo cigane, ali ih nikad baš nisam gledao blagonaklono: Mediji nam uvek plasiraju njihove muzičare i po kojeg koji u obrazovanju uznapreduje toliko da se pravi reportaža o tome, dok u stvarnosti 99% njih su dno dna, koje ljudi ne žele da vide niti da imaju bilo kakav kontakt ikada sa njima. Naravno, skroz druga stvar je sa onima koji su intergrisani.

Totalitarizam: U Srbiji, bar po političkom reljefu, nema totalitarizma na vidiku, takve snage postoje svugde pa i ovde ali ne mislim da, osim kad baš stisnu neke krize, imaju mnogo šanse na izborima.

Mrzi me dalje da kucam mada bih još toga rekao
totalitarizam je na snazi kada je u pitanju ekonomija i ekonomska politika.
sve jedno koja je partija na vlasti. vodi se apsolutno ista politika, i cak je vode isti ljudi!
« Poslednja izmena: 16. Jul 2009, 00:58:21 od Kamaro24 »
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold

ne znam koliko je staljin pobio jevreja, ali pretpostavljam da se radi o velikom broju. imajuci u vidu cinjenicu da je partija pre staljina imala veliki broj jevreja, narucito visoko pozicioniranih. to bi trebalo proveriti.

pobio je neke ,koji su mu smetali u borbi za vlast. to kod jevreja nije nishta cudno , kod njih je egoizam vodeci princip  Smile tvrdi se da je i staljin jevrejskog porekla (dzugashvili - jevrejinov sin ) . to nije sigurno ,ali je sigurno da je imao 3 zene i sve tri su bile jevrejke . takodje je sigurno da su i njegova deca stupala u brak iskljucivo sa jevrejima.

  takodje , danas se staljinu pripisuju sve smrti za vreme boljsevika. malo se zna da je samo dok je lenjin bio ziv u SSSR ubijeno oko 20 miliona ljudi . recimo br kozaka je sveden na 1/3. uostalom , lenjin je lichno naredio da se likvidira carska porodica - ukljucujuci i zene i decu  Smile .
jbg, perudji misli da je to super i da je tako trebalo samo zato sto je u pitanju komunizam.
ali zato je istom perudjiju draza zlocinac i fasista.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
Škorpione ti si stvarno pomerio od mržnje prema komunistima. Ispostavlja se da su sami Jevreji prećutkivali zločine nad pripadnicima svoga naroda, ako su oni bili komunisti.Ovu besmislicu, ako sam ja to dobro razumeo, prvi put čujem u životu. Preteruješ, jer ,mešaš komuniste i kada se govori o sihrani, brate oladi glavu. To je već patologija. Komunisti su učinili tokom svoje vladavine sijaset zločina, ali nisu odgovorni za crne rupe, asteroide, ili sunčeve pege.Pametan si , razbistri glavu i razmiljšaj racionalno.

Jodl je bio šef odelenja nacionalne odbrane, po zvanju generaloberst.Potisao je bezuslovnu predaju Nemačke vojske 7.maja.1945 godine u Remsu.
Imas tesko uvrnut softver od jednostrane literature.
Imas kuci izbrana dela Tode kUrtovica? Nisi cuo za to? Ima da znas. Smile Rush u knjizaru i kupi.
Osamdeset posto CHEKE bili zhidovi, dok ih nije rasturio gruzijac. Trocki, Djerzidinski, Frundze.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.