Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Arđento: Srbija - inspiracija za horor film  (Pročitano 2921 puta)
26. Mar 2006, 19:04:43
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Arđento: Srbija - inspiracija za horor film

Najznačajniji predstavnik italijanskog horor filma Dario Arđento rekao je, u razgovoru sa novinarima i fanovima u Domu omladine, da u atmosferi Beograda ima neke magije. „U Srbiji ste doživeli svašta, mnoge strašne događaje. Svakako da ovde postoji nešto posebno što bi moglo da inspiriše režisere horor filmova”, rekao je Arđento. „Ovde postoji nešto što izaziva te čudne misli, sasvim različite od misli Mediteranaca. Ja sam jedan od retkih ludaka u Italiji koji se njima bavi, a ovde ih ima mnogo više”, našalio se on. U beogradskom Domu omladine u petak je počeo dvodnevni Festival italijanskog filma strave "Horror All´ Italiana", na čijem su repertoaru Arđentovi filmovi „Ptica kristalnog perja/ Tajna crne rukavice” (1970), „Tajna napuštene kuće/ Duboko crveno” (1975), „Fenomen/ Natprirodna pojava” (1985), „Opera” (1987), klasik natprirodne strave „Suspirija” (1977) i poslednje značajno delo ovog autora - „Stendalov sindrom” (1996). Između ostalog, Arđento je zajedno sa Bertolučijem scenarista filma Serđa Leonea „Bilo jednom na Divljem zapadu”.

Većina njegovih filmova je cenzurisana, skraćena za dvadesetak minuta i tako upropašćena, a Arđento je rekao da nikada nije dobio objašnjenje za to. „Moji filmovi su bili cenzurisani, ponekad čak masakrirani. Cenzura me nagoni da idem napred i budem još suroviji. Film ´Opera´, je jedan od mojih ´najprogonjenijih´ filmova”, rekao je Arđento.

Arđento, koji je jedan od najuticajnijih autora u žanru strave i užasa, primio je u petak uveče u Muzeju Jugoslovenske kinoteke plaketu te institucije za doprinos evropskom filmu. Režiser čiji su režijski postupci direktno inspirisali čuvene autore iz SAD kao što su Džon Karpenter i Brajan de Palma, proslavio se, pre svega, u „đalo” podžanru, nastalom u Italiji, koji podrazumeva krimi trilere sa puno nasilja i strave.

Arđentov film „Duboko crveno” - koji je u bivšoj SFRJ prikazivan kao „Tajna napuštene kuće” - verovatno je najslavniji predstavnik tog podžanra, a spada i u najuticajnija dela u istoriji svetskog filma. U tom filmu na pijedestal je dignuto korišćenje kamere „iz prvog lica” - često iz ubičine vizure. Tu tehniku unapredio je Džon Karpenter u znamenitoj „Noći veštica” (1978), a Brajan de Palma koristio ju je da bi gledaocima približio voajerizam svojih junaka. (Beta, Mondo)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

2006_03_26_ardjento.jpg
(5.73 KB, 200x150)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
 Smile

Obožavam ga!!!!
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bolje pijan nego mrtav, a najbolje mrtav pijan.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2634
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.23
meni se više sviđa asia   Smile
IP sačuvana
social share

Neki zid je najbolje čitati u snu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
To mu je ćerka. . . Da, slatka je. . . Ali on je Maestro. . . Geee, nadam se da će u trećem delu o "3 Mothers" biti i Srbija. . . Čim mu se sviđamo, ima bre, pola filma da smesti u BG. . .
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bolje pijan nego mrtav, a najbolje mrtav pijan.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2634
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.23
kakve "3 Mothers", o čemu se radi?
IP sačuvana
social share

Neki zid je najbolje čitati u snu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
"3 Mothers" je Arđentova još uvek ne završena trologija o, kako i naziv kaže, "3 majke". . . O vešticama i crnoj magiji.

Prvi film bio je Suspiria, horor od kog ti se ledi krv u žilama (bar u onom vremenu). . . Radi se o devojci iz Amerike koja se upisuje u školu baleta u Zapadnoj Nemačkoj. A ta škola baleta je u stvari leglo veštica. . .

Drugi je bio Inferno. . .

Za treći je pre neki dan angažovao dva pisca Adama Gierascha i Jace Anderson. Sinopsis je skoro pa završen i snimanje počinje u septembru.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Dario Argento - Suspiria800x600.jpg
(74.24 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
Evo još par fotki. . .

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Dario Argento - Il Cartaio_shiv_2.jpg
(26.91 KB, 353x246)
Dario Argento - Suspiria8.jpg
(19.19 KB, 388x357)
inferno25.jpg
(10.22 KB, 496x321)
« Poslednja izmena: 27. Mar 2006, 00:04:59 od borkes »
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bolje pijan nego mrtav, a najbolje mrtav pijan.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2634
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.23
hvala na informacijama.
gledao sam te filmove, ali nisam znao da su delovi trilogije.
IP sačuvana
social share

Neki zid je najbolje čitati u snu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
Sad znaš. . .

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

5168_article.jpg
(25.05 KB, 250x337)
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bolje pijan nego mrtav, a najbolje mrtav pijan.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2634
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.23
IP sačuvana
social share

Neki zid je najbolje čitati u snu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.241 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.