Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:31:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apsolventska ekskurzija? Pitanje?!  (Pročitano 7184 puta)
07. Jan 2009, 12:05:33
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
SonyEricsson k700i
Treba da idem na apsolventsku ekskurziju aprila, maja, u Italiju, Francusku i Spaniju, znaci ona vec ustaljena tura, preko Grand tours agencije...Interesuju me iskustva onih koji su vec isli na apsolventske preko pomenute agencije, posto sam od par ljudi cuo da organizacija nije bas na zavidnom nivou, da dosta mesta nisu obisli a trebalo je, da nema tematskih zurki itd...Ovo pitam jer u protivnom mogu sa drustvom da se prijavim preko neke druge agencije...
Eto, dobrodosla su svacija iskustva, kako je bilo sto se tice organizacije. Hvala
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ne znam za tu agenciju ali......u suštini sve može da se dogovori. Moje iskustvo govori da je uvijek i uglavnom do vodiča.
Bez obzira na agencju treba insistirati na provjerenim i iskusnim vodičima, to ti je pola garancije da ćeš se provesti maksimalno. Dva puta sam putovala tu turu sa 2 raličita vodiča, prvi je mogao da organizuje čak i posjetu koja nije bila predviđena planom putovanja npr u Sirmione...to je jedno predivno mjesto u Italiji kao iz bajke, drugi je to glat odbio. Treba i tražiti da se poštuje program po principu ko traži on i dobije.  Biti u Barseloni a ne vidjeti magičnu fontanu,fantazija, je propusiti nešto što se ne vidi nigdje drugo.Ne otići u Barselonu uveče...grad koji živi noću...Smještaj je u Loretu,oko 70 km. od Barselone. Ako želiš sam da ideš i istražiš grad i to je jednostavno.Do Barselone može se stići vozom,izlazi se u samom centru na glavnom trgu  Katalunja,jeftinija varijanta, ili autobusom. Vožnja turističkim otvorenim autobusima koji imaju kružnu turu po gradu i idu od jednog do drugog značajnog mjesta, pa  kad kupiš kartu za cijeli dan, dobiješ prospekt sa svim obilježenim mjestima koje možeš posjetiti,slušalice da se priključiš i na jednom od svjetskih jezika čuješ osnovne stvari o sljedećoj znamenitosti koju bi htio da posjetiš... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Wow, baš super i korisne informacije.  Smile

Idem i ja u Barsu u aprilu, na apsolventsku eksurziju, pa su ovakva znanja vrlo korisna.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ja sam u maju 08 bio preko Grand toursa i generalno nisam imao zamerke... Hotel u Ljoreti je bio odlican... U Lidu tu i tamo...  Smile

Nama je zapao odlican vodic... Pricala je cak i previse da sam u vecini slucajeva odustajao od slusanja...  Smile Isto, tako, odlicno je pricala strane jezike i cesto nam je dosta pomogla sa "urodjenicima"... Bilo je jos 3 vodica, i o njima nista ne znam...

Mi smo sa njom prosli sve sto treba da se vidi u Barsi, bili smo i na fontanama cak i duze na nase insistiranje...

Citat
da nema tematskih zurki

Za ovo ne znam, ja sam samo jedno vece bio u diskoteci jer nisam imao snage od celodnavnog spartanja pa Barsi...  Smile

Citat
Do Barselone može se stići vozom,izlazi se u samom centru na glavnom trgu  Katalunja,jeftinija varijanta, ili autobusom.

Autobuska stanica u Ljoreti je na samom ulazu u to mesto... Ova varijanta sa vozom jeste jeftinija (oko evro) ali se prvo mora ici busom da Blanesa, mesta blizu i tu hvatati voz... Mi smo jedan dan isli u svojoj reziji autobusom, stanica u Barsi je raltivno blizu centra, blizu parka Ciutadela...

Ovo sa otvorenim autobusima je stvar izbora... Meni licno je bolje ici pesaka i lepo iz blizine videti sve ono sto grad nudi...
Jos jedna jako bitna stvar... U Barseloni nema teorije da se izgubis....  Smile Kartu ispred sebe i cepaj...  Smile

I obavezno pre puta proucite grad u koji idete kako biste se jos lakse snasli...
Pitajte slobodno sve sto vas zanima...  Smile
« Poslednja izmena: 07. Jan 2009, 21:26:17 od zoki82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
pa ići od jednog kraja grada do drugog peške...ha...lijepo je to ali park Gueljo je daleko, može gradskim, zaboravila sam br. busa ali svaki klinac će ti reći broj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Interesantna stvar u Barseloni je njihova gradska pijaca,pokrivena,naljepša koju sem do sada vidjela, a može i da se ruča jeftino. Tamo lijpo kuvaju a ti izabereš šta hoćeš,popiješ čašu vina dok čekaš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
a sad ono najvažnije.....
č u v a j t e    s e    l o p o v a
kradu tako elegantno da ne povjeruješ
mojoj poznanici su uzeli lovu iz novčanika a ona je to primjetila tek kada je otvorila tašnu,pa novčanik a evrra n e m a
sve lijepo zatvoreno ali prazno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
pa ići od jednog kraja grada do drugog peške...ha...lijepo je to ali park Gueljo je daleko, može gradskim, zaboravila sam br. busa ali svaki klinac će ti reći broj.

U park Guell smo isli autobusom agencije...  Smile Prvog dana smo zajedno sa njima obisli sve te udaljenije lokacije (Sagradu, Kamp Nou, Monzuik, Poble Espanjol, Fontane... )... Drugi dana su nas samo odbacili i pokupili a treci dan smo mi sami isli...

Jos jedna moja preporuka... Cetvrti dan boravka u Ljoreti je predvidjen za posetu Dalijevom muzeju u Figueresu (nekih 1h voznje)... Meni je iskreno zao sto sam tamo otisao (skoro sve sam ranije video na slikama) umesto da sam proveo jos jedan ceo dan u Barsi... Nista lepse nego setati po Rambli, pogledati Gaudijeve zgrade i onu cuvenu pijacu pa onda sesti na Placa Reil (valjda se tako zove  Smile ) i popiti kaficu...  Smile

@duska56

Nemoj da saljes duple postove...  Smile Imas opciju "izmeni" u gornjem desnom delu posta...

Da, pazite se dzeparosa, i moja koleginica je bila "oladjena" ali ne na ulici vec u butiku...  Smile
« Poslednja izmena: 07. Jan 2009, 22:13:23 od zoki82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Kolarov je bila Govedarica...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7487
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
pa ići od jednog kraja grada do drugog peške...ha...lijepo je to ali park Gueljo je daleko, može gradskim, zaboravila sam br. busa ali svaki klinac će ti reći broj.

U park Guell smo isli autobusom agencije...  Smile Prvog dana smo zajedno sa njima obisli sve te udaljenije lokacije (Sagradu, Kamp Nou, Monzuik, Poble Espanjol, Fontane... )... Drugi dana su nas samo odbacili i pokupili a treci dan smo mi sami isli...

Jos jedna moja preporuka... Cetvrti dan boravka u Ljoreti je predvidjen za posetu Dalijevom muzeju u Figueresu (nekih 1h voznje)... Meni je iskreno zao sto sam tamo otisao (skoro sve sam ranije video na slikama) umesto da sam proveo jos jedan ceo dan u Barsi... Nista lepse nego setati po Rambli, pogledati Gaudijeve zgrade i onu cuvenu pijacu pa onda sesti na Placa Reil (valjda se tako zove  Smile ) i popiti kaficu...  Smile

@duska56

Nemoj da saljes duple postove...  Smile Imas opciju "izmeni" u gornjem desnom delu posta...

Da, pazite se dzeparosa, i moja koleginica je bila "oladjena" ali ne na ulici vec u butiku...  Smile


Samo da dodam da ta koleginica i nije bas olicenje inteligencije i razuma, da je ostavila otvorenu torbu u kojoj su bile pare na sred butika i otisla da proba haljinu... Znaci pare u torbu, zakopcas je, drzis malo ispred sebe i nema sanse da ti se bilo sta desi.

Sto se tice same Barse... Slazem se za fontanu, to je magicno mesto, i meni najlepsi trenutak cele ekskurzije. Zicara je isto fenomenalna, ako se ne plasis visine. Ja sam isao 2 puta, osecaj je neverovatan, lebdis bukvalno... Ostalo sve vredi videti, ali kada bih sad isao, verovatno bih nesto preskocio zbog setnje Barsom... E, da, imacete neki Aqua park, 50 e je cena, tamo ni slucajno, isto je kao u Jagodini  Smile

I jos nesto, naucite osnove spanskog, barem brojeve. 90 % prodavaca ne zna nista od engleskog, cak i u nekim elitnijim radnjama... Sem Indusa, oni ga znaju bolje od Engleza...
« Poslednja izmena: 08. Jan 2009, 13:05:38 od pantelia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 18631
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
U Rimu, sedimo i pijemo pice, dolazi italijanski ciga(isti roberto baggio) da prodaje razglednice, razbacuje ih po stolu, mi se najkulturnije zahvalimo. Odlazi, uz razglednice kupi i dva telefona koja su bila na stolu.  Smile

Sva sreca pa je moj bio u dzepu  Smile


 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:31:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.