Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apel Rodoljuba Draškovića premijeru i ministru pravde Srbije  (Pročitano 1248 puta)
17. Jul 2011, 22:45:45
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro

Apel Rodoljuba Draškovića premijeru i ministru pravde Srbije

Rodoljub Drašković    | 17. 07. 2011. - 21:29h | Komentara: 0
Verujem da čitate, slušate i gledate informacije koje objavljuju mediji. Iz tih razloga ne gubim veru da ćete pročitati, čuti i razumeti ovaj moj apel.

Radnici i stručnjaci Srbije hoće da rade, znaju da rade i žele da zarade jer je zarada osnov životne egzistencije. Za 25 godina rada u Srbiji uverio sam se da su vredni, da hoće, da znaju proizvesti brendove ravne kvalitetu svetskih proizvođača. Ne znaju da prave gubitke i štetu svom preduzeću, a danas ostaju bez posla jer se proizvodni kapaciteti ne koriste više od 30 odsto.

Zašto?

Domaći potrošač siromašan, a izvozna cena koštanja proizvoda visoka.
Po kvalitetu smo konkurentni, a po cenama koštanja naših finalnih proizvoda nismo, mada smo maksimalno iskoristili sve unutrašnje rezerve i sproveli mere racionalizacije.

Srpska privreda danas plaća preko 40 poreza za javne prihode i dvadesetak taksi državnim institucijama.

Industrija Srbije koristi najskuplje sirovine, najskuplju energiju i plaća najveće dažbine.

Srbija je najskuplja država u Evropi!

Državni namet ne možemo ugraditi u cenu koštanja. Ne samo da nismo cenovno konkurentni u zemlji već nismo ni na svetskom tržištu. Domaći uvoznički lobi, u sprezi sa pojedinim državnim institucijama, uništava srpsku privredu. Sprega vlasti, tajkuna, zemljišnih veleposednika i monopolista uzela je svoj danak. Vlast im je obezbedila izvozničke kontingente, a ovaj narod ostavili su bez osnovnih životnih namirnica.

Srpski narod jede najskuplju hranu u Evropi.

Prinuđen je da kupuje šećer po najskupljoj ceni u Evropi, da jede najskuplji hleb, da troši najskuplje gorivo, da često ostaje bez mleka, brašna i ostalih osnovnih životnih namirnica.

Taj isti šećer mi moramo da uvozimo za industriju, da ga platimo po daleko skupljoj ceni, a potom država uzima svoj danak: 18 dinara prelevmana po kilogramu šećera i 20 odsto carine, a kod mleka 70 dinara po kilogramu prelevmana i 20 odsto carine.

Zarade u srpskoj privredi su najniže u Evropi, a ko je za to kriv?!

Narod u Srbiji najsiromašniji je u Evropi?

U državnoj administraciji više je zaposlenih nego u privredi?!

Verujte da je najveća sramota za srpsku naciju to što Pajtić, predsednik Vlade Vojvodine, najbogatije žitnice u Evropi, ide sa kesama i slika se kako hrani izgladneli narod.

Dokle će Dinkić sahranjivati srpsku privredu? Uzimati novac od srpske privrede i srpskih radnika i plaćati stranim nadriinvestitorima 10.000 evra po zaposlenom.
Gde je ekonomska računica? Zna se da mašine na kojima radnici rade koštaju ispod 300 evra, a plate su ispod nivoa socijalne pomoći.

Apelujem da ukinete prelevmane, carine i druga davanja za uvoz sirovina, ambalaže i drugih inputa za industriju Srbije.

Apelujem da to isto učinite sa prehrambenim proizvodima i ostalom robom široke potrošnje.

Apelujem na uspostavljanje pravnog poretka u državi Srbiji.

Oslobodite sudstvo i sudije od nalogodavaca koji diktiraju presude iz „otuđenih centara moći“.

Sudovi i sudije znaju zakone jer su uglavnom njihovi tvorci.

Profesija im nalaže da rade po zakonu, a ne mogu.

Danas ne postoji pravna država Srbija. I ona je izdeljena na pašaluke političkim strankama.

Zbog čega?

Dok je Dinkića i takvih, sve će biti više srpskih građana ispred evropskih institucija u redu za pravdu.

Apelujem na ažurnost sudstva i doslednu primenu zakona, bez mogućnosti da im Dinkić i ostali moćnici diktiraju presude.

Upoznati ste da kompanija „Takovo“ a.d. vodi spor sa Komercijalnom bankom pred Vrhovnim kasacionim sudom Srbije. Nadam se da će sud biti pravedan i ažuran.

Moja je dužnost da tražim pravdu, da vratim oteto i to podelim sa svojim radnicima.

Zajedno sa mnom radili su i stvarali 25 godina i sve što smo zaradili ugradili smo u fabričke hale, u savremenu procesnu opremu i nove tehnologije. Sebe smo ugrađivali u budućnost Srbije. Ja sam njihov dužnik, a ne zemlja Srbija.

I kao do sada, učiniću ono što sam javno izgovorio.

Poruka radnicima:
Mi smo gradili i gradimo Srbiju, a moćnici je razgrađuju.

Ne bojte se! Mi ćemo nastaviti da gradimo, a moćnika koji razgrađuju i otimaju ne sme biti!

16. 7. 2011.godine.


Izvor:Blic
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
sve što je rekao je suva istina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
Da...da...samo je zaboravio sluzbe da pomene...i pandorina kutija zatvorena... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
ne kažem da je rekao sve, ima tu još mnogo toga gde bi se možda i njemu nešto moglo reći.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
Nista se ne sekiraj...to je garant Djindjic pisao.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Citat
Apelujem da ukinete prelevmane, carine i druga davanja za uvoz sirovina, ambalaže i drugih inputa za industriju Srbije.
Nije mi jasno da li trazi za sebe ili uopste?
Ako trazi za sebe-nije valjda da nemamo dovoljno brasna, secera, mleka u prahu i krompira za njegovu fabriku. Smile
Citat
Apelujem da to isto učinite sa prehrambenim proizvodima i ostalom robom široke potrošnje.


Hrana u Srbiji jeste skupa u odnosu na nasu kupovnu moc, ali ujedno predstvalja najveci deo "proizvodnje" jer nam je industrija  skoro pa mrtva. Jednostavno nista sto mi proizvedemo ne moze da bude dovoljno jeftino za nas.
« Poslednja izmena: 17. Jul 2011, 23:43:29 od Sunny »
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.