Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:51:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Antihrist  (Pročitano 5721 puta)
23. Dec 2003, 03:35:33
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Malo je religijskih tema koje su tako pogrešno protumačene kao što je ova.

Čuli ste za Nerona, Muhameda, Papu, Martina Lutera, Hitlera, Staljina, Musolinija... Svi ti ljudi imaju nešto zajedničko, a to je da su u svoje vreme bili okvalifikovani mrskim imenom koje uliva strah u kosti – «Antihrist»! Desetine drugih osoba je u poslednja dva milenijuma takođe ponelo tu sumnjivu titulu. Očigledno svi ti ljudi ne mogu da budu Antihrist! Ili možda mogu?!

Ko ili šta je «Antihrist»? Zašto mnogi današnji propovednici upozoravaju na dolazak Antihrista, a pogrešno shvataju ko ili šta je ta ličnost?! Šta kaže Biblija o toj misterioznoj pojavi? Znamo li?
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Prema večnoj mudrosti, antihrist nije pojedinac koji živi u određenom vremenu, nego energija koja se oslobađa pre Hristovog dolaska. Ona dolazi da, uništavajući stare kristalizovane obrasce, koji preče novom rastu društva, raskrči put Hristovim graditeljskim silama. Iako je antihrist energija, ona se manifestuje kroz pojedince i to se dešavalo tokom različitih perioda u istoriji, najočitije kroz cara Nerona u vreme starog Rima, i nedavno kroz Hitlera i neke od njegovih najbližih saradnika. Porazom sila Osovine tokom drugog svetskog rata, delovanje energija antihrista završeno je za ovo doba i neće se ispoljavati tokom više od 3,000 sledećih godina.

Antihrist postoji, ne kao pojedinac koji dolazi pre Hrista, nego kao energija. U osnovi antihrist je Prvi, ili Voljni aspekt Boga, u svom rušilačkom obliku. To je energija koja razara i tako otvara put novim energijama Hrista. Antihristova energija ruši stare, iznošene obrasce i priprema put stvaralačkoj energiji koja dolazi.

Ova rušilačka sila je već odradila svoje kroz katastrofe koje su opustošile planetu: svetski & smrt miliona od gladi svake & zemljotrese i druge prirodne nepogode.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Zapazimo četiri stiha u kojima se pojavljuje reč «antihrist»:

Prva Jovanova 2:18: «Deco, poslednji je čas, i kao što ste čuli, dolazi antihrist. Već su se sad pojavili mnogi antihristi – po tome znamo da je poslednji čas».

Prva Jovanova 2:22: «Ko je lažljivac ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Hristos (ili Mesija). Ko poriče Oca i Sina – taj je antihrist».

Prva Jovanova 4:3: «I nijedan duh koji ne priznaje Isusa, nije od Boga, nego je antihristov. A za antihrista ste čuli da dolazi, i već sada je u svetu».

Druga Jovanova 7: «Jer, mnoge varalice, koje ne priznaju da je Isus Hristos došao u telu, izašle su u svet. Svaki takav je varalica i antihrist».

Ti delovi Svetog pisma su napisani pred kraj prvog veka. Jovan kaže da je čak i u to vreme bilo «mnogo antihrista». On je još pre 2000 godina mogao da kaže da je duh antihrista «već sada u svetu«. Stoga, u Bibliji termin «antihrist» nema nikakve veze sa određenom političkom ličnošću ili verskim poglavarem koji u naše vreme tek treba da stupi na svetsku pozornicu. Četiri citirana stiha iz Svetog pisma jasno ukazuju na to da je antihrist prevarant i neko ko na neki način negira da je Isus Mesija. Na koji Isus biva negiran kao Spasitelj? Zlim delima!
Isus je prorekao da mnogi doći i ustvrditi da je On Hristos (Mesija) – Jevanđelje po Mateju 24:5. Ti, kao što je Pavle napisao Titu, «tvrde da poznaju Boga, ali to svojim delima poriču». Oni javno tvrde za sebe da su hrišćani,  ali odbijaju da se potčine Hristu. Njihova dela su zla. To je antihrist!
Nadalje, Jovan primećuje da jedan antihrist negira da Isus Hrist, posredstvom Svog Duha, dolazi u fizičko telo Svog naroda, živi Svoj život u njemu i omogućava mu da se pokorava Božjem Zakonu (Prva Jovanova 3:24; Galatima 2:20). To je duh antihrista – duh bezakonja koji je u  suprotnosti sa Božjim zakonom i pobožnim načinom života. Postoji još jedan, manje upadljiv način na koji mnogi ljudi danas poriču Hrista i predaju se tom duhu antihrista!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Da vidimo sta laki i koni imaju reci u vezi toga.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
sto bi oni morali da kazu bilo sta?  Smile . Apostol Jovan je rekao sve sto ima da se kaze.  
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zato sto vise cenim kad mi nesto kazu ljudi koje mogu da opipam, sa kojima mogu da sednem i popijem pivo, nego apostol Jovan  Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Pretpostavljam zašto SF-a zanima što Koni ili ja imamo reći. Prije nego krenem na temu samog Antikrista, volio bih da jednom za svagda utvrdimo kako treba tumačiti Bibliju. Pozivajući se na vlastito prosvijetljenje ili koristeći i druge znanosti (arheologiju, lingvistiku, povijest...). Zašto? Da ne duljim i objašnjavam nadugo i naširoko evo jednog citata iz Bilbije, iz Evanđelja po Ivanu, 8, 31-47



(31) Tada Isus progovori Židovima koji mu povjerovaše: "Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici; (32) upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi." (33) Odgovore mu: "Potomstvo smo Abrahamovo i nikome nikada nismo robovali. Kako to ti govoriš: 'Postat ćete slobodni?'" (34) Odgovori im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: tko god čini grijeh, rob je grijeha. (35) Rob ne ostaje u kući zauvijek, a sin ostaje zauvijek. (36) Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni. (37) Znam: potomstvo ste Abrahamovo, a ipak tražite da me ubijete jer moja riječ nema mjesta u vama. (38 ) Ja govorim što vidjeh kod Oca, a vi činite što čuste od svog oca." (39) Odgovoriše mu: "Naš je otac Abraham". Kaže im Isus: "Da ste djeca Abrahamova, djela biste Abrahamova činili. (40) A eto, tražite da ubijete mene, mene koji sam vam govorio istinu što sam je od Boga čuo. Takvo što Abraham nije učinio! (41) Vi činite djela oca svojega." Rekoše mu: "Mi se nismo rodili iz preljuba, jedan nam je Otac - Bog." (42) Reče im Isus: "Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene jer sam ja od Boga izišao i došao; nisam sam od sebe došao, nego on me posla. (43) Zašto moje besjede ne razumijete? Zato što niste kadri slušati moju riječ. (44) Vama je otac đavao i hoće vam se vršiti prohtjeve oca svoga. On bijaše čovjekoubojica od početka i ne stajaše u istini jer nema istine u njemu: kad govori laž, od svojega govori jer je lažac i otac laži. (45) A meni, jer istinu govorim, meni ne vjerujete. (46) Tko će mi od vas dokazati grijeh? Ako istinu govorim, zašto mi ne vjerujete? (47) Tko je od Boga, riječi Božje sluša; vi zato ne slušate jer niste od Boga."


Je li antikrist đavao i jesu li prema tome Židovi antikristi?

Citat
Prva Jovanova 2:22: «Ko je lažljivac ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Hristos (ili Mesija). Ko poriče Oca i Sina – taj je antihrist».


Koliko znam Židovi ne priznaju Krista kao Mesiju, ni kao Sina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Dakle, možemo li tumačiti Bibliju doslovno i vaditi dijelove iz konteksta? Uvjeren sam da bi se dobar dio ljudi na ovom forumu složio s gornjim zaključivanjem o Židovima kao Antirkistima.

No je li ono točno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Tacno je za Fariseje da su sinovi djavola bili, stavise cak i da su u duhu Antikrista. Rekao je Isus njima i mnogo strasnije stvari, da su kao okreceni grobovi, a Jovan Krstitelj da su porod zmija. Jos im je Isus rekao da od kamenja moze naciniti Avramovu decu, kao i to da je Carstvo Bozje oduzeto njima i dato drugima. Tako da zaista doslovno tumaceci Bibliju dolazimo do zakljucka da su Fariseji bili u sluzbi Antihrista. Ne Zidovi, nego Fariseji.

A Zidovi su morali da odbace Mesiju zato sto je tako bilo proreknuto, kao sto su svi Hrvati i Srbi morali da ga ubiju svojim gresima i svi drugi narodi, jer nema coveka bez greha. No, zivot i smrt i vaskrsenje Isusa Hrista daje nam nadu.

@SF
Mada znam da ti to nece nista znaciti, apostol Jovan je od Boga dobio otkrovenja koja ni Laki, ni Koni, ni ja ni ti ni bilo ko nije dobio. Stavise, on je bio i najblizi prijatelj Isusa Hrista, mi nismo, tako da njegovo svedocanstvo i nasa svedocanstva se tesko mogu porediti.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Lepo sto je on bio najbolji dzizusov prijatelj, ali kao sto ti rekoh meni su moja prijateljstva mnogo vaznija od njegovih
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:51:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.