Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:15:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anti bebi pilule - zenska tema  (Pročitano 100274 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Nokia the best
Ne kužim antibebi pilule



Tek trećina žena razumije utjecaj hormona koji se nalazi u njihovim kontracepcijskim tabletama, pokazalo je to novo istraživanje samih proizvođača. Koji hormoni, pita se većina.

Istraživanje koje je provela farmaceutska kompanija Bayer Schering Pharma otkrilo je da samo 34% žena zna nešto o hormonima u kontracepcijskim tabletama koje uzimaju svaki dan, a samo 44% navelo je da je uopće pomislilo na hormone u tabletama.

Unatoč činjenici da samo u Velikoj Britaniji oko 3,5 milijuna žena uzima kontracepcijske tablete, manje od polovice prati nova istraživanja i informacije o hormonima koje unose u tijelo, pokazalo je istraživanje.

Dr. Catherine Hood, stručnjakinja za spolno zdravlje, rekla je da je pomanjkanje svijesti o svakodnevnoj kontracepciji "zabrinjavajuće".

"Kao što različiti prehrambeni sastojci imaju različite učinke na zdravlje, tako i različita količina hormona u različitim tabletama može imati varirajući učinak na vaše tijelo", otkrila je.

"Zbog toga što se tablete sastoje od različitih vrsta i količine hormona, može se dogoditi da od nekih imate nuspojave, dok vam druge mogu koristiti, i to ne samo kao kontracepcijsko sredstvo", pojasnila je.

Stručnjaci pozivaju žene da sa svojim liječnicima porazgovaraju o različitim vrstama kontracepcijskih tableta prije nego što se odluče koje će uzimati.

Izvor: NetPortal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
averzija.

totalno ne gutam tablete....totalno sam puna predrasuda prema antibebi pilulama.

znam sve.

nisu stetne...ali jok! Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
hocu da pitam , kako se koristi , Antibebi film  sredstvo . . .
kako moze to da se primeti kod partnerke , dali ima bolju, ukus, . . .  koliko deluje   i dali moze neke nezeljene posledice da izazove kod muskarca . . .  ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
antibebi film sredstvo  dali moze kod stalne ili primene kod redovnog seksualnog zivota dvoje da izazove neke probleme kod zene ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Verovatno mislis na AB film Smile Ne bih preporucila, postoji velika verovatnoca zaceca bez obzira na koriscenje. Najpametnije je posetiti ginekologa i posavetovati se sa njim  Smile
« Poslednja izmena: 08. Avg 2008, 17:00:03 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
mob
Nokia the best
Pilule nisu bauk

Kontraceptivne pilule u Srbiji koristi samo tri odsto žena u reproduktivnom periodu



Kontraceptivne pilule u Srbiji koristi izuzetno mali procenat žena, najniži u regionu i veoma nizak u odnosu na ostatak sveta. Pilulu u Srbiji žene izbegavaju jer je uobičajeno mišljenje da se radi o hormonima koji utiču na to da se žena koja ih koristi goji, ima pojačanu maljavost ili je čak podložnija dobijanju raka.



Venska tromboza

Venska tromboza je potencijalno najproblematičnija komplikacija koju mogu da izazovu kontraceptivne pilule.

- Međutim, ona se ne događa odjednom, a ono na šta pacijent mora posebno da obrati pažnju je bol u potkolenicama, grudima, problemi s disanjem i pojava kašlja. To su simptomi venske tromboze koji bi trebalo da navedu ženu da se odmah javi ginekologu - kaže ginekolog Ana Mitrović.

Kod žena koje ne koriste kontraceptivne pilule rizik od venske tromboze je 10 na 100.000. Ukoliko koriste pilule, verovatnoća za dobijanje venske tromboze je 20 do 40 žena na 100.000 žena.

Dr Ana Mitrović, ginekolog u GAK „Narodni front" i predsednica Udruženja za očuvanje reproduktivnog zdravlja, objašnjava da su takva mišljenja neosnovana jer su pilule jedan od najispitivanijih lekova i najsavremeniji metod zaštite od neželjene trudnoće.

- Kontraceptivne pilule u Srbiji koristi samo tri odsto žena u reproduktivnom periodu. Pri tom, sve te žene ne koriste pilulu kontinuirano, 10-15 godina, kao što je to slučaj u drugim zemljama, već samo imamo podatak da su je nekad u životu koristile. Kontraceptivna pilula u sebi sadrži dve vrste hormona i predstavlja siguran i moderan način zaštite od neželjene trudnoće. Međutim, kao i svaki lek, može da ima neželjene efekte. Oni su vrlo jasno ispisani u svim u uputstvima i svaki lekar koji prepisuje pilulu mora da ih zna. Lekar mora da upozori pacijentkinju na šta bi trebalo da obrati pažnju prilikom korišćenja pilule. Neželjeni efekti su izuzetno retki, ali ih ne treba zanemariti, već se obavezno javiti ginekologu koji će odlučiti šta dalje, da li će pacijentkinja prekinuti uzimanje pilula ili će ih promeniti - objašnjava Mitrovićeva.

Prema njenim rečima, sve komplikacije do kojih dolazi, i to retko, nastaju onda kada se ne prepoznaju ili ignorišu simptomi i nastavi korišćenje pilula na svoju ruku.

- Dešava se da žene uzimaju pilule na svoju ruku zato što neke određene odgovaraju njenoj drugarici. Da bi žena dobila pilule koje joj odgovaraju, obavezan je odlazak kod ginekologa. Lekar mora da se upozna sa tim koliko godina ima žena, njenim fizičkim karakteristikama, medicinskom istorijom.

Važno je i to da li u njenoj porodici ima opterećenja, koja se posebno odnose na naprasnu smrt pre 40. godine i probleme sa zgrušavanjem krvi ili šlogom, što bi moglo da ukaže na to da takva osoba ima mogućnost da nasledi poremećaje koagulacije. Posle toga se radi jedna rutinska kontrola krvi, koja nije obavezna.

Nuspojave

Najčešći neželjeni efekti koji se javljaju, posebno u prva tri meseca korišćenja pilula, dok se organizam ne navikne na novi hormonski status, jesu prolazne glavobolje, napetost u grudima ili donjem delu stomaka. Nekada se javljaju i slaba, diskretna krvarenja između dva menstrualna ciklusa. To su simptomi koje ne treba zanemariti, a ginekolog je taj koji će u odnosu na njihov intenzitet i učestalost proceniti da li je to uobičajena reakcija ili ne.

Takođe, mora da se uzme u obzir i da li je žena rađala, da li ima ginekološke probleme, bolne, obilne ili neredovne menstruacije, probleme sa cistama ili kožom. Pilula mora da se uzima pažljivo i, ukoliko žena puši, a kod nas gotovo svaka druga žena puši, i to može da bude jedan od ograničavajućih faktora - napominje Ana Mitrović, i dodaje:

- Uprkos svemu tome, može se desi da lekar preporuči preparat za koji će se posle mesec dana ispostaviti da toj osobi ne odgovara. Ali, to nije ništa strašno i pilula može da se promeni ili da se prekine njeno korišćenje.

Ana Mitrović kaže da se u Srbiji pilule za kontracepciju najviše koriste u terapijske svrhe. Daju se pacijentkinjama koje treba da budu podvrgnute vantelesnoj oplodnji, za regulisanje menstrualnog ciklusa ili za smanjenje bola kod menstruacije. Takođe se koriste u terapiji i prevenciji cisti na jajniku, ali i u kozmetičke svrhe, kod problema sa kožom.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
ja sam za pilule. . . .  jedino sto me buni je kada me napadnu da ne smem da pijem alkohol niti pusim. . . . .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia the best
da, ne bi trebalo Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i najlepse kad je prestani, okreni se i nestani...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 538
Zastava Banovo Brdo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung S5670
kad se koriste i antibiotici iz nekog razloga,njihovo dejstvo je smanjeno!
Zato se pazite! Smile
IP sačuvana
social share
“Kada svoj zivot merim ljubavlju,
Shvatam da sam nezamislivo bogata.
Volela sam duboko.
Volela sam strasno.
Iz nedavnog izazovnog perioda budjenja
Nekako sam uspela izroniti  da osecam jos vise,
Dajem jos vise, volim jos vise…”
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 330
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Nisam nikad koristila anti bebi i mislim da i neću. Kondom je za mene keva! Nekako mi nije blisko da odgovornost pri seksu prebacim samo na sebe tako što ću piti anti bebi. Naravno da neki koriste i anti bebi i kondom, mada ređe, uglavnom samo anti bebi, ali nažalost one ne štite od raznih drugih prenosivih virusa i zaraza.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:15:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.