Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:53:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anonymous (Anonimus)  (Pročitano 2094 puta)
03. Nov 2011, 14:36:35
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Ko je napisao Šekspirove drame?

http://www.imdb.com/title/tt1521197/

Holivudski film „Anonimus“ nemačkog reditelja Rolanda Emeriga koji stiže u bioskope 10.11. već je pobudio veliku pažnju. Kako i ne bi kada se u njemu zastupa, ne tako nova teza, da Šekspir nije napisao svoje čuvene drame


Rejf Spal u ulozi Šekspira u filmu „Anonimus“

Da li je Šekspir napisao Romea i Juliju? Pitanje koje ovih dana ima težinu čuvenog Hamletovog „biti ili ne biti“. Reditelj Roland Emerih koji je do sada snimao filmove o velikim katastrofama i blokbastere, u najnovijem ostvarenju pozabavio se istorijskom dramom i pitanjem pravog autora Šekspirovih dela.

„Šekspir je i dan danas autor čija se dela najčešće izvode u svetu. Njegova dela su aktuelna kao pre 400 godina“, priča Emerih. „Kada sam pročitao scenario pitao sam Džona Orlova koliko ima istine u njegovom scenariju. On je rekao da to moram sam da odlučim ali je naglasio da se oslanjao na istinite podatke. Onda sam pročitao sve što se o toj temi moglo pročitati i odlučio sam da radim taj film. To je priča koja je morala biti ispričana“.


U ulozi ostarele kraljice Elizabete briljira Vanesa Redgrejv

Šekspir – „periferni glupak“

Roland Emerih je London iz 16. veka, uz obilnu pomoć kompjuterske tehnike, preneo na filmsku traku. Ris Ajfans igra glavnu ulogu erla od Oksforda, koji je, prema reditelju, autor dela koja je potpisao Šekspir. U ulozi ostarele kraljice Elizabete briljira Vanesa Redgrejv, a u ulozi mlade kraljice pojavljuje se njena ćerka Džoli Ričardson.

Sam Šekspir je u filmu predstavljen kao periferni glupak, u epizodnoj ulozi igra ga Rejf Spal. Emerihov novi film Anonimus izazvao je brojne kritike, a nije nedostajalo ni podsmešljivih komentara. Kritike, međutim nisu uzbudile poznatog reditelja:

„Ja sam pomalo provokator i volim da izaberem teme koja će naljutiti ljude. Osim toga, živimo u slobodnoj  zemlji u 21. stoleću, ovo nije srednji vek kada je vladala cenzura.“


Režiser Roland Emerig i glavni glumac Ris Ajfans

Protesti u Engleskoj

U Šekspirovom rodnom Stratfordu održan je protest građana koji su svoje nezadovoljstvo izražavali lepljenjem Šekspirovog imena po gradu. Na protestu je rečeno da film predstavlja opasnost po njihovo najveće kulturno blago, izvozno dobro i „istorijski DNK Engleske“. Čak je i princ Čarls podržao zaštitu Šekspirovog imena.


Dejvid Tjulis kao Vilijam Sesil i Džoli Ričardson kao mlada kraljica Elizabeta

Pojedini kritičari smatraju da Emerihov film zastupa prastare teze, koje su se pojavile još dvadesetih godina prošlog stoleća i koje do danas nisu dokazane. Slažu se da je reč o velikom filmskom spektaklu, pominju lepe kostime i pomalo cinično zaključuju da je reč o filmu koji se bavi seksom, ubistvima, incestom i revolucijom, i pitaju se šta bi „čovek hteo više“. Ne zna se da li misle na publiku ili autore filma.



Izvor: Dojče vele
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
Sendo 
Roland Emerik, fenomen u svojoj klasi. Šta znam, izgubio sam interesovanje za njegove filmove od Dana posle sutra... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Изашао добар снимак. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
Изашао добар снимак. Smile

 Smile

1080p  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:53:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.